Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@doğan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar bana green card çıktı ama ABD göstermem gereken bi adres lazım bana bu konuda yardımcı olur musunuz

Buraya sorarsan daha çabuk yardım / bilgi alabilirsin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları

İmzamiz bayagi benziyormuş 😄

Aynen, haha 😂

• @willhelm biz ne desek, ne yazsak hiçbir şey değişmeyecek. Çünkü toplumumuzda etik diye bir bilinç yok. Ben de senin gibi çok dertliyim ve çoğu zaman delirmenin eşiğine geliyorum ama nafile. Bu bahsettiğiniz durum hayatın her alanında var. Bir canlı sadece iki ayak üzerinde doğrulup, 300-500 kelime ile yaşayıp, temel yaşam faaliyetlerini yerine getirince (yeme, içme, uyuma vb.) maalesef insan olmuyor.

• Pasaport şartı olmazsa zaten hayal olan ihtimal neredeyse imkansız olur. IELTSe hazırlanıp kanadayımı denesek ki

• @Stiff kullanıcı adlı arkadaşımız 2022 odasında yazdığını aşağıda bırakıyorum. Biz baştan hata yapıyoruz :)));

“Bizim sonuçlarımız geçen sene bugün açıklanmıştı, 8 Mayıs. Hayatımın en mutlu anı diyemem ama en mutlu anlarından biriydi. Hemen o akşam forumu bulup üye olmuştum. Burada süreci zaten bilen, her yıl forumda sohbet odalarında gün sayarak bekleyen arkadaşlardan değildim. Hatta bu motivasyonları bazen beni olumlu anlamda şaşırtıyor. Çıkmaz diyenlerdendim. Sonuca bakarken çıktığını hissetmiştim ama öncesinde çok inancım yoktu.

Bir yıl oldu. Giden arkadaşlarımız var. Ben de dahil olmak üzere bekleyenler daha çok. İki pişmanlığım var. Biri Ds-260'ı geç onaylamak. Burada 16k olmamı baz alarak biraz rahat hareket ettim. Diğeri Telegram'a geç katılmak. Bunun sebebini kendimce "sürekli bunu düşünmemek ve çıkmamış gibi normal hayatıma devam etmeye çalışmak" olarak düşünüyordum. Pek öyle olmadı. Rüyalar değişti, hayaller oluştu. Belirsizlik durumu, forumda yazılanlar, bazen kulaktan dolma bilgilerle oluşan panik, bazen sevinç gibi duygu değişimlerini görünce Telegram'a katıldım. Her şeyden anında haberdar olmak gerçekten çok avantaj sağlıyor. Bu süre zarfında çok şey öğrendim, forumda ve forum dışında elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyorum ve olmaya devam edeceğim.

Dünden beri Dv2023 talihlilerinin sırası gelmesiyle içimde buruk bir sevinç oluştu. Belirsizlik beni ve bekleyen birçok arkadaşımın içinde zaten burukluğa sebep oluyor. Yeni talihlilerin foruma gelmesi, bizim eskimemiz ise "gidebileceksek" buna çok az kaldığı anlamına geliyor. Duygusal olarak da yeni talihlilerin gelmesiyle ne kadar çok gitmek istediğimi bir kez daha hissettim. Bu kadar insan buna mutlu oluyor, biz de bu mutluluğu bir sene önce yaşamıştık. Bu bekleme süresinde de biraz yıpransak da yeni arkadaşlar edindik, ortak amacımız doğrultusunda paylaşımlar yaptık. Bunun sonunun güzel bitmesini umuyorum ve bunu herkes için gönülden diliyorum.“

• ⭐⭐

@willhelm, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Stiff kullanıcı adlı arkadaşımız 2022 odasında yazdığını aşağıda bırakıyorum. Biz baştan hata yapıyoruz :)));

“Bizim sonuçlarımız geçen sene bugün açıklanmıştı, 8 Mayıs. Hayatımın en mutlu anı diyemem ama en mutlu anlarından biriydi. Hemen o akşam forumu bulup üye olmuştum. Burada süreci zaten bilen, her yıl forumda sohbet odalarında gün sayarak bekleyen arkadaşlardan değildim. Hatta bu motivasyonları bazen beni olumlu anlamda şaşırtıyor. Çıkmaz diyenlerdendim. Sonuca bakarken çıktığını hissetmiştim ama öncesinde çok inancım yoktu.

Bir yıl oldu. Giden arkadaşlarımız var. Ben de dahil olmak üzere bekleyenler daha çok. İki pişmanlığım var. Biri Ds-260'ı geç onaylamak. Burada 16k olmamı baz alarak biraz rahat hareket ettim. Diğeri Telegram'a geç katılmak. Bunun sebebini kendimce "sürekli bunu düşünmemek ve çıkmamış gibi normal hayatıma devam etmeye çalışmak" olarak düşünüyordum. Pek öyle olmadı. Rüyalar değişti, hayaller oluştu. Belirsizlik durumu, forumda yazılanlar, bazen kulaktan dolma bilgilerle oluşan panik, bazen sevinç gibi duygu değişimlerini görünce Telegram'a katıldım. Her şeyden anında haberdar olmak gerçekten çok avantaj sağlıyor. Bu süre zarfında çok şey öğrendim, forumda ve forum dışında elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyorum ve olmaya devam edeceğim.

Dünden beri Dv2023 talihlilerinin sırası gelmesiyle içimde buruk bir sevinç oluştu. Belirsizlik beni ve bekleyen birçok arkadaşımın içinde zaten burukluğa sebep oluyor. Yeni talihlilerin foruma gelmesi, bizim eskimemiz ise "gidebileceksek" buna çok az kaldığı anlamına geliyor. Duygusal olarak da yeni talihlilerin gelmesiyle ne kadar çok gitmek istediğimi bir kez daha hissettim. Bu kadar insan buna mutlu oluyor, biz de bu mutluluğu bir sene önce yaşamıştık. Bu bekleme süresinde de biraz yıpransak da yeni arkadaşlar edindik, ortak amacımız doğrultusunda paylaşımlar yaptık. Bunun sonunun güzel bitmesini umuyorum ve bunu herkes için gönülden diliyorum.“

Puahahaha. 2020 talihlileri bile bu kadar aglamadi ya. Sıra numaran 16k. 15k olanlar mülakat aldı sen de bir ay sonra alacaksın işte niye demogoji yapiyorsun ki? Dünyanın sonu geldi de gidememiş gibi mesaj atmış arkadaş.

• kafamda deli sorular var arkadaşlar franchisee alarak yatırım yapmak için araştırma yapıyorum ama 100.000 dolar bile yeterli değil visa franchisee diye bir site var danışmanlık yapıyor amerikada o da 150.000 dolar ve üstü diyor bu kadar parayı bağlamak ayrı olay bide bu işletme hem ailene bakacak hemde amerikan vatandaşı ya da greencardlilara iş imkanı sunacak bu da en az 1 kişi çalıştırman gerek anlamında. ve tüm masraflardan sonra yıl sonundada kâr etmeli. bu saydiklarimi hiç bilmedimiz memlekette nasıl basarcaz. kendi toprağımızda basaramamisken. çok büyük risk 🤯 bu riski almalimiyiz 3 çocuğumuz var onların geleceği için iyi birşey yapalım derken tamamen batirirmiyiz diye korkuyorum. sizle paylaşmak istedim belki bir tavsiye alırız da farklı bakış açısı ile bakarız 😊

• selamlar herkese ,

bu sene eşimle birlikte ilk kez başvurduk fakat bize de çıkmadı. yılmak yok. ekimde başvuruyu aynı heyecanla yapıp aynı heyecanla beklemeye devam. bu arada kazanamayanlar kulübü olarak üzülmeyin arkadaşlar. bu loto hayatınızın merkezinde değil kenarında dursun. merkeze koyarsanız asıl hayatınıza tutunmakta sıkıntı yaşarsınız. herkese selamlar.

• ⭐⭐

@byn_dogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

kafamda deli sorular var arkadaşlar franchisee alarak yatırım yapmak için araştırma yapıyorum ama 100.000 dolar bile yeterli değil visa franchisee diye bir site var danışmanlık yapıyor amerikada o da 150.000 dolar ve üstü diyor bu kadar parayı bağlamak ayrı olay bide bu işletme hem ailene bakacak hemde amerikan vatandaşı ya da greencardlilara iş imkanı sunacak bu da en az 1 kişi çalıştırman gerek anlamında. ve tüm masraflardan sonra yıl sonundada kâr etmeli. bu saydiklarimi hiç bilmedimiz memlekette nasıl basarcaz. kendi toprağımızda basaramamisken. çok büyük risk 🤯 bu riski almalimiyiz 3 çocuğumuz var onların geleceği için iyi birşey yapalım derken tamamen batirirmiyiz diye korkuyorum. sizle paylaşmak istedim belki bir tavsiye alırız da farklı bakış açısı ile bakarız 😊

150.000 dolar para şu an için 2 milyon TL'den bile fazla yapıyor. Bu kadar parayı riske atmaya kesinlikle değmez.

O kadar paranız varsa, erimemesi için (her ne kadar oranlar düşük de olsa) faize yatırmanız en mantıklısı.

Çocuklarınızın yaşlarını bilmiyorum ama yaşları geldiğinde bu parayla hepsini tek tek Amerika'ya, İngiltere'ye, İrlanda'ya ve daha birçok ülkeye dil eğitimine, üniversiteye vb. birçok şeye gönderip onların hayatlarını kurtarabilirsiniz zaten. Tabi bu benim şahsi fikrimdir, size uymaz orası ayrı.

Ama o kadar param olsaydı, bu şekilde bir bilinmezin içine girip hepsini kaybetmeyi göze almaz ve dediğimi yapardım.

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@byn_dogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

kafamda deli sorular var arkadaşlar franchisee alarak yatırım yapmak için araştırma yapıyorum ama 100.000 dolar bile yeterli değil visa franchisee diye bir site var danışmanlık yapıyor amerikada o da 150.000 dolar ve üstü diyor bu kadar parayı bağlamak ayrı olay bide bu işletme hem ailene bakacak hemde amerikan vatandaşı ya da greencardlilara iş imkanı sunacak bu da en az 1 kişi çalıştırman gerek anlamında. ve tüm masraflardan sonra yıl sonundada kâr etmeli. bu saydiklarimi hiç bilmedimiz memlekette nasıl basarcaz. kendi toprağımızda basaramamisken. çok büyük risk 🤯 bu riski almalimiyiz 3 çocuğumuz var onların geleceği için iyi birşey yapalım derken tamamen batirirmiyiz diye korkuyorum. sizle paylaşmak istedim belki bir tavsiye alırız da farklı bakış açısı ile bakarız 😊

150.000 dolar para şu an için 2 milyon TL'den bile fazla yapıyor. Bu kadar parayı riske atmaya kesinlikle değmez.

O kadar paranız varsa, erimemesi için (her ne kadar oranlar düşük de olsa) faize yatırmanız en mantıklısı.

Çocuklarınızın yaşlarını bilmiyorum ama yaşları geldiğinde bu parayla hepsini tek tek Amerika'ya, İngiltere'ye, İrlanda'ya ve daha birçok ülkeye dil eğitimine, üniversiteye vb. birçok şeye gönderip onların hayatlarını kurtarabilirsiniz zaten. Tabi bu benim şahsi fikrimdir, size uymaz orası ayrı.

Ama o kadar param olsaydı, bu şekilde bir bilinmezin içine girip hepsini kaybetmeyi göze almaz ve dediğimi yapardım.

Kesinlikle katılıyorum.
    Ya da ABD ye koşullanmayacaksın madem maddi gücün var. Ielts yapıp Kanada’ ya okumaya gideceksin. Garanti vatandaşlık eğer oyunu kuralına göre oynarsan.

• Benden de yeni odamıza selamlar, 24 saat sonra bakma totemi işe yaramıyormuş 😂

• @archimede, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Benden de yeni odamıza selamlar, 24 saat sonra bakma totemi işe yaramıyormuş 😂

totem motem hikaye bence. GC hep efendi adam yerine fırlama adayı seçiyor. 😁

• @ugurksknbck, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

DV2024 için bekleyiş başlasın, ilk başvuruda patladık bana da çıkmadı.. Bundan sonra heyecan yapmıyorum totem yok başvurup geçeceğim bir gün çıkarsa gideriz, çıkmazsa da diğer yolları deneyeceğim.

senin kahinle bizim ayyaş fos çıktı 🙂 en azından şimdilik

hahaha hocam valla seni aradım bulamadım, sen cevap yazmışsın. Bundan sonra fal, işaret, kahin, burç işlerini saldım. 😃 irlandaya dil okulu kaydı yapmıştım belki orasıdır 7-8 ay sonra oraya gidicem.

• @abdsimsek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Başvuranlar arasında ön eleme olduğunu ve sonrasında çekiliş yapıldığını duymuştum. Ne kadar doğrudur bilemem. Greencardın 55 binden 80 bine çıkma durumu da var bu yıl.

ya bunu bende araştırdım geçen yıl yapılacak deniliyordu sanki bu yıl mı yapılacak acaba.

• Bugün instagramda karşıma çıkana bakın. Çıkmaz diye dalgasına başvuran birisi ismini İbo k…oğulları koyuyor. Talihli olunca da biryerleri tutuşuyor arkadasın ama nafile.. pasaport şartının kalktığını düşündükce üzülüyoruz böyle vakalar artacak
    IMG_0786.png

• @willhelm hiç öyle düşünmeyin. Pasaport şartının kaldırılması teklifi bildiğim kadarıyla 2 afrikalının "çıkacağı garanti olmayan bir şey için pasaport masrafı doğru değil, gücümüz yok" gibi bir itiraz yazısı yazmaları sonrası gündeme gelmiş ve sunulmuş. Pasaport şartı ile ilgili ya da eğer algoritmada uzun süredir şans deneyenleri 2.plana bırakmak gibi bir mevzu varsa, bunlarla ilgili istatistikleri, sonuçları, rakamları toplayıp bir yazı yazılabilir. Aykırı olduğu düşünülen her şeyi değerlendirebilirler bence

• @Berkay-Seymen mahkemeye gitsin adını soyadını değiştirsin

• @Berkay-Seymen delirmemek elde değil

• Daha sonucuma bakmadım ama kazanamdığımı düşünerek Dv2024 'e geldim hiçbir lotoda şansım yok zaten

• ⭐⭐

@Berkay-Seymen, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bugün instagramda karşıma çıkana bakın. Çıkmaz diye dalgasına başvuran birisi ismini İbo k…oğulları koyuyor. Talihli olunca da biryerleri tutuşuyor arkadasın ama nafile.. pasaport şartının kalktığını düşündükce üzülüyoruz böyle vakalar artacak
    IMG_0786.png

Bu gerçek değildir bu arada zaten form da türkçe karakter kabul etmiyor

• Yasaklı

@Berkay-Seymen, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bugün instagramda karşıma çıkana bakın. Çıkmaz diye dalgasına başvuran birisi ismini İbo k…oğulları koyuyor. Talihli olunca da biryerleri tutuşuyor arkadasın ama nafile.. pasaport şartının kalktığını düşündükce üzülüyoruz böyle vakalar artacak
    IMG_0786.png

Yalan, 8 Mayıs 2022 de sonuçlanmadı loto. Geçen senenin çıktısıyla üzerinde oynayıp boş yapmış.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |