Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Californiadan onay alan kimse yokmu

• @cokbekledik86, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Californiadan onay alan kimse yokmu

Ben sürünenlerden biriyim. Gelişmeleri paylaşacam zaten. Umarım tez zamanda hayırlı sonuçlar almak ümidiyle 🤲

• @cokbekledik86 arkadaşlar ben 23 ay sonra yeni onay aldım

• @Tugba başvuru tarihiniz nedir f2a sürecindemisiniz sizde

• @bologna dosya transferi diyolar ama gerçeklik payı yok demekki bende bi Ümit dosyam ordan çıkar diye Ümit ediyodum

• @cokbekledik86 bana da aylar önce Texas a transfer oldu dediler sonra hiç olmadığı ortaya çıktı.Beklemekten başka çare yok şans meselesi ama 2022 de hızlanır merak etmeyin.

• @bologna onay aldım derken vizeyimi aldınız yoksa süreç devammı edicek randevü vs

• İnanılır gibi değil süreçlere bakınca diğer servislerle arasında uçurum var dosyası oraya giden insanların günahı ne nasıl böyle bi ayrım olabilir

• @cokbekledik86 l-130 onayımiz daha yeni geldi PD 23 Aralık 2019 idi. Şimdi welcome letter geldi NVC sürecine geçeceğiz bu süreçte ortalama 3 ay sonra ise mülakat tarihi bekleyeceğiz.

• @crazycells çok teşekkürler evrakları toplamaya başladık süreci kendimiz yürüttüğümuz için aklımıza birşey takılırsa size soracağım tekrar 🙂

• @cokbekledik86, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Tugba başvuru tarihiniz nedir f2a sürecindemisiniz sizde
    Kasım 3 i130 gönderdik. Priorty date kasım 5. İ485 henüz göndermedik , çünkü bilmiyorduk. Crazycells uyandırdı da ayağa kalktik 🥴

• @bologna, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells çok teşekkürler evrakları toplamaya başladık süreci kendimiz yürüttüğümuz için aklımıza birşey takılırsa size soracağım tekrar 🙂

Akşam bir şeyler bakinirken bir detay okudum. World relief gibi organizasyonlar ücretsiz yardımcı oluyor diye. Haftaiçi bir gidicem bakalım neymiş. Aklınızda bulunsun.

• @Tugba teşekkürler aklımızda bulunsun

• @bologna olamam oradaki tarihler çok geride 2020 lere gelmişler demekki

• @cokbekledik86 o tarihlere takilmayin 2020 lere geldiler evet

• @bologna, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Tugba teşekkürler aklımızda bulunsun

Belki ihtiyacınız olur, işinize yarar…

Biz de california mağduruyuz, lütfen onay alan hemen yazsın buraya bizim NOA1 20 Eylül 2020 hala bekliyoruz. Umarım hepimiz en kısa zamanda güzel haberler alırız.

• @moonlight, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@cokbekledik86, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Biz de california mağduruyuz, lütfen onay alan hemen yazsın buraya bizim NOA1 20 Eylül 2020 hala bekliyoruz. Umarım hepimiz en kısa zamanda güzel haberler alırız.
    Onay dediğiniz hangi onay? Gerçekten bilmediğim için soruyorum. İnterview icin mi, öncesinde beklediğiniz diğer evrak sonuçları icin mi ( work permit veya advance parole gibi)😳 Ben sürece yeni başladım da eşim adına, bu nedenle gerçekten her detay çok çok çok önemli. Ve bu süreci kendi basımıza yapmaya çalışıyoruz 😢

• @crazycells cevabınız için çok teşekkürler. Sponsor ben olacağım, bize sponsor olacak biri yok malesef. Ancak dosyamız californiada göründüğü için çok uzun bir bekleme süresi var önümüzde. Ortalama 2.5-3 yıl gibi düşünürsek süreyi, re-entry permit alarak bu sürenin bir kısmını türkiyede geçirirsem ve kalan zamanda abd içerisinde yaşayıp çalışsam bile geriye dönük ancak 1 vergi bildirimi mümkün olacak gibi görünüyor, henüz abd içerisinde hiç çalışmadım. 3 tane vergi bildirimi yapılması gerekiyor gibi bir kural var mı? Veya yazılı olmasa bile buna dikkat ediliyor mu?

• @wanderer, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells cevabınız için çok teşekkürler. Sponsor ben olacağım, bize sponsor olacak biri yok malesef. Ancak dosyamız californiada göründüğü için çok uzun bir bekleme süresi var önümüzde. Ortalama 2.5-3 yıl gibi düşünürsek süreyi, re-entry permit alarak bu sürenin bir kısmını türkiyede geçirirsem ve kalan zamanda abd içerisinde yaşayıp çalışsam bile geriye dönük ancak 1 vergi bildirimi mümkün olacak gibi görünüyor, henüz abd içerisinde hiç çalışmadım. 3 tane vergi bildirimi yapılması gerekiyor gibi bir kural var mı? Veya yazılı olmasa bile buna dikkat ediliyor mu?

Crazycells daha iyi bilir ama sponsor formunda zaten 3 tane geri dönük olarak sıralanmış. Beni de tedirgin eden detaylar bunlar zaten. Çünkü net income çok düşürmüşüm tax yaparken. Bir yıl da pandemiden dolayı zaten bombos. Kimse sponsor olmaz diye kimseye danışma gereği de duymuyorum açıkçası. Ben olsam olmazdım koru körüne. Mesuliyeti yüksek. Banka statements ile desteklemeye calisicam. Ne kadar geçerli olur bilemem. Beni düşündüren kisim ise, vergi beyanlarının düşük olması veya gelir seviyesi, sadece greencard aşamasını mi etkiliyor yoksa work permit ve advance parole icin de engel oluşturuyor mu… umarım olmuyordur 😖

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |