DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dv21 ve Dv20 lerin mülakatları Biz dv22 lerin mülakat almasını zorlaştırır mı ?

Sonuçta biz dv22 lerin sürecine dahil olacaklar.

Bu konuda düşünceleriniz nedir ?

• Selamlar,

Gitmek istediğim eyalet ile SSN & Greencard'ın teslim edilmesini istediğim eyalet farklı ise nasıl bir izlenim yaratır mülakat esnasında? Ben bir problem yaratmaz düşüncesindeyim, sizlere de bir sorayım dedim.

Tşk.

• @uğur-aydemir Bence herhangi bir belge eklemenize gerek yok, sadece yaşadığınız süreci ve zorlukları izah etseniz yeterli olur. Belge talebinde bulunurlarsa gönderirsiniz ama sanmıyorum öyle bir durum olacağını. Umarım işleriniz yolunda gider.

• ⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Son toplu mülakattan sonra KCC'nin DS260 hızını günlük olarak takip ediyoruz. Günde ortalama 200 DS260 işleyip mülakata hazır hale getiriyorlar. Dün 77XX'e ulaştıklarının teyidini aldık. Buna göre kabaca haftada 1000 dosya mülakata hazır hale geliyor diyebiliriz..Buradan hareketle kendi dosyanız için ne zaman onaylı hale geleceğine dair aşağı yukarı bir tahmin yapabilirsiniz.

Haftaya bugünlerde (23-24 Şubat) 87XX'e ulaşırlar
    2 hafta sonra (Mart 2-3) 97XX
    3 hafta sonra (Mart 9-10) 107XX
    1 ay sonra (Mart 16-17) 117XX
    ...... bu böyle devam eder
    Tam böyle olmasa da buna yakın ilerler.

Bugün itibariyle dosya onayları CN 83XX'e ulaştı. Teyit edildi.

• Merhaba @smartcells bu rakamın içine ds260 geç gönderenler dahil mi yoksa mayıs içerisinde submit edip onaylananlar mı?

• ⭐⭐

@megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Dv21 ve Dv20 lerin mülakatları Biz dv22 lerin mülakat almasını zorlaştırır mı ?

Sonuçta biz dv22 lerin sürecine dahil olacaklar.

Bu konuda düşünceleriniz nedir ?

Teoride hayır. Çünkü Ankara'nın hepsine yetecek kadar kapasitesi var. Ama pratikte emin olamıyorum. Ankara kaynaklı değil de KCC kaynaklı bir yavaşlama olabilir.

Adamlar zaten yatmak için yer arıyorlar. Davalarla eklenenler + 7 Mayıs'ta eklenecek DV23 talihlileri onlar için bahane olabilir. Tabi DV2022 diğerlerinden daha avantajlı çünkü evrak talebi/onayı yok. Yine de 9 Aralıktan 2 Şubata kadar, sadece DS260 işlemek için, ellerinde 2 ay vardı yaklaşık. Bunu güzel değerlendiremediler. DS260 onayları 100'den 28xxlere gelebildi ancak (ki arada zaten Mayıs submitten dolayı onaylı dosyalar da vardı). Sonrasında 2 Şubat'tan 18 Şubat'a kadar 28xx'den 83xxlere geldi gerçi ama bu çalışmanın istikrarlı olması önemli.

Eğer KCC, Nisan 18'e kadar DV2022'nin dosya işlemlerini komple bitirirlerse, hiçbir sorun çıkmayacaktır mülakatlar açısından. Sonrasına kalırsa göreceğiz ne olacağını hep beraber.

• ⭐⭐

@uaa491, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Gitmek istediğim eyalet ile SSN & Greencard'ın teslim edilmesini istediğim eyalet farklı ise nasıl bir izlenim yaratır mülakat esnasında? Ben bir problem yaratmaz düşüncesindeyim, sizlere de bir sorayım dedim.

Tşk.

Bir problem yaratmaz. "Tanıdığım orada ama ben şu eyalette yaşayacağım" demenizde bir sakınca yok.

• ⭐⭐

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba @smartcells bu rakamın içine ds260 geç gönderenler dahil mi yoksa mayıs içerisinde submit edip onaylananlar mı?

Mayıs submitlerin hepsi (Reopen yapanlar hariç), 9 Aralık 2021 öncesi onaylı zaten. Artık case numbera göre yeni onaylar ilerliyor. Şu an bu sayılarla onları takip ediyoruz.

• Merhaba, ben sonraki mülakat dağıtımlarını bu kadar kısa sürede ds-260 işlemelerine bağlı olarak cn'ye göre gideceğini tahmin ediyorum. Bunu düşünme sebebim ise Ankara'nın Kcc'den ilk onaylı dosya talebinde dosyaları işlemek için sınırlı miktarda süresi olduğu olabilir ve zaten onaylı dosyalar + cn sırasına göre işleyebildiği case'leri göndermiş olabilirler. Yani Nisan ayına verilecek mülakatlarda tahminen mart ayına kadar 12k lara kadar dosya işlerlerse ve Ankara'nın mülakat talebide yine 300-350 civarı olursa Kcc o talebi cn sırasına göre karşılayabilir. Tabiki bir varsayım, bekleyip göreceğiz..

• Sn.@ezgilera,
    Sn.@smartcells ben dosyamı check my visa bölümünden kontrol ettiğimde hala nvc görünüyor. Dosyamın onaylı olduğunu nasıl teyid edebilirim.

• @agaslan teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@güler-özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sn.@ezgilera,
    Sn.@smartcells ben dosyamı check my visa bölümünden kontrol ettiğimde hala nvc görünüyor. Dosyamın onaylı olduğunu nasıl teyid edebilirim.

KCC'ye email gönderip sorarak.

• Daha önce kktc de 3 yıl bulundum TC kimlik ile giriş çıkış yaptım hep. Ds 260 belirttim bunu polis sertifikası gerekir mi bunun için ? Devlet işlerinde Türkiye'ye bağımlılar faturalı hattım e devlette gözüküyordu ordaki mesela aynı durumda tc polis sertifikası yeterli olur diye umuyorum birde buraya yazmak istedim görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkür ederim şimdiden.

• @smartcells dilekcenin örnek modeli var mı? Nasıl bir dilekçe yazmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

• @güler-özçelik sketch-1645258720306.png

Konu başlığına cn yazın ve bu şekilde yazın.

• @sfklkn34 👍 teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar, Ben ilk ds260 formu doldurdugum zaman TR'de ikamet ediyordum ama daha sonra Londra'ya taşındım. Bu nedenle mulakatı buraya almak ıstedım. Once London konsolosluga maıl atıım, eskı yıllarda covıd donemı olsa bıle degısım maıl taleplerını kabul ettıklerı kısıler var ama benımkını covıdı bahane ederek kabul etmedıler. Daha sonra Ankara'ya maıl attım ve onlarda tasıyacagınız konsolosluk veya kcc sorumludur dedıler. En son kcc maıl ılettım ve ıstedıklerı oturum ve calımsa ıznımı sunmam sonrası londra'ya mulakatımı tasıdıklarını ılettıler. Current olduktan sonra tekrar kcc check kontrol ıcın maıl attım ve londra gozukuyor planlama ıcın dedıler. DS260 ve kontrol sayfasında hala Ankara gozukuyor. Sanıyorum bu dogal kcc sordugumda olabılır dedıler. Asıl sorum londra konsoloslugu kcc atasa bıle bır sebep bahane gosterrek benı ılk maılde ılettıklerı gıbı ısleme almama sansları var mı? sımdı ne yapmam lazım sadece maıl gelmesını mı bekleyecegım? evrak talebı kaldırıldı ve numaram current oldu.

• @ai123 KCC ye ds260 formunu da güncellemek istediğinizi belirten mail atsaydınız. Orayı da Londra yapardınız.
    Daha sonra da dosyanızın onaylı olmasını beklersiniz. Eğer onaylanıp mülakata hazır hale gelirse Londra mutlaka sizi de alır görüşmeye diye düşünüyorum.

• @rhyme-azfendak daha önce bazı arkadaşlar Kıbrıs tan bu belgeyi aldılar bence siz de almalısınız.

Edit: zaten ds260ta belirtmişsiniz o yüzden ordan da belge isterler diye düşünüyorum.

• @furkanesk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, ben sonraki mülakat dağıtımlarını bu kadar kısa sürede ds-260 işlemelerine bağlı olarak cn'ye göre gideceğini tahmin ediyorum. Bunu düşünme sebebim ise Ankara'nın Kcc'den ilk onaylı dosya talebinde dosyaları işlemek için sınırlı miktarda süresi olduğu olabilir ve zaten onaylı dosyalar + cn sırasına göre işleyebildiği case'leri göndermiş olabilirler. Yani Nisan ayına verilecek mülakatlarda tahminen mart ayına kadar 12k lara kadar dosya işlerlerse ve Ankara'nın mülakat talebide yine 300-350 civarı olursa Kcc o talebi cn sırasına göre karşılayabilir. Tabiki bir varsayım, bekleyip göreceğiz..

Ben de katılıyorum bu fikre çünkü onaylar çok hızlı ilerliyor ama onay tarihini baz alırlarsa öbür türlü de olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

267

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.6k

| | | |