Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emirgenco @emirgenco tesekkur ederim arkadaslar randevu tarihini sanirim gunceliyolarmis surekli bugun elcilikten bilgi aldim 🙂

• ⭐⭐

@braveser üstadım sen randevuyu inşallah al zaten onlar öne çeker ve sende sürekli kontrol et boş gün buldukça öne Çek inşAllah herşey gönlünce olur

• @hknsnk o zaman normal... akademisyenler her koşulda vize alıyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@braveser ilk iletide var hatta ben yazdım pdf lerle anlattım sağolsun @crazycells hocam da koydu. Ben sadece neden cevap verilmediğini söyledim. Yoksa hemen hemen her soruya elimden geldiğince yardımcı oluyorum... ayrıca bu kadar ileti dediğiniz şeyi de bikaç saatte okursunuz...tabi isteseydiniz...

• İyi günler ben de milli eğitim bakanlığında öğretmenim .Planımı yaz tatiline denk gelecek şekilde yaptım.Bunun için yine de okul müdürümden izin kağıdı almam gerekir mi ? Çünkü tatilde olacağım zaten .Bir de siz de mi öğretmensiniz ?@air_technic

• ⭐⭐⭐⭐

@mertem441 izin kağıdı değil ama senelik izninizin olduğuna dair kağıt olabilir. Ama daha bu kağıtlara baktıklarını ne gördüm ne de duydum... siz bilirsiniz

• Herkese merhaba.2020 17 mart yani pandemi'nin ilan edildiği gün turist vize randevum vardı. Gece 01 atılan bir mail ile iptal oldu ve bu günlere geldik. Eşimle birlikte perşembe günü görüşmemiz var. Sormak istediğim DS160 formunu kaldırıp sıfırdan mı doldurmalıyım yoksa aynı form ile mi devam mı etmeliyim. Nasıl bir yol izlemeliyim? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@mfkont normalde ds160 ın geçerlilik süresi 1 aydır. Sizin formunuzun üzerinden 2 yıl geçmiş ayrıca fotoğrafların da geçerliliği 6 aydır. Büyük ihtimalle formdaki gelir bilginiz bile değişmiştir. Değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu kadar beklemişken red alıp bir daha beklemeyin bence. Ayrıca ds160 formunu doldurmadan önce de yeni fotoğraf çektirmenizi de tavsiye ederim. Aynı fotoğrafı kullanmayın. Ufak tefek şeyler gibi görülebilir ama şahsen önemli husus bunlar... kolay gelsin...

• Merhabalar, eşim ve ben psikologuz. Azerbaycan'da kendimize ait bir iş yerimiz var. Ailece turist vizesine başvuru yapmayı planlıyoruz. Biraz gezmek ve alanımızla ilgili bir enstitütüden eğitim almak istiyoruz. Bir seminerden de davetiyemiz var Amerika'dan. 1.5 yaşında bir bebeğimiz var onunla birlikte başvurcaz sizce vizemizin olumsuz sonuçlanması söz konusu olur mu? Hesabımızda 1 haftalık masraflar için 10k $ göstermemiz yeterli olur mu ? Eşim birkaç ay içinde Almanya'ya gidecek 1-2 günlüğüne fakat tek gidecek ben daha önce sadece Gürcistan'da bulundum. Eşimin schengen vizesi almış olması bizim için de + olur mu ve konsolosluk benim de eşimle birlikte gitmemiş olmamdan dolayı red verir mi ?

• randevuyu iptal edip en baştan yeni ds160 mı doldurmam mı gerekiyor, çünkü sanırım başka türlü olmayacak. ya da bunun doğru yolu nedir?

• ⭐⭐⭐⭐

@mfkont hayır sadece ds160 doldurmanız ve confirmation sayfasından çıktı alıp konsolosluğa gitmeniz yeterli.

• Teşekkür ederim.

• Salı günü teyzemin mülakatı var. Oğlu Amerikada üniversite okuyor. Onu görmek için gidecek. Kendisi emekli, finansal olarakta iyi fakat daha önce yurtdisina cıkmadı. Sizce vizeyi alma ihtimali nedir? Yalan söylememek için DS formuna Amerikada tanidiginiz var mı kısmına mecburen oğlunu yazdı. Oğlunun greencardı yok ögrenci vizesiyle orada bu yüzden biraz olumsuz düşünüyoruz.. Sizin fikriniz nedir?

• ⭐⭐

@historian bence vizesi onaylanır çünkü sonuçta insanlar birilerini ziyaret edebilir etmek isteyebilir ve kendisi emekli genelde emeklilere vize kolay cıkıyor

• Arkadaslar annemin randevu ücretini ödedik fakat randevu vermiyor Ankara için randevular açılıp kapanıyor mu bilgisi olan var mi? Ne yapmamız lazım?

• @slcn ankara şuan sadece göçmenlikle ilgili işlem yapıyor. İstanbuldan randevu almalısınız

• @psika-danışmanlık yardımcı olursanız sevinirim

• @karya48 ama ds 160 formunu ve PTT yi Ankara seçtik bu şekilde İstanbuldan randevu alınabiliniyor mu?

• @emirgenco umarım olumlu sonuç alırız 🙂

• @slcn yanlış yönlendirmek istemem deneyimleyen arkadaşlar yazarsa daha iyi olur. Şuan sadece istanbulda b1/b2 vizesi veriliyor bunu biliyorum net olarak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |