Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aslan1905 Sorduğunuz ilk sorunun cevabı hocam herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. O vakitte o iş yerinde çalıştığınız için. Adres için örnek olması açısından ben X sok. Y Apt. No:12 olarak yazmıştım. Ama genel adres kurallarında önce sokak ismi sonra apt ismi gelir hocam ona göre yazınız. Sizin burada ki adresiniz ile bir işiniz yok zaten. Doğru olduğunu düşündüğünüz formatta yazınız bende sizin gibi çok araştırmıştım onlarda biliyor kendi formatlarına uygun olmadığını.

• @melil Ben de Nisan'da başvurdum kardeşim maalesef şu an dosyanın USCIS tarafı 9-11 ay arası sürüyor deniliyor. Sizin received date 21 Nisan mı yazıyor yoksa notice date mi o?

• bugün siteden tekrar kontrol ettim 7,5-9 ay gözüken süre bugün itibari ile 9-12 aya çıkmış. Sitede gözüken tarih ise 10. Şubat. Geçmiş olsun 😞

• @findiklahmacun gerçekten sabah bende kontrol ettim canım çok sıkıldı. Bizim 6 ay olacak bekleme süresi ama yine de can sıkıyor bu kadar uzaması.

• Merhaba, usic in kendi sitesinden ve amerika konsolosluğunun sitesinden gördüğüm kadarıyla vize işlemi amerikada ki nişanlı tarafından I-129F formunun doldurmasıyla başlıyor fakat bu foruma baktığımda niyet mektubu vs görüyorum bunları hangi aşamada gönderiyoruz acaba yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐

@ipeksedaa niyet mektubu iki aşamadada gönderiliyor 129 f ve Ankara’ya mülakata giderken güncel olarak doldurulup imzalanıyor

• Arkadaşlar mülakatlar yine sadece Ankara'da mı yapılıyor yoksa İstanbul seçeneğimiz de olacak mı ?

• @aslan1905 hep Ankara’da hocam. İstanbul olmadı hiç bir zaman istisna varsa bilmiyorum tabi.

• Teşekkür ederim hocam @ob16222

• ⭐⭐

@aslan1905 İstanbul seçsende dosyan Ankara’ya gidiyor mülakat Ankara’da ama vizen İstanbul’a seçtiğin PTT adresine gelecek

• @emirgenco Teşekkür ederim Üstadım sağolasın

• Arkadaşlar belgeleri Nişanlıma göndereceğim fakat kargo firmalarının ücretleri çok yüksek güvenilir hızlı ve uygun bir kargo firması var mı bildiğiniz kullandığınız hangisini tavsiye edersiniz paketim yaklaşık 1 2 kg civarında olacaktır ilk kez yurtdışına bir kargo gönderimi yapacağım nelere dikkat etmek gerekir. @crazycells @emirgenco
    Tecrübeli arkadaşların yardımlarını beklerim

• @emirgenco teşekkür ederim cevabınız için

• @aslan1905 belgelerinizi neden kargo ile yolluyorsunuz hocam ? Birde sizin buradan göndermeniz gereken bir belge yok ilk başvuruda. Pasaport ilk sayfa vb. Şeyleri taratıp mail yoluyla gönderebilirsiniz. Ya da niyet mektubunu imzalayıp taratıp gönderebilirsiniz. İlla göndermek istiyorsanız da PTT takipli kargo ile gönderebilirsiniz. Güvenli bir şekilde gidecektir. ortalama 7-8 gün beklerseniz.

• @doflamingo hocam 2021 Nisan ayı ise bişey kalmamış sizin dosyanın sonuçlanmasına. 2-3 ay içinde bir cevap gelecektir. Eğer gelmezse uscis ile nişanlınız görüşsün dosyanızı hızlı bir şekilde işleme alacaklardır zaman aşımından dolayı

• Öncelikle herkese merhaba formu yeni keşfettim ve cok mutlu oldum. Benim sorum kız arkadaşımla 13 aydir sevgiliyiz ama henüz yüz yüze gelebilmiş değiliz. Onun yaşadığı şehirdeki yabancı dil okuluna kayıt yaparak F-1 vize başvurusu yaptım ve maalesef dün red aldım. Sevgilim Türkiye’yi ziyaret ettikten hemen sonra nişanlılık vizesi için gerekli işlemleri başlatmayı planlıyoruz ama f-1 vizesine önceden başvuru yapmış olmamın süreci olumsuz etkileyeceğinden endişeliyim. Sizce olumsuz etkiler mi ?

• @ismaylishere bence etikelemez. önce k-1 için red alıp sonra turist veya f1 için başvursan o zaman kesin etkilerdi.

• @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@aslan1905 belgelerinizi neden kargo ile yolluyorsunuz hocam ? Birde sizin buradan göndermeniz gereken bir belge yok ilk başvuruda. Pasaport ilk sayfa vb. Şeyleri taratıp mail yoluyla gönderebilirsiniz. Ya da niyet mektubunu imzalayıp taratıp gönderebilirsiniz. İlla göndermek istiyorsanız da PTT takipli kargo ile gönderebilirsiniz. Güvenli bir şekilde gidecektir. ortalama 7-8 gün beklerseniz.

Hocam emin misiniz ? Bildiğim kadarıyla o şekilde kabul olmuyor o yüzden bende pasaport fotokobim,niyet mektubu ve love story letter mektubunu kendisine kargo ile gönderecektim keşke öyle olsaydı hemen gönderebilirdim ama ıslak imzalı orijinal belgeyi isteyeceklerini düşünüyorum.

• @aslan1905 Sizinle alakalı istenen bütün belgeleri taradık mail ile gönderebilirsiniz. Ben dahil herkes bu şekilde yaptı ve yapıyor.

• @ob16222 biz avukatla başvuru yaptık, avukat taratıp göndermemi istedi. sadece nişanlım vesikalık fotonun çıktısını alıp iletmişti kendilerine.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |