Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @damladamla19 bence konsolosluğun daha erken tarihe çekme ihtimali artık çok zor çünkü herkesin geriye çekildi, sadece sisteme belli saat aralıklarında girip kontrol ederseniz elbet iptal eden birileri olabiliyor anında o boşluğu yakalayıp ileri çekebilirsiniz diye düşünüyorum. 😊

• @erol-eriste Randevular erken tarihlere çekilmeye başlandığından bu yana takip ediyorum fakat 2.kez otomatik olarak geriye çekildiğine şahit olmadım.
    Kendiniz sistemnden tarih kovalayacaksınız bol şanslar 😊

Yakında direkt olarak 2022 yılından randevu vermeye başlayacaklar öyle hissediyorum çünkü şuan 2023 Kasım tarihleri açık sistemde, 2023 Ekim randevularını 2022 eylüle çektiler ilerleyen günlerde Kasım ayındakileri 2022 ekime çekerler ve sistem 2022 kasımdan itibaren randevu vermeye devam eder 😊

• herkese merhaba. sürecimi daha önce yazdım. randevu dün eylül 2023 ten eylül 2022 tarihine çekildi. sürecim eski olduğu için ds 160 formunu tekrar doldurdum ve hem kendim hem eşim için randevu aldım. sormak istediğim acaba eşim için randevu alarak yanlış mı yaptım. çünkü aynı gün ve saate olan randevumuz ona saat 8:00 bana 8:15 olarak güncellenmiş. bu normal mi, nasıl düzeltilebilir? acaba eşimi sadece ekleyip onun adına randevu talep etmemek mi gerekiyordu? bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@ae123 Gökçe hanım kendisi de söylüyor eğer ulaşamazsanız sürekli mesaj atın yukarılara çıkın diye. Eğer 1 ya da 2 defa mesaj atıp geri dönmedi derseniz haksızlık edersiniz. Çünkü her gün yüzlerce kişi mesaj atıyor kendisine. Yani demem o ki sürekli mesaj atın mutlaka geri dönüş yapacaktır. Dönmediyse kesin bir sağlık sorunu olmuştur. Ama siz sürekli mesaj atın. Ben kaç defa mesaj attığımı hatırlamıyorum. 1 hafta sonra konuştuk kendisiyle. İnstagram dan önce takip edin sonra mesaj atın ki dm de görebilsin. Takdir yine sizin

• Merhaba. An itibariyle başvurumuzu tamamladık eşimle. Ve 6 kasım 2023 e verdiler randevuyu. 🤪 Yeni başvuru yapacaklar için bilgilendirmek istedim. Şimdi sıra erken bir tarih bulabilmekte.

• Merhabalar. Konsolosluga eşya ile giriş olmadığı için eşyaları nereye bırakmayı tavsiye edersiniz?

• @gunka_n Arabayla gideceksiniz arabanıza bırakın, araç anahtarı içeri alınıyor. Toplu taşıma yada taksi ile gideceksiniz konsolosluk karşısında büfelerde ücreti karşılığında emanet hizmeti var oraya bırakabilirsiniz.

• @mfkont ds 160 formunu tekrar doldururken nasıl yapıyoruz eski randevuyu kaybetmemek için

• İş sebebiyle travel acentası aracılığıyla başvuracağım 2023 ocak'ta bir konferansa katılmlam gerekiyor fakat 2023 kasım vs yorumlarını okudukça içim daraldı 😞 hem 2020 bahtsızı olarak greencard alamadık hem de randevu için taaa 1.5 yıl beklemek gerekiyor 😞

• Arkadaşlar amerikan konsolosluğundan söyle bir mail geldi ne yapmam lazım bilgisi olan var mı;
    Dear Ms. CELIK,

After reviewing the records related to your application for a visa to travel to the United States, it has been determined that we need more information to complete your application file and ensure that you are, in fact, eligible to travel to the United States.

Specifically, please provide the following information:

1. All names you have ever used, including nicknames, aliases, middle names, spelling variations, patronymics, titles, honorifics, etc.
    2. Your exact date of birth and place of birth, including town/city, state/province, and country.
    3. The full and complete names of your PARENTS, including step-, adopted, and deceased parents; include all names ever used, DOBs, POBs, COCs for each parent.
    4. All unique identification numbers you have ever been issued, including social security numbers, national ID numbers, personal ID numbers, etc.
    5. All passports you have ever held, including passport number, country of issue, and dates of validity.

Upon receipt and review of the information requested above, you will be advised if there are any issues regarding your eligibility to travel to the United States.

Failure to provide this information in a timely manner could result in you being prohibited from traveling to and/or entering the United States. Therefore, it is in your best interest to provide the information requested as quickly as possible.

Thank you in advance for your cooperation.

Visa Support Unit
    American Embassy, Turkey

• @glbk merhaba. görüşmeye 3 gün kala pozitif olduğum için randevuyu iptal edip formu tekrar doldurdum. ama incelerken gördüm ki linkedin profilimi eklemeyi atlamışım. aynı bilgiyi bende öğrenmek istiyorum aslında.

• @mfkont konsolosluğu aradım bir yetkiliye bir türlü bağlanamadım. Email attım sordum ancak dönecekler mi bilmiyorum. DS160 formunda doldurduğunuz bilgileri nerden ulaştınız

• Bu ileti silindi!

• @glbk doldurduktan sonra onay dan önce çıktı almıştım oradan kontrol ettim. sorunu yanlış anladım. benim durumumda sanırım ds 160 baştan doldurulmalı.

• @heroinchains siz yine de başvurun. Sonrasında 2022 tarihine alıyorlar.Benimki 2023 şubattı.2022 nisana çekildi.

• @Kef14 salak gibi araba anaharını dışarı bıraktım ben 10 lira vermiştim 🙂

• @heroinchains kesinlikle ds 160 formunu doldurup vize ücretini ödeyin ve hemen vize randevunuzu alınız çünkü 2023 kasım ayına alacağınız randevu 2022 Ekim yada Kasım ayına çekilecek buda 2023 Ocak ayındaki planlı seyehatinize gidebileceğiniz anlamına gelir tabi ki onay aldığınızı varsayarsak esen kalın 😊

• @glbk @mfkont vize randevunuzu oluşturmak için ilk ds 160 formunu doldurduğunuzda ulaştığınız sayfa da yani ceac.state.gov sitesinin ds 160 formu kısmında retrieve an application sekmesi var oraya tıklayıp ds 160 form numaranızı ve sizden istenen güvenlik bilgilerini girdikten sonra eski ds 160 formunuza ulaşabilir ayrıca güncelleme de yapabilirsiniz.

• @BerryLisrap siz erken tarih bulamadan konsolosluk ilerleyen günlerde vize randevu tarihinizi erkene çekecek hatta 2022 Ekim yada Kasım ayına mailinizi kontrol etmeyi unutmayınız 😊

• @frukogazoz teşekkür ederim yarın halledeceğin inş

Benzer Başlıklar

• 19
  • 56
  • 5
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

156

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |