Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan teşekkürler

• @gucarslan unganlar randevu alirken .Tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mahir-tunç sadece o bizim kullandığımız excel dosyasını bilip, siteye üye olanların doldurdukları için geçerli tabi.
    dışarıda kaç kişi var net olarak bilmesek de, bir o kadar da dışarıda olduğunu biliyoruz.

Ben bu konuda sn @gucarslan' bir ekleme/düzeltme yapayım:

"Dışarıda en az foruma kayıtlı kadar kazanan var" diye söylenese de ben bu rakamın çok daha düşük (yarısından daha az) olduğunu düşünüyorum. Sebebine gelince: Bu yıl Türkiye'den kazanılan vize sayısı 2526. Bu da EU bölgesi için 1:2 oranından yaklaşık 1263 talihli eder. Yani Türkiye'den kazananların hepsi mülakata girmek istese 1263 mülakat olması gerekirdi.

Excel'de kayıtlı kişi sayısı 680. Bu da bize dışarıda maksimum 1263-680= 583 kişi olduğunu verir (yaklaşık).

Covid öncesi dönemlerde önceki yıllarda sürece devam oranı %60-65 oranında olduğunu önceki yıllardan basılan vize istatistiklerden biliyoruz. Yani kazanan her 100 kişiden sadece 65'i sürece devam ediyor. Sürece devam etmek ne demek? Kazandığını öğrenip DS260 göndererek gitmek için girişimde bulunan ve bu konudaki niyetini bildiren kişi demek.
    Peki sürece devam etmeyen kişiler kimler? İş olsun diye başvurup kazandığı halde hiç bir şekilde gitmek için girişimde bulunmayanlar, confirmation numarasını kaybettiği veya hatırlamadığı için kazandığını bile öğrenemeyenler, kazandıktan sonra kendi özel veya aile hayatındaki değişimler ve diğer sebepler nedeniyle gitmekten vazgeçenler vs vs

Bu yıl için sürece devam oranını önceki yıllar ortalaması olan %65 değil de aslında biraz abartı bir rakam olan %80 gibi alırsak (yani kazanan her 100 kişiden 80'i DS260 gönderip süreci sonuna kadar kovalayacak kişi oranı) bu sene sürece devam edecek sayısını yine abartılı bir rakam olarak 1263x0.80= 1010 kişi buluruz.
    Sürece devam etmeyen/etmeyecek sayısı: 1263-1010=253 (yaklaşık)

Şimdi bu "sürece devm etmeyenler/etmeyecekler" bizim excel'de değillerdir. Olsa bile bu maksimum 3 tane 5 tanedir. Zaten conf numarasını kaybeden, ilgilenmeyen biri niye gelip excel'e adını yazdırıp forumu takip etsin ki? Bu yüzden sürece devam etmeyeceklerin nerdeyse tamamının (yaklaşık 253 kişi) forum dışındakilerin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Forum dışında olanların sayısı: 583
    Forum dışında olup da sürece devam eden/edecek kişi sayısı maksimum 583-253=330 kişi olabilir.
    (Devam etmeyecek 253 kişinin nerdeyse tamamı bu forum dışındaki 583 içinde)

Sonuç:
    Foruma kayıtlı ve sürece devam eden talihli sayısı => 680 kişi (kesin!)
    Forum dışında olup sürece devam eden sayısı:
    %80 devam oranıyla => 330 kişi (maksimum, tahmini)
    %75 devam oranıyla => 267
    %70 devam oranıyla => 204 kişi
    %65 devam oranıyla => 140 kişi olabilir.

Ez cümle: En iyimser tahmin olan %80 devam oranıyla bile (ki bu hiç görülmemiş, hep bu orandan daha az bir sayıda devam edilmiş) forum dışındaki kazanan ve devam edenlerin sayısı foruma kayıtlı olanların yarısını bulmuyor.
    Bu yüzden "En az forumdaki insan kadar dışarıda var" demek çok doğru olmuyor.

bknz: hesaplayan adamlar 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet-aydın-0 sorunuzu tam anlamadım Ahmet bey.
    unganlardan randevu alırken hangi kısma ne yazmak istiyorsunuz?
    case number ise 2022EU000012XXX olaraktır yoksa da confirmation numberdır, çekişili kazandığınızı öğrendiğiniz numara.

• @smartcells merhabalar, Excel de 1000’lerde 1 kişi 2000’lerde altı kişi ds gönderdiği halde mülakat almamış görünüyor. 3000’lerden bahsetmiyorum çünkü biz de hala mülakat alamadık. Sizce bu yedi kişi ds gönderdiği halde mülakat alamamış mıdır? Excel’e bilgi girişi yapılmamış mıdır? Bilginiz var mı?
    Bir de, ikinci toplu mülakat sizce bu mülakatlar bitmeden verilmez mi yoksa her an toplu olarak insanlara mail gönderimi yapılabilir mi?
    Sn. @gucarslan da zamanında toplu mülakatlar verilmeye başlandığında havanın çok değişeceğine benzer bilgiler vermişti. Haklı çıktı. Umarım bu şekilde gider. Araya çok fazla zaman girmez.

• merhabalar;
    AIS(ptt seçimi)kaydı mülakata gidecek tüm aile bireyleri için mi yapmak gerekiyor?
    cevap için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@güler-özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells merhabalar, Excel de 1000’lerde 1 kişi 2000’lerde altı kişi ds gönderdiği halde mülakat almamış görünüyor. 3000’lerden bahsetmiyorum çünkü biz de hala mülakat alamadık. Sizce bu yedi kişi ds gönderdiği halde mülakat alamamış mıdır? Excel’e bilgi girişi yapılmamış mıdır? Bilginiz var mı?
    Bir de, ikinci toplu mülakat sizce bu mülakatlar bitmeden verilmez mi yoksa her an toplu olarak insanlara mail gönderimi yapılabilir mi?
    Sn. @gucarslan da zamanında toplu mülakatlar verilmeye başlandığında havanın çok değişeceğine benzer bilgiler vermişti. Haklı çıktı. Umarım bu şekilde gider. Araya çok fazla zaman girmez.

Muhtemelen %99 almışlardır. Bu arkadaşların son online tarihleri aylar öncesine gidiyor. Ya haberleri yok ya da başka sebeplerle bunu bildiremediler. Fakat mülakat maili aldıklarına eminiz. Bu şekilde aradaki boşluklardaki 7-8 kişiye ulaşıp aldıklarını öğrendik. Bir kısmı bizim ulaşıp uyarmamız sayesinde haberdar oldular. Geriye kalanlar hala ulaşamadıklarımız.

Bundan sonraki mülakatlar, toplu mülakatlar konusuna gelince; en azından Ankara'nın DV'leri unutmadığını, her zaman söylediğimiz çok kısa sürede yüksek sayıda mülakatlarla ilerleyebileceğini bir kez daha görmüş olduk. Bu hareketleriyle belirsizlik ve endişeler ortadan kalkmış oldu. Bu yüzden artık "Bu ay bir daha böyle toplu gelir mi, Nisan da olur mu, Mayıs'ta olur mu?" diye sormanın anlamı yok. Olmasını isteriz ama bu ay olmasa da sonraki ay olmasa da moral bozmamak için sebebimiz var. Ankara DV'leri önemsiyor ve kendi iş programlarında, planlarında ve öncelikleri arasında DV'lere de yer ayırdığını görmüş olduk. 1 ayı her gün olarak tamamen DV'ye ayırmak bundan önce görülmüş bir şey değildi. Bu toplu mülakatla bir anda DS260 gönderenlerin yaklaşık %30'unun mülakat tahsisi tamamlanmış oldu.

• @smartcells Hocam telegram grubuna alabilir misiniz?
    "Goldenhill"

• ⭐⭐⭐

@goldenhill, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Hocam telegram grubuna alabilir misiniz?
    "Goldenhill"

Bu konu başlığının ilk sayfasındaki 3. mesajı okuyun:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/3

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   smartcells smartcells 

• Birşey sormak istiyorum.Mulakat verilipte gitmeyenler ne olcak yani sıralama ilerler mi bu durumda yoksa konsoloslukta bi yarım saat molaya mı tekabül ediyor bu durum ?

• @smartcells Kullanıcı adını "Goldenhill47" olarak düzenledim,ayarlar kismindan grup seçeneklerini de herkes olarak değiştirdim. Az once de formu doldurup gönderdim hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rhyme-azfendak mülakat alıp gitmeyen kazananlar, 24 saat içinde AIS üzerinden yeni bir mülakat tarihi ayarlamadıkları takdirde mülakat haklarını kaybederler, konsolosluk tarafından kendilerine yeni bir slot verilmediği takdirde.

banka gibi düşünün, sıranız yandığınızda bankoya gitmezseniz bir sonraki kişi çağırılır.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@rhyme-azfendak mülakat alıp gitmeyen kazananlar, 24 saat içinde AIS üzerinden yeni bir mülakat tarihi ayarlamadıkları takdirde mülakat haklarını kaybederler, konsolosluk tarafından kendilerine yeni bir slot verilmediği takdirde.

banka gibi düşünün, sıranız yandığınızda bankoya gitmezseniz bir sonraki kişi çağırılır.

Sanırım sormak istediği başka bir şey. Birisi randevusuna gitmediği zaman onun için ayrılan zamanda konsolosluk görevlisi ne yapıyor, çay-kahve molası mı veriyor gibi bir şey soruyor. 🙂

• @mha, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

sonunda mülakatlar verilmeye başlandı.
    herkes için hayırlı olsun.

Dosya Numarasi: 2020EU4XXX
    DS-260 Gonderimi: 10/06/2021
    Saglik Muayenesi: 26/02/2022
    Vize Mulakati: 04/03/2022
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: (ornek: Mayis 2020)

hayırlı olsun bende 4XXX sırasındayım ama daha At NVC olarak gözüküyor 😕

• KCC ye genel bilgi maili nasıl atılır? içerik nasıl olmalıdır ?

• @smartcells detaylı veri ve açıklamalar için teşekkürler

• Mülakata diplomanın orjinalini mi götürmek zorundayız yoksa mezuniyet belgesi de oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caganpaker diploma orjinalini görmek isteyecekler, temin etmenizi tavsiye ederim.

• @gucarslan Ekran Alıntısı 1.PNG
    şunu kastetmiştim özür dilerim forumu daha fazla meşgul etmek istemiyorum burada 0 olmadan yazdım.buraya 0 sız girdim örnete aşağıda başa ankara yazarak tekrardan teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |