Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ismaylishere Daha önce aldığınız F1 vize reddi K1 vizenizi etkilemez. Kaldı ki; göçmen olmayan vize türünden defalarca red alıp K1 vizesi alan çok insan tanıyorum. Gönül rahatlığıyla başvurunuzu yapın.

• ⭐⭐

@aslan1905 bende taratıp gönderdim orjinal hiç bir belgeye ihtiyaç duymuyorlar kargo ile ben nüfus kayıt örneğini pasaportu. Niyet mektubunu hepsini taratıp gönderdim bu şekilde başvuru yapabilirsiniz

• ⭐⭐

@ismaylishere aldığınız red sürecinizi etkilemez

• @aslan1905 tabiki eminim hocam , emin olmasam neden sorayım size. Buradaki herkes bu şekilde yaptı , yabancı forumlara da bakabilirsiniz. Orjinal evrak gönderen yok. Bu nişanlınız için de geçerli. Oda evraklarının Orjinal kopyasını ekliyor dosyaya. Aksi bir durumda uscis sizden şüphe duyduğu evrağın orjinalini isteyecektir ben denk gelmedim bu zamana kadar. Fotoğraf olayını şöyle yapabilirsiniz. Burada bir fotoğrafçı da Amerika için fotoğraf çektireceğim deyin onlar formatı biliyor bu fotonun dijital kopyasını size mail ile göndersin maili de siz nişanlınıza atın. Çıktısını oradaki fotoğrafçıdan alsın. Resimlerin arkasına isim yazmayı da unutmayın.

• @findiklahmacun genel olarak öyle yapılıyor zaten hocam. Orjinal evrakla işi yok uscis in istisnai durumlar hariç tabi ki. Şimdiden bol sabırlı beklemeler

• @ob16222 teşekkür ederim size de sabırlı beklemeler 🙏

• Ben mecbur hepsini göndereceğim kız arkadaşıma bunu bir türlü anlatamadım sadece orijinallerini istiyor.

• @aslan1905 siz bilirsiniz hocam. Kendisine yabancı forumlarda yazdığını insanların nasıl yaptığını açıklayın o zaman kendisi baksın. O zaman şöyle sorayım size. Pasaportun birinci sayfasını nasıl Orjinal göndereceksiniz ? Mantıken pasaportu göndermeniz lazım :)))

• USCIS yine geri atmış tarihleri. Daha da atacaklar gibi. 3 gündür tarih ilerlemiyor. SiZce bu tarihler doğrumudur yoksa bilgisayar otomatik olarak birşeylerimi değiştiriyor?

• @doflamingo daha önce de cevap yazdım buraya geçmemiş kardeşim şimdi tekrar yazıyorum. Dosyayı 2 Nisanda aldılar bunu da 21 Nisanda aldık diye haber verdiler. Size de sabır diliyorum.

• @asyan35 Oradaki tarihler hiçbir zaman gerçeği yansıtmadı maalesef. Geri kaldıkları zaman tarihi de geri alıyorlar nasıl olsa. O yüzden tavsiyem noa1 mesela mayıs 2021 ise mayıs 2022 de sonuç almayı bekleyin en doğrusu bu olacaktır

• ⭐⭐

@asyan35 tarihlere kanma onlar hiç bir işe yaramıyor şu süreçte noa 2 almak en az 10 ay

• @asyan35 o tarih çok değişir hocam daha ben başvurmadan önce 8-10 aydı sonra 6-8 oldu şimdi 9-12 , arkadaşların dediği gibi o tarihler çok bişey anlam ifade etmiyor. Mart ayında ki dosyalarda çok yığılma olduğunu söylüyorlar. Marttan sonra belki de cok daha hızlı ilerler belli olmaz

• @emirgenco eyvallah teşekkür ederim. Bizde Temmuz 2021 de başvuru yaptık. İnşallah en yakın zamanda NOA2 gelir diye Ümit ediyorum. 7 olcak nerdeyse…

• ⭐⭐

@asyan35 valla yine bayağı olmuş çok iyi Benim 7 ay 19 günde gelmişti noa2 ama maalesef süreler uzadı inşAllah yakın zamanda sonuç alırsınız

• şu anda yabancı kaynaklara bakıyorum mart 2021de başvurup noa2 alamayanlar var. bir de olay başvuru merkezinden merkezine değişiyor. ben california, sizler nereden?

• @findiklahmacun bütün k1 ler california merkezinde işleniyor hocam.

• Arkadaşlar merhaba ;

Soru sormak için doğru yer mi bilmiyorum ama yanlış olursa yönlendirirseniz sevinirim.
    Arkadaşlar Amerikalı kız arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz ama sürecin en hızlı şekilde hangisi olacağı ile ilgili araştırma yapıyorum. Yardımlarınızı esirgemeyin 🙂

1- Son iki yıl içinde tanışmış olmak şart mı?
    2- Mesela 8 aydır tanışıyoruz, ama yüzyüze görüştük fotoğraflar çektik, başvuru yaparsak red mi alırız?
    3- İki yıl başlangıcı konuşmaya başladığımız zaman mı yoksa yüzyüze görüştüğümüz zaman mı. Yani hangisini dikkate alarak 2 yılın dolmasını bekleyeceğiz.
    4- Sponsorluk şartları nelerdir? Hangi durumlarda amerikalı eşim sponsor olabilir? Yani bana sponsor olabilmesi için ne kadarlık bir para göstermeli ve yıllık geliri minimum ne olmadır?
    5- Süreç uzun sürecek mi? Nişanlılık ve Evlilik, hangisi daha mantıklı bizim durumumuz için, daha 3-4 aydır tanışıyoruz. Nişanlılık için 2 yıl kuralı Evlilik içinde geçerli mi? Eğer değilse evlenmek daha mı hızlı olacak?
    6- Evlilik hazırlığı yapmalı mıyız ? Yani düğün randevusu ücreti falan ödemeli miyiz vizeye başvurmadan önce?
    7- Sürece amerikadan başlatmak gerekiyor, peki ya sonra başladıktan sonra ikimizin türkiyede olması sorun olur mu? yoksa biri türkiyede biri amerikada olması daha mı iyi olur?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

• bunu yeni öğrenmiş oldum. 😁

• ⭐⭐

@ihsanozlen 1 son iki yıl içinde tanışmış olmak degil görüşmüş olma şartı arıyorlar
    2 başvuru yaparken 2 yıl içinde görüşmüş olduğunuz için 8 aylık tanışma süreci gayet ideal ben 12 aylık tanışma sürecimde başvurdum ve resim hotel rezervasyonu uçak biletleri birlikte seyahatler yazışmalar olduktan sonra sorun olmuyor
    3 iki yılın dolmasını beklemeyeceksiniz böyle bir şart yok. İki yıl içinde görüşmüş olma şartı var
    4 nişanlılık vizesine. Başvurursanız eşiniz olacak kişi size sponsor olabilir 2021 verilerine göre senelik minumum 23 yada 24 bin dolar geliri olmalı artı ev tapusu yatırımları vergi beyanı vs yi de göstermelisiniz
    5 ben nişanlılık vizesine başvurdum benim sürecim toplam 10 ay 25 gün sürdü 10 ay 25 gün içinde vize elime geldi
    6 evlilik hazırlığı yapmanıza luzüm yok ben nişan bile yapmadım sadece evlilik teklifi ettim hepsi bu
    7 genelde bu soruya net bir cevap veremeyeceğim. Bazı sayfalarda amerikada olmak gerekmediğini söylüyor bazı yerlerde başvuracak Amerikan vatandaşının amerikada olması gerektiğini söylüyor ki bende bu kanıdayım çünkü Amerikalı vatandaş size sponsor olacaksa. Gelir vergisi vs göstermeli aksi taktirde ek sponsor istenecektir ek sponsor genelde gelir yetersizliğinde isteniyor buna Amerikan vatandaşın annesi babası yada kardeşleri olabilir
    Son olarak süreç şuan ortalama 13 15 ay sürüyor daha önce 11 ay Dı şimdi süreç biraz daha uzadı
    Benim tavsiyem nişanlılık vizesine başvurmanız olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |