Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Neyi tartısıyorsunuz burada en karlı gir çık yapan benim ama doalra degğil $BNGO ya bilen bilir. :d Bionano Genomics'e 0.5 den girip $13 den cıkmıs adam var karsınızzda

• @Ping-PONG kardeşim öyle kazandım böyle kazandım, hiç oluyor mu? Gruba aldır bizi de ortalık şenlensin 😃 😃

• Ne olmuş buralar dolar coin olmuş 🙂
    6 yıla yakın borsa tecrübem
    8 yıldır da coin borsalarına yatırım yaparım çok kazancımda oldu terste kaldığımda
    @Ping-PONG bahsetmiş olduğu TL aslında coin borsalarında TL dolar karşısındaki değere karşılık gelen bir coindir. (USDTTRY) 7/24 satılabilir alınabilir. Bu konuda bir tartışma çıkmış sonra tatlıya bağlanmış eğlenceli olmuş ama güzel olmuş sevgili @Ping-PONG kardeşimin aslında bahsettiği konuda adı geçen (TRY) TL gibi gözükse de TL karşılık gelen bir dijital para birimi olduğu için bulunamadı satılamadı gibi bir kavram söz konusu değildir. Her zaman alınıp satılabilir. Karşılık gelen o anki kur neyse o sisteme işler. Düşüşün yaşandığı günde yapılan işlemlerde dijital para biriminde (TRY) Binance borsasında maksimum düşüşte en dipte verilen satış 10.724 olarak gerçekleşmiştir. Bu birimin altını dijital varlık olarak görmemiştir. Şuanda dijital varlık olarak 12.02 den işlem görmektedir. Dijital para birimlerini normal borsa mantığıyla aynı tutmak yanlış olacaktır. Konuyu alevlendirmek amacı ile değil bilgi amaçlı yazdım. 🙂

• Yasaklı

@Rüzgar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Ne olmuş buralar dolar coin olmuş 🙂
    6 yıla yakın borsa tecrübem
    8 yıldır da coin borsalarına yatırım yaparım çok kazancımda oldu terste kaldığımda
    @Ping-PONG bahsetmiş olduğu TL aslında coin borsalarında TL dolar karşısındaki değere karşılık gelen bir coindir. (USDTTRY) 7/24 satılabilir alınabilir. Bu konuda bir tartışma çıkmış sonra tatlıya bağlanmış eğlenceli olmuş ama güzel olmuş sevgili @Ping-PONG kardeşimin aslında bahsettiği konuda adı geçen (TRY) TL gibi gözükse de TL karşılık gelen bir dijital para birimi olduğu için bulunamadı satılamadı gibi bir kavram söz konusu değildir. Her zaman alınıp satılabilir. Karşılık gelen o anki kur neyse o sisteme işler. Düşüşün yaşandığı günde yapılan işlemlerde dijital para biriminde (TRY) Binance borsasında maksimum düşüşte en dipte verilen satış 10.724 olarak gerçekleşmiştir. Bu birimin altını dijital varlık olarak görmemiştir. Şuanda dijital varlık olarak 12.02 den işlem görmektedir. Dijital para birimlerini normal borsa mantığıyla aynı tutmak yanlış olacaktır. Konuyu alevlendirmek amacı ile değil bilgi amaçlı yazdım. 🙂

Ağzına sağlık. 😂
    Sorunu çözdüğümüzü düşünüyorum ama Coin borsasında TL alıp satmak la normal borsa da alıp saymanın aynı şey olmadığını ispatlayabilsem bu kadar uzamayacaktı zaten.

Bir bilen daha yazınca güzel oldu. 😂

• Yasaklı

@ping-pong, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Bahadır-Kükrer, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@hadi-BE yok canım ne kalbi kırıcam 1 yıldır yazmıyorum ama ben şunu ilk yorumumda diyorum en düşükten aldım en tepeden sattım diyene laf söylüyorum bunu söylemeyen kardeşimiz gelip bize dalıyor 🙂 ben isim vermedim .He bende dedim ki demekki bu demiş tartışma başladı bitmek bilmiyor 🙂

Ben en düşük en yüksek kovalamıyorum abi. Zaten herkes 8 e iner diye beklerken ben 11.15 ten geri girdim çünkü yatırım yapmam gereken coin ler var.
    Ben borsa değil coin yatırımcısıyım. 😂

Ama iyi bir orandan sattım. Kredi çekip döviz almak benim içinde çok üzücü olabilirdi. Güzel bir yerden çıkmış olmanın sevincini yaşıyorum sadece. 🙃

2022 de CFO olduğumu duyarsanız şaşırmayın. 😂

• @ping-pong, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@hadi-BE yok canım ne kalbi kırıcam 1 yıldır yazmıyorum ama ben şunu ilk yorumumda diyorum en düşükten aldım en tepeden sattım diyene laf söylüyorum bunu söylemeyen kardeşimiz gelip bize dalıyor 🙂 ben isim vermedim .He bende dedim ki demekki bu demiş tartışma başladı bitmek bilmiyor 🙂

Ben en düşük en yüksek kovalamıyorum abi. Zaten herkes 8 e iner diye beklerken ben 11.15 ten geri girdim çünkü yatırım yapmam gereken coin ler var.

Ama iyi bir orandan sattım. Kredi çekip döviz almak benim içinde çok üzücü olabilirdi. Güzel bir yerden çıkmış olmanın sevincini yaşıyorum sadece. 🙃

Ben 11:40 yakaladım 😂😂

• Yasaklı

@rüzgar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Ben 11:40 yakaladım 😂😂

Senden de bir senior olur. Yatırım ve iştirakler grup yönetici felan 😂

• Her şey ne kadar pahalı ya.

2021'de 147 liraya aldığım Gilette Mach 3 10'lu yedek bıçak fiyatı 265 lira olmuş. Artık oranı %80
    2019'da ise aynı sitede 10 yedek bıçak + 2 tane de traş makinasını 79 TL'ye almışım.

Ne olacak bizim bu halimiz yahu? Alışveriş sitelerindeki geçmiş siparişlerinize ve fiyatlarına baksanıza, yemin ederim şok olursunuz 😞

Yine 2021'de bağış amaçlı 3 tane 15 kiloluk köpek maması almışım 239 liraya. Şuan 501 lira. Artış oranı %110 😞

• @hopasej Maalesef öyle, insan önceki fiyatını görünce şimdiki fiyattan alası gelmiyor. Erteledikçe istediklerinizi daha ulaşılmaz oluyor.

İhtiyaç konusuna gelirsek mecbur alacağız ama bu sefer insan kendini dolandırılmış hissediyor.

Dondurma fiyatlarına baktım bakmaz olaydım. Zaten ürün kalitesi yurtdışında olanlara göre daha düşük, yeni zamlar ile iyice mantıksız hale geldi benim için. Sanırım bu süreç bize her şeyin muadilini evde yapmayı öğretecek. 🙂

• Buyuk prekende sektorunde hizmet veren bir kurumun uyesi olarak sunu soyleyebilirim hatta benzeri bir aciklama gecenlerde bir dernek veya bir oda tarafindan da yapilmisti.
    O an gordugunuzde imkaniniz varsa tavsiyem almaniz yonunde (TR icin konusuyorum) cunku inanin zam araliklari oldukca kisaldi ve hergun firmalarin etiket degistirdigine sahitlik ediyoruz.
    Ayrica dunya genelinde de bir ornek vermem gerekirse hali hazirda ciddi bir pamuk stokculugu yapilmakda 😕

• ⭐⭐⭐

@hopasej, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Her şey ne kadar pahalı ya.

2021'de 147 liraya aldığım Gilette Mach 3 10'lu yedek bıçak fiyatı 265 lira olmuş. Artık oranı %80
    2019'da ise aynı sitede 10 yedek bıçak + 2 tane de traş makinasını 79 TL'ye almışım.

Ne olacak bizim bu halimiz yahu? Alışveriş sitelerindeki geçmiş siparişlerinize ve fiyatlarına baksanıza, yemin ederim şok olursunuz 😞

Yine 2021'de bağış amaçlı 3 tane 15 kiloluk köpek maması almışım 239 liraya. Şuan 501 lira. Artış oranı %110 😞

Bundan 3-4 yıl önce taşınırken evin bir köşesinde unutulmuş babamdan kalan ufak tefek hatıra eşyaların olduğu kutuya rastgeldim. Belki 20 yıldır bakmamıştım, içinde ne olduğunu bile unutmuşum. İçinden babamın traş takımı çıktı. Bir traş aleti, tas ve samur fırça. Bir deneyeyim dedim şunu. Berberlerden aşina olduğumuz Arko traş sabunu ve 10'lu jilet seti aldım. 11-15 lira bir şey tuttu. O malzemeyle traş olunca "Oh be dünya varmış" dedim. Meğer kartuşlu traş bıcaklarıyla yıllardır eziyet çekiyormuşuz. Mis gibi sinekkaydı traşın yanında başımın belası olan bıcağa kıl sıkışıp kesmemesi ve bu yüzden lavobaya vura vura o kılları çıkarmak derdinden kurtuldum. Sakal 3-4 günü geçtikten sonra uzamış kıllarla hangi marka olursa olsun traş olmak eziyet. Bu eziyetten kurtulmanın yanında traş masrafı da yok denecek seviyede minumuma indi. Aldığım 15 liralık malzeme beni 1 yıl kadar götürdü. Jilet çift taraflı olduğundan her bir tarafını 2 defa kullanıp atıyorum (atıyorum dediğim çöpe atmıyorum, bir kutuda biriktiriyorum, kutu tamamen dolunca atacağım, hala dolmadı 🙂 ). Yani 1 jiletle en az 4 defa en keskin haliyle traş olursunuz. Her bir tarafı 2 defa kullandıktan sonra bile hala keskin olsa da artık kullanmıyorum atıyorum. Ucuz olunca hovardalık böyle bir şey 🙂
    Sonra kendime daha iyi, ele oturan ağır bir traş aleti aldım.
    Daha önce "off gene mi traş olacağım" dediğim durum "sakallarım bir an önce uzasa da traş olsam" diye bir eğlenceye dönüştü

Yani diyeceğim erkek gibi jiletle traş olmanın verdiği rahatlık gibisi yok. Maddi olarak şimdiye kadar Gilette dahil kartuşlu malzemelere verdiğim paraya acıyorum.
    Traş aleti + yumuşak bir fırça + tas ilk başta vereceğiniz para. Bunlara bir daha masraf yapmayacaksınız.
    Klasik Arko traş sabunu tanesi 10 lira. 2 tane arko traş sabununu bir tasa basınca 1 yıl yetiyor.
    10'lu paket jilet fiyatları markası ve keskinlik derecesine göre 10-15-20-30 liralardan başlıyor. 1 paket sizi traş olma sıklığınıza göre en az 6 ay-1 yıl arası götürür. Ben denemek amacıyla 5-6 farklı markadan her birinden 10'lu paketler almıştım. Hala en az 2 yıl jilet ihtiyacımı karşılayacak kadar var. Ruh halime ve sakal uzunluğuna göre jilet seçiyorum. Babamın da kullandığı Perma-Sharp en beğendiklerimden. 5'li paketi 6 lira. 5 paketi (25 adet) 30 liraya alırsınız ve 2 yıl ihtiyacınızı görür.
    748f2470-a1fb-495b-8b4b-621e18464555-image.png

b256776f-a8dc-4f72-84c7-b41a0349f6c8-image.png

Almayın o kartuşlardan. Jiletle erkek gibi traş olun 🙂 Traş masrafınızı da bitirmiş olursunuz.30 liralık sabun + jiletle 1 yıl keyifle ve mis gibi traş olursunuz.
    Babalar ve geleneksel traş candır.

• @smartcells
    Yıllar önce kullanmışlığım oldu bu seti ama artık sinek kaydı işini bıraktım. Hatırladığım sıcak suyla bol köpüklü o yüzünüze ilk sürdüğünüzde bir masaj etkisi yapar sizi sizden alır. 😂 😱

Şimdi kirli sakal sal gitsin .... 🙂

• ⭐⭐⭐

Ben kendime sapı ağır, 3 parçalı ve taraklı bir tıraş aleti almıştım. Edwin Jagger DE89. Şimdi baktım fiyatlar bunlarda da 2 katına çıkmış. 100-150 liraya alınanlar 300-400 liradan başlıyor artık. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre çok güzel modellerden birini seçebilirsiniz.

Tıraş Aleti

• Yasaklı

@smartcells Dostum 33 yaşındana varmak üzereyim. Askerden döndüğümden beri yaklaşık 12 senedir hiç traş olmadım. 12 senedir viking sakalım var. Dönem dönem berberden makinayla kısalttırırım biraz. Yani hiç jilet ile traş olmadım. Sadece 1 defa birisine söz verdiğim için olmuştum. 😂

Ama o kadar gür sakallarım var ki askerde görevimden dolayı sinek kaydı olmam gerektiği için günde 2 sefer traş olurdum. Ankara’ lı bir arkadaş usturayla traş olmaya alış kurtulursun dedi. İlk fırsatta bir ustura ve jilet aldım.

Dediğin gibi Dünya varmış dedim. Hem çok daha hızlı traş oluyorsun hem de mis gibi oluyor. Ayrıca bedava 😂

Sadece bir süre alışmak lazım.

• Sayın arkadaşlar biliyorsunuz ki dv22 süreci resmi olarak devam etse de mülakat vb olarak durmuş vaziyette ( şimdiye kadar 13 mülakat verildi) :

Bu sayfayı takip eder misiniz ? https://twitter.com/sDiversityVisa

Sonrasında Konsolosluğuda etiketler misiniz ? https://twitter.com/USEmbassyTurkey

Sizin için linkleri de bıraktım.

Sosyal medyadan sesimizi duyurmamız lazım.
    Gerekirse 10 15 hesap açıp etiketleyelim.

Bugün bize yarın size...

• ⭐⭐⭐

@smartcells Dostum 33 yaşındana varmak üzereyim. Askerden döndüğümden beri yaklaşık 12 senedir hiç traş olmadım. 12 senedir viking sakalım var. Dönem dönem berberden makinayla kısalttırırım biraz. Yani hiç jilet ile traş olmadım. Sadece 1 defa birisine söz verdiğim için olmuştum. 😂

Ama o kadar gür sakallarım var ki askerde görevimden dolayı sinek kaydı olmam gerektiği için günde 2 sefer traş olurdum. Ankara’ lı bir arkadaş usturayla traş olmaya alış kurtulursun dedi. İlk fırsatta bir ustura ve jilet aldım.

Dediğin gibi Dünya varmış dedim. Hem çok daha hızlı traş oluyorsun hem de mis gibi oluyor. Ayrıca bedava 😂

Sadece bir süre alışmak lazım.

Jiletle geleneksel ıslak tıraş olup alışan biri asla bir daha mecbur kalmadıkça bilindik kartuşlu tıraş bıcaklarına elini sürmez. Nefretlik bir zorunluluğu keyif ve eğlenceye dönüştürür. Bu mevzu bu konu başlığı altında kaybolup gitmesin diye yeni bir konu başlığı açtım.

Geleneksel Islak Tıraş

• Yasaklı

@megatron, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Sayın arkadaşlar biliyorsunuz ki dv22 süreci resmi olarak devam etse de mülakat vb olarak durmuş vaziyette ( şimdiye kadar 13 mülakat verildi) :

Bu sayfayı takip eder misiniz ? https://twitter.com/sDiversityVisa

Sonrasında Konsolosluğuda etiketler misiniz ? https://twitter.com/USEmbassyTurkey

Sizin için linkleri de bıraktım.

Sosyal medyadan sesimizi duyurmamız lazım.
    Gerekirse 10 15 hesap açıp etiketleyelim.

Bugün bize yarın size...

Burası dolar çıldırdı başlığı.
    Doğru başlıkta paylaşırsan daha iyi olur.
    Hatta sen değil de sempatik biri paylaşsa daha iyi olur.

Edit: Bir de çete olmuş bunlar kendi içlerinde, birbirlerine yorum yapanları beraber eksileyip sürekli birbirlerni destekliyorlar. 😂

• $1 = 13.53 TL

• @smartcells hahaha konu ne kadar güzel bir yere gelmiş yahu, teşekkür ederim 🙂

Bende de var şu arkodan ve traş setinden. Dediğin gibi bunlarla traş olunca gerçekten çok keyifli oluyor. Cilt daha yumuşak ve koku daha güzel.

Ama 1-2 aydır bunları yine bıraktım ben. Nedenini yazacağım şimdi, baya gülersiniz 🙂

Fırçadan köpük acayip sıçrıyor sağa sola. Ayna karşısında yüzümü fırçalarken ayna tamamen traş sabunu oluyor 😃

• @ping-pong Çok özendim sana şuan 😞

28.05.2015 tarihinden itibaren günlük traş oluyorum be. Kıyım yaşanıyor resmen kıyım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |