Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Forumda yer alan (https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları); 2022 Yılı GC Talihlileri Durum Takibi Excel Tablosundaki istatistik çok enteresan geldi bana paylaşmak istedim;
    Şöyle ki; DV2022 talihlilerinden oluşan tabloda 783 kişi yer almaktadır. Bu kişilerin kaçıncı başvuruda çekilişi kazandıkları bilgileri şu şekilde;

DV2022 İçin
    1.Başvuruda kazananlar 391 Kişi (Yüzdesi % 49.94)
    2.Başvuruda kazananlar 144 Kişi (Yüzdesi % 18.40)
    3.Başvuruda kazananlar 105 Kişi (Yüzdesi % 13.41)
    4.Başvuruda kazananlar 44 Kişi (Yüzdesi % 5.62)
    5.Başvuruda kazananlar 23 Kişi (Yüzdesi % 2.94)
    6.Başvuruda kazananlar 20 Kişi (Yüzdesi % 2.55)
    7.Başvuruda kazananlar 14 Kişi (Yüzdesi % 1.79)
    8.Başvuruda kazananlar 7 Kişi (Yüzdesi % 0.90)
    9.Başvuruda kazananlar 2 Kişi (Yüzdesi % 0.26)
    10.Başvuruda kazananlar 8 Kişi (Yüzdesi % 1.02)
    25 kişi ise tam olarak kaçıncı başvuruda kazandığını belirtmemiş +5 veya +10 gibi ifadeler yazmışlar, dolayısı ile yüzdelik dilimlere dahil etmedim.

DV2021 İçin
    Forumda yer alan (https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları); 2022 Yılı GC Talihlileri Durum Takibi Excel Tablosundaki istatistikler;
    Şöyle ki; DV2021 talihlilerinden oluşan tabloda 659 kişi yer almaktadır. Bunlardan 595'i kaçıncı başvuruda kazandıklarını belirtmişlerdir. Bu kişilerin kaçıncı başvuruda çekilişi kazandıkları bilgileri şu şekilde;

1.Başvuruda kazananlar 242 Kişi (Yüzdesi % 40.67)
    2.Başvuruda kazananlar 151 Kişi (Yüzdesi % 25.38)
    3.Başvuruda kazananlar 81 Kişi (Yüzdesi % 13.61)
    4.Başvuruda kazananlar 53 Kişi (Yüzdesi % 8.90)
    5.Başvuruda kazananlar 24 Kişi (Yüzdesi % 4.03)
    6.Başvuruda kazananlar 2 Kişi (Yüzdesi % 0.34)
    7.Başvuruda kazananlar 9 Kişi (Yüzdesi % 1.51)
    8.Başvuruda kazananlar 3 Kişi (Yüzdesi % 0.51)
    9.Başvuruda kazananlar 6 Kişi (Yüzdesi % 1.00)
    10.Başvuruda kazananlar 6 Kişi (Yüzdesi % 1.00)
    10+ ve üzeri Başvuruda kazananlar 18 Kişi (Yüzdesi % 3.02)

2022 ile 2021 talihlilerinin istatistikleri çok benzer ve çok düşündürücü bence. Sizlerin düşüncesi nedir.??

• @Burcu-Boz Acil şifalar olsun, çok geçmiş olsun.

• @hsnnzknn demek ki bosuna bekliyoruz. cok fazla basvurum oldu ama cıkmadı. ilk basvuruda cıkanların oranı cok fazla. bosuna hayal kuruyoruz anlasıldı 🙂 en bastan beri istenmiyoruz ki cıkmıyor diye yorumluyorum artık.

• ⭐⭐⭐

@Burcu-Boz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu heyecanlı günlerde çok kötü bir haber aldım.. Babamın 4. Evre 4 farklı yerinde kanser olduğunu öğrendik. 😔 Artık bir şeyler için sevinemeyeceğim..

Çok çok geçmiş olsun, acil şifalar, sizlere de kolaylıklar diliyorum. Şuan onkoloji hastalarıyla ilgileniyorum ben de, zor bir süreç sağlam Psikoloji gerektiriyor. Umarım yüzümüzü güldürecek sonuçlar alırsınız 😔

• ⭐⭐⭐

@Burcu-Boz çok geçmiş olsun

• @hsnnzknn Güzel bir çalışma ancak ben bu duruma yalnızca tesadüf diyebiliyorum şu anda Özellikle ilk başvuranların alınmasının ne gibi bir artısı olabilir ABD için? Eğer gerçekten böyle bir şey yapılıyorsa lottery mantığı ile alakası olmayan garip bir sistem var demektir.

• @istanbuladami evet benim 🙂

• @istanbuladami maalesef garip bir durum, diğer yılları da inceleyeceğim ancak çekiliş mantığında doğrusal bir grafik olmaması gerek, 2022 ile 2021 çok benzer yüzdelere sahip maalesef.

• @JessePinkman Ya biz de diyoruz nerede bu adam sır oldu gitti 🙂 Halen gc hayalcisi ve hayalleri için farklı yollar arayan biri olarak devam ediyorsan bu iyi 🙂

• @hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@marpessa, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

şu doğruysa gerçekten sinirleneceğim
    https://eksisozluk.com/entry/137086688

Bir gün tırnak yaptırmaya gittim.. tırnaklarımı bir adam yapıyordu yine böyle başvuruların açıklanma zamanı geçen sene birlikte gittiğim arkadaşımla sohbet ederken adam dedi ki “ bana 3 kere çıktı gitmedim” ben direk e Allah bi bela verir herhalde sana dedim... ilkinde üniversitede imiş parası yokmuş... ikincide abisinin gönlü razı olmamış... üçüncü de kendisi istememiş çünkü güzel kazanmaya başlamış.. e madem ne diye başvurdun mübarek! Sonra çıkınca inşallah yalan söylemiştir valla bileklerimi kesicem şimdi demiştim arkadaşıma... var böyle tipler maalesef...

Size şunu söyleyeyim bazen sadece başvuru yaptıklarında da kazanmış sanıyorlar ve gerçekten bilmiyolar. Kulaktan dolma şekilde başvuran binlerce insan var ne olduğundan habersiz. Mesela akrabalarıma Green Card başvurusu yaptım diyorum ne zaman gidiyosun diyorlar (gençler de dahil)
    Yani umarım benim düşündüğüm gibidir yoksa diğeri korkunç 😞

• @hsnnzknn

Ben, insanımızı iyi tanırım! Kaçıncı başvuruda kazanmış olursa olsun! Bizim insanımız, herkese 1. başvuruda kazandığını söyler.

Ayrıca farklı sosyal mecralarda da, "bana 3 kere 5 kere çıktım da gitmedim" diyenlere de pek kulak asmayın, sırf sizi kızdırmak için bu söylemlere girerler.

Amerika'da benzin pompalayıp, sosyal medyada "hava 1500" post atarlar. Evde zeytin ekmek yerler, size ravioli fotoğrafı pompalarlar.

Son olarak dikkat edin, 1. başvuruda kazandığını söyleyenlerin oranı size neyi hatırlatıyor, neyi çağrıştırıyor?

@ayvalik10 kardeşimize bir hemşerisi olarak selamlar ederim.

• Dünya Genelinde; 2005 yılında GC başvuru sayısı 9.1 milyon iken 2017 yılında 22.4 milyona ulaşmış. Makalenin yayınlandığı yıl 2018. Evet başvurular oldukça artmış ama dağılımın doğrusal olması biraz şüphelendirmedi değil beni.
    2018 yılına ait bir analiz, okumak isterseniz buyrunuz; https://www.pewresearch.org/fact-tank/2018/08/23/applications-for-u-s-visa-lottery-more-than-doubled-since-2007/

• @dytmelek çok teşekkür ederim 🙏 Evet ruh sağlığı, psikoloji çok önemli, inşallah atlatırız

• @Burcu-Boz çok çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar verir inşallah 😞

• @hsnnzknn İlk başvuru oranı çok yüksektir belki de. Sebebi bu yüzdendir büyük ihtimal. Ya da fark ettiyseniz forumda bile çok fazla aktif ilk başvurusu olanlar var. Tamamen bundan kaynaklanıyordur bence. Arkadaşın dediği gibi yoksa bu bir piyango olmazdı.

• Sonuçlara kaç dakika sonra bakalım? Kazanan arkadaşlar açıklandıktan kaç dakika sonra bakmışlar sonuçlara? Biz de o zaman bakalım😊

• Hemen @ipeksarac hemen 🙂

• ⭐⭐

@ipeksarac açılır açılmaz bakın yoksa 5-6 saat sistem kilitleniyor

• @ipeksarac ahahahaha. Ben birkaç saat öncesinden siteyi taciz etmeye başlıcam. Sürekli refresh modunda. Gözlerim bozulana kadar devam 😂

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hsnnzknn Güzel bir çalışma ancak ben bu duruma yalnızca tesadüf diyebiliyorum şu anda Özellikle ilk başvuranların alınmasının ne gibi bir artısı olabilir ABD için? Eğer gerçekten böyle bir şey yapılıyorsa lottery mantığı ile alakası olmayan garip bir sistem var demektir.

Bence 1 kez başvurup da çıkmayanların çoğu ikinci başvuruyu yapmıyordur. Dolayısıyla her sene başvuruların büyük çoğunluğunun 1. başvurusu oluyordur. Büyük gruptan kazananların çok olması da haliyle normal. Bilmem düşündüğümü anlatabildim mi. Bir an Devlet Bahçeli’ye dönüşecektim 10 kişi başvurdu 6sının ilk başvurusu ikinci senede bunların 2si başvursa filan yazasım geldi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |