Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, Mayıs ayı gibi yurt dışına çıkmayı planlıyorum. 2021'de Green Card başvurusunda bulunmuştum. Merak ettiğim şu: Avrupa'da iken Green Card çıkarsa (bir ihtimal olarak) bulunduğum AB ülkesinde ya da ''ülkerinde'' Green Card için gereken işlemleri yürütebilir miyim? Kısacası Türkiye Cumhuriyeti'nde başvurdum, AB ülkelerinde ya da Kuzey Amerika'da kart talihlisi olursam işlemlerimi gerçekleştirebilir miyim?

• Evet. Süreci İtalya'da, İngiltere'de, Çekya'da, Polonya'da devam ettiren arkadaşlarımız oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stiff orada devam ettirmek için oturma iznin olması gerekiyor turist vizesi varken yapamazsın

• @ayvalik10 doğru, arkadaş vize türünü yazmamış ama çok yerinde bir bilgilendirme olmuş. Süreci devam ettiren arkadaşlarımız oturma izinleri var. Sizin de oturma izniniz olması gerekiyor. @Yalnız-gezen

• Avrupa bölümünden taşındı  admin admin 

• Merhabalar,

Şu anda Polonya'da oturum izni ile çalışıyor ve ikamet ediyorum.
    Bu sene yine Green card başvurumu yaptım ve beklemedeyim. Ancak çıkması durumunda Polonya'dan başvuru yapabiliyor muyum yoksa Ankara'ya mı seyahat etmem gerekiyor?

Dipnot: Tüm resmi belgelerim, ikametgahım vs Polonya'da gözüküyor. Başvuru yaparken de ev adresi olarak Polonya'daki ev adresimi yazdım.

Bilgi sahibi olup yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekküre ederim.
    İyi forumlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@can-kılıç-0 yapabilirsin. Mail atıyorsun evrakların herşeyin polonyaya göre hazırlanıp oradaki konsolosluğa gönderiliyor.

• @Stiff @ayvalik10 Yanıtınız için müteşekkirim. Dil okulu öğrencisi olarak gideceğim, 8 ay ya da daha uzun bir süre kadar kalacağım için ''uzun süreli vize'' kapasıma girmektedir. Kısacası 'D vizesi' kategorisindeyim. Bu arada Temmuz 2022'de askerlik tecilim bitmektedir. Dil öğrencisi olacağım için askerliği tecil ettirebilirim, diye biliyorum ama yanılabilirim; bunun içinde beni aydınlatırsanız sevinirim.

• @yalnız-gezen hangi ülke ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalnız-gezen, içinde söyledi: Avrupa Birliği ülkelerinden birinde iken Green Card çıkması halinde

Merhaba, Mayıs ayı gibi yurt dışına çıkmayı planlıyorum. 2021'de Green Card başvurusunda bulunmuştum. Merak ettiğim şu: Avrupa'da iken Green Card çıkarsa (bir ihtimal olarak) bulunduğum AB ülkesinde ya da ''ülkerinde'' Green Card için gereken işlemleri yürütebilir miyim? Kısacası Türkiye Cumhuriyeti'nde başvurdum, AB ülkelerinde ya da Kuzey Amerika'da kart talihlisi olursam işlemlerimi gerçekleştirebilir miyim?

Evet, gerceklestirebilirsiniz.

Bazen bir ulkedeki ABD konsoloslugu sadece o ulkede okuyan ve/veya calisan yabancilarin basvurularini degerlendirebiliyor. Boyle bir durumda iseniz zaten sorun yasayacaginizi sanmam; ama o ulkede cok kisa sureligine gecici olarak bulunuyorsaniz bu durumda en yakin ABD konsolosluguna ulasip sormanizi tavsiye ederim. Eger konsolosluk kabul etmeyecegini soylerse Turkiye'de mulakata girmeniz gerekir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |