Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@murty güvenlik konusuna gelirsek vizeyi almış olmanız ABD'ye girebileceğiniz anlamına gelmiyor ICE veyada başka bir kurum eğer sakıncalı iseniz ya uçağı Türkiye'den hiç binemiyorsunuz veyada ABD'ye girince gözaltına alınıp sorgulanır sınır dışı ediliyorsunuz elçiliğin veyada vize memurunun güvenlikle alakalı bir tespit yada işlem yapabilmesi çok mümkün değil örneğin kanada vatandaşı bir kadın kendisi türk asıllı ABD üstünden transit kanadaya giderken Almanya'da uçağa alınmadı ABD'den uyarı geldi çünkü. Konsolosluk çalışanı neye göre karar verdiğini, bu bilgiyi verebilir ki dışardan da tam olarak anlattığı gibi olduğu gorunuyor, gizli devlet sırrı değildir bu o yüzden güvenebilirsiniz diye düşünüyorum örneğin ABD devleti yasaları hakimlerin neye göre karar verip vermeyeceğini tüm yasaları internette devletin resmi kurumları tarafından yayınlıyor sıradan biri gidip hakimlerin bildiği şeyleri görebilir veyada o kişinin onay red oranını dediğim gibi bunlar gizli saklı devlet sırrı şeyler değildir sizin dediginiz ilk cümle yanlızca güvenlik için geçerli elbette ki Ds160 formunda ki güvenlik sorularına hayır demiş olmak sizi güvenlik yönünden güvenilir biri yapmaz ABD dunyanin geri kalanından çok farklı bir ülkedir en basitinden ABD dışında hiç bir devlet çekiliş ile göçmenlik dağıtmaz

• Merhabalar İstanbul konsolosluk görüşmesine bir gün öncesinden yakın bir otel de kalmayı düşünüyorum tavsiye edeceğiniz bir otel var mı

• ⭐⭐⭐⭐

@baharaziz airbnb den oda bakın bence

• @omerfaruk07 tebrik ederim Ömer bey. Eğer sizin için de bir sakıncası yoksa kişisel bilgiler de verebilir misiniz?

• ⭐⭐

@burcu-boz gitmek zorunda değilsin 10 yıl geçerlilik süresi olacak 10 yıl olarak verirse

• @lordbolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@murty güvenlik konusuna gelirsek vizeyi almış olmanız ABD'ye girebileceğiniz anlamına gelmiyor ICE veyada başka bir kurum eğer sakıncalı iseniz ya uçağı Türkiye'den hiç binemiyorsunuz veyada ABD'ye girince gözaltına alınıp sorgulanır sınır dışı ediliyorsunuz elçiliğin veyada vize memurunun güvenlikle alakalı bir tespit yada işlem yapabilmesi çok mümkün değil örneğin kanada vatandaşı bir kadın kendisi türk asıllı ABD üstünden transit kanadaya giderken Almanya'da uçağa alınmadı ABD'den uyarı geldi çünkü. Konsolosluk çalışanı neye göre karar verdiğini, bu bilgiyi verebilir ki dışardan da tam olarak anlattığı gibi olduğu gorunuyor, gizli devlet sırrı değildir bu o yüzden güvenebilirsiniz diye düşünüyorum örneğin ABD devleti yasaları hakimlerin neye göre karar verip vermeyeceğini tüm yasaları internette devletin resmi kurumları tarafından yayınlıyor sıradan biri gidip hakimlerin bildiği şeyleri görebilir veyada o kişinin onay red oranını dediğim gibi bunlar gizli saklı devlet sırrı şeyler değildir sizin dediginiz ilk cümle yanlızca güvenlik için geçerli elbette ki Ds160 formunda ki güvenlik sorularına hayır demiş olmak sizi güvenlik yönünden güvenilir biri yapmaz ABD dunyanin geri kalanından çok farklı bir ülkedir en basitinden ABD dışında hiç bir devlet çekiliş ile göçmenlik dağıtmaz

Merhaba, söylediklerim dikkatlice okunmamış olabilir. Vizeyi almış olmak USA'ya girilebileceği anlamına gelir demedim zaten. Elbette tek başına anlam ifade etmez. USA için çok riskli olabilecek bir insanın da gerekli kriterleri karşılaması durumunda vize alabilmesi mümkündür, bütün kriterleri fazlasıyla sağlamış bir insanın da red alması mümkündür. Bu banko görevlisinin nihayi kararına bağlıdır elbette. Ancak arkada işleyen bir sistem vardır. Bu yüzden her ülke konsolosluğunda ekran görüntüsü olarak paylaştığım pozisyonlarda(fraud investigator) çalışacak uzman kişiler aranır ve iş ilanı verilir. Bu durumun, hukuksal bir süreç olan ve yasalarla sabit kılınan mahkeme kararlarıyla nasıl bir benzerliği var anlamadım. Devlet sırrı değildir ancak bir risk yöneticisi olarak nasıl ki çalıştığım şirketin risk sürecini 3. şahıslarla paylaşmamın etik olmadığı ve hatta sözleşme gereği suç olduğu bilinen bir gerçekse, konsolosluk çalışanının da 3. şahıslara bilgi vermesi o denli sakıncalıdır. Sonuç olarak, ds160 formundaki bilgilerin analiz edildiğine ve skorlandığına inanıyorum ben. USA gibi büyük bir devletin bu kadar profesyonel olabilmesi çok da abartılı bir durum olmasa gerek. @LordBolton

• @denizci10 teşekkürler 🙂

• Merhabalar, konsolosluk pcr sonuçları istemiyor değil mi? bazı güncellenen kararlar üzerine bir güncelleme yapılıp yapılmadığını merak etim.

• ⭐⭐⭐⭐

@gunka_n hayır.

• Arkadaşlar, İstanbul Konsolosluğunun orada çıktı alabileceğim bir yer var mıdır yakınlarında? Bir de yarın saat 10da görüşmem var, saat kaçta konsoloslukta olmalıyım en geç?

• ⭐⭐⭐⭐

@herebromos çıktı alabileceğiniz yerler var ama tuzlu olur sizin için. en az 45 dk önce orada olun.

• Bu ileti silindi!

• Yarın vize görüşmesi olanlara bu şekilde bir mail gelmiş. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Anlayanlar yardımcı olsa çok sevinirim. 6 saat gecikme yaşanacak ne demek?

Dear Applicant,

Due to inclement weather all Non Immigrant Visa Appointments scheduled for 7:30 am to 9:15 am on Tuesday , January 25 will be delayed by 6 hours. We look forward to assisting you on the same day despite the weather.

Thanks

• @herebromos benim de yarın randevum var. konsolosluktan mail aldım. Mail kutunuzu kontrol edin bence.

• ⭐⭐⭐⭐

@gunka_n randevunuz kötü hava şartları nedeniyle 6 saat ertelenmiş. yani 10 daki randevu 16 da olacakmış.

• Selamlar tekrardan, ben sanırım çok büyük bir hata yaptım. Konsolosluğa götürmek için sadece ds-160 formunun barkod sayfasını ve instructions kısmının çıktısını almıştım. ais'te ayrı bir talimat çıktısını almam gerektiğini maalesef bilmiyordum. yarın sabah çıktı almaya çalışacağım ama konsolosluğun oradaki copy centlerlar kardan dolayı açılır mı emin değilim. bu talimatlar kısmı olmadan gitsem görüşmeme katılabilir miyim?

• ais'teki talimatlar kısmının da mı çıktısı alınmalı. ben onun çıktısını almadım.

• @denizci10 09:15 e kadar diyor. Yani 10:00 daki görüşme ertelenmedi. Benim görüşmem mesela 9:15 de ama to 09:15 am dediği için gitmelimiyim sabah gitmemeli miyim emin değilim.

• @l-yurtsever işte ben de aynı durumdayım. benimki de 09:15. ve herkese gelmiş. şimdi ne yapmamız gerek acaba.

• @gunka_n valla ben her ihtimali göze alıp gitmeyi planlıyorum ne olur ne olmaz. Aylardır bekliyoruz. Almazlarsa da İstinye parkta vakit geçiririm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |