Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Doğukan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

ilk başvurumdu çıkmadı bana çıkacagını düşünmüyorum, en yakın zamanda WAT veya Dil okulu ile gitmeyi planlıyorum sizce hangisini tercih etmeliyim

Forumda eminim ikisi için de güzel bilgiler vardır. Güzelce değerlendirip vakit kaybetmeden ilerlemek lazım.

Dün bu işler zordu, bugün daha da zor, yarın çok daha zor olacak. Beklememek lazım.

• @dytmelek keşke bizim filmde seneye final yapsa, namussuz yönetmen uzattıkça uzatıyor.

• olmaktan korktuğum yerdeyim merhabalar

• ⭐⭐

@delpooro, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

olmaktan korktuğum yerdeyim merhabalar

merhaba hosgeldiniz kaybedenler kulübüne

• @enemy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Hanımı boşayıp bi ABD vatandaşı bulup evlensem.kartı alınca ondanda ayrılırdım😂

Bence güzel fikir 😂

• @mikael, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İlk başvuruda olmadı. İstatistiklerde ilk başvurularda çıkma oranı %40 civarı. Pasaportun kaldırıldığınıda düşünürsek önümüzdeki yıl için ciddi derecede umutsuzum

Sanırım ilk başvuran sayısı daha fazla olduğu için o oranlar öyle 🙂 çıkma ihtimali herkes için %1lerde

• biri 2024 çekilişi için geri sayım koysun bu sayfaya
    ahahahahah 🙂 🙂

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

biri 2024 çekilişi için geri sayım koysun bu sayfaya
    ahahahahah 🙂 🙂

Kaldı 364 😂🙃😅🤠🤓

• Bu kadar kolay şekilde gideceğimi düşünmüyordum ki düşündüğüm gibi de çıktı. Fakat üzülmeyin dostlar BUT WE DIE HARD

• @micmeha arkadaşlar. Zaten kimseye bahsetmeyin. Ancak çıkarsa bahsedin ki millet şaşırsın. Çünkü insanlar kendi yapamadıkları şeyleri başkasında da olmayınca hoşlarına gidiyor ve boş boş akıl veriyor. Ben çocuklara ve eşime sürekli aman kimseye bahsetmeyin diye hatırlatıyorum. 2004 yılında çalışma vizesi ile gitme ihtimali vardı. Hiç ama hiç kimseye bahsetmedim Olmadı. Ama taaa memleketten bile görüyorlardı senin Amerika işi ne oldu diye. Meerse hanım annesine ve sonrasında oradan da kelebek etkisi ile tüm akrabalarına yayılmış.
    Şimdi Litvanya işi var. Kardeşim ayarlamaya çalılıyor. Ancak anneme de söylemiş. Ve sonuç malûm tüm akrabalar öğrenmiş. Yahu daha iş belli değil. Gidince öğrensinler işte. Ama kime anlatıyon.

• ⭐⭐⭐⭐

@nicky, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

dün bana şöyle bir sonuç ekranı çıktı size de aynısı mı çıktı? yoksa bana mı özel bu sonuç ekranı: bağlantı metni 😁

bu sabah hiç kalkasım gelmedi. bütün gün yatagın içinde uyuyabilirim. modum hala düşük. öte yandan EB-3 yani iş dayanaklı green card için küçük ve cılız bir ışık belirdi. ilerleyen günlerde daha da netleşir.

Yaa bi de gittim baktım ne imiş çıkan ekran diye... benimkiyle aynıymış... Ben de farklı bise sandim.

• @hadi-BE başvurdum ama unutmuşum aaa dur bakayım vallahi selected senaryosu hiç bana uygun değil 😄 İstediğim birşey için birşeyler yapmışsam oturur bekler gün sayarım ama bu sefer diğer arkadaşlar gibi ben de eşim dışında kimseyle konuşmayacağım hatta onunla da konuşmayım o unutuyo zaten 😂
    Konudan uzak kalamayacağım için en güzeli burada takılıp hayallerimizi paylaşmaya devam etmek yoksa içimde patlar kimseyle konuşmazsam 😁

• Yerimizi alalım

• DV2024 yolundaki ilk Pazar günümüz güzel geçsin. Herkese iyi pazarlar. Kaldı 51 Pazar. Böyle sayayım bari napayım 🙂

• Ya 2023 odasında bir iki yazı gördüm, çok üzüldüm. hani 2024 için naçizane, bir ağabey tavsiyesi olarak alırsanız, şunu söylemek istiyorum.
    GC havasına girmek, hayaller kurmak elbette kaçınılmaz. Çıkarsa şunu yaparız, bunu yaparız demek, şu arabayı alırız, şöyle evde otururuz, marketleri şöyle, böyle demek zaten bu işin güzelliği. Lakin, etrafta küçük evlatlarınız varsa bunları yaparken çok dikkatli olmakta fayda var. hatta ve hatta gizli gizli yapmaktansa (ki yapamazsınız onlar çakal gibi oluyor) karşınıza alıp durumu anlatmak, "böyle bir düşüncemiz var ama bunun çıkma ihtimali çok zor" demek. hatta bunu örnekle anlatmak, kesinlikle çok ama çok önemli.
    ben başvurmaya karar verdiğim ilk gün 11 yaşındaki kızıma durumu açıkladım. olursa gitmeyi düşünüyoruz ama bu kolay bir şey değil dedim. olasılık olarak da onun anlayacağı şekilde örnekler verdim. "yolda giderken 100 tane barbie bebek bulmak gibi", "okulda din sınavında geometri sorusu sorulması" gibi saçma sapan aklıma gelen her örneği verdim. zaten çok istemediğimizi, olursa duruma bakacağımızı falan diye ekledim. bunu da hep tekrar ettim. hatta en sonunda da, sadece kazanmak yetmiyor, ingilizce sınavına sokacaklarf hepimizi dedim ki (bunun faydası da oldu, inanılmaz geliştirdi kendini). Yani kısaca kızımı her fırsatta buna hazırladım. dün sonuca bakmadan evvel de bir kez daha durumu söyledim. "çıkması çok zor, hiç beklemeyin, umutlanmayın. biz hayatımıza devam ediyoruz, buna da şükür" dedim.
    sonuçları 2-3 dakika içinde öğrendik, yanımızdaydı. baktım seçilmemişiz, kapattık bilgisayarı ve normal cumartesi akşamları hayatımıza geri döndük, açtık bir film.
    elbette o küçük yüreğinde fırtınalar kopmuştur ama inanın bizi avutan kendisi oldu. hatta "niye başvurdunuz ki zaten anlamamıştım, ben arkadaşlarımı bırakamazdım" falan dedi ki onun da gittiğinde yapacak hayalleri vardı. (Target Store'dan alışveriş gibi) 🙂
    Sonuç olarak, tamam anne baba olarak bizler üzüldük, belki hayal kırıklığı yaşadık ama çocuklarınız için lütfen önlem alın. her sonuca onları önceden alıştırırsanız inanın anlıyorlar...

• sabah kalktım içimde bir sessizlik 😔 karadenizde gemileri batırmışım 😭 e2 için araştırma yapıyorum batmicak kâr yaptıracak iş fikirleri lazım. e2 ye başvuran sadece o işte çalışabiliyor muş benim için basvururuz dedim ama çok karışık ve teferruatlı işler offff ne yapıcaz 😥

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@aysberg34, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek bir süre amann ne yapalım diyorsun sonra neden çıkmadı diye üzülüyorsun sonra az kaldı ekim ayına diye seviniyorsun. Sonra geri sayıma başlıyorsun son 5 sezonun özeti 😂

😂 biz daha 1. Sezonu yeni bitirdik umarım 2. Sezon final yaparız 🙏🏻

İnşallah kazanırsınız sezon finali değilde SON yazısı olur 😀

• Öncelikle tüm anne arkadaşlarımızın anneler gününü kutlarım. Gönül isterdi ki hepiniz en güzel anneler günü hediyesini almış olsaydınız bu çekiliş sonucunda. Umarım gelecek seneye kadar her şey gönlünüzce ilerler hayatlarınızda.

Kimseye söylememe konusunda yazılanları okudukça dün akşamdan beri yaşadıklarımı düşündüm ben de, dünyada Türk insanı kadar basit ve başkasının kısmetinde gözü olan başka bir millet olduğunu sanmıyorum. Arayanlar, mesaj atanlar, hani gidiyordunlar, otur oturduğun yerde Amerika bizim neyimizeciler, Amerika bizi napsıncılar, git milli piyango alcılar... Bi bitmediler dün akşamdan beri, çıldırmamak için kesinlikle kimseyle paylaşmamak gerekiyormuş.

Şimdi E2 vizesi için başlayacağımız süreci yalnızca benim halimden anlayacak insanlar olan sizlerle paylaşacağım. Çünkü insan umutlarını, hayallerini bir şekilde dile getirmek, anlatmak, paylaşmak isteğine de engel olamıyor. Şurada çok derin muhabbetlere girmedim. Çok samimi olmadım kimselerle. Yine de tanıdığım onlarca insandan daha yakın hissediyorum buradaki insanları kendime.

• @MrtGnr Doğru ya bugün Anneler Günü, tüm forum ailesinin, annelerin ve anne adaylarının anneler günü kutlu olsun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |