Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ediede lisede hangi okuldan mezun olduysanız onu yazın.
    açık öğretim okulunuz aktif değilse yazmanıza gerek yok.

• @gucarslan beyan edilen paranin vergisini istemiyorlarsa gosteririm tabi, paranin cogu gelir vergisi olamay bir ulkede cunku

• @gucarslan mezun olduğum liseninde adresi ve ismi değişmiş e devlette görünen okul başka okul. e devleti mi referans almalıyım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dodi abd'de yasal oturum sahibi olmadıktan sonra vergi mükellefi olmuyorsunuz.
    vizenizi alıp yerleştikten sonra bunların vergisini vermek durumundasınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ediede evet onu almalısınız.

• @gucarslan Bitcoin borsalarındaki birikimlerimiz, hisse senedi birikimlerimiz de gösterilebiliyor mu maddi durumu ortaya koyarken. Son dönemin popüler yatırım araçları olduğu için özellikle Bitcoin borsalarındaki birikimleri sormak isterim ben de.

• Selamlar,

Bir konu hakkında aklım çok karışık, desteklerinizi rica ederim. Üniversite hayatım boyunca 8 ev 1 ülke ve bir yurt değiştirdim. Mezun olduktan sonra da bir defa ülke 2 defa şehir değiştirdim. Bunların hepsinin adreslerini hatırlamam kesinlikle mümkün değil. E-devlette ise hiçbir zaman ikamet adresimi değiştirmedim. 16 yaşımdan itibaren kalmış olduğum adresleri yazmam istendiğinde, tarihleri mütabık tutarak hatırladığım 2 evimin adresini ve yurtdışında erasmus yaptığım yerde kaldığım evin adresini yazmam yeterli olur mu? Bu durum kontrol edilebiliyor mu? Bizden kira kontratı gibi şeyler istenir mi? Örneğin;

2012-2013 > 6 ay süre ile İzmir'de 1.adres (ev)
    2012-2013 > 2 ay süreyle İzmir'de 2.adres (ev)
    2013-2014 > 4 ay süreyle İzmir'de 3.adres (ev)
    2013-2014 > 5 ay süreyle İzmir'de 4.adres (ev)
    2014-2015 > 1 sene süreyle Almanya'daki yurt adresim, 5.adres (Erasmus)
    2015-2016 > 3 hafta süre ile İzmir'de yurt adresi 6.adres (ev)
    2015-2016 > 6 ay süreyle İzmir'de 7.adres (ev)
    2016-2018 > 2 sene süreyle İzmir'de 8.adres (ev)
    2018-2019 > 1 sene süreyle İzmir'de 9.adres (ev)
    2019-2020 > 3 hafta süre ile Sırbistan'da 10.adres (ev)
    2020-2021 > 6 ay süre ile ikamet adresim 11.adres
    2021-2022 > 6 ay süre ile İstanbul'da 12.adres
    2022-Günümüz > Halen kalmaya devam etmekte olduğum ikamet adresim 13.adres

Ben bu bölümü şu şekilde yapmayı planlıyorum;

2012-2014 > Tek adres yazacak şekilde: 2016-2018 > (yukarıdaki 2 sene süreyle İzmir'de 8.adres (ev))
    2014-2015 > 1 sene süreyle Almanya'daki yurt adresim, 5.adres (Erasmus)
    2015-2018 > 2 sene süreyle İzmir'de 8.adres (ev)
    2018-2019 > 1 sene süreyle İzmir'de 9.adres (ev)
    2019-Günümüz > ikamet adresim

Aklıma farklı bir çözüm gelmiyor. Tarihler arası boşluk bulunması şüphe uyandırabilir. Sonuçta 2012'den itibaren İzmir'de okumuş olduğum, eğitim durumumdaki bilgilerden açıkça bellidir. Bu konuda ne yapmalıyım? Desteklerinizi rica ederim.

Teşekkürler 🙂

• Merhabalar. Muhendislik mezunuyum ancak sadece 5 ay muhendislik yapip biraktim. Su an baska bir iste calisiyorum. Primary occupation’a su anki isimi other olarak secip acikladim. Sonraki “Do you have other occupations?” Sorusuna muhendisligi secip onceki calistigim yeri yazmali miyim? Yoksa su an aktif olarak yaptigim baska bir is olup olmadigini mi soruyor?

• @Tugce-0 adresleri hatırlamıyorsanız 2012-2015 İzmir adreslerini birleştirin, 2014-2015 Almanyayı direk yazın ayrıca 1 yıl kaldıysanız Almanyadan polis kaydı almalısınız,2015-2018 tek adres İzmir bunu bu şekilde girin, 2018-2019 İzmir buda ayrı girilsin

Polis kaydı için ⬇
    https://yesilkartforum.com/forum/post/361

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugce-0 bu kadar detaya girmeye gerek yok, konuyu çok yanlış anlıyorsunuz.
    sizden beklenen hatırladığınız kadarki bilgileri yazmanız.
    kimse size X tarihte şurada kalmışsın demeyecek.

lütfen hatırladığınız kadarını yazın, bu kadar talaşa kapılacak bir durum yok.

• Merhaba. Ben Azerbaycan vatandaşıyım.
    Yaşadığım şehrin ismi Ş ile başlıyor.
    Ş harfini SH ile yazdım başvururken.
    Acaba şimdi DS 260 formunu aynı şekilde mi yazayım ?
    Bizde nasıl yazılması gerekiyor bilen var mı ?
    Cevaplarsanız çok mutlu olurum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Z-I bu konudaki başvururken yazdığınız bilgiler önemli değil.
    "S" olarak da yazabilirsiniz, Ş harfı kabul edilmediği için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tak3517 uzun süreli bir çalışma değilse yazmanıza gerek yok.
    bunun dışında bir iş yapıyorsanız oraya da onu yazmalısınız. yoksa NO demelisiniz.

• @gucarslan DS formunu doldurdum en sona geldiğimde geçerli bilgileri doldurmama rağmen ilerleyemiyorum, Yardımcı olur musunuz?

s1.jpg

• @Muhtaradana @gucarslan selamlar,

Destek için teşekkürler. Daha önce Avsutralya'ya göçmenlik başvurusu için Almanya'dan ıslak imzalı adli sicil kaydı almıştım. Ancak 3 sene oldu alalı ve Avustralya vize vermeyi durdurdu 3 senedir 🙂 3 sene önce aldığım Almanya adli sicil kaydını yüklesem yeterli olur mu? Sonuçta Almanya'ya bir defa giriş çıkış yaptım, 3 sene içerisinde tekrar girmedim.

Sevgiler 🙂

• @mehmetali34 case numarası arasındaki 0 ları yazmadan deneyin 2023EU00028342 yerine 2023EU28342 gibi

• @gucarslan Çok teşekkürler hızlı yanıtınız için.
    Peki SH olarak devam edersem bir şey olur mu ?
    Çünkü bizim yeni pasaportta doğduğum şehir yazmıyor. Eskisinde ise ingilizcesi SH olarak geçiyordu. Tüm resmi belgelerin tercümesinde de SH ile tercüme edilir.
    Sadece bir harf için şansımı yandırmak istemiyorum.

• @Tugce-0 aslında tekrar giriş yapmadığınız ülkeden tekrar polis kaydı almanıza gerek yok ama farklı kaynaklarda bu belgenin 1 yıl diğer bir kaynakta 2 yıl geçerli olduğu yazıyor. Tavsiyem ds260 formunu submit ettikten sonra bu işe odaklanıp belgeyi yenilemeniz olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Z-I SH olarak da yazabilirsiniz elbette. sadece türkçe karakter kullanmayın yeterli.
    ayrıca lütfen lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Merhabalar adres bilgisi girerken sokak numaramda "/" var ama sistem kabul etmiyor boşluk bırakıp girsem olur mu sizce? örneğin "1234/1" yerine "1234 4" gibi varmı başka denk gelen

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |