Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese yeniden merhaba .Öncelikle burada bütün sorularımı nazik bir dille cevaplayan herkese teşekkür ederim.Ve yine bir soruyla geldim 🙂 Benim vize başvurum ankaradan İstanbul’a alınacak dün mail geldi @denizci10 a da danışmıştım zaten saolsun cevap verdi .Soracağım soru şu ; ben farklı bir şehirden geleceğim İstanbul’a .Ve otelde kalacağım .İstanbul konsolosluğu sarıyerdeymiş .Uçak biletimi Sabiha gökçene alırsam mı daha kısa sürede ulaşırım Sarıyer’e yoksa İstanbul havalimanına alırsam mı ? İstanbul’u hiç bilmediğim için soruyorum maalesef .Bir de önerilebileceğiniz uygun fiyatlı ve güvenilir oteller var mıdır konsolosluğa yakın olan ?Şimdiden teşekkürler .

• Merhaba arkadaşlar ben 10 Mart 2022 için randevu almıştım ama 7 ocak'a kaydırmış sistem geçen hafta öğrendim. Randevuyu kaçırdım haliyle sisteme girdiğimde randevuyu kaçırdığımdan dolayı iletişim için bir kutucuk çıktı ve onlara göndermem için yazı yazdım. Fakat randevumun erkene çekildiğine dair bir mail almadım kontrol ettim sistemden böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba tekrardan yakın tarihte bana randevu verebilirler mi?. Teşekkürler.

• Pazartesi sabahı girmiştik eşimle vize görüşmesine, az önce eve pasaportlar geldi, vize görüşmesi iyi geçse de, onay alsak da ben her şeye rağmen yine de korkuyordum açıkçası. Çünkü hiç yurt dışına çıkmamıştım ve 2 yıldır işsizdim. Lakin eşimin maaşı yüksekti ve o 4 avrupa ülkesine gitmişti ve ben onu sponsorum göstermiştim.

Özetle ikimize de standart olduğu gibi 10 yıllık vize vermişler. Umarım herkes iyi sonuçlar alır, yardımcı olan herkese yeniden teşekkürler.

• ⭐⭐

@karya48 konsolosluğun vize alma sayfasında en altta eksik evrak talep edildi sekmesine girip istenilen evrağın ne olduğunu ve kargoyla postalaycagınızı yazın ve akabinde konsolosluğuna eksik evrağınızı acil posta servisi PTT ile iletin hepsi bu onlarda kargoyu alınca mail atacak size

• @emirgenco çok teşekkür ederim cevabınız için gönderdim evrakları umarım bu sefer sorunsuzca gelir pasaportlarımız

• @allenwilliams çok sevindim sizin adınıza, hayırlı olsun 🙂

• Herkese selamlar, 10 Ocak 2023 tarihinde Ankara'da B1/B2 vize görüşmem vardı. 28 Mart 2022 tarihine İstanbul'a çekmişler. DS-160 formunda Ankara olarak belirtmiştim ve uyarılar arasında DS-160 ta neresi belirtildiyse oradan randevu almamız gerektiği söylenmişti. Şimdi randevuyu kendileri çektiğine göre bir sıkıntı olmaz değil mi?

• Merhabalar, merak ettiğim bir durum var, turist ve diğer vizeler için ABD'ye başvuru yapmak ve sonrasındaki işlemleri gerçekleştirmek için herhangi bir firmaya-oluşuma ihtiyacımız var mı?

Bazı oluşumlar 100-200 dolar arasında veya daha fazla ücret isteyerek "red yememeniz için" sizin için uğraşıyoruz, hangi vize size uygun olur kafa patlatıyoruz gibisinden insanın aklını çelen konuşmalar yapıyorlar. Önerileriniz nedir acaba? Teşekkürler.

• Merhabalar, turist vizesi veya diğer vizeler için aracılara ihtiyacımız var mıdır? Her yerde "red alabilirsiniz" sizin için en doğru yöntemi bulmaya çalışıyoruz gibi söylemler var ve insanın kafası karışıyor. Sizce ne yapmak lazımdır? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐

@allenwilliams hayırlı olsun

• ⭐⭐

@karya48 gelir inşAllah sorun olacağı kanısında değilim

• İyi akşamlar arkadaşlar.. 11 şubatta randevum var. Sormak istediğim bir şey var. Yardımcı olursanız sevinirim. İlk hesap oluşturup randevu alma sırasında evrak teslim yeri olarak bana Ankara ve İstanbul dışında bir şehir açmadı nedense. Ama eşimde bu problem olmadı. Ds160'a girdiğimiz ikametimiz olan şehri seçmiştik. Hala randevu hesabıma girip ikamet adresimi evrak teslimi için seçmek istiyorum ama yine Ankara ve İstanbul dışında seçenek sunmuyor. Ne yapmalıyım sizce. Şimdiden teşekkürler..

• @alp-0, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

İyi akşamlar arkadaşlar.. 11 şubatta randevum var. Sormak istediğim bir şey var. Yardımcı olursanız sevinirim. İlk hesap oluşturup randevu alma sırasında evrak teslim yeri olarak bana Ankara ve İstanbul dışında bir şehir açmadı nedense. Ama eşimde bu problem olmadı. Ds160'a girdiğimiz ikametimiz olan şehri seçmiştik. Hala randevu hesabıma girip ikamet adresimi evrak teslimi için seçmek istiyorum ama yine Ankara ve İstanbul dışında seçenek sunmuyor. Ne yapmalıyım sizce. Şimdiden teşekkürler..

bendede aynı şekilde şuanda istanbul olarak seçtim yapacak birşey yok gibi gözüküyor.

• ⭐⭐

@alp-0 konsolosluğun teknik destek birimini ara onlar manuel olarak sisteme giriş yapabilirler ben böyle yaptım Yanında takip numaran ve pasaportun olsun ararken

• arkadaslar herkese merhaba, vize basvurusu yapcam elcilik sayfasinda istenen belgeler arasinda dilekce vs diyo ama ne dilekcesi anlamadim. kisaca bana tecrubesi olan arkadaslar hangi belgeler gerekiyo yazabilirmi? vize ucretini sistemden mi odicez bankadan mi? odemeyi ds 160 doldurup randevu sayfasindan randevu almadan oncemi yatircaz? daha once avrupa asya ve ingiltere ziyaretlerim oldu mulakata giderken eski pasaportu goturcem ama banka dokumani ev tapusu vs hangi belgeleri goturmek yardimci olur red almamaya? tesekkurler

• @denizci10 oncelikle hayirli olsun kucuk bi sorum olacak. ds160 formuna 6 ay icinde cekilmis foto yujlemek gerekiyo bi fotografcida pasaport fotosu cektircez cunku o fotoyu mulakatta istiyolar sanirim. peki o fotoyu sisteme nasil yuklediniz? yada telefondan arkasi beyaz ton seklinde kednimiz cekip yuklersek o fotoyu yaninizda nasil goturdunuz? gaarip bi soru oldu sanirim ama kafam karisti en iyi yolu ogrenmeye calisiyorum tesekkur ederim

• @emirgenco teknik destek birimi şu 850 ile başlayan telefon galiba değil mi..

• ⭐⭐⭐⭐

@braveser ben konsolosluk karşısında greencard için fotoğraf çektirmiştim yeni ds160 da onu kullandım. Açıkçası sizin sorunuzu anlamadım. Ds160 doldururken fotoğraf istiyor ya ben greencard için çekildiğim fotoyu oraya yükledim. O fotoğraftan da bir adet çıktı alıp yanımda götürdüm.

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@alp-0 yaptıysan evet diyeceksin yapmadıysan da hayır diyeceksin. Bu kadar basit. 😂😂

evet didim bu çıktı..😁 kısa dönem muhabere sıhhiye çavuştum. nereye ne yazcaz şimdi.. 😳
    Screenshot_1.jpg

• @alp-0, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@alp-0 yaptıysan evet diyeceksin yapmadıysan da hayır diyeceksin. Bu kadar basit. 😂😂

evet didim bu çıktı..😁 kısa dönem muhabere sıhhiye çavuştum. nereye ne yazcaz şimdi.. 😳
    Screenshot_1.jpg

branch sıhhiye
    rank çavuş
    military muhabere
    doğru mudur sizce..

Benzer Başlıklar

• 5
  • 28
  • 6
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |