Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, bir yılın daha sonuna geliyoruz ve bu yıl koyduğumuz hedeflerin sonuçlanma tarihi yaklaşıyor. Kimimiz hedeflerine başarı ile ulaştı, kimimiz bir adım dahi atmadan hedeflerinden vazgeçti, kimimiz başarılı olmasa bile birkaç adım ile yola koyuldu.

Her şeye rağmen yeni bir sene, yeni umutlar diyerek yeni hedefler koymayı ve 2022 yılında hedeflerimizi gerçekleştirmek için çabalamaya davet ediyorum sizleri. Kendi kafamızdan düşünerek hedef koymaktansa yazarak hedefleri belirlemek daha motive ettiği söylenir, hatta bir adım daha ileri gidersek başka bireyler ile paylaşıldığı zaman hedeflerinize ulaşmak için daha çok çaba harcadığımız söylenir.Gelin 2022 için hedeflerimizi paylaşalım ve yıl sonu ne durumda olacağımızı görelim.

Ben başlayayım o zaman; forumda olan 25 soruda İngilizce seviyenizi ölçün testi ile A2 olarak ölçülen ingilizce seviyemi yıl sonuna kadar geliştirerek insanlar ile karşılıklı iletişim kurabilecek seviyeye getirmeyi hedefliyorum.

Şimdiden herkese başarılar dilerim, mutlu yıllar 🎄

• 2022'den çıkarken editlemek istedim hedefim 10bin dolar gibi bir para yapmaktı bu yıl için maalesef çok azını biriktirebildim 2023 hedefim bu parayı toparlamak olacak,

konuya hedefini yazan herkes inş. başarmıştır 🙂

• ⭐⭐

Mutlu Yillar 🌟🌲
    Bu yil ki benim hedefim de ingilizcemi daha ileri seviyeye tasimak ve guzel bir birikim yapmak..

• Tanrım sen konuyu biliyorsun. Amin :))

• Yeşil pasaport almak, greencard çıkması, sorunsuz Amerika için para biriktirmeye devam, web tasarımında uzmanlaşmak, olurda green card unselected olursa da güzel bir karavan alabilmek, amin.

• Plan A: mayısta şeçilip vizeyi almak 😎
    Plan B: TC map'inde mücedeleye devam 😢

• @celica sanırım Amerika'da başlangıç yapmak istediğiniz miktar bu, umarım hedefinize ulaşırsınız. 🙂

@Erkand benzer hedeflere sahibiz, umarım hedeflerinize ulaşırsınız. 🙂

@Hopes1 Amin 🙂

@kobi size bağlı olmayan konular için yapabileceğimiz bir şey yok umarım o konularda şansınız yaver gider, sizin elinizde olan konular için ise başarılar dilerim, her şey gönlünüzce olur umarım. 🙂

@Gökhan-AKGÜL-0 TC map'ı biraz zorlu gibi duruyor bol şans. 🙂

• @betu teşekkürler 😃

• Arkadaşlar merhaba,
    Ben de hepimiz gibi geçen bir yıla kah gülümseyerek, kah kalbi kırılarak, sorular sorarak bakan ve gelecek ile ilgili de planlar yapmaktan geri kalmayan biriyim hatta bu konuda kendimi hayalperest olarak bile tanımlayabilirim.
    Ancak bu dönemde değer verdiğim insanlardan şahsıma karşı aldığım birkaç geri beslemeyi, herkesin kendi serüvenini yaşadığı bu varoluş içerisinde paylaşmak, bir yerde kader birliği yapmak isterim.
    Geri dönüşlerden biri benim "sürekli gelecekte yaşadığım" idi arkadaşlar. Böyle miyiz gerçekten? Sürekli olması beklenen bir beklenti bulutunun içerisinde, her gün bunu bekleyerek mi yaşıyoruz? Bunu yaparken acaba bugün elimizden kayıp gidiyor mu? En son ne zaman bu anı yani şimdiki anı acı ve tatlısıyla yaşadık? Kendi adıma konuşacak olursam o anda kalmak için çabalayanlardan biriyim.
    Diğer konu ise okuduğum bir romanın sayfalarından birine sıkışmıştı ve diyordu ki: gelecek kırılgandır.
    Hep böyle olmamış mıdır? 2019 başında umduklarımız bir yerdedir, 2019 Aralık'ının son haftası son günleri hiç amaçlamadığımız bir şehir bir fincan kahve içiyoruzdur, hayalini bile kurmadığımız birinin yanında uyanmışızdır ya da yalnızızdır, gerçekten yalnızızdır. Yani bizim planlarımızın çok farklı bir noktasındayızdır.
    O nedenle yeni yılda başta kendim olmak üzere herkese şu anın değerini bilmesini ve kutlamasını diliyorum! 🙂

• @kryptonite çok güzel söylemişsiniz. Bir söz hatırlıyorum, tam olarak nasıldı bilmiyorum ama ana fikri şöyledi; Hayat hedeflediklerimize ulaşmaya çalışırken yaşadıklarımızdır. Şu an yaşadığımız hayatı kaçırmamak çok önemli ve bunun carpe diem diye adlandırılan bir felsefesi bile var. Anı yaşamak, keyif almak bana göre zor bir meziyet yapabileni tebrik ediyorum. 🙂

Fakat insanın hedeflerinin olmasını bir deniz fenerine benzetiyorum, şahsen hedeflerimiz olmadan denizde kaybolabiliriz gibi geliyor bana. Alice in wonderland filminden bir alıntı yapmak istiyorum “If you don't know where you want to go, then it doesn't matter which path you take.”

Yeni yılı dolu dolu yaşamanız ve mutlu olmanız dileğiyle... 🙂 🎄

• 2022 yili benim 50inci yasima denk geldi. Maddi olarak cok fazla bir beklentim yok. Sadece birkac yuz bin $ yeterli benim icin. ☺️ Saglikli ve huzurlu bir yil diliyorum! Birde yaz aylarinda uzun bir tatil yapmak istiyorum; o yuzden daha az covidli bir yaz diliyorum! 👍

Herkese mutlu bir yil dilerim! Hayalleriniz gercek olsun! 🙏🥰

• @mysea 50'li yaşlarınız şimdiden kutlu olsun, umarım başlangıcı istediğiniz güzel bir yaz tatili ile yaparsınız. 🙂

Covid için umutlu değilim ama olabildiğince sevdikleriniz ile güzel bir yıl olacağına dair umutluyum. Bol kazançlı, mutlu bir yıl dilerim size. 🎄

• @betu Tesekkurler! Ayni dilek ve temenniler size de gitsin 👍😄

• ⭐⭐⭐⭐

Gerçekten 2021 i tamamlamış olmak yetiyor bana. 2022 den extra bişe istemiyorum.

• Sağlıklı, huzurlu ve hayırlı bir şekilde DV2022'yi tamamlayıp GC'yi almak ve ABD'ye sağ salim geçip yeni bir hayata başlayabilmek.

• @ibrahimasar sizin için unutulmak istenen bir yıl geride kalıyor gibi gözüküyor, umarım bu yıl daha güzel olur sizin için. 🙂 🎄
    @Mac yeni bir yıl, yeni umutlar. Şans sizinle olsun. 🙂 🎄

• 2022 icin beklentim, ogretmenlikten baska bir kariyer alanina gecis yapabilmek. 3 senedir North Carolina'da ortaokul ogretmeni olarak calisiyorum, 3 senede 30 sene yaslandim 😂 @MySea gibi benim de fazla bir maddi beklentim yok, bir kac yuz bin dolar yeter 😏

• @Senay-Sirin hangi alana yönelmek istersiniz? 🙂 Umarım istediğiniz gibi olur 🎄

• @betu, içinde söyledi: 2022 Hedefleri

@Senay-Sirin hangi alana yönelmek istersiniz? 🙂 Umarım istediğiniz gibi olur 🎄

Thanks 😁
    Instructional design ve eLearning dusunuyorum.

• @senay-sirin eğitim sanırım o yöne doğru ilerliyor başarılar dilerim. 🙂 Belki bu konuda sizden kopya çekebilirim ahaha 😃

Benzer Başlıklar

• 8
  • 403
  • 14
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |