Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells merhaba,

AOS paketine sadece 2 adet fotoğraf yeterli mi yoksa her belge için ayrı ayrı mı fotoğraf yollamamız gerekiyor?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ellabella 

• Merhabalar,

DV-2022 kazananı olarak AOS dosyamı hazırlıyorum. Lise diploması istiyorlar. Ben doktorum. Lise diplomam mezun olduğum tıp fakültesinde. Tıp fakültesi diplomam, uzmanlık belgem hepsi yanımda. Ama lise diplomamı almam mümkün değil. Simon'ın forumuna da sordum ama orada Türk yok. Herkes lise diplomasına ulaşabilmiş. Sorabilirler dediler. Türkiye'ye sadece onu almak için gidemem. Benzer sorun yaşayan var mı? Bu konuda bir bilginiz var mı @crazycells ? Yanıtlayabilirseniz çok mutlu olurum.

• @AlmostDone Turkiyeden bir tanidiginiz varsa velaket verip yerinize almasini saglayabilirsiniz. Benim de lise diplomam okulda kalmisti, yalniz kisinin kendisine veya vekalet verdigi birine teslim ediliyor diye bilgi vermisti gorevli. Tanidiginiz yoksa universitenin ogrenci islerine ulasip durumu anlatmanizi oneririm.

• @AlmostDone e-devlet üzerinden çıkıyor olması lazım.

• @runaslan Çok teşekkür ederim. Okula yazdım. Bizden almışsınız diyor ama inanın hatırlamıyorum. Üzerinde 20 yıl geçti. Lisemden kağıt almaya çalışacağım. Kardeşim lisemle görüşmüş. Normalde sadece kendisine verebiliriz ama bakalım bir şeyler yapmaya çalışacağım demiş. Umarım halledebilir.

• Bu ileti silindi!

• @Erbatur Evet ama sadece 2008'den sonra liseden mezun olanlar içinmiş. Ben birazcık daha eskiyim 🙂

• O zaman son diplomalarını koysan yeterli olur zaten lise mezunu olmadan üniversiteye gidemezsin teknik olarak sorun olmaz.

• @Tugba ben bu arada konsolosluğa gidip belgemi aldım. İlginiz için tekrar teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• forSelamlar,

DV-2022 kazananı olarak AOS dosyamı hazırlıyorum. Form'un yanında eklenecek belgelerr arasında şöyle bir madde var: "Evidence that any derivative applicants were originally included in the DV lottery entry (if applicable)" . Başvuruyu yaparken tabiki eşimin adını da yazmıştım ama elimde buna dair bir belge yok. Seçildiğime dair gelen mektupta da sadece benim adım yazıyor. Ds-260'ı doldurduktan sonra çıkan sayfayı kaydetmiştim ve orada eşimin adı var ve status'u "accompany" olarak yazıyor. bu çıktıyı kanıt olarak sunabilir miyim? yoksa benim bilmediğim başka bir yöntem/form var.

yardımlarınız için teşekkürler şimdiden 🙂

• @breeze145 Bu hangi formda var acaba?

• Merhabalar K1 dan sonra surecimin AOS kismini aktariyorum. K1 vizesi icin detayli yazdigim iletimi su linkten ulasabilirsiniz https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi/3077?_=1647898808917

AOS paket icerigini asagida listeledigim sekilde hazirlayip bulundugum eyaletle ilgilenen USCIS ofisine kargo ile gonderdim. Kisa sure icerisinde dosya hakkinda bilgilendirildim ve ardindan nufus kayit orneginden RFE aldim. RFE almama ragmen Biometrik randevu mektubu geldi ve 1 ay sonrasina gun verildi. Ilerleyen asamalari guncelleyip tekrar paylasacagim.

AOS:
    • Form I-485 - Greencard alacak kişi tarafından doldurulup imzalanacak
    • I-797 formunun bir kopyası, I-129F formunun onay bildirimi (NOA2).
    • Sağlık Raporu DS-3025 (Nişanlılar için Ankara alınan sağlık belgesi yeterli. Raporu aldıktan sonra 1 yıl geçmemesi gerekir.)
    • Form I-693 (Eger saglik raporunuz suresi dolduysa bu formu gondermelisiniz.)
    • Form G-1145 - E-Notification of Application (bildiri almak için)
    • I-94
    • Nufus Kayit ornegi(Birth Certificate) Turkiyeden alip yeminli tercumana cevirtmeme ragmen anlamsiz bir sekilde RFE aldim. USCIS'in isi belli olmuyor siz ABD ye geldiginizde TR Konsoloslugundan alin.
    • Pasaportun kisisel bilgilerin yazili oldugu sayfanin kopyasi
    • K1 vize sayfa kopyasi
    • 2x2 pasaport stili 2 adet fotograf
    • Dosya ucreti icin Check ($1.125)
    • Varsa bosanma/olum belgesi
    • Form I-864 Sponsorluk icin. Eger esinizin geliri yetmiyorsa Ek sponsor gerekecektir.
    • Sponsorluk formuna ek Mali kanitlar(Tax belgeleri, mevcut is yerinden alinan belge vb.)
    • Sponsorun/Sponsorlarin Pasaport kopyalari
    • Evlilik sirasinda veya sonrasinda cekilmis bir kac fotograf(zorunlu oldugundan emin degilim)
    • Evlilik sertifikasi kopyasi

Calisma Izni icin:
    • Form I-765
    • I-94

Yurtdisi cikis izni:
    • Form I-131- Advanced Parole başvurusu. AOS sürecinde yurtdışına çıkmak için gönderilen form. Eğer AOS sureciniz bitmeden yurtdışına çıkmanız gerekiyorsa, o durumda Advance Parole formu almalısınız.
    • I-94

K1 vizesinden sonra AOS Sureci Tarih
    Amerika'ya giris 05 Ocak 2022
    Evlilik 06 Ocak 2022
    AOS Basvuru Evraklarin Gonderimi 03 Subat 2022
    USCIS Received date 04 Subat 2022
    USCIS Notice date(sms) 13 Subat 2022
    USCIS I-797C Notice(posta) 20 Subat 2022
    RFE (nufus kayit ornegi) 24 Subat 2022
    Biometrik Randevu Mektubu(posta) 05 Mart 2022
    RFE Belgelerin Gonderimi 16 Mart 2022
    Biometrik Randevu tarihi 23 Mart 2022

• @AlmostDone Form I-485 için olan talimatlar formunda 40. sayfada yazıyor.

• Herkese merhaba,

Greencard sahibi eşimle geçen yıl burada evlendik (ABD). Halen F-1 vizesiyle öğrenciliğim devam ediyor aynı zamanda AOS sürecindeyim ve greencardımı bekliyorum. Sorum şu ki, evlendikten sonra pasaportumu değiştirmedim ve tüm başvurularımı eski soyadımın bulunduğu mevcut pasaportumla yaptım. I-131 belgem geldikten sonra Türkiye'ye seyahat edeceğim için psaportumu yeni soyadıma göre değiştirmem gerekiyor. Fakat AOS sürecim o zamana kadar tamamlanmamış olacak. Aynı durumu yaşamış olan var mı? Eski pasaportum ve evlilik sertifikam ile mi seyahat etmeliyim? Konsolosluğa evlilik beyanı yapmaya gittiğimizde bu şekilde seyahat edebileceğimi söylemişlerdi fakat üstünden 1 sene geçtiği için eski pasaportumu kullanmam sorun olur mu diye sormak istedim. Teşekkürler.

• @breeze145 Bu sorunuza Simon'ın forumunda rastladım. Bu işleri çok iyi bilen Amerikalı avukat arkadaşın yanıtı aynen şu : a copy of the eRegistration form is the best evidence for demonstrating applicable derivatives were included in the original entry form, so include it with your AOS package if you have it. For those who do not have a copy of their eRegistration entry form, this is not a problem, don’t start stressing about not having this proof. AFAIK, non-inclusion of this evidence has never been an issue in the past. USCIS will receive this document as part of the “KCC file” anyway when the FO receives that file from the KCC.
    Ben AOS paketimi bugün yolladım. Eşim ve çocuğuma da başvuru yaptım. Dediğiniz belgeyi ben de koymadım. Endişlenecek bir şey değil anlaşılan. Daha önce hiç sorulduğuna şahit olmadım demiş ki bu avukatın neredeyse tek işi buradaki green card başvuruları.

• Çok teşekkür ederim ilginiz için. eRegistration form elimizde yok. Sadece ds-260 formunun confirmation sayfası var (orada eşimin adı yazıyor) onu sadece dosyaya ekliyoruz. Hayırlı olsun başvurunuz 🙂 Biz de yarın göndermeyi planlıyoruz.

• USCIS yeni açıklanan çalışma planı ile beklemede olan bütün işlemlerin hızlandırılacağını açıkladı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur ilgili başlıkta detaylarını aktarmaya çalıştım, faydalı olması dileğiyle.

USCIS'in "Premium Processing" Hizmeti

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |