Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @myusuf Bir iki güne bütün fee leri ödeyip dökümanları submit etmeye başlayabilirsiniz. Fee en başta bir gün falan ödeyememiştim ben sistem kendini set up ediyor sanırım bilginize.

• @gmt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf Bir iki güne bütün fee leri ödeyip dökümanları submit etmeye başlayabilirsiniz. Fee en başta bir gün falan ödeyememiştim ben sistem kendini set up ediyor sanırım bilginize.

Teşekkürler.

• @myusuf merhaba.
    Eşiniz US vatandaşı mı yoksa yeşil kart sahibi mi?

Hayırlı olsun..

• @ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf merhaba.
    Eşiniz US vatandaşı mı yoksa yeşil kart sahibi mi?

Hayırlı olsun..

Merhaba.
    Teşekkürler.
    US vatandaşı

• @gmt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf Bir iki güne bütün fee leri ödeyip dökümanları submit etmeye başlayabilirsiniz. Fee en başta bir gün falan ödeyememiştim ben sistem kendini set up ediyor sanırım bilginize.

Dün bir tane ödeme kabul edildi.

• @yonca_2020, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf risker girmeyin bir kirtasiyeden yaptirin PDF olarak size yollasinlar.

Tarama yapıp gönderdim. Böylesi daha iyi göründü gerçekten de.

• @ecom, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf belgelerinizi taratin bence fotoğraf net olmaz en basit yazıcının bile taratma özelliği oluyor.

Tarama yapıp gönderdim. Böylesi daha iyi göründü gerçekten de.

• @t34, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

NVC asamasinda Amerikan Vatandasi esimin ve joint sponsorumuzun gelirleri belirlenen miktari karsilamiyor. Esimin banka hesabindaki para belirlenen miktari karsiliyor, sponsor bulmakla ugrasmadan bu parayi gostermemiz yeterli olur mu?

Ek olarak esim bu sene Turkiye'de calismaya basladi. Haliyle burada vergi veriyor SGK araciligiyla. ABD'de bu gelirini nasil gostermeli double tax olmadan?

Daha once bu sorular cevaplandiysa kusura bakmayin, yardimlariniz icin tesekkurler.

Bizim durumumuzda olan kimse var mi? NVC asamasinda takildik.

• @myusuf çok iyi yapmışsınız hangi belge olursa olsun resmi kuruma taratmadan göndermemek lazım dosya formatida pdf olduğu için belgeyi açan okuyan insan içinde kolaylık oluyor. Kolaylıklar diliyorum.

• @t34 https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864?_=1643107006171
    Sizin bu başlığı incelemeniz ve orada sormanız belkide cevap bulmaniza daha çok yardımcı olabilir.

• @ecom, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf çok iyi yapmışsınız hangi belge olursa olsun resmi kuruma taratmadan göndermemek lazım dosya formatida pdf olduğu için belgeyi açan okuyan insan içinde kolaylık oluyor. Kolaylıklar diliyorum.

Allah razı olsun. Herkese kolaylıklar versin Allah.

• @myusuf çok sevindim. Kısa zamanda hallolur umarım.

@myusuf çok sevindim. Kısa zamanda hallolur umarım.

Herkesin işlemleri kısa zamanda güzel bir şekilde sonuçlanır inşAllah.

• @yonca_2020 Yonca hanım merhaba , doktor randevüsü aldınız mı? aşı kartı bulmamız gerekiyor mu? Bilginiz var mı?

• @sertas covid asi ciktisi lazim. Esimin cocuklugundan kalma asi karti yok. Biz aile hekimliginden bir belge goturcek ama ne kadar kabul ederler bilmiyorum. Cogu zaman 2-3 asi yapiyorlar.

• Merhaba, forum için öncelikle çok teşekkür ederim. İlk defa kullanıyorum ve yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben 5 yıl önce evlendim, eşim ABD vatandaşı ama TR de yaşıyoruz. 3 yıl önce eş durumundan dolayı greencarda başvurdum, ödemeleri yaptım. En son aşamada eşim ABD de olmadığı için sponsor istediler ve 1 yıl içinde sayfaya giriş yapmam gerektiği gelen mektupta yazıyordu. Geçen yıl mektup gelmişti. Ancak o süreçte babam çok hastaydı-vefat etti vs takip edemedik bir de doğum tedavisi görüyordum, bu sebeple National visa center numarasına giriş yapmadık. Geçtiğimiz haftalarda bir mektup aldım, geçerli bir sebebim var ise yeniden ödeme yaparak başvurmam ile ilgili. Şimdi ben yeniden devam etmek istiyorum. 5 ay önce kızım doğdu. Ne yapmam lazım, lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Yeniden ödeme yapacağım, bunu nasıl ve nereye yapmam gerekiyor? Bir de başvurum artık son aşamaya gelmişti, en başa mı dönecek? Nasıl hızlandırabilirim?

• Cevap: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)
    Merhaba,
    Esimin IR-1 vize gorusmesi 17 Eyluldeymis fakat ne bana ne de avukatima bir email geldi. Ben konsolosluga 6 Ekimde basvuru durumunu sordugumda gorusmemizi kacirdigimizi ogrendim. Gonderdikleri linkten Ankaradaki konsoloslugun randevu sistemine kayit oldum. Sonucunda tekrar randevu olusturmak icin 8 Ekimde onay aldim fakat bu tarihten beri websitesinde randevu icin tarih yok mail attigimda konsolosluk randevuyu musaitlik durumuna gore olusturacaklar diyorlar. Avukatim durmadan beklememiz gerekdigini soyluyor. Benzer bir durumla karsilasan var mi acaba?
    Tesekkurler.

• @mehmet858

Merhabalar,

Sormak istediğim bir kaç soru var aslında eğer problem değilse. Sizin evrak zamanlarına baktığımda yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Kriterler aşağıdaki gibidir.
    I-130( US citizen applying for spouse)
    USCIS başvuru tarihi: July 10, 2021
    NOA-1: November 17, 2021
    Uscıs approved: December 20, 2021
    NVC papers submitted: January 3, 2022

Bu tarihten itibaren herhangi bir gelişme yok maalesef. Sebebi ne olabilir, ya da normal süreç mi bu şekilde gelişiyor acaba?

• Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır ABD vatandaşı bir kız arkadaşım var kendisi Meksikada yaşıyor. Türkiye'de bir evlilik yapıp ABD de yaşamayı planlıyoruz. Fakat genel anlamda ne yapmam gerektiğini tam olarak anlayamadım. Kafamda çok fazla soru işareti var yardımcı olmak isteyen ve bu sürecin nasıl başladığını anlatmak isteyen olursa sevinirim. Aynı zamanda şu sorularıma cevap vermek isteyen olursa çok mutlu olurum ;

1. Süreci bir avukat ile başlatmam gerekli mi yoksa kendim de yapabilir miyim?
    2. Evlendikten hemen sonra sürece başlayabilir miyim ?
    3. Kız arkadaşım ingilizce bilmiyor ispanyolca anlaşıyoruz bu bizim için sorun teşkil eder mi ?

• @yusufkeser normal surec. NVC timeframes diye ararsaniz. Suan Ekim sonuna bakiyorlar. Siz Ocak'ta submit yapmissiniz. Nisan'da cevap gelir NVC den buyuk ihtimal. Her hafta timeframes guncelleniyor.

burdan bakin "CURRENT CASE REVIEW TIME"

Benzer Başlıklar

• 3
  • 41
  • 2933
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |