Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ipeksedaa heran gibi vaka numaranız var mı ? Eğer yoksa uscisi yarın arayın sorun

• @emirgenco

Biz 6 Mart 2022'de dilekçeyi gönderdik.

10 Mart'ta received oldu.

DILEKÇEYE EKLENEN BELGELER :

**

• ✓ 7 fotoğraf,
      ✓ pasaport stil 2 adet fotoğraf, biri bana diğeri nişanlıma ait.
      ✓ 90 gün içinde evleneceğimize dair 2 ayrı belge, imzalı.
      ✓ otelden kalınan süre için resmi evrak alınıp İngilizceye çevrildi.
      ✓ uçak biletleri
      ✓ Nişanlım da kendisine ait belgeleri koydu. Bunlar da instructionslarda yazıyor zaten.
      Boşanmış ise şu belge, soyadı değişikliği varsa su belgeyi ekleyin gibisinden.
      ✓ Dilekçenin part 2 kısmında yer alan "Item number 54." kısmına sadece ' şu şu tarihler arasında X şehrinde tatil' diye tek cümle geçtik. Ne eksik ne fazla.**
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Rhonster Rhonster 

• merhaba arkadaşlar başvuru evraklarımız 10 mart ta Uscis'e ulaştı ve 15 martta vize ödemesi için Amerika'daki nişanlım $535 ödeme yaptı. Merak ettiğim konu şu bu yaptığımız ödeme sadece başvuru için mi yani ben vize için Türkiye'de konsolosluğa yeniden mi ödeme yapacağım ? Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

• ⭐⭐

@pelin-dikmen evet bu başvuru için yapılan ödemeydi vize için 265 dolar ve vize mülakatından önde sağlık muayenesi içinde 300 330 dolar arası doktora ödeme yapacaksınız

• @pelin-dikmen tarihler bizimki ile tamamen aynı.

• @emirgenco ne zaman noa 1 gelir sizce ?

• ⭐⭐

@samsa noa1 1 ila 2 ay arası geliyor kağıt ama siz bu tarihi değil gönderdiğiniz 129 f nin ulaştığı tarihi baz alacaksınız geri sayım için çünkü posta ile gelen bildirimle çok geç geliyor bunu sorun etmeyin bu tarih değil dosyanın gönderilip uscise ulaştığı tarih önemli

• @samsa o süreçle tamamen nişanlım ilgilendi hiç bilmiyorum maalesef

• @findiklahmacun evet haklısınız 5-8 ayda bitiyordu benim şu an 7 ay oldu herhalde bir 3-4 ay daha zaman gerekiyor. Stabil bir ilişkisi olmayan bir kişi bu süreçte çok sıkıntı çekecektir.

• @ipeksedaa İpek hanım , nişanlınızın uscis ofisini aramasını tavsiye ediyorum. En azından dosyanın gidip gitmediğini öğrenirsiniz.

• @emirgenco Anladım teşekürler

• @pelin-dikmen Profilinize girdikten sonra hakkımda ve imza bölümlerini göreceksiniz.
    Imza bölümüne aşağıdaki metni yazıp metni kendinize göre kişiselleştirebilir mısınız ?
    Bu sayede forumda yer alan diğer arkadaşlar ya da okuyucular bilgi edinmiş olur.
    Mesela bizim tarihler sizin ki ile tamamen aynı. Noa 1 de aynı günde mı gelecek çok merak ediyorum. En azından Ucsis hakkında çıkarım yapabiliriz.

Metin bu :

129F gönderimi : 06/03/2022 ✅
    Received : 10/03/2022 ✅
    NOA1 onay : gg/aa/yyyy
    NOA2 onay : gg/aa/yyyy
    Vize mülakatı : gg/aa/yyyy
    Vize onay : gg/aa/yyyy

• @emirgenco çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@pelin-dikmen rica ederim

• @emirgenco merhaba, erkek arkadaşım Amerikalı, 2018 yılında Türkiye’ye de aynı işyerinde tanıştık ve 7 ay sonra ülkesine dönmek zorunda kaldı. O tarihten beri ilişkimiz devam ediyor. 21.05.2021 tarihinde nişanlılık evraklarını teslim etti. 28.05.2021 tarihinde teslim alındığına dair mesaj aldık. Birlikte çekildiğimiz fotoğraflar var, mailler, görüntülü konuşmaların ekran kopyası ,whatsapp yazışmaları vb. umarım bunlar yeterli olabilir. Ancak sormak istediğim benim 9 yaşında bir oğlum var, velayeti bende, pasaportunu 2020 yılında çıkarmıştım. Sağlık raporu noktasında oğlum içinde aynı işlemler yapılacak mı?, mahkeme kararı haricinde başka bir evrak istenir mi?
      Teşekkür ederim.

• @nevnino bildiğim kadarıyla eski eşinizden oğlunuz için müvaffakatname almanız gerekli.

• ⭐⭐

@findiklahmacun evet doğru bende öyle biliyorum

• @findiklahmacun teşekkür ederim

• Kesinlikle müvaffakatname istiyorlar. Benim arkadaşımda çoçuğu için vize görüşmesinde istemişlerdi. Müvaffakatname yollandıktan sonra onaylanmıştı.

• Dosyanın received olduğuna dair gelen
    Form I-797 belgesi hali hazırda Noa 1 imiş. Ben dilekçenin received olduktan sonra, noa 1 geldiğini düşünüyordum bazı nedenlerden dolayı.
    Ama zaten gelen ilk mesaj Noa 1 imiş.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 1476
  • 116
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |