Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bir sürü eyaletle ilgili araştırma yaptım ama nedense delaware aklıma çok yatıyor,
    ben nasip olur da gelirsem eşimle beraber geleceğim,
    biraz korumacı biri olduğumdan delawarenin hem nezih hem de nispeten daha uygun maliyetli şehirleri/kasabaları neler, bilenler yazarsa çok memnun oluruz.
    ayrıca her ne kadar geliştirmeye çalışsak ta ingilizcemiz şuan için başlangıç seviyesi, başlangıç seviyesi ingilizceyle iş bulabilir miyiz?
    yanıtlayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

• @emre-c-kara Wilmington sehiri haricinde heryeri uygundur.

Biz Newark'dayiz. Oldukca memnunuz.

Middletown adeta yukselen bir kasaba. 10-12 yil once oralar hep dutluktu 😁 Simdilerde cok gelisti. Amazon warehouse ve dagitim merkezi orada.

Delaware City kucuk bir kasabadir ama petrol rafinerisi vardir orada.

Dover sehiri baskentidir Delaware'nin. Dover hava ussu buradadir.

Daha guneyde ise plajlar ve oradaki kucuk kasabalar vardir. Yazlari oldukca kalabaliktirlar ama kislari cok sakindirler.

• Aile icin Wilmington haricinde heryeri bence uygundur. Wilmington en buyuk sehiridir ve suc orani cok yuksektir. Bazi semtleri oldukca tehlikelidir. Ama sehrin dis taraflari yasamak icin daha uygundur.

Bu arada eger maddi durum iyi ise en kuzey Delaware oldukca iyi bir bolgedir. Pennsylvania sinirina yakin yerler. Baskan Biden'in evi de o bolgede. Ev fiyatlari orada $700k den basliyor ve birkac milyona kadar cikiyor.

• alt metni

Delaware Nehri. Nehir Delaware ile New Jersey ve Pensilvanya ,Pensilvanya ile New Jersey ve New York sınırlarını belirliyor.

• @MySea Yorum ve paylaşımlarınız icin teşekkür ederim.

• @DonTurcos, içinde söyledi: Delaware

alt metni

Delaware Nehri. Nehir Delaware ile New Jersey ve Pensilvanya ,Pensilvanya ile New Jersey ve New York sınırlarını belirliyor.

It is about that time of the year! 🙂 Sonbahar geliyor ve havalar yavas yavas serinlemeye basladi. Yapraklar da renk degistirmeye...

• @MySea umarım green card çıkar ve newark a gelip tanışma fırsatı buluruz:)
    newark ın iş imkanları konusunda bizi biraz bilgilendirebilir misiniz :)?

• @MySea, içinde söyledi: Delaware

Delaware'de New Castle county entry level paramedics ise aliyor. Hicbir is tecrubesine gerek yok. Kendileri paramedics academy gonderiyorlar. Buraya yakin olup, ilgilenenlere duyurulur. Maas yillik $42 binden basliyor.

sağlık sektörüyle hiç alakası olmayan, ingilizcesi zayıf birisi başvursa yinede alırlarmı işe

• @emre-c-kara Bu civarlarda Dupont fabrikalari var. Wilmington da Astra Zeneca var. New Castle ve Middletown da Amazon var. Newark da Siemens var. Saglik alaninda Christiana Hospital ve clinics var. Bunlar buyuk is alanlari. Onlarin haricinde degisik alanlarda yine bircok sirket ve kurum var.

• @Hasan-Gündüz Buyuk ihtimalle biraz temel Ingilizce gerekir. County bizdeki ilce anlamina geliyor. Ve ilana gore onlar gerekli academy falan egitim icin gonderiyorlar.

@Hasan-Gündüz Buyuk ihtimalle biraz temel Ingilizce gerekir. County bizdeki ilce anlamina geliyor. Ve ilana gore onlar gerekli academy falan egitim icin gonderiyorlar.

Ben Türkiyede Mali müşavirim, yaklaşık 18 sene tecrübem var. Ekonomik sıkıntım olmaz muhtemelen ama orda yüksek lisans 2 yıl için 60-70 bin dolardan bahsediliyor. Sizce kendi mesleğimi mi yapmalıyım yoksa, elimden gelen her işi yapmalımıyım sayın @MySea . Bu arada çocukların geleceğini düşündüğüm için bu yaştan sonra böyle bir karar almakta biraz risklimi sizce?

• @Hasan-Gündüz Ingilizceyi ilerletirseniz, burada muhasebe ve finans alanlarinda is bulabilirsiniz. Sanildiginin aksine illaki CPA lisans almaniza gerek yok. Ilk basta bookkeeping islerle (Turkiye'deki basit muhasebe hesap tutma isleri) veya bir bankada baslayarak ilerliyebilirsiniz.

Ben de 17 yildir finans alaninda calisiyorum. MBA finans bitirdim. Internal control audit uzmani (Denetleme) olarak calisiyorum su anda. Turkiye'deki mufettislik gibi sanirim. Muhasebe, butce, odemeler, kontratlar ve borclar ile ilgili hesaplari inceleyip, denetliyorum. Raporlayip, upper management sunuyorum. Varsa hatalari duzeltmeleri icin supervisorlara ve diger managerlara tavsiyelerde bulunuyorum. Ilgili kanunlar ve yonetmeliklere uymalari konusunda uyarilarda bulunuyorum. Gerekirse calisanlara egitim de veriyorum veya uygun egitim almalarini tavsiye ediyorum..vs vs..

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea Bugün başlığı bir daha okudum. Aklımızı Delaware'e mi çelicen sen bizim ne? Ufacık bi yer ama aradığımız bir yer gibi.

• @ibrahimasar Hocam Delaware yasamak icin oldukca uygun bir eyalet. Kucuk ama bircok avantaji olan bir eyalet.

@Hasan-Gündüz Ingilizceyi ilerletirseniz, burada muhasebe ve finans alanlarinda is bulabilirsiniz. Sanildiginin aksine illaki CPA lisans almaniza gerek yok. Ilk basta bookkeeping islerle (Turkiye'deki basit muhasebe hesap tutma isleri) veya bir bankada baslayarak ilerliyebilirsiniz.

Ben de 17 yildir finans alaninda calisiyorum. MBA finans bitirdim. Internal control audit uzmani (Denetleme) olarak calisiyorum su anda. Turkiye'deki mufettislik gibi sanirim. Muhasebe, butce, odemeler, kontratlar ve borclar ile ilgili hesaplari inceleyip, denetliyorum. Raporlayip, upper management sunuyorum. Varsa hatalari duzeltmeleri icin supervisorlara ve diger managerlara tavsiyelerde bulunuyorum. Ilgili kanunlar ve yonetmeliklere uymalari konusunda uyarilarda bulunuyorum. Gerekirse calisanlara egitim de veriyorum veya uygun egitim almalarini tavsiye ediyorum..vs vs..

Oraya gelmeden en az 6 ay önce ingilizce eğitim alacağım. Söylediğiniz mesleklerle 4 kişilik bir aileyi geçindirebilirmiyim ?

• Teşekkür ederim üstadım cevapların için.

• @MySea abi delawarede güncel durumlar nasıl, eyalet/şehir özelinde bize aktaracağın bilgiler var mi? 🙂

• @emre-c-kara, içinde söyledi: Delaware

@MySea abi delawarede güncel durumlar nasıl, eyalet/şehir özelinde bize aktaracağın bilgiler var mi? 🙂

Delaware de hersey yolunda. 👍 Maskesiz hayat Mart ayi ile birlikte basladi. Yine de maske kullananlar da var tabii ki ama artik mecburi degil. Hastanelerde ve cliniclerde mecburi sadece.

Heryerde is alimlari ve is ilanlari goruyorum. Amazon'un hem Delaware de hemde yakin mesafede Maryland ve New Jersey de depolari ve fulfillment centerleri var. Surekli isci aliyorlar. Zaten yaz gelince Delaware plajlarindaki isyerleri de full capacity faaliyete gececeklerdir.

Benzin su anda gallonu $3.80 ile $4.00 arasinda. Savas ciktigindan beri yukselmede. Savastan onceki haftalarda $3.40 lardaydi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |