Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @arwen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Vize başvurusu yaptım ve 25 eylül 2023e verdi randevu, 10 ağustosa çekebildim siteyi kontrol ederek. Daha erkene çekmek için ne önerirsiniz, mail atmalımıyım konsolosluğa? Bu yaz amerikaya gitmeliyim de.

Gece gündüz bakıyorum, erken tarihe bir türlü yakalayamadım, siz nasıl ağustosa yakaldınız? Tahminim onu konsolosluk biraz daha erkene alakacak.

• @muammer-özkan uzun uzun özel mesajla cevapladım ama burda birkaç kez yazılmıştı okumuştum, benim de tekrar etmem gerekirse, önemli bir konu varki.

Önemli bilgilerinizin eksik olduğunu düşünüyorsanız; bilgileriniz eskidi ise, ne yazdığınızın detayını unuttu iseniz; hata yapmak yerinde DS160 formunu yeniden doldurmayı seçin.

Ben ekim 2021’de doldurmuştum formu ama hayatımızda maddi yönde çok önemli değişimler oldu ve bazı verdiğim bilgileri unuttum, mesela eşimi sponsor yazmış mıydım kendi formuma hatırlamıyordum ama eşim sponsorum olsun istiyordum. 31 ocak (yani bugünkü) görüşmeme gitmeden önce 23 ocak’ta yani 1 hafta önce DS160 formunu yeniden doldurduk. Hem benim hem de eşimin formunu; iki sefer de aracı kurum olmadan evde kendimiz formları doldurduk ve hiçbir sorun yaşamadık. Sadece formu isteyen yetkiliye, formu uzatırken biz yeniden yazdık formu bilginize dedik; tamam sorun yok dedi yetkili ve kendisi değiştirdi formlarımızı sistemde eskisi ile.

Formu doldurduk diye ne yeniden bankaya para yatırdık ne de yeniden randevu aldık.

• @muammer-özkan bende kendi adıma yanıtlıyım yardımcı olmak adına ben ve eşim sadece instagramı aktif kullanıyoruz ve ds160 ımıza bu bilgimizide girdik biz danışmanla çalışmadık kendimiz doldurduk. Ds160 ı tekrar doldurmak mümkün bu arada bizim değişen bilgimiz olduğu için yeniden doldurduk ve görüşmeye yeni ds160 ımızla gittik orda hemen girişteki görevli onu pasaportla eşliyor

• @kef14 aniden denk geldi bende sürekli kontrol ediyorum

• @karya48 , @allenwilliams , @denizci10 ve yorumlayan diğer arkadaşlar.. hepinize teşekkür ederim. sosyal medya hesaplarımı ekleyeceğim, adamlar istemiş sonuçta, var olan şeyi neden yok göstereyim ki, üstelik sıkıntılı bir durum da yokken, yani o hesaplar bana takoz olmak yerine daha çok destek olacakken.. randevu tarihimize yakın bir zamanda yeni bir ds 160 doldurup değişen başka bilgilerimiz varsa onları da güncelleyerek gitmek en mantıklısı verdiğiniz bilgiler ışığında. tekrar hepinize teşekkürler, farklı bir yorumu olup ufkumuzu genişletecek bilgiler veren olursa da yine dinlemek isterim. herkesin her şey gönlünce olsun..

• Herkese merhabalar . Bugun Babam icin ds160 formu doldurdum fakat imzalayip onaylamadik henuz . Annem de babamla birlikte seyahat edecek . Bunu babamin formunda belirttim ama Annem icin yeni bir ds160 formu doldurmam gerekiyor mu babaminkini onaylayip mulakat gunu almadan once? Yoksa babamin icin mulakat gunu aldiktan sonra sistem otomatik olarak Annem icin de bir form mu acacak ?

• ⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan babanız için ve anneniz için ayrı ayrı form doldruacaksınız. Ais den randevu almak için önce birisinin adına kayıt oluşturacak diğerinin bilgilerini de ekleyip aynı anda randevu oluşturacaksınız.

• @sudo ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN SORMAK İSTEDİĞİM BİRŞEY VAR NEDEN GİDİYORSUNUZ DEDİĞİNDE SİZ NE CEVAP VERDİNİZ

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baharaziz forumda tüm harfleri büyük yazmak yasaktır. Bilginiz olsun. @crazycells talimatıdır.

• @ayvalik10 çok özür dilerim hemen düzeltiyorum

• Bu ileti silindi!

• @denizci10 merhaba bir şey sormak için rahatsız ediyorum eşiniz yada aile üyelerinizin pasaportuda sizinle aynı gün mü geldi acaba. Bizim 1 tanesi geldi diğer 2 sinden haber yokta 😀

• ⭐⭐⭐⭐

@karya48 evet aynı anda geldi. Aynı kurye elemanı getirdi. Fakat ikisi farklı postayla geldi. Yani ikisi aynı kargo paketinde değildi farklı paketlemişler. Ondan kamyona konulmadıysa gelmemiş olabilir. Kargo takip numarasıyla takip edebilirsiniz.

• @denizci10 anladim cok tesekkur ederim

• @denizci10 teşekkür ederim cevapladığınız için ancak diğer pasaportlar için henüz bir kargo numarasıda yok🙈hayırlısı bakalım beklicez mecbur

• Merhaba çok acil birşey sormak istiyorum: annem için ds160 formunu dolduruyorum şimdi ama genelde sezonluk olarak çalışmış ve bir sürü iş giriş-çıkış tarihleri var. Formda hepsini yazmalı mıyım? bir de iş yeri bilgilerinide istedikleri için baya vakit alacak size danışmak istedim. Yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@karya48 ceac sayfasına girerek hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz

• @denizci10 baktım teslim edilenin eşimin yani issued durumda bizlerin klasik bilgilendirme halinde hala

• ⭐⭐⭐⭐

@karya48 o zaman işlem yapılmamış sizin pasaportlara yakında onlara da yapılır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |