Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @glbk rica ederim inşallah güzel olur herşey sizin için 😊

• @frukogazoz teşekkür ederim.

• İyi günler herkese, Doldurduğum Ds160 formunu tekrar nasıl görüntüleyebilirim acaba ?

• Merhabalar, bugün vize randevum vardı detayları aktaracağım. Yalnız vize durumumu nereden kontrol edebilirim?

• @frukogazoz ben güncelleme yapılmıyor diye biliyorum. söylediğinizi uygulayınca ya numarasını girdiğiniz DS-160'ın onay sayfasını görebiliyor ya da yeni bir başvuru başlatabiliyorsunuz. Onay sayfasını görüntüle derseniz sadece doldurmuş olduğunuz ve giderken çıktısını alıp götürmeniz gereken DS-160'ın barkodlu haline ulaşırsınız herhangi bir güncelleme vs yapamazsınız, yeni başvuru başlatırsanız da yeni bir numara ile sıfırdan DS-160 doldurmuş olursunuz ve yeni bir form numaranız olur. yanlış bilmiyorsam durum bu şekilde.

• @gunka_n

Burdan takip edebilirsiniz

• @Muammer-Özkan Şubat ayında girdiğim vize randevumda yeni ds 160 doldurmadım oradan eksik ve hatalı bilgilerimi tekrardan güncelleyip o şekilde girdim hatta bu işlemi bi kaç kere yaptım. Belki yanılıyor da olabilirim ama eminim ordan yaptığıma.

• @karya48 teşekkürler buldum.

• Bence güncelleme yapabilenler sadece formu kaydedip çıkanlar yani son aşamaya kadar gelip barkodu oluşturmamış olabilirler çünkü barkod oluştuktan sonra herhangi bir şekilde eski formunuzu göremiyorsunuz.

• @damladamla19 şimdi tekrar kontrol ettim bahsetmiş olduğum sekmeden ilerlediğiniz taktirde daha önceki doldurmuş olduğunuz ds 160 formundaki bilgileriniz başka barkod numaralı bir ds 160 formuna aktarılıyor ve güncellemeniz gereken yerleri güncelliyebiliyorsunuz. Şuan kendi formumdan denedim ve oldu. Sadece başka barkod numarası tanımladı sistem.

• O zaman süpermiş eylüle kadar değişen bilgilerimiz olursa yapabiliriz.

• @frukogazoz Rica etsem hangi adımları yapmamız gerektiğini yazabilir misiniz? Yani eğer size zahmet olmazsa.

• @BerryLisrap, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz Rica etsem hangi adımları yapmamız gerektiğini yazabilir misiniz? Yani eğer size zahmet olmazsa.

@BerryLisrap
    Tabiki de efendim ne zahmeti yardımlaşmak için bu forumdayız 😊👍🏻

Öncelikle ds 160 formumuzu doldurmak için girdiğimiz sayfanın bu sekmesine gelelim linki bu ceac.state.gov/genniv

Sonra Turkey/İstanbul seçilip güvenlik kodu girildikten sonra kırmızı renkli RETRIEVE AN APPLİCATİON butonuna tıklıyoruz.

Sonra açılan sayfaya başvuru numaramızı yani ds160 form numaramızı giriyoruz ve retrieve application butonuna tıklıyoruz.

Devamında gelen sayfaya ise soyadımız doğum yılımız ve güvenlik sorusu çıkıyor benimkinde annemizin annesinin adı isteniyor ve yine retrieve application butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada iki tane seçenek çıkıyor.

1.si View Confirmation Page
    2.si Create a New Application

Burada 2.yi seçiyoruz.

Çıkan sayfada ise kabul etmemiz gereken kutucuk ve yine güvenlik sorusu olan annemizin annesinin adı isteniyor.Sizde seçtiğiniz başka güvenlik sorusunun cevabı istenecektir.

Eğer dikkat ederseniz tam burada yeni ds160 numarası tanımlıyor sistem.

Kutucuk işaretlenip güvenlik sorusu cevaplandıktan sonra bilgilerinizin olduğu ekran gelecektir ve buradan güncelleme yapabileceksiniz.

Eğer yanlış yönlendirme yapıyorsam lütfen daha bilgili dostlar yardımcı olsunlar ve hatamı düzeltelim.

Şuan bunları yazarken tek tek denedim ve yine çok rahat ve hızlı şekilde güncelleme yapabildim.

En önemlisi ise en son yeni ds 160 numaranızı kaydediniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgilerle 😌

• benim ve eşimin randevu saati 08:00 ve 08:15 bu mülakat günü sorun olur mu veya aynı saate almak için ne yapabilirim? rica etsem bilen arkadaşlar aydınlatabilir mi? teşekkürler.

• @mfkont telaş yapmanıza gerek yok efendim kendi randevu günüm esnasında sırada beklerken 10 dakika geciken bir beyefendiyi bir sonraki grupla içeri almışlardı. Şöyle yola çıkacak olursak diyelim eşiniz geç kalmış olsun sizle birlikte alırlar 😌 ayrıca girişte görevli güvenlik görevlilerine ilettiğiniz taktirde yardımcı olacaklardır.

Ayrıca içeriye ortalama 10ar kişilik gruplar halinde alıyorlar daha fazlada olabilir yani her 15 dakikalık dilimde sizle birlikte başkalarıda olacak.

• @frukogazoz çok yararlı bir bilgi oldu sevgili dostum teşekkür ederiz. anladığım kadarıyla fotoğraf dahil doldurduğumuz tüm bilgiler karşımıza geliyor ve hepsini tek tek yeniden yazmamıza gerek kalmadan sadece düzelteceğimiz yerleri değiştiriyoruz. sonuç olarak DS-160'ımızın numarası değişiyor ve onayladıktan sonra o onay dökümüyle randevuya gitmiş oluyoruz. fotoğraf değiştirmeye de imkan tanıyor mu acaba buna dikkat edebilmiş miydin? 6 ayı aşan randevular için fotoğrafını da güncellemek isteyenler olacaktır.

• @Muammer-Özkan ne demek efendim rica ederim 😊 aynen öyle fotoğraf vs dahil bütün bilgiler tekrardan geliyor fakat sistemin kendisinin belirlemiş olduğu bazı noktalar var onları tekrardan doldurmanız isteniyor mesela seyehat planı kısmını tekrardan istiyor onun haricinde ise herşey hızlıca halledilebiliyor 😊 Şuan bu işlemi yazmak için sisteme girdiğimde o kadar ilerlemedim onu denemek lazım ama bukadar işlem oluyorken oda kesinlikle son sayfada oluyordur 😊

• @frukogazoz Harikasınız. Gerçekten çok ama çok teşekkür ederim. 🙂 Sevgiler...

• @BerryLisrap rica ederim ne demek umarım herkes hayal ettiği herşeyi gerçekleştirir. Sevgilerle 😊

• merhabalar arkadaşlar ben vizemi aldım deneyimimi de aktaracağım. Okuduğum kadar pasport eve geliyordu ama bana mesaj geldi sarıyer ptt şubesinde diye bizzat başvurursanız alabilirsiniz diye. Böyle olması normal mı anlamadım

Benzer Başlıklar

• 6
  • 5
  • 10
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |