Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• . @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu @crazycells
    Hepinize merhabalar. EB2 NIW basvurusunda ailece bulunduk, su anda da VA'dayiz ve sureci bekliyoruz. Kizim burada okula gidiyor.
    --15 yasindaki kizima Sosial Service'den Medicaid almak icin muracaatda bulunsam,bu Green Card ve Vatandaslik konusunda ileriki zamanlarda sorun cikartirmi?
    -- Benim EAD ve SSN olmadigi icin calisma hakkim yok, eger ITIN alsam ve GC sahibi olan oglum ile beraber sirket kurarsak,bu durumda 1099 ile calisabilirmiyim?
    yardimlariniz icin onceden tesekkur ederim. saygilar

• Muslu Law Firm

@karabagli, içinde söyledi: EB2 NIW

. @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu @crazycells
    Hepinize merhabalar. EB2 NIW basvurusunda ailece bulunduk, su anda da VA'dayiz ve sureci bekliyoruz. Kizim burada okula gidiyor.
    --15 yasindaki kizima Sosial Service'den Medicaid almak icin muracaatda bulunsam,bu Green Card ve Vatandaslik konusunda ileriki zamanlarda sorun cikartirmi?
    -- Benim EAD ve SSN olmadigi icin calisma hakkim yok, eger ITIN alsam ve GC sahibi olan oglum ile beraber sirket kurarsak,bu durumda 1099 ile calisabilirmiyim?
    yardimlariniz icin onceden tesekkur ederim. saygilar

Sayın @karabagli
    Su andaki vize statünüz bilmiyorum. Ancak calisma hakkiniz yok ise ve buna ragmen calisacaksaniz kacak çalışmış olursunuz. ITIN almak veya 1099 ile sözleşmeli olarak çalışmak bunu değiştirmez. Çalışma izniniz olmadan çalışırsanız statu değişikliği durumunuzu da riske atmış olursunuz. Kızınız için de her eyaletin sağlık için izin verdiği konular farklıdır. Ancak Medicaid federal yardımdır ve federal yârdim alma hakkiniz olmadan federal yardım alırsanız sonra yesil kart ve vatandaşlık almakta kriziniz için problem yasarsınız (Public charge konusu).
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu cok tesekkur ederim. saygilar.

• Çalışma izniniz olmadan çalışamazsınız. 1099 ile ITIN alabilirsiniz. Eğer evde bir tax formu dolduran varsa almanızda fayda var. Ama eskiden 3 hafta ITIN alma süreci şu aralar 3 ay sürüyor. Yine de diyelim ki el sanatları ile uğraşıyorsunuz, bunu Etsy'den filan sattınız. ITIN ile tax return verebilirsiniz. Fena da olmaz.

Federal yardım almayın. Bir ara 944 diye bir form doldurtuyorlardı Biden geldi de vaz geçtiler. Orada o federal yardımları listelettiriyorlardı. Siz yine de almayıni
    Zaten kızınız belirli bir yaşın altındaysa ona sağlık hizmeti ücretsiz sanırım.

Ben greencardımı NIW ile aldım. Ailem geldi onlara greencard bekliyoruzç Bu kadar mı yavaşlık olur. Oluyor demek ki. Parmak izleri verildi. sağlık raporları alındı. Onlara IYIN aldım ki tax return için onları da yazabildim. Umarım sonraki tax return için SSN'leri olacak onların da.

• @ahmet-turan-koksal verdiginiz bilgiler icin cok cok tesekkur ederim. cevabim gecikti kusura bakmayin,bilgisayarimdaki bir sorundan dolayi ancak girebildim. aslinda bir saglik sigortasi da buldum ama yil suresince sadece 6 ay yapabiliyorlarmis. dolayisi ile en gec haziran ayindan sonradevam edemeyecegim. bu arada kizim 10.sinifta okuyor,(public high school) ona saglik sigortasini okul yapmadi, nasil ucretsiz olarak yararlanabilirim,onu yazinizdan tam anlayamadim. ne yapmam gerektigine dair yardimci olurmsunuz rica etsem.NIW sureci cok yavas gidiyor ama beklemekten baska da elimizden bir sey gelmiyor. her sey icin bir daha tesekkur ederim. selamlar,saygilar.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |