Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Çok güzel açıklamışsınız fakat hiç bir şey anlamadım. 🫤 485 paketler dahil degil sanırım. Ücretin de maşallahı var.

• merhaba arkadaslar esimin evlilik oncesi soyismi Özcan, i-485'e yazarken Özcan mi ozcan mi tavsiye edersiniz?

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar Her kese. Dv talihlisi olarak süreci AOS ile devam etmek istiyorum. Ama bazı sorulara henüz cevap bulamadım o yüzden gitsem mi burada beklesem mi karar veremiyorum. Bu konuda bir kaç sorum vardı. Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Forumda geriye doğru okuduğum kadar geçen yıl en geç nisanda aos başvularına başlanmış o da zar zor yetişmiş. Benim Mayıs ayının ilk günlerinde risk alarak girmemde eylül sonuna kadar yetişme şansım var mı?
    2. Evrakları 90 gün beklemeden vereceğim için vizeyi durumundan farklı kullandığım için evraklarım kabul edilmezse Ankara mülakata girme şansım henüz oluyor mu?
    3. Uscise evraklar verilene kadar Ankaradan onay gelirse orada mülakata giremiyor muyum?
    4. Bide oraya gelmeden avukatlarla görüşmem bana bir sıkıntı çıkarır mı? ülke girişinde fln.

Çok uzun oldu ama kafamdaki soruları gidermemde yardımcı olursanız sevinirim.

• @gunka_n

DV kazandıktan sonra ABD'ye turist vizesi ile giriş yapıp AOS'a başvurmak mevzuata aykırı. Direkt reddedilir. Red aldıktan sonra Ankara'dan mülakat hakkını kaybedersiniz. Normal koşullarda turist vizesi ile burada bulunurken bile DV kazandığınız açıklanmış olsa, mevcut vize AOS yapmaya uygun değil. Ama bir şekilde bazıları gözden kaçıp alabiliyorlar, tamamen şans. Sizde gözden kaçma şansı %99 bence. Geçenlerde Simon'ın forumunda bu konu uzun uzun konuşuldu. Oradaki avukatlar bunun illegal olduğunu, fark edildiği anda başka türlü de ABD'ye geliş haklarını kaybedebileceklerinden bahsediyorlardı. Sakın bu yolu denemeyin diye salık veriyorlardı. Hatta birisi çok kızdı. Bunun ihbar olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

• Herkese merhaba arkadaşlar,
    Mart 2021’de K1 vizesiyle giriş yaptıktan sonra AOS başvurum onaylandı ve greencard bugün elime ulaştı.
    K1 ile geldikten sonra 90 gün içerisinde evlendik ve çok geçmeden AOS başvurusu yaptık.(Ağustos 2021) Önce başvurum reddedildi USCIS’in bir hatası yüzünden.(avukatımız bunun binde bir olduğunu söyledi o da beni buldu…) USCIS’e itiraz dilekçesi verdikten sonra 1 ay içinde başvuruyu kabul ettiklerimi belirten mektup aldım. Sonra Biometrik randevusu oldu o da çok kolaydı. Biometrik randevumdan 6 ay sonra ise greencard görüşmesi oldu.
    Görüşmemiz çok kolaydı, sanırım biz daha mülakata bile gitmeden görüşmenin sonucu az çok belli oluyor çünkü hiç zorlamadılar çok kolay geçti görüşme. Ya da bizim sunduğumuz kanıtlar güçlüydü o yüzden çok irdelemediler. Sonuç olarak ABD’ye giriş yaptıktan yaklaşık 1 yıl sonra greencard elime geçmiş oldu. Covid öncesi çok daha hızlı olan bu süreç şimdilerde yeniden hızlanmaya başladı. Başvuran herkese bol şans ve kolaylıklar diliyorum.

• @Jossie Tebrikler

• @alperusa, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@enver Merhaba, ben e-devlet'ten çıkarttığım belgeyi, rushtranslate.com isimli siteye upload ederek, sayfasını 25 dolardan çevirttirdim. Yani, online çeviri hizmeti veren yabancı yetkili bir firmadan hizmet aldım. Belgeyi sorunsuz çevirdiler. Bir nevi bu adamlar da yeminli. Kolay gelsin. Not: çeviriyi, "certified" yani onaylı olarak seçerseniz sorunla karşılaşmazsınız.

Selamlar Alper bey. Çok uzun zaman once paylaşmışsınız ama sormak istedim. Umarım hala buradasiniz. Rush translate çeviriden memnun kaldınız mi? Uscis kabul etti mi?

Yanı bir çok bilinmiş firmadan çeviri yapan arkadaşların red alabildiklerini okudum. Bu nedenle sormak istedim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M Mayki 

• Merhaba, Yakin arkadasim su anda turist vizesi ile Amerika'da ve cekilis sonuclarini bekliyor. Eger kazanirsa basvuruyu buradan yapmak istiyor. Ancak buradan basvuru ve mulakat detaylarini bilmiyoruz. Bu konuda bilgi paylasabilir misiniz?

• Arkadaşlar aosta, medical examination için ne gibi testler yapıyorlar?
    Kaç saat sürüyor?
    Floridada 350 dolara buldum fiyat uygun mu?
    Ne yapmamı önerirsiniz testten önce ?

• @orcunorcun1881 Benim medical examination 1 saat surmustu. Kan testi ve eksik olan asilar yapildi, ayriyetten tuberkuloz testinin tamamlayicisi olan chest x-ray de yapildi her ihtimale karsi. Buyuk sehirlerde fiyatlar tam olarak nasildir bilemiyorum ama soylediginiz fiyat uygun gibi. Saglik kuruluslarini tek tek arayip fiyat alabilirsiniz.

• @yigiyigi göze buruna falan bakiyorlar mi?

Yoksa basic bir test mi

• @orcunorcun1881 Basit bir doktor kontrolu(bogaz, kulak, sirt dinleme gibi), belirttigim testlerden once.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebrupilten bu başlığın ilk iletisini okumanız yeterli.
    bol şans..

• @yigiyigi çok teşekkür ederim cevabınız için

Benim gözlerimde astiğmat var bu sorun olur mu

Göze de bakmışlar mıydı

• @orcunorcun1881 Yok goze bakilmadi benim testimde. Astigmatinizin sorun olacagini zannetmiyorum.

• @yigiyigi Çok teşekkür ederim yardımınız için..

• @orcunorcun1881 Rica ederim.

• @breeze145 Size de hayırlı olsun. NOA iki gün önce elimize geçti. Checkleri de cash ettiler. Bio randevusunu bekliyoruz bakalım. Bir an önce olsa da yazın Türkiye'ye gidebilsek 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• AOS ile green card'ta biometrics randevusunda cektikleri fotograf mi kullaniliyor yoksa dosyada verdigimiz fotograf mi kullaniliyor acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |