Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@ipeksedaa, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar şuan randevu almak istiyorum ödemeyi vs yaptım ancak istanbul ve ankara için de mevcut randevu yok yazıyor bilen var mı?

Tamamen tahmin olarak söylüyorum bu hafta beklemeyin bence randevu falan Noel ve yeni yıl tatilinden dolayı konsolosluklar kapı duvardır.

• Arkadaşlar Meb de Öğretmenim ve bu ay yeşil pasaport aldım
    Temmuz ayında ABD texas houston a gitmek istiyorum
    ilk defa vize başvurusunda bulunacağım
    (B1/B2) türü vize düşünüyorum hem turistik gezi amaçlı bir seyahat olacak orada arkadaşım var hemde kendi ailem ve öğrencilerim açısından okul araştırması da yapicam...
    Bana vize basvuru ve vizeyi alım sürecini adım adım ne yapmam gerekiyor açıklamalı şekilde anlatabilirmisiniz
    Nelere dikkat etmek gerekiyor
    Şimdiden cvp için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@azim, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar Meb de Öğretmenim ve bu ay yeşil pasaport aldım
    Temmuz ayında ABD texas houston a gitmek istiyorum
    ilk defa vize başvurusunda bulunacağım
    (B1/B2) türü vize düşünüyorum hem turistik gezi amaçlı bir seyahat olacak orada arkadaşım var hemde kendi ailem ve öğrencilerim açısından okul araştırması da yapicam...
    Bana vize basvuru ve vizeyi alım sürecini adım adım ne yapmam gerekiyor açıklamalı şekilde anlatabilirmisiniz
    Nelere dikkat etmek gerekiyor
    Şimdiden cvp için teşekkürler

Vallahi hocam öncelikle hoş geldiniz. Şahsi fikrim bir danışmanla birlikte başvuru yapmanız. Neden derseniz en ufak bi hatada binlerce liranız boşa gider. Bana forumdan ve konu ile ilgilenen arkadaşlarımdan kesin alırsın demelerine rağmen ben danışmanla başvurdum alıp alamayacağımızı yakın zamanda göreceğiz ama insanın kafası rahat oluyor. Benden tavsiye. Bol şans

• Ben de babamlar ıcın randevu ayarlamaya calısıyorum ıptal olursa alalım hemen dıye ama tamamen kapandı randevular. Bır kac ay gelıp kalsalardı ıyı olacaktı benım ıcın cocuga bakarlardı oturtana kadar bazı seylerı ama randevular kılıt.
    Ajansı aramış babam randevunuzu ıptal edın yenıden bız formu dolduralım ancak oyle erken tarıhe yer bulabılırız demısler. Bunu yapmak mı mantıklı yoksa bızım randevuları pes etmeden kontrol etmemız mı bılmıyorum. Fıkrınız nedır acaba ?

• @belmasarvan Merhaba Belma hanım. Babanız hangi ajansla konuşmuş acaba?

• merhabalar! saat 16.00 itibariyle istanbul 2023 mart ayı andevulaı açık.

• Arkadaşlar cevap için teşekkürler ben ajansları çok samimi bulmuyorum birde istedikleri ücretler genelde uçuk rakamlar
    Bu foruma katılma amaçlarımdan biride ajansa gerek kalmadan vize sürecini yönetmek henüz ds-160 doldurmadım ocak ayında formu doldurup diğer işlemleri yapmak istiyorum
    Bu vize süreci yakın zamanda basından geçenler bana anlatırlarsa sevinirim
    Örneğin
    1- da 160 formu doldur bu formu doldururken şuna şuna dikkat et
    2- başvuru ücreti Şu şekilde yatıyor onu yatırırken şunlara dikkat et
    3- vs vs
    Başvuru sonrası şu evrak ve dokümanları ayarla
    Bunları anlatıp açıklarken izlenecek yol üzerinde tekrar soruya mahal vermeden detaylı açıklayabilirseniz memmun olurum
    Şayet süreci problemsiz halledebilirsem bende tekrar burada paylaşım yaparım inşallah

• ⭐⭐⭐⭐

rım i

Ajansların genel olarak ne aldıklarını bilemem ama güvenilir birr ajans 1000 tl ye yapıyor. Onunla da vize almanın garantisi yok, onsuz da alamazsın diye bir şey yok. Ama DS 160 da bir hata olmamasını sağlıyorlar ve görüşmede ne sorulacak ve ne cevap vermeniz lazım söylüyorlar.

DS160 da tüm sorulara eğer non answer bir durum yoksa tümüne cevap vermelisiniz. Durumunuz, kişisel bilgilerinizi, seyahat sebebp ve planınızı, orada irtibata geçecğiniz kişiler varsa bunu, türkiyedeki mevcut işinizi ve önceki işlerinizi detaylı olarak yazın. Back ground sorularının tümüne ve doğru olarakk cevap verin.

Ais kaydı açınca orada da kişisel bilgilerinizle formu dolduracaksınız. Sırayla aşama aşama ilerleniyor zaten. Ödeme yapmanın sırası geldiğinde o sayfada kart bilgilerini gireceksiniz. Kredi kartıyla ödeyeceksiniz, doğrusu yanlışı diye bir şey yok. İsterseniz daha düşük bir kurla banka havalesi de seçebilirsiniz. Bir döküman verecek size ve muhtemelen 2 iş günü içinde akbank üzerinden swift ile havale yapacaksınız. Tahminen 30-40 dolar da havale ücreti çıkacak bu seçenekte. O yüzden kredi kartıyla ödemek daha makul bence.

vsvs konusunda bişe diyemiycem. Görüşmede pozitif olun, kendinizi rahat ve iyi ifade etmeye çalışın. Hiç boşuna heyecanlanmayın. Vizenizi vereceklerse verecekler. Vermeyeceklerse vermeyecekler.

• Merhabalar, benim hem kendi ofisim ve vergi levham var, hem de bir şirketin danışmanı olmamdan dolayı o şirketten sigorta kaydım var. Ben ds formunu doldururken sadece vergi levhamı ve ofisimi girdim çünkü şu anda çalışılan iş olarak sadece bir giriş yapılabiliyordu.(Sigorta kaydım 2021 Ağustos’tan beri var. Kendi işlerim yoğunlukta olduğundan ve vergi levham 2019 yılından beri var olduğundan, vergi kaydım daha sağlam geldi.) Görüşmede sigortalı çalıştığım işi beyan etmeli miyim, etmeliysem nasıl beyan edebilirim? Soru sorulduğunda sadece sözlü olarak ekleyip söylememi ve sigorta kaydımı yanımda götürmemi mi tavsiye edersiniz? Yoksa formu yeniden doldurup götürmemi mi tavsiye edersiniz? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• @kemalkara Merhaba, onlar ıcın sabah oldugunda sorup sıze bılgı verırım

• @ibrahimasar ibrahim bey bilgi için teşekkürler

Ödeme esnasinda 160$ ı o gün ki kur üzerinden TL olarak mı ödüyoruz diyelim ki hesapta dolar var o şekilde de ödeyebiliyor muyuz birde mülakat için randevuyu nezaman ve nasıl alıyoruz

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar ibrahim bey bilgi için teşekkürler

Ödeme esnasinda 160$ ı o gün ki kur üzerinden TL olarak mı ödüyoruz diyelim ki hesapta dolar var o şekilde de ödeyebiliyor muyuz birde mülakat için randevuyu nezaman ve nasıl alıyoruz

Bence havale konusunu pek düşünmeyin. Çünkü masrafı daha fazla olacaktır. Piyasa kurunun 50-60 kuruş üzerinde alıyor kredikartından ödemeyi. Ödeme yapıldıktan sonra randevu al sayfası var. En son Ağustos 2023 e randevu veriyordu. Sistemi sürekli takip edip bunu öne çekmek mümkün.

• Merhabalar amerikada 15 senedir yaşayan babamın yakın bir arkadaşı var.

Kendisini haziran ayında birkaç aylığına ziyaret etmek istiyorum ve bana davetiye göndereceğini söyledi.

Şuan da 17 yaşındayım ve Henüz Lise 3 deyim dolayısıyla okulumu bitirmem Türkiyeye geri dönmek zorundayım bu sebebi göçmen olmadığımı kanıtlamak için kullanmak istiyorum

Kişiye gelecek olursak Çok uzun yıllardır orada çalışmakta ve evlenmiş durumda ve bana kalacak yer verip yardım edicek

Yapmam gereken aşamaları bilmiyorum, danışmanlara da boş para vermek istemedim önerilerinize ve ne yapmam gerektiği hakkında bilgiye ihtiyacım var.

• Arkadaslar, merhaba suan konsolosluklarin calisma durumu nasildir? Omicron varyanti sebebiyle vize gorusmelerinde bir duraksama vs. var mi?

• @ibrahimasar randevu önceliği konusunda istanbul mu iyidir Ankara mı birde mülakatta vize onayı konusunda hangisi onay verme oranı yüksek randevu erkene alma işini nasıl nezaman hangi satte yaparsak daha iyi olur tekrar yardım için çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@batuhancirak, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar amerikada 15 senedir yaşayan babamın yakın bir arkadaşı var.

Kendisini haziran ayında birkaç aylığına ziyaret etmek istiyorum ve bana davetiye göndereceğini söyledi.

Şuan da 17 yaşındayım ve Henüz Lise 3 deyim dolayısıyla okulumu bitirmem Türkiyeye geri dönmek zorundayım bu sebebi göçmen olmadığımı kanıtlamak için kullanmak istiyorum

Kişiye gelecek olursak Çok uzun yıllardır orada çalışmakta ve evlenmiş durumda ve bana kalacak yer verip yardım edicek

Yapmam gereken aşamaları bilmiyorum, danışmanlara da boş para vermek istemedim önerilerinize ve ne yapmam gerektiği hakkında bilgiye ihtiyacım var.

Baban ile beraber gidin. Babanın arkadaşıyla nasıl bir ikili ilişkiniz var ki babanın arkadaşını ziyarete gidiyorsun diye düşüneceklerdir. Baban diyebilir ki 30-40 yıllık arkadaşım. Yıllardır görüşemedik. İşleri yoğun gelemedi. Ben onu ziyaret edeceğim. Oğlumla birlikte arkadaşımı ziyaret edeceğiz. ... Bunun üzerinden bir yol kurmak daha kolay.

• @ibrahimasar Maalesef babam benimle gelemez fakat davetiye gibi birşeyle uğraşmak yerine
    direkt olarak turist vizesine başvurabilir miyim? 17 yaşında olmam bir sorun yaratır mı? Ve Turist Vizesine başvururken Amerika'da tandığım olduğunu söylemek kötü birşey mi? Birkaç yerde kimseyi tanımadığımızı söylememiz gerektiği yazıyordu

• ⭐⭐⭐⭐

@batuhancirak, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar Maalesef babam benimle gelemez fakat davetiye gibi birşeyle uğraşmak yerine
    direkt olarak turist vizesine başvurabilir miyim? 17 yaşında olmam bir sorun yaratır mı? Ve Turist Vizesine başvururken Amerika'da tandığım olduğunu söylemek kötü birşey mi? Birkaç yerde kimseyi tanımadığımızı söylememiz gerektiği yazıyordu

Bu konuda kimse net bir şey söyleyemez. Ama genel olarak 17 yaşında bekar bir erkek, oradaki tanıdık şüphe uyandıracaktır.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar randevu önceliği konusunda istanbul mu iyidir Ankara mı birde mülakatta vize onayı konusunda hangisi onay verme oranı yüksek randevu erkene alma işini nasıl nezaman hangi satte yaparsak daha iyi olur tekrar yardım için çok teşekkürler

Şu an zaten istanbul turist ankara göçmen randevulara odaklanmış durumda. İstanbula randevu alman daha uygun. Onay oranları gayet yüksek zaten. Randevunu aldıktan sonra sabah 10-11 arası başta olmak üzere tüm gün kontrol etmelisin.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   denizci10 denizci10 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   bakk25 bakk25 

• Şuan genel gördüğüm artık millet GC beklemıyor bir şekilde gidip kalma peşinde- videolar onu gösteriyor.Bilmiyorum sonu ne olur. Böyle giderse- vize vermeyi keserler benden demesi - çünkü giden gelmiyor sonuç az verecekler yada daha çok inceleme olacak bu kesin. !!!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |