Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current, and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed.

All visas for the DV 2022 program year must be issued by the end of September 30, 2022. Please refer to the Visa Bulletin at https://travel.state.gov/ to locate which numbers are current and can potentially be processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via the email address listed on your DS-260 to check the Entrant Status Check (ESC) at https://dvprogram.state.gov for details.

If your case becomes current and you have not received notification to check the ESC, you may still go to that site and enter your case information to see if an appointment has been scheduled. Scheduling depends on appointments being available for your number at the location your case is assigned to, so becoming current does not mean that it is scheduled.

This notice is not a guarantee of receiving a visa or a visa interview. KCC is a document processing facility and does not make adjudicatory decisions.

Important Notice on Required Documents: Please consult this list of required documents and bring all that apply to you to your interview. If you are missing documents, you cannot receive a visa until the requirements are satisfied. As a general rule, any document that is listed as “available” on the country-specific guidelines must be reviewed by a consular officer during your interview. Failure to obtain all required documents will delay your case.

If you claimed any of the exemptions to the passport requirement when you submitted your initial entry you must provide documentation or a statement supporting your claim to an exemption. If an exemption was claimed on your DV entry that you are not entitled to, your application cannot be approved.

CA/VO/DO/KCC
    Diversity Visa Unit
    Phone: (606)526-7500
    Email: [email protected]

böyle bir mail aldım ne yapmam lazım arkadarşlar

• @gucarslan ilgili linkte belirttiginiz kayit formunu acinca doldurulabilecek bir form cikmiyor ne yapabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinsenturk form açılıyor aslında, şimdi tekrar kontrol ettim.
    bu formu doldurmuş 650kişi var şuan grupta 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihat26 bir şey yapmanıza gerek yok, mülakat maili beklemeniz yeterli.
    ilk mülakat dağıtımında mülakat tarihiniz verilecektir diye düşünüyorum.

bol şans.

• @gucarslan teşekkür ederim mülakatta istenen evraklar neler bilgilendirme yapar mısınız veya bir link var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihat26 mülakattan önce ankara konsolosluğu'ndan detaylıca mail alacaksınız.
    yine de aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri?page=1

• @gucarslan
    DV2022 Talihli Kayıt Formu
    Şuan dünyayı kurtarmak için çabalıyoruz, yarim saat sonra biter tahminen.
    30 dakika sonra tekrar deneyin lütfen..
    Teşekkürler
    SaveDiversityVisa

surekli bu sayfa cikiyor formu actigimda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinsenturk form şuan çalışıyor, tekrar tekrar kontrol ettim.
    siz de neden bu şekilde çıkıyor bilmiyorum.

buradan deneyin lütfen >> link

• @nihat26 dosya numaranızın ilk rakamı kaç acaba? Hepsini XXX yazmışsınız

• @mehmet48 1xx hocam

• arkadaşlar dvstateprogram.gov adresindee case no ya hata veriyor sürekli benim gibi sorun yaşayan var mı

• Bu ileti silindi!

• Invalid Confirmation Number: Please enter the correct confirmation number that is 16 characters long (example: 20221O0DZWY3DOV9)

böyle bir uyarı veriyor

• @nihat26 case no değil confirmation number istiyor. Başvurunuz esnasında size verilen Confirmation Number'ı yazmanız gerek.

• Çok şiddetli anksiyete krizleri yaşamaya başladım. Her türlü belirsizlik yaşıyoruz. Bu süreçte destek olan, bilgilendiren arkadaşlara teşekkür etmek istedim. Benim gibi hissedenler var mı bilmiyorum fakat biraz dayanışmanın hepimize iyi geleceğini düşünüyorum. En azından bana iyi gelecek.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@nihat26 bir şey yapmanıza gerek yok, mülakat maili beklemeniz yeterli.
    ilk mülakat dağıtımında mülakat tarihiniz verilecektir diye düşünüyorum.

bol şans.

Ağzın bal yesin Güçarslan 🤙😊

• @ouzgngr Sizi çok iyi anlıyorum. Ben de aynı şekilde zaman zaman yaşıyorum. Muhtemelen sizin kandar şiddetli değil. Çünkü mantığımı devreye alıyorum. Mümkün olduğunca olumlu düşünmeye çalışıyorum. Daha önce de dedim olumlu düşünmenin her zaman faydasını görmüşümdür. Ancak olumsuz düşüncenin hiçbir faydasını görmedim bugüne kadar. Hele ki bu süreçte forumu yakip edip, yapılması gerekenleri yapmak dışında yapabileceğimiz pek bir şey yok. Son zamanlarda olumlu haberler alıyoruz. İnanıyorum ki devamı gelecek. Gidip-gidememe durumu 30 Eylül 2022'de belli olacak. Şimdiden çeşitli senaryolarla kendimize zarar vermiş oluyoruz. Eğer ki gidemezsek, o zaman üzülürüz ve ona göre aksiyon alırız. Yalnız değilsiniz. Burada çok değerli insanlar var. Onları takip etmeye devam edeceğiz. Gerisini de akışa bırakacağız. Kendinize iyi bakın.

• @ouzgngr

Bu kadar kafanıza takmamanızı tavsiye ederim. Sonuçlar açıklanana ve kazandığınızı öğrenene kadar hayatınızda olmayan bir süreçti.

Kazanmak vizenin alınacağının garantisi değil. Randevuya çağırma dışında bir sürü olumlu ya da olumsuz olasılık var.

• @İsmail-Karakaya Açıklama için teşekkür ederim, emeği geçen, kafa yoran herkese saygılar.
    Aynı şeyi düşünüyoruz, şu an CN sırasına göre DS260 process ediliyor ve email geliyor (hali hazırda process olup DR almış kişiler hariç, onlar zaten bu süreci tamamlamış oldu.) Yeni durumdaki hızı takip edebilmek, günlük aşağı yukarı kaç case process edildi görmek adına bence excelde alan olsa daha faydalı olacaktır. Bu forum ve immigrations net sitesini takip ediyorum şu an gördüğüm kadarıyla yeni durumda günlük ortalama 1 kişi bile bu yeni Congrats emailini almıyor.
    Nasıl ilerlersek ilerleyelim, emeklerinize teşekkür ederim.

• Aslında dv 22 lerin dv 21 ler gibi dava açması gerekmiyor mu ?

Dv 21 ler dava açtı ve kazandı. Mahkeme kararı var her türlü greencard vizesi alacaklar.

Dv 22 ler olarak birşey yapmamız lazım değil mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |