Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar. gocmen hemsire telegram grubuna erisemiyorum. Acaba grup kaldirildi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyzakr, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

merhabalar. gocmen hemsire telegram grubuna erisemiyorum. Acaba grup kaldirildi mi?

Bana Telegram'dan bir mesaj atarsan gruba eklerim. Kullanıcı adım gocmenhemsire

• Merhaba
    Sml hemşirelik mezunuyum ama Amerikada eğitimimi tamamlayıp lisanslı hemşire olmayı planlıyorum. Fakat para kazanırken bu eğitim süreçlerini tamamlayabilirim. Bana bir tanıdığım cna(nac) sertifikası alıp bakım işleri yaparken hemşireliğe tamamlamamı önerdi. Sizler cna mi önerirsiniz yoksa Lpn mi? İkisinin arasında farklar var araştırmaya devam ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyzakr, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

Merhaba
    Sml hemşirelik mezunuyum ama Amerikada eğitimimi tamamlayıp lisanslı hemşire olmayı planlıyorum. Fakat para kazanırken bu eğitim süreçlerini tamamlayabilirim. Bana bir tanıdığım cna(nac) sertifikası alıp bakım işleri yaparken hemşireliğe tamamlamamı önerdi. Sizler cna mi önerirsiniz yoksa Lpn mi? İkisinin arasında farklar var araştırmaya devam ediyorum.

Hemşirelik eğitimi almış olanlar için nursing assistant, patient care tech, medical assistant gibi işlerde herhangi bir sertifika olmadan çalışmak mümkün. Sertifikalar var ama çoğu eyalette zorunlu değil. LVN/LPN olmak içinse 1-2 yıl eğitim almak gerekir. Çalışma izni olan biri için RN eğitimi alırken yukarıda bahsettiğim işlerde çalışmak daha mantıklı olur.

• @knnrn tesekkur ederim.

• @knnrn merhaba almanyada ausbildung yapanlar amerikada çalışabilir mi resmi olarak tanınıyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Altan, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

@knnrn merhaba almanyada ausbildung yapanlar amerikada çalışabilir mi resmi olarak tanınıyor mu ?

Bildiğim kadarıyla ausbildung denen eğitim ABD'de associate degree ile denk oluyor. RN lisansı alınabilir.

• @knnrn merhaba lisans hemşireliği okuyorum bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın geçen bu süreçte dil bilgim yeterli düzeydeyse amerikaya gelmek ne kadar olası ? şirket sponsorluğu konusunda da ekstra bilgilendirebilir misiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@earons, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

@knnrn merhaba lisans hemşireliği okuyorum bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın geçen bu süreçte dil bilgim yeterli düzeydeyse amerikaya gelmek ne kadar olası ? şirket sponsorluğu konusunda da ekstra bilgilendirebilir misiniz ?

İngilizce seviyesi B2 üstü olan lisans mezunu hemşireler için H-1B veya EB-3 ile ABD'de hemşirelik yapmak %100 garanti diyebilirim. Her ikisi için de işveren sponsorluğu gerekiyor. Genelde staffing agency üzerinden yapılıyor. H-1B için en az iki yıl deneyim şartı var.

• Merhaba greencard ım var. Türkiye’de aile hekimi uzmanıyım. Denkliğimi alana kadar medical assistant, nursing assistant gibi meslekler yapabiliyor muyum, ya da kısa yoldan sertifika alabiliyor muyum sınav vs ile? bilginiz varsa söyleyebilir misiniz? teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismre, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

Merhaba greencard ım var. Türkiye’de aile hekimi uzmanıyım. Denkliğimi alana kadar medical assistant, nursing assistant gibi meslekler yapabiliyor muyum, ya da kısa yoldan sertifika alabiliyor muyum sınav vs ile? bilginiz varsa söyleyebilir misiniz? teşekkürler şimdiden.

Evet yapabilirsiniz. Çoğu eyalette herhangi bir sertifika gerekmiyor. İngilizceniz iyiyse research vb pozisyonlara da bakabilirsiniz. Genelde hekimler MD lisansı alana kadar o tür işler yapıyor.

• @knnrn çok teşekkürler

• Herkese merhabalr, BSN eğitimini tamamladığımız takdirde hangi title ile işe girebiliyoruz ? Henüz RN olarak çalışılmıyor değil mi ? 7 aydır buradayım ve hemşirelik düşünüyorum. Ama direkt 4 yıllık bir eğitime başlamaktansa LPN veya BSN eğitimi alıp aynı zamanda çalışarak para kazanmayı planlıyorum. @knnrn blogunuzu takipteyim ama sanırım sadece RN olmak için gerekli adımları anlatan bir yazınız var. Eğer LPN veya BSN için varsa da ben gözden kaçırdım herhalde 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope123 BSN dört yıllık hemşirelik lisans eğitimi. RN lisansı alınabilecek eğitimler Associate degree ve bachelor’s degree (BSN). LPN bunlardan daha kısa süreli pratik hemşirelik eğitimi. Türkiye'de hemşirelik lisans eğitiminiz varsa RN lisansı alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 12
  • 8
  • 27
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |