Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@askimkoray Duruma göre değişir. Eğer hazırda para yoksa LVN olmak daha mantıklı.

• @knnrn bizde onu dusunuyordukk cok saolunn LVN olup ise baslayip LVN to RN okumak daha cok aklimiza yatti.

• Selamlar bir durumu sormak istiyorum. Türkiye'de lisede anestezi teknisyenliği üniversitede 2 yıllık anestezi teknikerliği okumuş birisi LPN olmak için tekrardan okuması gerekir mi yada ne yapabilir direk işe başlayabilmek için bir bilginiz var mıdır acaba teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez Önlisans mezunu hemşirelerin LPN/LVN olarak lisans aldığını duydum, ancak burada Türkiye'deki gibi farklı mesleklerin hemşire olarak çalışması söz konusu olmuyor.

• teşekkürler @knnrn ,çok ortada bir durum bizim durum , orada anestezi teknikeri çok farklı bir yoldan oluyor burada çok farklı bir yoldan 🙂 arada kaldık 🙂 gidince mecbur bir community college'e bakacaz artık.

• Merhaba. Acaba lvn diploması ile houston şartlarında iş bulma durumu nasıldır yani işsizlik durumu olan bir bölüm mü ve blogunuzda okuduklarım arasında çalıştığınız hastanenin okuduğunuz ve meslekte ilerlediğiniz takdirde desteği oluyormuş bu lvn/lpn ile başlayanlar için de geçerli midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekpr Sağlık sektöründe işsizlik gibi bir kavram olduğunu pek sanmıyorum. Her türlü diploma/sertifika ile iş bulabilirsiniz. LVN'ler için hastaneler RN-BSN eğitimlerine devam etmek için destek oluyorlar.

• @knnrn öhm, eczacılar hariç. En azından doğrudan değil.

• @knnrn Çok teşekkürler.

• @knnrn kusura bakmayın yanlış anlaşıldım. Benim diplomam öğretmenlik üzerine. Sormak istediğim şey bu diplomadan yararlanarak daha kestirmeden yani 2 yılda değilde 1 yılda mesela sağlık alanında yani sizin gibi hemşire degilde yardımcısı mesela olabilir miyiz?
    Sitenizi ben de çok okudum hatta her şeyi okudum nerdeyse ama tabi haklı olarak ya zaten hemşire olanlar ya da o alanda lise egitimi almış olanlara yonelik cok bilgi var.

Gerçekten can sıkıcı olmayacaksa benim öğrenmek istediğim hiç bu alanla alakası olmayan 30 ve üzeri yaştaki biri gc ile oraya gelse nerden başlamalı ne kadar sürer en temel sağlık çalışanı olması?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader En hızlı şekilde iyi para kazanmak için LVN olmak mantıklı olur. Ortalama eğitim süresi 1-1.5 yıl. Başka alanlarda alınan üniversite eğitiminin bir yararı olmaz maalesef.

• @knnrn Verdiğiniz bilgiler icin çok teşekkürler. Peki ya LVN eğitimi yalnızca community college'larda mı var yoksa özel kurumlar da mevcut mu? Bir de hastaneler işe alım konusunda adayın hangi okuldan mezun olduğuna dikkat ediyor mu bu konuda özellikle houston için sağlık ve hemşirelik alanında daha prestijli kabul edilen okullar hangileri?

• @knnrn Bir de unutmadan sormak istediğim bir husus daha var. Genelde ingilizce forumlara baktığımda yeni mezun lvn/lpn iş bulma konusunda epey sıkıntı çekiyor gibi duruyor. Çevirebildiğim kadarı ile hepsi yeni mezunların iş tecrübesi olmadığından işlere kabul edilmediği ve her iş pozisyonunun da tecrübe istediğinden dert yanmış hatta genelde yeni mezunların 1 yıl kadar iş aradığını vs belirtmişler. Siz sektörün içinde biri olarak katılıyor musunuz bu duruma? Yani iş bulunabilirliği açısından tecrübesiz bir lvn işsizler ordusuna yeni bir birey olma sonucunu mu doğurur? Vaktinizi alıyorum kusura bakmayın tekrardan teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekpr LVN eğitimi her kurumda olan bir şey değil, muhtemelen çoğunlukla CC'lerde veriliyor. Bu durumun iş bulmada sıkıntı yaratacağını sanmam.

Forumlarda yazanları ben de çok okudum ancak işsiz kalmalarının en önemli nedeni esnek olmamaları. Yani genelde yaşadıkları bölgede iş arıyorlar ve bulamıyorlar. Yeni göçmen olarak biz iş neredeyse oraya gitmeye hazır olduğumuz için daha avantajlı durumdayız.

• @knnrn Çok teşekkürler elbette en basiti biz Türkiye'de de devlette çalışabilmek için kpss girip en batıdan en doğu iline gitmeyi dahi göze alıyoruz. Yani iş bulmada yaşadıkları sorunun kaynağı bu ise hiç de önemli bir şey değilmiş.

• Kenan bey merhaba nasılsınız hayat oralarda nasıl gidiyor umarım iyisinizdir. Ben size bisey sormak istiyorum .Benim de bugün konsolosluktan meşhur sarı zarfim geldi. Ve "Occupation:Registered nurses " yazıyor bu RN demek mi oluyor acaba ya kendi kendime bi heyecan yaptım. Bu durumda tarzanca olan dil sorunumu cozersem iş için yinede eğitim sınav faslini geçmiş mi oluyorum sizce ne dersiniz? ?? Simdiden Teşekkürler eşinize selamlar. Not: konsoloslukta sadece lisans diploması ni verdim ne iş yapican dedi hemşirelik dedim.

• @fadime35 konsolosluktan gelen sarı zarfı açtınız mı yoksa?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fadime35 Amerika'da Hemşirelik içinde söyledi:

Kenan bey merhaba nasılsınız hayat oralarda nasıl gidiyor umarım iyisinizdir. Ben size bisey sormak istiyorum .Benim de bugün konsolosluktan meşhur sarı zarfim geldi. Ve "Occupation:Registered nurses " yazıyor bu RN demek mi oluyor acaba ya kendi kendime bi heyecan yaptım. Bu durumda tarzanca olan dil sorunumu cozersem iş için yinede eğitim sınav faslini geçmiş mi oluyorum sizce ne dersiniz? ?? Simdiden Teşekkürler eşinize selamlar. Not: konsoloslukta sadece lisans diploması ni verdim ne iş yapican dedi hemşirelik dedim.

konsolosluk sizin egitim gecmisinize en uygun meslegi kayda geciyor. O meslegi illaki yapmak zorunda degilsiniz ama tabii ki yapabilirsiniz 🙂

Diger ayrintilar icin @knnrn 🙂

• @damladav Teşekkürler. yok yok açmadim forum sayesinde eğitim tamamdır sarı zarf koruma altına alındı yaşasın YEŞİL KART FORUM.. 🙂

• @crazycells Teşekkürler Ali Bey, Kenan bey'in çok kıymetli tecrübelerinin yakın takipçisiyim zaten. Ve tabiiki kendi mesleğimi yani hemşirelik yapmak istiyorum gelir gelmez dil kursuna gidicem zaten de RN kaydını görünce heyecan yaptım. ABD de kayıtlı hemşire olmak için dil eğitimi dışında bazi mesleki eğitim ve sınav gerektiğini biliyorum. Kayıtlı hemşire olunca bunları atlayıp dil sorunumu çözersem direk hemşirelik yapabilir miyim onu anlamaya çalışıyorum e malum konunun üstadı Kenan bey olunca bilgi almak istedim. Bu arada sizede çok teşekkür ederim işin başından beri sizin tavsiyelerinz sayesinde bugünlere geldim ilginize Bilginize ve sabriniza binlerce Teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 5
  • 7
  • 138
  • 27
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |