DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 1,5 ay kala düştük yine buralara 🙂 uzak durursam aklıma gelmez belki diyordum ama her markete gidiş, her mazot alış yeni bir hatırlatma oldu gc için 🙂

Değerlendirecek herkesin şansı bol olsun, Odin bizi "Vallahi selected!" diyenlerden etsin =))

• @ayvalik10 eyvallah dostum yanıtın için ama bu dönem biteceği için okul tecilli statüsünden çıkıcam. Öyle olunca okul bittiği için ya yeni okula başlamam gerekecek yada bedelli falan yapıp o belgeyi almam gerekecek sanırım... Bilmiyorum tam olarak bu konu nasıl olacak

• ⭐⭐

@Sayhello, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10 eyvallah dostum yanıtın için ama bu dönem biteceği için okul tecilli statüsünden çıkıcam. Öyle olunca okul bittiği için ya yeni okula başlamam gerekecek yada bedelli falan yapıp o belgeyi almam gerekecek sanırım... Bilmiyorum tam olarak bu konu nasıl olacak

Okul bitince 2 sene daha şartsız tecil ettirebiliyorsun. Ben yaptırdım mesela. Askerlik şubesine git. Oradan çok kısa bir işlem yapıyorlar. Daha sonra sen e devletten askerlik tecil etme yerine gidip tecil başvurusu yapıyorsun. Başvuruyu yapınca 2 hafta içinde onaylanır yazıyor ama ben öğlen başvurdum akşam onaylanmıştı. O kadar sürmüyor.

• @uzaysan teşekkürler dostum eyvallah

• @Ping-PONG Dikkatimi cektide bir maddesi eksik. o madde su:
    Trakya bolgesinde 2800 metre derinlikte 250 milyon ton aycicek yagi rezervi bulundu. 2023'te Lozan sona erince cikartacagiz xd

• ⭐⭐

Merhaba forum ailem,

Bugün günlerden Kuzey Dakota

chandleroleary_northdakota_1-300x300.jpg

Kuzey Amerika kıtası ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin sınırları dahilinde yer alan bir yerleşim yeridir. Hukuki muhteviyatı ele alındığında bu yerin statüsü, eyalet olarak belirlenmiştir. Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi olarak 50 eyalet bulunur. Bu eyaletlerin kendi iç yapıları tamamen bağımsız olup, ülkenin ulusal menfaatini gerektiren alanlar ise, federal çatının yetkisindedir. Başka bir ifadeyle eyaletler iç işlerinde bağımsız iken dışişlerinde Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlıdırlar.

indir (1).jpeg

Kuzey Dakota da Birleşik Devletler’in sınırları dahilinde yer alan bir eyalettir. Bu eyalet, ülkenin kuzey hattında bulunur ve de ülke ile Kanada‘nın arasında var olan sınırın bir kısmı boyunca uzanır. Bu anlamda Kanada ile de son derece yakın bir eyalet olan Kuzey Dakota, gerek Amerika gerekse de komşu Kanada için oldukça önemlidir. Coğrafi olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin ortabatısında yer alan bu eyalet, ülkenin en seyrek nüfusa sahip 5 eyaletinden biri konumundadır. Bunun nedeni, söz konusu yerin son derece dağlık ve de vahşi bir tabiata sahip oluşudur. Amerika’nın günümüz dünyasında sahip olduğu 50 eyalet bir anda sahip olduğu bir toprak bütünlüğü değildi. 1776 yılında bağımsızlığını kazanan bu ülke, sonrasında ilerleyen yıllarla beraber topraklarına yeni eyaletler katarak günümüzde haline ulaşmıştır.

indir.jpeg

Bu anlamda ele alınırsa, Kuzey Dakota Amerika Birleşik Devletleri’nin 39’uncu eyaleti olarak karşımıza çıkar. Resmi olarak 2 Kasım 1889 tarihinde Amerika’nın eyaleti haline gelen bu yer sahip olduğu son derece az nüfusu ile dikkat çeker. Oldukça büyük topraklara sahip olan yer, yine de doğa şartları nedeniyle insan nüfusunun yerleşmekten imtina ettiğini bir eyalet haline gelmiştir. Kuzey Dakota’nın sınırları dahilinde çok sayıda irili ufaklı yerleşim yeri bulunur. Bu yerleşim yerleri arasında Bismarck eyaletin başkenti olarak belirlenmiştir. Her ne kadar Bismarck başkent olarak tayin edilse de eyaletin en büyük şehri Fargo’dur. Bu da Fargo şehri için iktisadi anlamda merkez olma görevini üstlendiğini ifade eder. Günümüzde son derece popüler bir Amerikan dizisi olan Fargo’nun da geçtiği yer işte bu şehirdir; dizi adını şehirden alır. Her Amerikan eyaleti gibi Kuzey Dakota’nın da kendisine has bir lakabı ve de mottosu bulunur. Bu anlamda ”Peace Garden Staten, Roughrider State, Flickertail State” gibi çokça lakabı bulunan eyalet, bir de Liberty and Union, Now and Forever, One and Unseperable gibi uzun ve manalı mottoya sahiptir. Yüzölçümü olarak ele alınırsa Amerika Birleşik Devletleri sınırları dahilinde yer alan en büyük 20 eyaletten biri olan Kuzey Dakota, en çok sahip olduğu az nüfusu ile dikkat çeker. Bu anlamda coğrafya oldukça bakir kalabilmiştir.

• 46 gün kaldı... En zor karar eyalet seçimi olacak.... Gördüğüm kadarı ile amerikadaki Türkler; California ve Newyorktan; Florida ve Teksas'a taşınıyor. Sivrisinek mi Soğuk mu? 🙂

• ⭐⭐⭐

@bareco gerçekten eyalet seçmek aşırı zor, hadi eyalete karar verdin yaşayacaşın yeri seçmek aşırı gerdi beni turist vize alırsak nereye gideriz diye günlerdir kıvranıyorum bulamıyorum gitmekten vazgeçme derecesine geldim 🥺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu hemen gitmeyeceksen bekle @denizci10 gezisini bitirip gelsin ozaman fikirler çok daha net oturur

• ⭐⭐

@MySea "ne o zoruna mı gitti" diye de ekleseydin 🙂
    ateş-su-toprak-tahta...
    🙂

• ⭐⭐

Günaydınnnn Forum,
    Günaydınnnn Orlandogücü

hazır mıyız???

• ⭐⭐⭐

Bizim akrabalar var Almanya da tatile gelince sürekli hesap yapıp öyle alışveriş yaparlar yıllarca kınadım heralde daha hayaller ülkesine gitmeden hesap yapıp alacağımdan vazgeçiyorum. Böyle bir dünya olduğunu bildikten sonra vallahi yaşamak zul geliyor bu pahalılıkta ve alım gücünde. Ne olur allahım vallahi Selected olsun ne olur 🙏

• ⭐⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Kızımı kreşe kaydettirdim, yıllık ödemesi 28 bin lira.

ABD'de olsam ve saatte sadece 12 dolar kazansam 20 günlük maaşım. İşe bak 🙂

Benim kuzularım çarpı 2. Otuz binliradan 60 bin benim okul masrafı sadece okul. Öyle ahım şahım bir okul da değil. Sadece çalışıyoruz çocuklarımızı 6 ya kadar tutsunlar derdimiz 😞

• @Hyller o kadar haklisin ki .... bu yil bizim olacak 💪🏼

• ⭐⭐⭐

@Regolit15, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hyller o kadar haklisin ki .... bu yil bizim olacak 💪🏼

Olsun artık valla çoluk çocuk olmasa gidecem sınırdan atacam kendimi bir video vardı bulamadım kaçak gidişi anlatıyor baya rezillik çekmişler ama sonuç hayaller ülkesindeler @Regolit15 olabilir mi bence dedim olabilir 😁

• ⭐⭐

ABD'ye gittiniz, yanınıza TR'den hangi olguyu, kültürü alırdınız... (absürd cevaplar lütfen)

Ben "haydar" derdim ilk. adamlarda korna bile yok kolay kolay. nerdeee, camı açıp, kafayı çıkarıp trafikte ana-avrat sövmek.
    haydar kültürünü getirip, trafikte yayaya yol veren öndeki arabaya,
    ters yönden geldiğimde selektör yapana
    haydarımla dalmayı özlerim yahu...

hem orda beyzbol sopası bol, ne için kullanılır ki başka...

• Herkese bol şanslar. Az kaldı sonuçlara.

• @SUAT-GUNAY Ben kavgadan ve gurultuden uzak olmayi tercih ederim. ozleyecegim pekte bir sey yok. (aile uyelerim haric)

• ⭐⭐

@Regolit15 onlar hepimizin talebi. neler çıkacak, gülelim diye absürd dedim zaten 🙂

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 evet evet kulağım @denizci10 da bekliyorız hayırlı haberlerini 🙂

Floridaya döndürmüştüm kendimi sonra bi video gördüm kırk ayaklar börtü böcek yine tadım kaçtı virginiada varmı böyle şeyler abi sen bilirsin🥺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

180

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |