DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@OrlandoGücü yaw tam Orlando'da en güzel Türk marketlerinden biri var. hatta açıldığında gitmiştim ama sucuk dediğin ayrı bişi. öyle Merve markası ile falan olmuyor. tamam tek tük Cumhuriyet, İkbal falan da geliyor da, ben direkt Afyon'dan özel getiriyorum.
    hoş o konuda da size sürprizim olacak topluluğu kurunca. 2-3 ayda bir konteyner indiricez, istediğimiz, özlediğimiz her ürünü yükleticez TR'den.

Ahbe @SUAT-GUNAY abi, çok üzdün beni. Şimdi en iyi hamsi, en iyi fındık Diyarbakırda yenir desem ne düşünürdün acaba. Sen fabrikasyon sucuklara alışmışsın. Onların içinden en iyisi hakkında seçim yapıyorsun sanırım. Kayseride en iyi sucuklar ve pastırmalar çok fazla üretilmez ve herkese satılmaz. Bi ara deneyeyim bakalım şu senin söylediğin sucuk ve pastırmaları 🤠

• TR bu durumdayken büyük ihtimalle başvuru sayısı da katlanmıştır diye düşünüp kazanma ihtimalinin daha da düştüğünü düşünüyorum ki has not been selected yazısı görürsem hayal kırıklığım az olsun

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

sadece Orlandogücü üyelerine özel 🙂

Biz dururken sen sucuk dükkanımı açacan yoksa 🤠

• @marpessa pasaport şartı olması beni biraz rahatlatmıştı bir kaç sene önceye kadar yarı yarıya düşmüştü

• Yasaklı

Ben tampada domuz eti satmayı düşünüyorum🇺🇸

• Ekimden nisana nasıl hızlı geçtiyse şu an zaman geçmek bilmiyor 😃

• @yenihayaletadam bir de kontenjanları arttırsalar ne kadar güzel olur

• Anlaşıldı akşama sucuk yapacağız canım istedi😋

• ⭐⭐

@ayvalik10 usta ben ne bilim, komutan olan sen değil misin? direkt oraya davet ediyorsunuz.
    ben telegramın ne olduğunu bile bilmiyorum. malum taaa telegraf zamanından kalmayım 🙂

• ⭐⭐

@marpessa Afyon İtimat, İsmail Koçgan.
    şiddetle tavsiye ederim

• ⭐⭐

@OrlandoGücü hayır hocam dükkan yok. 3-4 ayda bir, TR mallarını, peynirinden, sucuğuna vs getirticez, kendimiz için.

• ⭐⭐

@OrlandoGücü ama en iyi balık ankara'da yenir 🙂
    ahahahah...
    tamam tamam, sen has insansın, kırmam seni Kayserili. sen ne dersen o.

• ⭐⭐

@yenihayaletadam hocam biraz kaderci olmak lazım.
    varsa kaderinde, 100 milyon kişi de katılsa çıkar,
    yoksa 2 kişi katılsa da çıkmaz.
    sonuçta birilerine çıkıyor bu melet.
    en azından benim düsturum bu şekilde

• DV2023 çekiliş sonuçlarına 16 gün kalmışken, yeni katılanlar için şu özet bilgileri geçmekte fayda var;

• Green Card verilmesinin asıl amacı Amerikan nüfusundaki çeşitliliği dengelemek. Bu sebeple göçmen gönderen ülkelerde uygulanan bu çekiliş her sene düzenli olarak düzenlenmektedir. Çekiliş başvuruları genellikle Ekim ayı içinde açılmakta olup takip eden Mayıs ayında ise çekiliş sonuçları ilan edilmektedir.
    • Toplam 55 bin kişiye Green Card veriliyor. Green Card almanın ABD’ye yatırım yapmak, ABD’den iş teklifi almak, evlilik yapmak gibi yolları olsa da tabiki en kolay ve ucuz yolu her yıl Ekim ayında Amerikan hükümeti tarafından düzenlenen çekilişe başvurmak.
    • Titiz bir hazırlık gerektiren başvuru süreci için pek çok aracı şirket hizmet verse de www.yesilkartforum.com da yer alan adımları izleyerek kendiniz de kolayca ve ücretsiz başvurabilirsiniz.
    • Green Card sahipleri Amerikada istedikleri eyalette istedikleri işte çalışabiliyor ve kendi işlerini kurabiliyor.
    • Amerikan hükümeti her yıl Green Card çekilişine katılım için uygun ülkeler listesini ilan etmektedir ve ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti, şimdilik uygun ülkeler arasında yer almaktadır.
    • Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şartı ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor.
    • Başvuru için istenilen fotoğraf verilen ölçülerle ve belirlenmiş kriterler ile birebir uyumlu olmalı. Fotoğraf yüzünden pek çok aday elenebiliyor. Bu yüzden www.yesilkartforum.com da fotoğraf ile ilgili başlıkları mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
    • Başvuru formunu doldurduktan sonra verilen konfirmasyon numarasını iyi saklamak gerekiyor.
    • Başvuru için İngilizce yeterlilik aranmıyor.
    • Bütün başvurular Kentucky Consular Center’da toplanıyor ve bölgeye ayrılarak numaralandırılıyor. Çekiliş, başvuru sürecinin bitiminde bilgisayar tarafından otomatik olarak yapılıyor. Her bölgeden rastgele yapılan seçimler sonucunda kazananlar belirleniyor. Sonuçlar, resmi web sayfasında başvururken verilen konfirmasyon numarası ile öğreniliyor. Sonuçları başvuran kişinin takip etmesi gerekiyor, çünkü kazananlara özel bir bilgilendirme yapılmıyor.
    • Kazandığınız takdirde başvuru dosyasında belirtilen evraklarla birlikte konsoloslukta mülakata giriyorsunuz ve beklentileri karşıladığınız takdirde Green Card almaya hak kazanıyorsunuz.
    • Green Card’ı elde tutabilmek içinse bir takım kuralları yerine getirmeniz gerekiyor. ABD’ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card’ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika’ya giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki senelerde ise yılda en az 1 kez giriş yapılması zorunlu.
    • Eğerki Amerikan vatandaşlığı da almak gibi bir planınız var ise; Green card'ınızı aldıktan sonra son 5 yılda 1 yıldan fazla Amerika dışında kalmamış olmak, en az 5 yıl Amerika Birleşik Devletlerinde ikamet etmeniz, vatandaşlık başvurunuzdan en az 3 ay önce aynı eyalette yaşamış olma, vergilerinizi düzenli ödemeniz ve vatandaşlık için yapılacak olan sınavı başarı ile geçmeniz istenmektedir. Tabiki İngilizcenizin de yeterli seviyede olması beklenmektedir.
    • Ha bu arada uçak biletini siz alıyorsunuz, işinizi kendiniz buluyorsunuz. 🙂
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY ben asla davet etmem ki girmem çünkü yapılacak 3 adım var o kadar

• @SUAT-GUNAY evet bizzat Afyon dan geçerken yerinden aldım stokladım 2 ay önce akşama pideyle gömeriz diye düşünüyorum 🙂

• @hsnnzknn beni alsınlar yeter ki işimi gücümü evimi bulurum bir şekilde 🙂

• ⭐⭐

@hsnnzknn özet için emeğine sağlık.
    sondan 3.madde çok da doğru değil. yılda 1 kere girmek yeterli değil, yılın çoğunluğunda ABD'de olmak gerekiyor. aksi halde sorgulanma söz konusu. sorgu derken "hayırdır babam, turistik amaçlı mı kullanıyorsun bunu" şeklinde. iptale kadar yolu var.

• @SUAT-GUNAY evet haklısınız polis bunu sorabilir.

• ⭐⭐

@hsnnzknn lanet olası federaller 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

583

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.0k

| | | |