Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @m-emir merhabalar sizinde mi F1 vizeniz ?
    Hangi adrese mail atıyorsunuz . Ben [email protected] adresine yazdım bir dönüş olmadı bana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 evet mail de gov yazdım buraya yanlış yazdım

• @huseyin-yurtseven [email protected]

Bu adrese yazdım. İstanbul'da girmisti annem turist vizesi için

• Merhaba herkese;
    15 eylül 2021 tarihinde istanbul konsolosluğunda j1 intership için vize mi aldım ds formunda görevli imza ve kaşesini vurdu pasaportum onlarda kaldı.3 saat sonra idari işlem maili geldi ve formla beraber 3-4 gün sonra eksiksiz gönderdim.ancak o günden sonra 4 ay geçmesine rağmen herhangi bir dosya güncellemesi olmadı malesef.j1 olarak hiç bu kadar uzun idari işlem görmedim genelde 60 gün içinde bitiyor acaba bi aksilik mi var yoksa dosyamı incelemediler acaba ?

• @the1vikings konsolosluk ile iletişime gecmediniz mi peki bu durumda

• @the1vikings sizin soyisim neydi acaba 🙂

6 ay geçmeden konsolosluk size bilgi vermeyecektir tarzında otomatik gelen mailde yazıyor. Bizimde 3 ayı geçti sanırım bu süre dolunca birseyler yapabileceğiz

• Case Last Updated: 18-Jan-2022

Oldu bizimki. Buda bir gelişme sonuçta

• @M-Emir kesinlikle
    Bu arada benimde 29 aralıkta mail geldi ve ap oldu ancak hala pasaportuma vize basıp göndermediler aradan nerdeyse 20 gün geçti

• Vizem elime geçince durumun tamamını paylaşacam ama idari işlem bitti diye seviniyodum refused den ap oldu 20 gündür ap şeklinde pasaportumu da bu arada ankara dan istanbul a aldılar daha önce konsolosta çalışan bir kişiyle konuştum konsoloslukta kendi özelinde ap sürecinde bazı araştırmalar yaparak vize basılma sürecini geciktirebilirmiş

• @the1vikings Bende sizinle aynı gün görüşmeye girdim, j1 vizesiyle eşim ve çocuğumla. Görüşmemiz olumlu sonuçlandı. Sonra eşime mail geldi form doldurması için. 1 hafta sonra pasaportlarımızı vize basılmadan aldık. eşim ve çocuğumun vizesi idari işlemdeydi. Oğluma 1 ay sonra vize verdiler. 3 ay sonra bana da form gönderdiler, doldurup gönderdim. Toplamda 4 ay geçti hala bekliyoruz sonuçlanmasını 😞 Okulum devam ediyor, bayağı geç kaldım. Nereye yazacağım, ne yapacağım bilmiyorum. Bayağı yıpratıcı bir süreç.

• @ramazancoskun77, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

Vizem elime geçince durumun tamamını paylaşacam ama idari işlem bitti diye seviniyodum refused den ap oldu 20 gündür ap şeklinde pasaportumu da bu arada ankara dan istanbul a aldılar daha önce konsolosta çalışan bir kişiyle konuştum konsoloslukta kendi özelinde ap sürecinde bazı araştırmalar yaparak vize basılma sürecini geciktirebilirmiş

İlk önce Ankara alip daha sonra İstanbul'a mi çevirdiniz randevuyu ? Eğer öyleyse sanırım pasaport ilk önce ankaraya gidip oradan İstanbul gidiyormuş. Buda gecikmeye sebep oluyormuş bundan kaynaklı olabilir

• Hayır ben ankarada görüşme yaptım idari işlem bitince pasaportumu oraya gönderdim onlarda bana geri gönderip istanbulma göndeermemi söylediler bu aralar f1 vizesine sadece istanbul bakıyo anladoğım kadarıyla bu yüzden istanbula attılar topu

• @crazycells, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@maksakal, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@crazycells Evet, aslinda idari islemdeyiz. Pasaport geldi ve vize basilmamis ancak teknik bir hata yapmisiz. Danisman firma yardimci olmustu ancak 6 ay oncesinde basvurmusuz. Konsolsluk, 120 gun kala tekrar gondermemizi istedi. Su an surec devam ediyor. Muhtemelen sonunda onaylanacak gibi duruyor.

Dogrudur, ogrenci vizeleri program baslangic tarihinden maksimum 120 gun once basilabiliyor.

2 ay sonra iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

Pasaportu gonderdik, suan issued gozukuyor. Sanirim onaylandi 🙂 Henuz email almadik ama bu final bir statu olmali diye tahmin ediyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• Merhaba, ap durumuyla ilgili amerika dış işleri vize bürosunun maili var mı sizde? Oraya mail göndersek dosyamızın durumunu sorgulamak için sizce uygun olur mu? tecrübeli olan arkadaşlar yazabilir mi?

• @the-pencere AP ye kalanların yapabileceği tek şey; Sabırla beklemektir. Kaldı ki konsolosluk işlem sonunda zaten mail atacaktır. AP sürecine müdahale etme şansınız SIFIR.

• @the1vikings offf baya sürmüş sizin işlem hocam. Umarım tez zamanda olumlu açıklanır.

• @semercissimo İnşallah... bayağı sıkıntılı bir bekleme süreci 😞
    sanırım konsoloslukta yığılma var. Belki dosya henüz incelenmeye bile alınamadı.

• selam arkadaşlar sürecin tamamı şu şekilde oldu

10 kasım da idari işleme kaldın dediler ankara konsolos görüşmemde
    12 kasımda mail geldi ve hemen cevapladım
    19 kasımda case lust upteded güncellendi
    29 aralıkta idari işlem tamamlandı diye mail aldım ve pasaportumla birlikte birkaç belge ankaraya gönderdim
    5 ocakta pasaportumu beşiktaş ptt ye iade ettiler ve işlemi yapamadıklarını istanbul a göndermem gerektiğini söylediler ceac ta durum ap
    7 ocakta pasaportumu teslim alıp alt kattan istanbula gönderdim hala durum ap
    26 ocakta case tarihim güncellendi durum ap
    28 ocak bugün nihayet ceac issued oldu ve saat 4 gibi kargo bildirimi aldım şaşırtıcı olan ptt ye baktığımda kargo ankaradan yani istanbul geri ankaraya göndermiş pasaportumu
    insanı gerçekten yıpratan bir süreç oldu arkadaşım salı günü mülakat gördü ve cumartesi uçağa bindi sadece 4 gün sürdü benim toplam 3 ay olcak
    ALLAH bu süreçteki herkesin yardımcısı olsun umarım tez zamanda herkes hayırlı haberler alır

• Annemin idari süreç bugün tamamlandı arkadaşlar. Şükür. Allah kalanların yardımcısı olsun.

Başvuru : 12 Ekim
    Uptade. : 18 Ocak
    Tamamlanma : 28 Ocak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |