Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @marpessa Bol şanslar şimdiden.

• @SUAT-GUNAY 😃 yok hocam niye kusura bakayım, zevkler ve renkler derim. Tabi ki Afyon sucuğunu sevebilirsiniz ama Kayseri çok daha uzun zamandır bu ürünlerle ünlendiği için ve Kayserili olduğum(Damak tadım da ona göre şekillendi) için bende yeri değiştirilemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marpessa

• 7 mayıs açıklandığı zaman site de mektup varsa ozaman kazandınız demek oluyor. Bu mektubun sol ortasında CN2023 ile başlayan bir uzun numara olacak bizim için son 5 rakamı önemli.

• 10 ile 12 mayıs gibi DS260 formu açılacak. Bizim zaten 5 mayısta paylaştığım belgeler sayesinde hazır olacak sadece kopyala yapıştır yaptık. DS260 kayıt ettik. Evet en berbat kısma geldik. BEKLEME moduna girdik. Çünkü eylül ayında ekim ayında mülakata girecek olan numaraları gösteren ilk bülten 15 - 17 eylül de açıklanacak. Bizim son 5 rakam bu bültende ki numaranın altında ise mülakat tarihi verilmesini bekleyeceğiz mülakata tarihi belli oldu mu ozaman biz unganlardan doctorun.com sitesinden randevu alacağız. Şimdi bu kısma herşey hep aynı idi. Şimdi ilk defa bu sene ne denendi. Daha devam edip edilmeyeceği belli olmayan kısım geliyor.

• Bu yıla kadar evrakları senden mülakat tarihinden önce mail ile istiyordu KCC. Daha sonra sen kendilerine mail ile atıp onlardan ikinci mail geliyordu evet biz evrakları aldık işliyoruz diye. Daha sonra bu evrakları KCC mülakat zamanı ankaraya gönderiyordu. Fakat bu sene o kadar yığılma olayı oldu ki KCC boğuldular evrakların altında.

• KCC dedi ki ne ben senden evrak istiyorum ne de sen bana evrak gönder diye. Sen mülakata giderken yanında götür dedi. İşlemler hızlanması için. Bu denemenin sonucuna göre 2023 için eski usül mü yapacaklar yoksa bu deneme başarılı olduda devam edecekler belli değil soru işareti bu kadar basit yani
      Bunu allayıp pullamanın bir anlamı yok abartanlar saçmalıyorlar.

• @ayvalik10 teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marpessa rica ederim. Her zaman herkes birbirine yardımcı olur. Yeter ki sen nerede takıldın onu yazman yeterlidir.

• Kendim için forumdaki sayacın aynısını yaptım.
    Sık kullanılanlara ekledim arada bir bakıyorum. Forumda bulmak bazen zor oluyor.
    Timezone: America/New_York
    Link;

• @ayvalik10 Bilgiler harika çok teşekkür ederiz... 15 Mayıs'ta askere gidiyorum 6 aylığına eğer bu sene bana çıkarsa umarım sekteye uğramam... Çıksa da keşke ...

• @ayvalik10 Süper bilgiler teşekkürler. Aklıma takılan bir soru var daha önce benzer durumları okumuştum diye hatırlıyorum ama bu başlık altında mı emin olamadım burada değilse yönlendirin lütfen.
    Eşim ve ben ayrı ayrı başvurduk ona çıkarsa başvurduğu pasaportun süresi uzun süre daha geçerli. Bana çıkarsa eğer, başvuru yaptığımda geçerli olan pasaportumun süresi bitti.
    Her 2 durum için de talihli olma durumunda hemen oğlum ve kendim için pasaport başvurusu yapıp DS260 formunu yeni pasaport bilgileri ile mi doldurmalıyız yoksa mülakat tarihinden önce yapılsa yeterli mi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizergün günü bitmemiş bile olsa pasaportunuzu 10 yıllık yapın eski pasaportu ama SAKIN geri vermeyin. Çünkü başvuru eski pasaportu konsolosluk görmek isteyecek .Yeni pasaporta zaten eski pasaportun günleri eklenecek. DS260 formuna sizler yeni pasaportun bilgilerini yazacaksınız. Çünkü vize yeni pasaporta basılacak. Fakat sizler pasaportun numarasını başvuru da kafadan mı attınız yoksa gerçek mi diye senden eski pasaportu görmek isteyecek. 7 mayısta kazandın hemen pazartesi günü yeni pasaport için başvuru yapın.

• @loser, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

aaah ah, keşke bende de ilk başvuru heyecanı olsa.

al benden de o kadar :)))

• @ayvalik10 tamamdır 👍🏼 teşekkürler.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@denizergün günü bitmemiş bile olsa pasaportunuzu 10 yıllık yapın eski pasaportu ama SAKIN geri vermeyin. Çünkü başvuru eski pasaportu konsolosluk görmek isteyecek .Yeni pasaporta zaten eski pasaportun günleri eklenecek. DS260 formuna sizler yeni pasaportun bilgilerini yazacaksınız. Çünkü vize yeni pasaporta basılacak. Fakat sizler pasaportun numarasını başvuru da kafadan mı attınız yoksa gerçek mi diye senden eski pasaportu görmek isteyecek. 7 mayısta kazandın hemen pazartesi günü yeni pasaport için başvuru yapın.
    Benim öğrenci pasaportu var daha 4 yıldan fazla süresi var çıkarsa 10 yıllık yaparsam 4 yılda üstüne ekleniyor doğru mu anladım

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 tecil nasıl bir problem çıkarır hocam ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cycraft evet de neden şimdiden masraf yapasın ki

@Cycraft evet de neden şimdiden masraf yapasın ki

Eğer çıkarsa yapacağım o masrafı,bir de bir sorum daha varda ben temmuz 2023 gibi girmek istiyorum mülakata numaram düşük çıktı diyelim mülakatı nasıl temmuz 2023'e çekebilirim

Bende şöyle birşey sorayım, ben tek başvuru yaptım kendi adıma. başvuru yaparken eşimi ve kızımı da ekledim. Pasaportum 10 yıllık problem yok. Fakat 1,5 yaşında kızım ve eşimde pasaport yok. Eğer çekiliş çıkarsa ds260 formunu doldurmadan önce eşim ve kızıma da pasaport almam mı gerekiyor ? Yoksa mülakattan önce pasaportları olması yeterli midir ?

• 36 ay dan büyük anaokuluna giden çocuklar için pasaport harç ücrti ödenmiyormuş sadece 225tl defter parası varmış. belki bu bilgi birinin işine yarar. benim kızım 2 yaşında kreşe gidiyor o olmaz dediler.

• herkese merhaba öncelikle hepinizin yolu açık olsun bu süreçte. ben DV2023 sonucu bekliyorum ama şimdiden bazı araştırmalar yapıyorum ds260 formunda bütün çalıştığınız işyerlerini girmek gerekiyormu ben çok iş değiştirdim ve bilgilerini hatırlamadığım yerler var nasıl bir yol izlemeliyim eğer çıkarsa 1 yıl üzerinde çalıştığım yerleri girmem yeterlimi son 4 yıldır anne olmam sebebiyle çalışmıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cycraft çok büyük bir risk çünkü 55k vize sayısı var tüm dünya için biterse sen mülakata giremezsin çünkü vize bitmiş olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |