Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Ankara konsolosluğu ne zaman taşınacakmış bilgisi olan var mı ? Bunun hakkında yeni haber geldi mi ?

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 @gucarslan ais kaydında pasaport bilgilerini girerken adı pasaportta yer aldığı şekilde girin diyor videoda ki kişi de öyle belirtiyor fakat türkçe karakterli girdiğimiz için kabul etmiyor. Nasıl yapacağız? İlk sayfadakini türkçe karaktersiz girmiştik fakat o sayfada pasaportta ki yazıldığı gibi deniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@megatron vazgeçildi taşınmayacak

• @ayvalik10 ais kaydında pasaport bilgilerini girerken adı pasaportta yer aldığı şekilde girin diyor videoda ki kişi de öyle belirtiyor fakat türkçe karakterli girdiğimiz için kabul etmiyor. Nasıl yapacağız? İlk sayfadakini türkçe karaktersiz girmiştik fakat o sayfada pasaportta ki yazıldığı gibi deniyor.

• @ayvalik10 @gucarslan @smartcells ais kaydında pasaport bilgilerini girerken adı pasaportta yer aldığı şekilde girin diyor videoda ki kişi de öyle belirtiyor fakat türkçe karakterli girdiğimiz için kabul etmiyor. Nasıl yapacağız? İlk sayfadakini türkçe karaktersiz girmiştik fakat ikinci sayfada pasaportta ki yazıldığı gibi deniyor.

• Arkadaşlar forumdaki kısaltmaların açıklama listesi gibi bişey varmı. Konu varsa link alabilirmiyim. Çoğu şeyden anlamıyorum. Hadi GC greencard onu anladık da diğerlerinde bilirsek daha rahat takip ederiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kugutex ais kaydı bir kısaltma değil bu sizin pasaportunuzun vize basıldıktan sonra hangi ptt şubesine geleceğini gösteren sistemdir.
    USCİS ise sizin amerikaya gidince greenkart kart olarak basılacak ya amerika adresinize gelecek işte bu kartın parasının yatırılması için kayıt olacağınız sistemdir. 2 tane kayıt yeri var başka hangi kısaltma var onu yazar mısınız.

• mülakat tarihi belli olduğu zaman sen hemen tarihten 2 gün öncesine sağlık raporu alacağın ungan randevu oluşturacaksın sitesi doctorun diye geçer
    • bu arada pasaportun geleceği ptt şubesi için ais kaydını oluşturacaksın.
    • ungan sağlık raporunu alıp mülakattan çıkınca senin eline vizeli pasaport ais sistemine kayıtlı ptt şubesine gelip sen de alacaksın. Ondan sonra 1 dakika sonra amerikaya uçakla gidebilirsin. Ungan sağlık raporu aldığın tarihten itibaren 6 ay içinde amerikaya giriş yapman gerekiyor.
    • Amerika da eline gelecek green kart kartının basımı için ödeyeceğin parayı Türkiye de yada ameirkaya gidince de ödeyebilirsin.

Sıralama bu şekilde hala anlamadığın bir yer varsa lütfen yazar mısın.

• merhaba ben 10 martta mülakata gireceğim pasaport sürem 5 ay kaldığı için pasaportumun süresini uzattım yeni pasaportum 15 gün içine gelicek. [email protected] adresine mail atmam yeterli mi? mail ingilizce olucak değil mi ve son olarak yeni pasaportumun gelmesini bekleyip ilk sayfasını taratıp maili öyle mi atmalıyım geç olmaz yani değil mi cevaplarsanız çok sevinirim

• @mirali-doğan hayırlı olsun. Sizin mülakat yeriniz Londra mı Ankara mı acaba?

• Merhabalar,

DS-260 formunu bekar olarak submit ettim

7 Mart 2022 tarihine Ankara'da mülakat verilmiş

Evlilik kararı aldım ancak en erken 15-18 Şubat arası nikah işlemini tamamlasam, eşimin soyadı değişikliği ve pasaport değişikliği mülakat tarihine yetişmez diye düşünüyorum.Nüfus ve pasaport ile ilgili resmi dairelerin süreci tamamlaması kaç gün sürer bilemiyorum.

Açıkçası bu kadar erken mülakat beklemiyordum

Bu durumda randevumu ertelemeli miyim ?

Ya da ben vize mi aldıktan sonra, evlilik durumum değişti diye konsolosluğa bildirip yeniden mi mülakat almalıyım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kugutex merhaba. aşağıdakiler dışında varsa yazın onları da ekleyelim;

1NL - First Notification Letter
    2NL - Second Notification Letter
    CN - Case Number
    VB - Visa Bulletin
    PC - Police Certificate
    KCC - Kentucky Consulate Center
    POE - Point of Entry
    CEAC - Consular Electronic Application Center
    USCIS - United States Citizenship and Immigration Services
    NVC - National Visa Center
    DV - Diversity Visa
    IV - Immigration Visa
    NIV - Non Immigration Visa
    DQ ‐ Document Qualify (DC olarak değiştiriyorlar bunu: Document Complete)
    AP - Administrative Process
    AOS - Adjustment of Status
    CP - Consular Processing
    VS - Visa Statistics
    CBP - Customs and Border Protection

• @ayvalik10 @gucarslan allah razı olsun. Onlarca konu yüzlerce sayfa okudum. Beynim yandı. Aklıma geldikçe sorarım yine. Bu listelerinde ezberleyene kadar kaydedeyim bari. 🙂

• Merhaba arkadaşlar, konsolosluktan gerekli evraklar ile ilgili mail geleceğini söylemişti sayın @gucarslan; bu mail gelmeden forumda ilgili kısımda belirtilen evrakları temin etmeye başlamamızın bir sakıncası var mı? Örn. bankadan alınacak beyan için 15 gün geçerlilik gibi bir durum var mı? Benzer şekilde e-devletten alınacak nüfus kayıt örneği 1 ay geçerli bildiğim kadarıyla, bunları alırken mülakat tarihine dikkat edip almamız gerekecek sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rosenrot son güncellemeden haberin yok SAKIN böyle bir mail bekleme çünkü artık mail gelmeyecek sen şimdi birinci sayfada ki tüm evrakların çıktılarını alıyorsun. Unganlardan randevu aldın mı 07 mart en geç olsun alacağın randevu tarihin daha sonra ais kaydı için sisteme giriş yaptın mı sen mail bekleme sakın hazırlıklara başla.

• @ayvalik10 çok teşekkürler tavsiyen için; fakat merak ettiğim şu, ben bugün geçerliliği 1 ay olan yani 7 Mart'ta geçerliliğini kaybedecek olan nüfus kayıt örneğini alsam e-devletten ve mülakata götürsem sıkıntı çıkar mı? Bunu sadece nüfus kayıt için değil diğer ilgili evraklar için de soruyorum aslında.

• @gucarslan Sanırım atladım o kısmı. Halbuki 2-3 dikiş gittim hep sayfalarda. Add Aplicant olarak ekledim. Benim ve eşimin ayrı ayrı gelen mailleri var. İkimiz için de PTT şubesi seçmem ve fee ödemem gerekti ama sorun değil, bu şekilde sorun olmayacak sanırım. Telefonla görüştüm, Add Aplicant diyerek ekleyebilirsin dedi hanımefendi. Umarım sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rosenrot evrak çıktıların tamamını 1 martta alırsın sen diğer işleri yap ais kaydı ungan randevusu çünkü çok fazla mülakata verildiği için randevu dolu olur.

• @ayvalik10 teşekkürler; AIS kaydını yaptım; dr. randevusu için onay bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rosenrot bugün gelmezse yarın ara sen unganları çünkü yığılma olacak mart ayında 300 den fazla randevu var tarih kalmaz sen şansa bırakma işini

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |