DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sheyma konu hakkında net bilgilerim yok ama ikinci pasaport uygulaması için Nüfus müdürlüğü ya da Emniyete bir sorsanız iyi olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@sheyma konu hakkında net bilgilerim yok ama ikinci pasaport uygulaması için Nüfus müdürlüğü ya da Emniyete bir sorsanız iyi olabilir.

anladigim kadariyla sheyma hanimin esi TC vatandasi degil.

• @crazycells Ben o detayı atlamışım. TR vatandaşları için geçerli bir uygulamaydı bahsettiğim 😕

• @yekta Here is a sample of huge auto censorship.

• @caglaror Aynen eşim Türk vatandaşı değil. Beraber Amerika'ya gidelim derken Türkiye'de ki yerimizden de olabiliriz durumumuz baya kritik.

• @yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Unganlar .. 2 kişi 4028 tl 😞 üzdü
    Ben ucuz yirtmisim 2 kisi 2400

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@sheyma DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Biri bana bu mesajın şaka olduğunu söyleyebilir mi? Sırf eşime de vize almak için aceleyle evlendik, iki defa vize parası ve sağlık ücretleri ödedim ve sonuç:

Dear Sir/Madam,

DV visas are limited with numbers. As your husband was added to your case after you win the lottery, there might not be an available number for your husband’s case. We will keep his passport until the end of this program which is 30 September 2018. If a visa number becomes available for your husband, we will issue his visa.
    Sincerely,

Immigrant Visa Unit

Evet, bu yil maalesef boyle bir problem var. Eger ellerinde vize kalirsa bekleyen dosyalara dagitmaya baslayacaklar; ama oncelik randevu tarihi yeni verilmis talihlilerin... zaten forumda son haftalarda konusuyoruz bu durumlari, maalesef yapabileceginiz hicbir sey yok su an icin. Sadece Eylul sonuna kadar bekleyin. Agustos sonunda da kullanilmayan vize olursa yine sizinki gibi bekleyen dosyalara dagitacaklardir.

Valla ucuz yirtmisim ucu ucuna

• Merhaba, kanadaya gitmem gerekiyordu fakat ucaklarda yer yoktu ondan en bos miami ucagi diye su anda miamiye gidiyorum. Ilk girisim olacak ulkeye vizem basilip geldikten sonra, odemeyi yaptim, evraklarim yanimda bir sorun yasar miyim? Bir de bana nerede kalicaksiniz diye bir soru sorarlarsa montreale gececegim dersem bir sikinti yasar miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eylulb DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, kanadaya gitmem gerekiyordu fakat ucaklarda yer yoktu ondan en bos miami ucagi diye su anda miamiye gidiyorum. Ilk girisim olacak ulkeye vizem basilip geldikten sonra, odemeyi yaptim, evraklarim yanimda bir sorun yasar miyim? Bir de bana nerede kalicaksiniz diye bir soru sorarlarsa montreale gececegim dersem bir sikinti yasar miyim?

Ilk girisle ilgili su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/183/gocmen-vize-ile-abd-ye-ilk-giris

Montreal ABD'nin bir sehri degil, nerede kalacaksiniz diye sorarlarsa ya bir ABD adresi soylemelisiniz, ya da neden ABD'de kalmadiginizi aciklamalisiniz.

• Su an ucaktayim biraz gerildim; standby yolcuydum ve montreale gitmem gerekiyordu ucakta yer olmayinca miamiye geldim boylece hem green card icin ilk girisi yapmis oldum. Daha sonra Los angelesa gecmeyi planliyorum desem olur mu sizce? Ya da direk Los Angeles a gecicegim diye orda verdigim adresi mi soyliyim ugrasmamak icin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Su an ucaktayim biraz gerildim; standby yolcuydum ve montreale gitmem gerekiyordu ucakta yer olmayinca miamiye geldim boylece hem green card icin ilk girisi yapmis oldum. Daha sonra Los angelesa gecmeyi planliyorum desem olur mu sizce? Ya da direk Los Angeles a gecicegim diye orda verdigim adresi mi soyliyim ugrasmamak icin?

ABD'de yasamak hakkinda planlariniz neyse onu soyleyin. Gecici Montreal'e gidip LA'mi gideceksiniz? Eger connection flight varsa, yalan soyleyip LA'ye gidiyorum demeyin bence.

• Montrealde en az bir sene kalacagim, oyleyse bu sekilde soyleyeyim. Daha sonra LA ye gececegimi belirtirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Montrealde en az bir sene kalacagim, oyleyse bu sekilde soyleyeyim. Daha sonra LA ye gececegimi belirtirim.

ABD disinda 1 sene kalinca, gocmen statunuzu yasal olarak kaybediyorsunuz yalniz.
    Isterseniz 1 yil sonra yerlesecem diyebilirsiniz.

• Biliyorum repermit yapacagim, tesekkur ederim

• Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ‘Save’ or ‘Next’ to continue completing your online application form.
    There is a gap greater than a month in the dates you have provided since the date you turned sixteen. Please include ALL addresses where you have lived since the date you turned 16 years old.

hatası veriyor ilk adresde 16 yaşından itibaren yaşadığım yeri yazdım
    daha sonra 2013-2017 yılları arasında kaldığım yeri yazdım sorun ne olabilir

birde askerlik kısa dönem yaptım onuda yazacakmıyım adres olarak

• 1 aydan büyük bir boşluk var diyor. 16 yaşına girdiğiniz tarihten bu güne kaldığınız ardışık adreslerin tarihleri de ardışık olmalı. Herhangi bir boş tarih aralığı kalmamalı. Tarihleri ve formatlarını kontrol edin.

• Arkadaşlar mülakata hazırlanıyoruz, gereken evraklarla ilgili Ankara konsolosluktan gelen mailde ‘Marriage Certificate (Original and English translation with copy).’ isteniyor. Forumda ise şöyle bir bilgi var: ‘eger belgelerinizdeki dil ingilizce ya da turkcenin disinda bir dil ise ingilizceye yeminli tercuman araciligi ile tercume ettirmeniz gerekir’. Sizce tercüme yaptırmalı mıyım? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lerador DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar mülakata hazırlanıyoruz, gereken evraklarla ilgili Ankara konsolosluktan gelen mailde ‘Marriage Certificate (Original and English translation with copy).’ isteniyor. Forumda ise şöyle bir bilgi var: ‘eger belgelerinizdeki dil ingilizce ya da turkcenin disinda bir dil ise ingilizceye yeminli tercuman araciligi ile tercume ettirmeniz gerekir’. Sizce tercüme yaptırmalı mıyım? Teşekkürler.

tercumeye gerek yok.

• Green kart için Düzen Laboratuvarına giden arkadaşlar ödedikleri ücretin karşılığında mutlaka fiş/fatura istesin lütfen. Dolar karşılığında fahiş fiyat uyguladıkları yetmiyormuş gibi bir de vergi kaçırıyorlar. Buna müsade etmeyin. "Arıza var fiş, fatura veremiyoruz" gerekçesine de inanmayın. Eğer vermezlerse 189 Alo Maliye hattına şikayet edin. Nasılsa yurtdışına gidiyor bir daha gelmez yakalamışken güzelce kazıklayalım düşüncesiyle hareket ediyorlar.

• @jasmin ben hem Düzen hem de Unganlar'dan fatura aldım. Zaten olması gereken de bu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

410

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.2k

| | | |