Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@enemy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek benim kızımda Türkiye’de 500-600 liraya alamadığım cicibelloyu alırsın dimi diye soruyor

Geçen sene çeyrek altın parası verip aldığım büyük boy lol bebeği kızım dün çöpe attı. Lanet olası enflasyon

• ⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Kızıma bugün çekiliş olduğunu kazandığımızda amerikaya gidebileceğimizi anlatmaya çalışıyordum dinlemeden kalktı gitti valiz hazırlıyor, bu da onun totemi olsun sesimi çıkarmayacağım
    🧚♀🤗

Ne güzel hayal dünyaları var, kıyamam 🥰 Benim kızlarım da öyle birisi Bahçeli ev hayali kuruyor diğeri köpek alacağız değil mi diye pazarlık yapıyor 😅🤩

Ay böyle çocuklu aileler bir araya gelse, gençler bir grup ne bileyim bekarlar olsun yeni evliler çeşit çeşit mahalleler kursak çin mahalleri gibi

Hayali bile çok güzel 🥰 hayata bakışımızın uyuştuğu, benzer hayaller kuran, aynı şeylerden bıkmış ve Türkçe konuşan insanlarla birlikte olmak Amerikan Rüyasını tam olarak tamamlar işte 🎉

• @gariban bazen sıkıldığım zaman yurtdışı sitelere girip fiyatlara bakarım. (birim bazlı olarak tabiki, sonra biz dünyanın en ucuz benzinini kullanıyoruz diyen çıkmasın), alım gücü kıyaslaması yaparım.
    sonra ömrümden birkaç yıl eksilmiş olarak bilgisayarın başından kalkar saf saf dolaşırım

• ⭐⭐⭐

@birisi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@birisi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Keşke hep böyle masum kalsalar

Ya ne masumu hep köylü kurnazı bunlar benimkiler beni hep kandırıyor yada ben kıyamıyorum neyse bilemedim 😀

Kızıma bugün çekiliş olduğunu kazandığımızda amerikaya gidebileceğimizi anlatmaya çalışıyordum dinlemeden kalktı gitti valiz hazırlıyor, bu da onun totemi olsun sesimi çıkarmayacağım
    🧚♀🤗

Ne güzel hayal dünyaları var, kıyamam 🥰 Benim kızlarım da öyle birisi Bahçeli ev hayali kuruyor diğeri köpek alacağız değil mi diye pazarlık yapıyor 😅🤩

@gariban da belirtmiş ya, desenize hem bahçeli eviniz olacak, hem de köpeğiniz 🙂

Çok çok çok Amin 🙏🏻 Köpek konusuna eşim tepkili ama kedi için de öyleydi şimdi bir kedi kızımız var 😅 Ben de @gariban a katılıyorum cin gibiler çok rahat ayakta uyuturlar ama ben ŞİMDİLİK onlardan daha cinim yutmuyorum😅😂😂

• ⭐⭐

Çekilişte herkese bol şans herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun

• ⭐⭐⭐

@dytmelek benim kızımda Türkiye’de 500-600 liraya alamadığım cicibelloyu alırsın dimi diye soruyor

🥺🥺 ne kadar üzücü bu halimiz, çocuğumuza bir oyuncak almak için bile para biriktiriyor, kampanya kovalıyoruz😢 Umarım Amerika’ya gider ve kızınıza daha ne güzel oyuncaklar eşyalar alırsınız 🙏🏻
    Şubat ve Mart ayında peşpeşe doğumgünleri oldu kızlarımın paten istediler, kaskıydı dizliğiydi bir dünya para ödedik. Temel ihtiyaçlarını saymıyorum bile. Umarım bu günler de geçecek, herşey çok güzel olacak🙏🏻

• ⭐⭐

Temel ihtiyaçlarını saymıyorum bile. Umarım bu günler de geçecek, herşey çok güzel olacak🙏🏻

Ya sen ne diyorsun baktım yetişmiyor, kredisini ödeyemeyeceğim önce evi sattım kiraya çıktım, mülteci krizi patlak verince doğuya az nüfuslu eşimin memleketine taşındım. Artık hiç takmıyorum sadece günü yaşama modundayim carpe diam dediklerinden hiç bir şeyin iyiye gittiği yok. Geçen ay neyden kaçmaya çalışıyorsun diyen eşim greencard çıkmazsa sen çocuklara bak ben bir yurtdışına gideyim demeye başladı. Melek hanımcım ah dert yanmaya başlasam oturduğumuz yerden akşama kadar kalkamayız

• Merhaba forumdaşlar greencard başvuru formunu doldururken ki ve şimdiki ikamet adresim farklı kazanırsam ds260 formunu doldururken sorun olurmu ?

• @gariban ben oyle yaptim coluk cocuk yok evlendik 1.5 yil sonra kira, kredi odemeleri kyk evin gecimi vs 2 kisi odtu mezunu muhendisiz. dedim ben gidiyorum yurtdisina santiyeye borclari kapatalim en azindan 1 yil calisip gelirim.

• ⭐⭐⭐

Temel ihtiyaçlarını saymıyorum bile. Umarım bu günler de geçecek, herşey çok güzel olacak🙏🏻

Ya sen ne diyorsun baktım yetişmiyor, kredisini ödeyemeyeceğim önce evi sattım kiraya çıktım, mülteci krizi patlak verince doğuya az nüfuslu eşimin memleketine taşındım. Artık hiç takmıyorum sadece günü yaşama modundayim carpe diam dediklerinden hiç bir şeyin iyiye gittiği yok. Geçen ay neyden kaçmaya çalışıyorsun diyen eşim greencard çıkmazsa sen çocuklara bak ben bir yurtdışına gideyim demeye başladı. Melek hanımcım ah dert yanmaya başlasam oturduğumuz yerden akşama kadar kalkamayız

Aslında herşey güzel olacak derken biz Amerika’ya gidecek olanlar için demiştim yoksa benim de maalesef ülkeniz için umudum kalmadı 😢 hele mülteci sorunundan ve demografik yapının böyle bilinçli bir şekilde değiştirilme çalışmalarını gördükten sonra kalan umudum da bitti 😢 Çok iyi anlıyorum yani sizi🙏🏻 Umarım bu akşam güzel haberler alırız gerçekten çok inanarak diliyorum bunu

• @gariban insanlar bilerek fakirleştiriliyor, alım gücü, enflasyon bunlar zaten bilerek ve isteyerek yapılan şeyler

• @berkayy hep aynı şeyi düşünüp söylüyorum ben mühendisim eşim tekniker 2 kişi düzgün sayılabilecek maaşlarla çalışıyoruz yok yine de olmuyor. Kredi, temel ihtiyaç, çocuğun ihtiyaçları derken bişi kalmıyor. Market alışverişi yapıp, çocuğun ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışır hale geldik bu mu yaşamak diye düşünüyorum sonra bakıyorum şu sokak röportajlarına falan denk geliyorum bir kuru ekmek yeter yemeyin içmeyin gezmeyin diyenlere, aklım almıyor. Yaşamak bu değil nasıl böyle düşünürler diye sinirleniyorum ama yok anlayamayacağım bir boyut o.

• @davutksck sorun olmaz tabiki

• @dytmelek oğlum lego seviyor bizim de çok hoşumuza gidiyor bizim zamanımızdaki gibi değil inanılmaz güzel şeyler var ama 1000 tl de verilmez ki ya! İndirimde lego kovalıyorum. Bildiğimiz eski tip büyük legolarla istediklerini yapmaya çalışıyoruz 😕

• ⭐⭐⭐

@denizergün, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@berkayy hep aynı şeyi düşünüp söylüyorum ben mühendisim eşim tekniker 2 kişi düzgün sayılabilecek maaşlarla çalışıyoruz yok yine de olmuyor. Kredi, temel ihtiyaç, çocuğun ihtiyaçları derken bişi kalmıyor. Market alışverişi yapıp, çocuğun ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışır hale geldik bu mı yaşamak diye düşünüyorum sonra bakıyorum şu sokak röportajlarına falan denk denk geliyorum bir kuru ekmek yeter yemeyin içmeyin gezmeyin diyenlere, aklım almıyor. Yaşamak bu değil nasıl böyle düşünürler diye sinirleniyorum ama yok anlayamayacağım bir boyut o.

Onlar karın doyurmayı beslenmek, nefes almayı da yaşamak sanıyorlar. Bu sokak röportajları beni insanımızdan daha da soğuttu yemin ederim 😢 Zaten istenen de bu değil mi kendileri lüks hayat sürerken herşeye şükreden, sorgulamayan, eğitimsiz bir toplum oluşturmak…

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar boynum tutuldu ve koluma vurmaya başladı. Vücudun belden üstü sağ tarafı felç gibi bir şey oldu. İlk defa başıma geliyor böyle bir olay. Kas gevşetici iğne yaptırsam geçer mi?

Geçmiş olsun, boyun düzleşmeniz olabilir.
    Boyun düzleşmesinde ağrı, aynı taraftaki kola vurur ve kolunuz uyuşur, güçsüzleşir.

Şu an için geçici ağrı kesici vs. şeyler alabilirsiniz ama tavsiyem bir Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümüne çıkıp MR çektirmenizdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dr-Who pasaportları geçtim

adı soyadın bir pasaportta "ALİ GEL" diğer pasaportunda "VELİ GELME" mi yazıyor ki 2 farklı pasaportla başvuru yaptın.

• ⭐⭐

@dytmelek oğlum lego seviyor bizim de çok hoşumuza gidiyor bizim zamanımızdaki gibi değil inanılmaz güzel şeyler var ama 1000 tl de verilmez ki ya! İndirimde lego kovalıyorum. Bildiğimiz eski tip büyük legolarla istediklerini yapmaya çalışıyoruz 😕

Az önce kızım oğlum ve ben nerfcülük oynuyorduk, bir nerf almaya daha karar verdik çok eğlenceli

• @gariban bizimki daha onu bilmiyor bir de nerf masrafı çıkarmayalım şimdi bir süre daha öğrenmese olur 😄

• ⭐⭐⭐

@dytmelek oğlum lego seviyor bizim de çok hoşumuza gidiyor bizim zamanımızdaki gibi değil inanılmaz güzel şeyler var ama 1000 tl de verilmez ki ya! İndirimde lego kovalıyorum. Bildiğimiz eski tip büyük legolarla istediklerini yapmaya çalışıyoruz 😕

Evet maalesef 😢benim kızlar da Lego çok seviyor geçen aylarda Amazon’da şu küçük Lego küpleri indirime girmiş her çeşidinden aldım kaldırdım, belli aralıklarla yenisini veriyorum 😢 geçen haftalarda Onkoloji servisindeki çocuklar için bayram hediyesi kampanyası yapıldı ben de bir erkek çocuğuna Lego almak istedim, kaç gün kampanya aradım, hediye olacağı için de çok küçük olmasın istedim. Neyse ara ara bir kampanya buldum aldım 1 hafta sonra 190 liraya aldığım Lego 300 TL olmuş. Gerçekten korkunç bu halimiz

Benzer Başlıklar

• 9899
  • 29816
  • 22394
  • 682
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |