Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gariban hawaii yerlisi bir sanatçıyı da ben ekleyim

• @ping-pong Adında Benjamin varsa ve biraz da yeşilsen, emin ol başlarının üstünde gezdirirler 😁

• Yasaklı

@sonar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ping-pong Adında Benjamin varsa ve biraz da yeşilsen, emin ol başlarının üstünde gezdirirler 😁

Bu şartları taşıyorsan karşındaki misafirperver veya sıcak kanlı olmuyor. Onun bir adı var ama burada anmayalım. 😂

• ⭐⭐

@karya48, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ezgilera bu sene vizenizi alırsınız diye düşünüyorum umarım süreç düzgün işlerse. Bizler istekli çağırmaya çalışalım 😀

Ben de öyle düşünüyorum 😅 Ufak tefek ev eşyalarını satmaya başladım bile 🙂

• @ezgilera kesinlikle doğru bir hamle son dakika ya kalmasın birşeyler diye. Bende çıkıcak olumlaması yaparken şunu ilk etapta satmak lazım diyorum valla😂 ve hiç yeni birşey almıyoruz artık

• @ezgilera, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ezgilera bu sene vizenizi alırsınız diye düşünüyorum umarım süreç düzgün işlerse. Bizler istekli çağırmaya çalışalım 😀

Umudumuzsun 🙏🏼🙏🏼

• ⭐⭐

@ezgilera, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Umarım vizeni alırsın yoksa 3. kere kazancaksın senin şansın bana gelsin 😄

• Benim en sevmediğim bu çekilişte adam yada kadın evleniyor bide üstüne çoğalıyor green card başvuruyor çıkınca case numarası (25000 üstü) yüksekte olan kişinin hakkı çöp oluyor. Adam yada kadın kabilesini alıp Amerikaya yerleşiyor. demekki adamın yada kadının rahatı yerindeki evlenip çoğalıyor (evlenme çoğalmak parayla). mademki rahatın yerinde niye ülkeden gitmek istiyorsun?

• @arif, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Benim en sevmediğim bu çekilişte adam yada kadın evleniyor bide üstüne çoğalıyor green card başvuruyor çıkınca case numarası (25000 üstü) yüksekte olan kişinin hakkı çöp oluyor. Adam yada kadın kabilesini alıp Amerikaya yerleşiyor. demekki adamın yada kadının rahatı yerindeki evlenip çoğalıyor (evlenme çoğalmak parayla). mademki rahatın yerinde niye ülkeden gitmek istiyorsun?

O nasıl bi bakış açısı öyle? Adam ya da kadın evlenip çoğaldıysa (!) bu rahat olduğu anlamına gelmiyor. Rahatlarının yerinde olduğu kanısına nasıl vardınız pek anlam vermedim ama gelecek kaygısı herkes için eşit ve hatta çocuk sahibi insanların gelecek kaygısı. Evlenmemiş ve çoğalmamış (!) olanlara oranla biraz daha fazla... rahatımız maddi olarak yerinde olabilir bu başka ülkeye yerleşmek istememize engel değil. İnsani şartlarda yaşamak herkesin hakkı. Sevgiler..

• @hascerob evlenmek çoğalmak düzenli bir gelir veya iş gerektirir buna sahip olan kişi parayı bulunca(rahatı yerinde olunca) evlenir . geleceğini iyi görür kaygısı azdır. evlilik ve çocuk sorumluluktur. sorumluluk = paradır.Gerçekten gelecek kaygısı olan insan evlenmez eşi ve çocuğunun mağdur olmaması için

• Yasaklı

@Arif
    Yorumunuzun kirliliği göz kanatıcı. Yolun yarısını bekar görmüş bir birey olarak bana bile antisempatik geldi. Tabiki insanların bakış açısına saygı duymak gerekir. Bu yüzden kimse sizi yargılayamaz ama bazı durumlar vardır ki o düşüncelerinizi ulu orta belirtemezsiniz. Çünkü karşınızdaki insanların durumunu betimleyerek aşağılayıcı bir üslup takınıyorsunuz. Demokrasi ve düşünce özgürlüğü böyle bişey değil maalesef.

Bahsettiğiniz kişilerin belki de 100% ü evlenip çocuk sahibi olduktan sonra bu duruma düştü. O zaman ne olacak?

Ve belirtmek isterim ki herkes sizin gibi maddi durumdan dolayı bu çekilişe bel bağlamıyor. Demokrasi, çocuklar için iyi bir eğitim, coğrafi veya kültürel durumlar gibi etkenler yüzünden hayalini kuranlar da var.

Biraz empati yapmaya çalışmalısınız.

Edit: Yanıtla yapmamanızı rica ederim. Arkadaşın adını kullanarak yaptığım için yorumu bir süre sonra sileceğim. İkinci kez baktığında yorumlarının rahatsız edici olduğunu farkedip sileceğini düşünüyorum.

• @ezgilera Evet kötü bir tecrübe yaşadınız çok yüksek ihtimal o sene sizin için inanılmaz stresli geçmiştir ancak ikinci kere arka arkaya kazanmışsınız ve bu yaşanması çok güç olan bir olay ne mutlu ki gerçekleşmiş bundan sonrası sorunsuz ilerleyecek ve hayatınız istediğiniz gibi şekillenecektir umarım bu şansın yarısı bizde olsa yeterli 🙂 Mayıs ayında güzel haberler ile burayı şenlendirmek için dört gözle beklemekteyim.

• @ping-pong, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Arif
    Yorumunuzun kirliliği göz kanatıcı. Yolun yarısını bekar görmüş bir birey olarak bana bile antisempatik geldi. Tabiki insanların bakış açısına saygı duymak gerekir. Bu yüzden kimse sizi yargılayamaz ama bazı durumlar vardır ki o düşüncelerinizi ulu orta belirtemezsiniz. Çünkü karşınızdaki insanların durumunu betimleyerek aşağılayıcı bir üslup takınıyorsunuz. Demokrasi ve düşünce özgürlüğü böyle bişey değil maalesef.

Bahsettiğiniz kişilerin belki de 100% ü evlenip çocuk sahibi olduktan sonra bu duruma düştü. O zaman ne olacak?

Ve belirtmek isterim ki herkes sizin gibi maddi durumdan dolayı bu çekilişe bel bağlamıyor. Demokrasi, çocuklar için iyi bir eğitim, coğrafi veya kültürel durumlar gibi etkenler yüzünden hayalini kuranlar da var.

Biraz empati yapmaya çalışmalısınız.

bu bahsettiğin sebeplerdende olsa ülkede ne değişti bu sadığın hakların hiç biri yoktuki şimdimi olsun .Bence evlilik göstergesi kişi levelini atlamış ortamdan memnun gelecek kaygısı yok demektir.

@hascerob evlenmek çoğalmak düzenli bir gelir veya iş gerektirir buna sahip olan kişi parayı bulunca(rahatı yerinde olunca) evlenir . geleceğini iyi görür kaygısı azdır. evlilik ve çocuk sorumluluktur. sorumluluk = paradır.Gerçekten gelecek kaygısı olan insan evlenmez eşi ve çocuğunun mağdur olmaması için

Sizce bu ülkede rahat yaşamak için tek başına para yeterli midir? Mutluluk algınız para ile doğru orantılı ise söyleyebileceğim pek bir şey yok. Düşünebilen, sorgulayabilen kimsenin mutlu olabileceğine inanmıyorum ülke şartlarında. Mağdur değiliz belki ama mutlu da değiliz. Sadece parası olan insanlarda evlenmiyor ayrıca. Tuhaf..

• @hascerob bunları görmedenmi kişi evlendi(düşünebilme sorgulama). o zaman nasıl olsa işim var parada geliyor hadi evlenelim yaptı.

• @birisi Öyle resimlerle kazananlar olduki akıllara zarar..Bu resim olayı çok abartıldı forumda malesef..eksi bir saymıyoruz sizi👏 🤗

• @erkand buna iyi güldüm😅

@hascerob bunları görmedenmi kişi evlendi(düşünebilme sorgulama). o zaman nasıl olsa işim var parada geliyor hadi evlenelim yaptı.

Aşık olmak? Sevmek? Böyle şeyler duydunuz mu hiç? Evlenmek için yeterli sebepler ama yine de siz bilirsiniz tabi... Greencard kotasına göre yaşamıyor kimse. İsteyen tek başına gider. Diğeri ailesiyle gider. Amerika sadece bekarlar gelsin diye bir şart koymamış sonuçta! Herkes nasibini alır çok takılmayın siz.. iyi geceler!

• @hascerob evleniryorsan şikayetçi olmayacaksın gülü seven dikenine katlanır. Bende green cardın 25k üstündeki talihlilerinin hakkının çöp olmasının sistemin eksiliği olduğunu savunuyorum birileri sevecek aşık olacak diye 25k üstünde case numarası çıkan kişinin hakkı gidecek adeletli değil. Buda benim fikrim.

• ⭐⭐

@erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ezgilera, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Umarım vizeni alırsın yoksa 3. kere kazancaksın senin şansın bana gelsin 😄

Sonuçlar açıklanmadan önce vizeyi alamazsam 3.yü kazanacağım zaten. Ama 7 Mayıstan önce vizeyi almış olacağım için bu sene kazanmayacağım hatta sonuçlara Amerika'da bakıyor olacağım 😏😏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |