Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle herkese iyi forumlar.
    Şuan 28 yaşındayım. Yaklaşık 8-9 yıl önce abd turist vizesinden red aldım. Kuzenlerimin yanına tatile gitmek istedim. O zamanlar askerliğimi yapmamış olmam ve daha önce hiç yurtdışına çıkmamış olmam ve üniversite okumamdan kaynaklı red yedim 🙂 Şimdi durumumda değişiklikler var askerliğimi tamamladım ve şuan Avrupa'da (Polonya) üniversite okuyorum. Bu yaz Tr'ye gidip tekrardan Abd Turist vizesine başvurmak istiyorum. Sizde bu durumdayken vize alma şansım nedir? Tecrübelerinizden yararlanmak isterim.Nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden teşekkürler.

• abd ye girişte seyahat sağlığı sigortası zorunluluğu var mı ???

• arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. bu b1 b2 vize görüşmesine giderken elçiliğe hitaben dilekçe yazmak gerekiyor mu. böyle bişey talep ediyorlar mı.

• ⭐⭐⭐⭐

@alp-0 ben yazmadım turist vizesini aldım

• herkese kolay gelsin. turist vizesine ailecek başvurucaz kalacak yer olarak amerikada yasayan arkadaşımızın evini göstericez. görüşmede istek davetiyesi mutlaka olmalı mı? eğer davetiye yoksa bu olumsuz etkiler mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@sini-sini bence hiç strese sokmayın kendinizi nereye gidecekseniz oradan bi otel yazıp geçin.

• @denizci10
    3 kişi başvuruyoruz acaba olumlu etkisi olur mu diye düşündük. çünkü sadece seyahat amacıyla gidiyoruz ve eşimin daha önce vizesi yok benim 10 yıllık vizem de martta bitiyor bu arada ben de hiç gidemedim amerikaya bir de çocuk var 2.5 yaşında. bu aralar red alan çokmuş diye biraz tedirgin oluyoruz 😞

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@alp-0 ben yazmadım turist vizesini aldım

Teşekkür ederim

• Ds160 formunda askerlik hizmetini soruyor, bu ücretli subay - astsubaylar için mi? yoksa bizim gibi mecburi hizmetler için mi geçerli?

• Tekrardan merhabalar. Kasımın 4 ünde b1/b2 vize görüşmesini bekliyorum. Fakat son olarak bazı gelişmeler oldu ve F1 vize türüne başvurmak istiyorum. Konuyla ilgili be yapmam gerektiğini bilen biri varsa bilgilendirebilir mi acaba ?

• Merhaba, 4 Ocak’ta annem ve erkek kardeşimin turist vize randevusu vardı, onay aldılar 🙂 Vize memuru olarak forumda daha önce bahsedilen siyahi beyefendiye denk gelmişler. Görüşme toplamda 2-3 dakika sürmüş, genelde anneme hitaben birkaç soru sorulmuş.
    1)Amerika’ya neden gidiyorsunuz (kızımı ve damadımı ziyaret edeceğiz)
    2)Ne kadar kalacaksınız (2-3 hafta)
    3)Mesleğiniz nedir (ev hanımı)
    4)Kızınız nerede yaşıyor (North Carolina)
    Erkek kardeşime ise sadece öğrenci misiniz ve okulun bitmesine kaç sene var diye sorulmuş. (Üniversite öğrencisi, 3.sınıfta)
    Bu soruların ardından da kısa bir süre bilgisayara bir takım notlar aldıktan sonra tebrikler vizeniz onaylandı diyerek görüşmeyi bitirmiş. Yaklaşık 1 senedir bu görüşmeyi bekliyorduk ve doğrusu endişeliydim ama her şey çok hızlı ve kolay ilerlemiş. Bekleyen herkes umarım böyle sıkıntısız atlatır 🙂
    Bir de annem özellikle yazmamı rica etti, elçiliğin hemen karşısında bulunan Çetin Cafe’den Filiz Hanım’ın kendilerine çok yardımcı olduğunu ve moral verdiğini, sanki önceden tanışıyorlamış gibi samimi davrandığını söylüyor, görüşmesi olanların aklında bulunsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@sini-sini ben bu konuların yani kalacak yer durumunun etkisi olmadığını hatta ters etki olacağını düşünüyorum. Takdir sizin.

• ⭐⭐⭐⭐

@alp-0 hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐

@kef14 herkes için

• Hesapta ne kadar para göstermek lazım 2 hafta kalmak için yani aşağı yukarı ne kadarı iyi olur, tahmini bir şeyleriniz var mıdır ?
    ?

• ⭐⭐

Sizce evrak istenmemesinin nedeni, e devlet verilerine erişim ile ilgili olabilir mi? Örneğin pasaportu kullanarak verilere erişim imkanı olabilir belkide

• ⭐⭐⭐⭐

@burcu-boz 2 hafta boyunca yetecek kadar. mesela gidiş-dönüş uçak bileti (850$), otel masrafı(1250$), yemek masrafı(600$) ve ulaşım masrafları (100$) için kişi başı minimum 3000 dolar falan yeterli olur diye düşünüyorum. dediğim gibi bu tahmin. bunun yazılı kuralı yok.

• ⭐⭐⭐⭐

@lordbolton hiç alakası bile yok bence. önceden ds160 a bakıp karar veriyorlar algısı da saçma. çünkü ben yeni ds160 doldurdum ve bu ds160 formunun confirmation numarasını görüşmeden 10 dk önce görevliye verdim. Konsolos da bunu o anda gördü ve 2 soru sorarak 45 saniye gibi bir sürede verdi onayı. Bu süre zarfında mümkün olmadığını düşünüyorum. Konsolos bu süre zarfında ds160 formundaki birkaç hususa bakıyor bence. Ne kadar süredir nerede çalışıyorsun, kaç ülke gezdin, orada akraban var mı belki bir de gelir kısmına bakıyordur ve buna göre karar veriyorlardır. yoksa oradan bilmem ne bilgisi buradan bilmem ne bilgisi bence gerçek bir şey değil. Yaşamadan önce ben de sizin gibi düşünüyordum ama oraya gidince anlıyorsunuz bunların hurafe olduğunu. tabi yine takdir sizin nasıl düşünmek isterseniz...

• Arkadaslar Mrb yaklasık 1 haftadır Vize randevusu almaya calısıyorum. BASVUR dedikten sonra açılan sayfada ad soyad email şifreyi dolduruyorum. 2 onay yaptıktan sonra şifreyi onaylamıyor sayfa öylece kalıyor şifreyi defalarca değiştirdim. Acaba vize verilmediğinden mi cvplarsanız cok sevinirim teşekkürler?

• @denizci10 Merhabalar ds formunu yeniden dolduracagiz ama gorusmeden 2-3 gun once ancak yeni yesil pasaportumuz gececek elimize. Yani yeni formu gorusmeden 2 gun once doldurabilir miyiz? Bir bilginiz var midir bu konuda acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |