Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @justozkan evet ssn çok önemli aslında başka yollarla gitmek isteyen çok arkadaş ( legal ) var ortak bir grup vs kursak fikir alışverişi yapsak daha iyi olur mu acaba

• Şimdiden yerimizi alalım Ya Nasip.

• @justozkan Orduya fulltime ya da part-time fark etmez katılabilmek için kesinlikle Green kart veyahut Amerikan Vatandaşı olmanız gerekiyor

• @yenihayaletadam benim için uygun hocam grup kurulursa dahil olurum.

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@justozkan Orduya fulltime ya da part-time fark etmez katılabilmek için kesinlikle Green kart veyahut Amerikan Vatandaşı olmanız gerekiyor

hocam şu arkadaş yıllarca dil okulu, eğitim vizeleriyle orada bulundu en son orduya yazıldı gc aldı. düzeltiyorum evlilik yoluyla önceden almış 😞

• ⭐⭐

@justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@justozkan bence totem yapıp kullanmayın ben öyle yapacağım çünkü genel de unutan insanlara çıkıyor 😂 😂

hocam gerçekten saymakta istemiyorum, diğer yolları araştırıyorum diyorum beklemektense vizeye başvur alırsan çok iyi git bir şekilde tutunursun, sonra diyorum ya işleri oturtamazsan SSN alamadıktan sonra anlamı yok bir şekilde green karta sahip olmak zorundayım diyorum günüm bu ikilemde geçiyor

Ben 2011 yılında Work & Travel yapmıştım ve SSN var. Ama şu an ülkeye turist olarak gidersem, elimde SSN bile olsa kullanamam ki. Vize statü ihlaline giriyor bu, yani SSN her şey demek değil.

Yasal olarak çalışabilmem için, çalışmamın yasak olmadığı bir vize türüne sahip olmam gerekiyor. SSN olsa bile, ABD'ye gittiğiniz vize türü çalışmayı kapsamıyorsa çalışamıyorsunuz.

• @abrakadabra her yol yine gc ye çıkıyor hocam, elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidemiyoruz.

• ⭐⭐

@justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra her yol yine gc ye çıkıyor hocam, elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidemiyoruz.

Kesinlikle öyle.
    Eğer yasal olarak bulunmak, çalışmak ve yaşamak istiyorsanız, bunun tek yolu Green Card sahibi olmaktan geçiyor.

• Her sene çıkmayınca o beklediğim sohbet odasına çıkmadı yazıp, bildirimlerini kapatmak ve @crazycells ’in açtığı bir umut dv(bilmem kaç) süreci odasını takip edip, çıkmayınca onunda bildirimlerini kapatıp yeni açılan odayı arayıp oraya geçmeye alışmak.. 10/10 aktivite.. 😃

• @justozkan Evet gökhan zaten Ordu’da part-time olarak çalışıyor kendisi evlilik yoluyla Green kart aldı

• Hayırlısı ile yerimizi alalım. dv2023 ilk başvurumdu ama çıkmadı. Umarım dv2024 için şansım güler.

• Genç arkadaşlar, umutlarınızı sadece green card a bağlayıp yıllarınızı heba etmeyin. Sizin yaşlarınızdayken iletişim araçları bu kadar güçlü olsaydı ben çoktaan abd deydim. Üniversite yıllarında, Abd deki tanıdığım beni alabileceğini söylemişti ama Abd yi sadece filmlerden gördüğümüz kadar biliyorduk. Şimdi sizin durumunuz böyle değil. Turist olarak gidip evlenebilirsiniz. İnternetten birini bulup evlenebilirsiniz, becerileri müsait olanlar iş dolayısıyla gidebilir v.s. v.s.. Düzen kurmadan, henüz hayatın başındayken ne yapabilirsanız yapın. Sonra bizim gibi "bu senede çıkmadı" sendromu yaşamaya devam edersiniz.

• Telegram grubunda bir arkadaşın yorumu gel de delirme ;
    "Arkadaşlar merhaba çok ender bir durumdan haberdar olmak ister misiniz?
    Benim dosya numaram 15 binlerde. Ama geçen mayıs ayında sonuçlara bakarken yanlışlıkla 2021'e bakmış olsam gerek (öyle tahmin ediyorum) bana çıkmadı biliyordum. Bu sene geçen sene çıktığını şu an bir kaç gün önce öğrendim. Hadi buyur. 😁
    Ee ne diyorsunuz ds260'ı yollasam yetişir mi?"

• ⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar şimdiden şunu söylemek istiyorum. 2021 Eylül ayından beri her gün hayal kurdum. Bilgi edindim. Forumdan hiç ayrılmadım bile denebilir. 3 arkadaş katıldık ve hiç birimize çıkmadı. Çıkmadığı zaman hayal kırıklığı çok yüksek oluyor ve çoğunlukla forumla alakası bile olmayan bir sürü kişi geliyor bana çıktı ne yapmalıyım diye soruyor ve bu daha çok can sıkıyor. Size tavsiyem başvurun ve unutun. Çıkarın hayatınızdan. Çıkarsa sürpriz olur. Ben tamamen böyle yapacağım bu sene. Yoksa bütün sene "Bu sefer çıkacak inanıyorum. Bu sefer içime doğdu. O sene bu sene" gibi cümleler kurup hayal kırıklığına uğruyoruz. Kazananları tebrik ederim. Hayırlısı böyleymiş. İnşallah gelecek sene kazanırız biz de. Seneye görüşmek üzere.

Daha önce bir kaç kez bu konuda konuştuk.
    Bazılarınızın abisi, bazılarınızın akranı, bazılarınızın kardeşi ama 20 yıllık GC gediklisi olarak bir çoğunu kendi yaptığım hatalardan çıkardığım dersler ile bu konuda bir kaç tavsiye vermek istiyorum.

1- GC Yılda bir kez başvurup bir kez de çıktımı dye kontrol etmenin dışında, fazla bel bağlanıp buna göre hayat planlanacak bir şey değil.
    2- Yapacaklarınızı, yapmayacaklarınızı, işinizi ve isteklerinizi çıkmasına ve ya çıkmamasına göre ertelenecek bir şey değil.
    3- Bu konuda daha fazla aratırmış, süreci öğrenmiş, kendini hazırlamış olmak, kazanmayı daha fazla hak etmek demek değil.
    4- Bu konuda bilgisi az olup rastgele başvurup kazanmış kişilere kızmak sağlıklı bir tepki değil.
    5- Forum müdavimi olmak yada olmamak kazanmış olma hakkının değerinden bir şey kaybettirmez. Bu kişilere karşı da kızgın olmak sağlıklı bir düşünce şekli değil.
    6- Sizin hayalleriniz, çevrenizdekilerin hayalleriyle örtüşmüyor olabilir. Herkese GC kazanıp amerikaya gitme hayalinizi paylaşmanız doğru değil. İnsanların size, naapıcan yaa amerikada demelerine savunma yapmanıza da gerek yok.
    7- Yakın arkadaş, kuzen, kardeş gibi kişileri de sizinle aynı hayalleri paylaşmaya zorlamak doğru değil.
    8- Evlilik, iş bulma, iş kurma, kariyer yapma gibi ciddi şeyleri GC ye göre planlamak doğru değil.
    9- GC sonuçlarına hayal kırıklığı ile yaklaşmak, dünyanın kararması, hayata küsmek, olumsuz düşüncelere düşmek doğru değil.
    10- Aile içinde de özellikle küçük çocukları bu konuda şartlandırıp bu fikre fazlasıyla saplanmalarını sağlamak, GC çıkmaması durumunda o çocukların etkilenmesine sebep olacağından doğru değil.
    Bunların büyük kısmını ben yaptım. Ordan biliyorum. Bu düşünce şekli psikolojik, sosyal, ailevi ve maddi olarak insanı yorup geri düşmesine sebep oluyor.
    Benim tavsiyem, GC ye başvurun, Boş vaktinizde, izleyecek bir film bulamadığınızda youtube videolarına kısa kısa takılın.
    Ama askerliğinizi bitirin, Eğitiminizi tamamlayın, Kariyerinize başlayın, Ailenizi kurun, Çocuğunuzu yapın... Sosyal çevrenizi oluşturun. Aile, akraba ve arkadaş çevrenizle sağlıklı ilişkiler kurun. İşinizde kendinizi geliştirip branşınızda mümkünse kendi işinizi yapmaya başlayın. Fırsat buldukça amerika kanada avrupa gibi konuları araştırın. Fırsat buldukça foruma bakın ne oluyor ne bitiyor.
    GC konusuna kafanızı fazlaca takıp hayattan geri kalmayın.

• @justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam bir tanesi de yeni atanmış memur olmuş, üstüne gc çıkmış gitsem mi, gitmesem mi bilemiyorum yazmıştı.. hayat hep tersine işliyor 🙂

Onun yerinde olsam memuriyete başlarım, green card çıkana kadar vargücümle çalışıp fazla mesailer yaparak maaşı oldukça yükseltirim green card için mülakattan geçip vizeyi alınca malum sağlık raporu verildiği tarihten itibaren altı ay süren var o süreyide çalışarak geçirim. Sonra maaş bankamdan alabildiğim en yüksek krediyi çekip istifayı basıp Amerika giderim 😃 💫

• @arbalet ben olsam bende böyle yapardım 😄

• bende bir köşeye geçeyim, önümüzdeki yılı görürsek yine şansımızı deneriz.

• biri dese ki KCC'den, "şaka yaptık la, daha açıklanmadı"...
    offf
    bize koymaz da çıkan arkadaşlara feci olur 🙂

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

1- GC Yılda bir kez başvurup bir kez de çıktımı dye kontrol etmenin dışında, fazla bel bağlanıp buna göre hayat planlanacak bir şey değil.
    2- Yapacaklarınızı, yapmayacaklarınızı, işinizi ve isteklerinizi çıkmasına ve ya çıkmamasına göre ertelenecek bir şey değil.
    3- Bu konuda daha fazla aratırmış, süreci öğrenmiş, kendini hazırlamış olmak, kazanmayı daha fazla hak etmek demek değil.
    4- Bu konuda bilgisi az olup rastgele başvurup kazanmış kişilere kızmak sağlıklı bir tepki değil.
    5- Forum müdavimi olmak yada olmamak kazanmış olma hakkının değerinden bir şey kaybettirmez. Bu kişilere karşı da kızgın olmak sağlıklı bir düşünce şekli değil.
    6- Sizin hayalleriniz, çevrenizdekilerin hayalleriyle örtüşmüyor olabilir. Herkese GC kazanıp amerikaya gitme hayalinizi paylaşmanız doğru değil. İnsanların size, naapıcan yaa amerikada demelerine savunma yapmanıza da gerek yok.
    7- Yakın arkadaş, kuzen, kardeş gibi kişileri de sizinle aynı hayalleri paylaşmaya zorlamak doğru değil.
    8- Evlilik, iş bulma, iş kurma, kariyer yapma gibi ciddi şeyleri GC ye göre planlamak doğru değil.
    9- GC sonuçlarına hayal kırıklığı ile yaklaşmak, dünyanın kararması, hayata küsmek, olumsuz düşüncelere düşmek doğru değil.
    10- Aile içinde de özellikle küçük çocukları bu konuda şartlandırıp bu fikre fazlasıyla saplanmalarını sağlamak, GC çıkmaması durumunda o çocukların etkilenmesine sebep olacağından doğru değil.

GC konusuna kafanızı fazlaca takıp hayattan geri kalmayın.

'Hayat' mı var ki geri kalalım veya ilerleyelim 🤨
    Ayrıca;
    1-D
    2-D
    3-D
    4-Y
    5-Y
    6-D
    7-D
    8-Y
    9-Y
    10-D

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |