Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dytmelek, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

En kötüsü de bu değil mi umudumuz kalmadı😔 Çünkü eğitimi, ekonomiyi, adalet sistemini düzeltilmesi zor bir şekilde mahfettiler😡 Bu sebeple memleket aşığı eşim bile artık buralardan gitmek istiyor...

Dini değerlere sahip çık, insanları fakir bırak, eğitimsiz bırak. İnsanlara bir şey den anlamadıklarını ikna et, daha fazla okumaları eğitim almaları için teşvik et, ama sadece lafta. Sonra onlara mükemmel olduklarına inandır. Üstüne, yıllarca kandırıldıklarını, yıllarca aşağılandıklarını, sömürüldüklerini, bunları hak etmediklerini inandır.....😶

Matrix'in ne olduğunu kimse anlatamaz. Bunu kendin görmek zorundasın. Bu senin son şansın.
    -Kaşığı eğmeyi deneme. Bu imkansızdır. Bunun yerine, sadece gerçeği anlamaya çalış.
    -Ne gerçeği?
    -Aslında kaşık yok.
    -Aslında kaşık yok mu?
    O zaman eğilenin kaşık değil, kendin olduğunu anlarsın.

Şuan sadece kaşık eğiliyor zannediyor birçok insan güzel ülkemde aslında eğilenin kaşık değil kendimiz olduğunu hissettiğimizde bizi kim düzeltecek bilmiyorum..

Hélder Camara
    "Yoksullara yemek verdiğimde bana aziz diyorlar. Neden fakir olduklarını sorduğumda bana komünist diyorlar "

• @heyee kesinlikle 👍🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu habere artık bir maşallah alırız mı yoksa okkalı sağlam bir sövmek mi

• @ayvalik10 buyuk sallıyor, acık ve net yani.

• ⭐⭐⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Arkadaslar herkes bana sallamış ama, bence Tayyip düşmanlığı bir çoğunuzu körleştirmiş ve ülkeye düşman hale getirmiş. Ben kendim girişimciyim ve ülkem için elimden geleni yapıyorum. Bu gün gelinen noktada Türk teknoloji girişimleri avrupayı dünyayı feth etmeye başladı. Büyük işler zor zamanlarda ortaya çıkar, insanlar düşmeden ayağa kalkamaz. Buradaki bir çoğunuz gibi kaçıp kurtulmayı düşünenler varken, ben ne yapabilirim ve ne üretebilirim diye insanlarımız ülkedeki bu zor durumu avantaja çevirecek ve çeviriyor. Getir, Peak Games gibi şirketler gün geçtikçe artıyor. Ekonomi şuan kötü olabilir, dolar artmış olabilir ama benim pazarda gördüğüm girişimcilik hiç olmadığı kadar artmış durumda. Bir ülkenin gelişmesi için girişimciye ihtiyaç vardır. Amerika tüm ürünlerini kendi üretiyormu sanıyorsunuz? Amerika tekonoji ürettiği için bu kadar güçlü. Tayyip bugun var yarın yok, ülkemizi benim gibi düşünenler ve girişimciler kurtarcak, sizin gibi sayıp, sövüp kaçmaya yer arayanlar değil. Istediginiz kadar dislike atabilrsiniz şu an, saygılar 🇹🇷

Kore benzetmesini yaptım çünkü çok kitap okuyorum buradan özetine bakabilirsiniz;

Bir şey daha ekliyim, neden savunma sanayi neden o neden bu diyorsunuz. Şuan Türkiye girişimcilikte emekleme döneminde hala ama hızlı gelişiyoruz. Girişimcilik ve yeni teknoloji şirketleri milyar dolarlık yeni şirketler çıkarmaya başladık ama zamana ihtiyacımız var, bu sebeple 40-50 yıl deedim. Sabır gerekiyor. Başka tür şirket yok diyenlerin malesef araştırmadığı çok belli. Software teknolojilerinde inanılma türk şirketleri var ve yenileri çıkmaya devam ediyor.

Arkadaşım, boş konuşuyorsun.
    Teknoloji işi, 1990 lı yıllarda Özal ardından 96 Erbakan Ardından 2002 den beri Tayyip ve tebasının elinde. Nerde cemaatçi, nurcu, süleymancı, fetöcü, bayraktarcı varsa Teknoloji işi onlara teslim edildi. Kırpık badem bıyıklı tipler Tübitakın Kosgeblerin İller bankasının kayırmasıyla şahlandı. Bizler, demokrat cenah, cemaatlerden uzak duran tayfa, hakettiği mali desteği kurumlardan alamadı. Ortaya bir iş koyabildikleri zaman da önleri kesildi, kamu ihalelerinden ayıklandı, parasız ve çaresiz bırakıldı. Askeriyede, Karayollarında, Savunma sanayinde, bilimum devletin eli yeten kamu alanında cemaatçiler desteklendi. İş yapan şirketler cemaatçi olunca taşeronları da cemaatçi olmak zorunda kaldı. Milyon dolarlık proje ortaya koyabilecek gelişmiş mühendisler, 3-30 paraya cemaatçilerin yanında personel olmak zorunda kaldı ya da sizin deyiminizle yurtdışına kaçtı. Aselsan, Havelsan, Zer gibi firmaların içi cemaatçilerle dolduruldu. İyi bir kartvizit götürmezsen personel olmayı ya da iş almayı düşünme, kapısından bile geçemezsin.
    Akıncılardaki üssü Darbe Tiyatrosuyla Damadına hediye edip, sanki orada ilk ve yeni bir şey yapılıyormuş gibi sunan hükümet, 2007 de İHA üreten firmayı nereye gömdü bir araştırıp bak bakalım. İçi hava dolu müjde balonlarıyla kendinizi aldatıyorsunuz. Siz madem ki girişimcisiniz, vatanınızı çok seviyorsunuz, burada iyi işler yapılıyor diye düşünüyorsunuz. Neden bizim gibi vatanından nefret eden tayyip düşmanlarıyla bir olup Amerikaya gitmeye çalışıyorsunuz ki?
    Biri cevabında güzel söylemiş, Biz vatanı sevmiyor değiliz, idarecileri sevmiyoruz. Nedir yani, tek tip elbise giyip sizin sevdiğiniz herkesi sevmemiz mi lazım. Bizim müjde yalanlarına karnımız tok. Bu hikayeleri de gidin başka yerde anlatın.

• ⭐⭐⭐⭐

Şimdi hatırladım. Arkadaş zaten kapağı atmış Amerikaya. Ondan bu genişlik. Gelmeyin, bura çok kötü edebiyatı...

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

a ortada urun yo

Bir yerli uçak parçası diye resim paylaşmışlar şimdi bizim yandaş medyada 4 dönüyor, tamam işte uçağı inşa ediyoruz diye. Bildiğin 5083 kalite alüminyum kütüğü CNC tornada, içi 4-5 ayrı elektronik karta soğutucu olacak şekilde oyup 4 köşesine birer delik açmışlar. Ömründe bir kez imalat sanayi mamülü görmemiş denyolar da bunu uçağın kanat parçası sanıyor. Lafla Peynir gemisini yürüttü ama bu düzenbazlar, helal olsun...

• 1 ABD Doları eşittir
    9,71 Türk Lirası
    5 Kas ÖS 1:11 UTC

😞

• 1- ABD'e gelmeyin demiyorum
    2- Boş konuştuğumu düşünenler benimle muhatap olmasın lütfen, beni takmasın ve beni cahil, ve koyun oalrak görsün sıkıntı yok.
    3- Ben ABD de suan teknoloji girşimimi büyütmek için ugrasıyorum hem TR de hemde ABD de sirketim var.
    4- Iktidar ile ilişkim 0 hiç bir ilgim yok, ben Türkiyeliyim, devlet yanlısıyım. Başta kim olursa olsun ben ülkem için yapıcı hareket ederim.
    5- ABD'e kaçmakdan bahsederken demek istediğim gitmeyin demek degildi, anlasanıza demek istiyorumki. Niyeti kaçmak olandan Türkiye ye fayda gelmez. Niyeti gidip sonrada günün birinde ülkesine dönüp iyi işler yapmak olan insanlara sözüm yok. Ben dünya insanıtım ülke önemsiz diyenlerede eyvallah onlar zaten bu konuda konuşmuyordur.
    6- Amerika'da yaşayan bir çok Türk sırf Tayyip Erdoğan'dan nefret ettiği için, Türkiye Devletine etmediği hakaret kalmıyor, her mecrada bunu goruyorum. Buradaki bazı mesajlarıda gördükçe aklıma tam olarak o kişiler geliyor bu sebeple burada bir kaç yazı yazdım.
    7- Sizin umudunuz olmayabilir ancak tarih şuuru olan bir insan hiç bir devletin sonsuza dek güçlü kalamayacagını anlar.
    8- Ben kaderci bir insanım ve bu dunyadaki yaşantımızın mukemmel olması herkesin süper yaşama hakkı olması vs gibi konuları çok umursamıyorum. Ben bu gün suriyede veya afrikada savaşın ortasında doğmuş olan bir insanda olabilirdim. Halime şükrediyorum ve belki mozoşist diyeceksiniz ama konfor alanımdan çıkmak için elimden geleni yapıyorum ve yapacağım.
    9- Eğer ülkedeki idarecilerden nefret ediyorsanız, değiştirmek için uğraşın çalışın madem bu kadar takıksınız şahsen ben olsam bunun için savaşırdım.
    10- Binlerce yıllık dünyada biz bir karınca gibi bir şeyiz, fazla kasmayın akışına bırakın nede olsa belkide yarın ölüp gideceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐

1- ABD'e gelmeyin demiyorum
    1 turkiyeden gitmek isteyenleri kaçmak Tayyip ve devlet dusmanligiyla itham ettiğiniz yorumunuzu gözden geçirin o zaman.
    2- Boş konuştuğumu düşünenler benimle muhatap olmasın lütfen, beni takmasın ve beni cahil, ve koyun oalrak görsün sıkıntı yok.
    2 ulu orta istediğinizi yazıp benimle muhatap olmayın demek komik.
    3- Ben ABD de suan teknoloji girşimimi büyütmek için ugrasıyorum hem TR de hemde ABD de sirketim var.
    3 başarılarınızın devamını diliyorum. Turkiyede de yurtdisinda da başarı gösteren insanlara Türk olsun yabancı olsun saygım sonsuz.
    4- Iktidar ile ilişkim 0 hiç bir ilgim yok, ben Türkiyeliyim, devlet yanlısıyım. Başta kim olursa olsun ben ülkem için yapıcı hareket ederim.
    4 biz de devletini seven insanlarız. İdarecilerin 19 yıllık yalanlarına doyduk sadece. Başta kim olursa olsun demiyoruz da başta bizi iyi yerlere sevkederken cukkasini da doldurmayan bir idareci olsun istiyoruz.
    5- ABD'e kaçmakdan bahsederken demek istediğim gitmeyin demek degildi, anlasanıza demek istiyorumki. Niyeti kaçmak olandan Türkiye ye fayda gelmez. Niyeti gidip sonrada günün birinde ülkesine dönüp iyi işler yapmak olan insanlara sözüm yok. Ben dünya insanıtım ülke önemsiz diyenlerede eyvallah onlar zaten bu konuda konuşmuyordur.
    5 niyetimiz kaçmak den ziyade insanca dünyanın neresine gidersek gidelim milletimiz olarak itibar görelim. Kaçanlar gri pasaport ile kaçıyor. Bizler yasal yollardan iyi işler yapabilecegimize inandığımız ülkelere göçmen olarak gitmek istiyoruz. Sonra turkiyeye donermiyiz donmezmiyiz bu herkesin kendi bileceği is. Buradan gitti. Bugun dönmeyi düşünmüyor diye genelleme yapıp ülkeye fayda gelmez demek çok peşin bir hüküm.
    6- Amerika'da yaşayan bir çok Türk sırf Tayyip Erdoğan'dan nefret ettiği için, Türkiye Devletine etmediği hakaret kalmıyor, her mecrada bunu goruyorum. Buradaki bazı mesajlarıda gördükçe aklıma tam olarak o kişiler geliyor bu sebeple burada bir kaç yazı yazdım.
    6 aslında Türkiye devletine hakaret etmiyor kimse. Hükumetin iç dış ekonomik ve insan hakları politikalarına hakaret ediliyor. Devlet değil hükumet bu ikisi ayrı şeyler. Kaldi ki ben yurtdisinda bulunduğum surede bir yabancının yağcılık yapma adına Tayyip Erdoğana hakaret etmesini de engelledim. Ama o kötü değil mi dediklerinde, bu sizi alakadar etmez, neticede benim ülkemin başbakanı o, sövemezsin dedim. Fakat Tayyip Erdoğan beni böyle savunur mu bilemem. Ve ya bir AKP li Kilicdaroglunu böyle savunur mu?
    7- Sizin umudunuz olmayabilir ancak tarih şuuru olan bir insan hiç bir devletin sonsuza dek güçlü kalamayacagını anlar.
    7 bilinen yakın tarih ve öngörülen yakın gelecek genel olarak bizleri alakadar ediyor. Bir gün yıkılacak diye amerikaya gitmemek Birgün düze çıkacak diye turkiyede beklemek her insanın kendi tercihi.
    8- Ben kaderci bir insanım ve bu dunyadaki yaşantımızın mukemmel olması herkesin süper yaşama hakkı olması vs gibi konuları çok umursamıyorum. Ben bu gün suriyede veya afrikada savaşın ortasında doğmuş olan bir insanda olabilirdim. Halime şükrediyorum ve belki mozoşist diyeceksiniz ama konfor alanımdan çıkmak için elimden geleni yapıyorum ve yapacağım.
    8 kendiniz ile ilgili düşüncelerinize yorum dahi yapmam. Size de başkaları için aynını tavsiye ederim.
    9- Eğer ülkedeki idarecilerden nefret ediyorsanız, değiştirmek için uğraşın çalışın madem bu kadar takıksınız şahsen ben olsam bunun için savaşırdım.
    9 bazılarımız savaşıyor. Yerel seçimde ilk büyük zaferimiz aldık. Genel seçimde de benzer bir tablo bekliyoruz.
    10- Binlerce yıllık dünyada biz bir karınca gibi bir şeyiz, fazla kasmayın akışına bırakın nede olsa belkide yarın ölüp gideceğiz.
    10 sefil ölmek ver rahat ölmek var. Elbette birer karınca gibiyiz. Ama dünya genelinde gücü elinde tutan bizi sefil ediyor diye biz de bunu hakettik demek değil. İnsanca yaşayıp insanca ölmek istiyoruz.

• @ibrahimasar Cevaplar güzel olmuş, katılıyorum hepsine, ülkeye sövenler konusunda zaten üstüne alınmayana lafım yok, umarım ülkemiz hak edildiği gibi yönetilir ve bizlerde göçmenler olarak elimizden geleni yapıp katkı sağlamak için çalışmaya devam ederiz. Sevgiler herkese. 🇹🇷 (bare bu mesaja dis atmayın geri geldiğimde okuyamıyorum çok silik oluyor :d )

• ⭐⭐⭐⭐

dis atm

Hocam gönül ister ki hiç bir mesaj Dis lenmesin. Her fikir özgürce konuşulup tartışılabilsin, herkes okuyabilsin. Ben fikirlerin özgürce dolaşmasından tarafım. Suçlamadan, hakaret etmeden, peşin hükümlü olmadan, olaylar ve kişiler hakkındaki yorum ve kişisel düşünceler her an paylaşılmalı ki, isteyen fikir edinsin isteyen de banane yaa desin... 🙂

• Dun Haberturk de bir tartisma programi izledim. Iktidar yanlisi tartismaci "Su anda oyle abartilacak kadar bir yokluk ve fakirlik yok. Muhalefet algi yapiyor. 2022 de Turkiye'de buyuk bir bolluk ve zenginlik olacak" dedi. Tartismayi yoneten ile baska birisi nasil olacagini sordu. Ikidarin su anda atmakta oldugu hamlelerle olacak dedi...

Bunlar ne iciyorlar nasil kafa buluyorlar bilemiyorum ama bekleyip gorecegiz! 🧐

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dun Haberturk de bir tartisma programi izledim. Iktidar yanlisi tartismaci "Su anda oyle abartilacak kadar bir yokluk ve fakirlik yok. Muhalefet algi yapiyor. 2022 de Turkiye'de buyuk bir bolluk ve zenginlik olacak" dedi. Tartismayi yoneten ile baska birisi nasil olacagini sordu. Ikidarin su anda atmakta oldugu hamlelerle olacak dedi...

Bunlar ne iciyorlar nasil kafa buluyorlar bilemiyorum ama bekleyip gorecegiz! 🧐

Elemanın söylediği cümlede tek doğru kelime var"....atmakta"

"atma" konusunda kimseler ellerine su dökemez.

• ⭐⭐ Yasaklı

iha siha dedigin hafterde de var suudi arabistandada var. Türkiyede milyon dolarım olacagına bulgarda gürcüde 100 bin dolarım olsun orada yaşamayı tercih ederim bırak amerikayı biyana

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

iha siha dedigin hafterde de var suudi arabistandada var. Türkiyede milyon dolarım olacagına bulgarda gürcüde 100 bin dolarım olsun orada yaşamayı tercih ederim bırak amerikayı biyana

İha sihayı hafterde var sa, niye bozguna uğradı hafter ? Gereksiz yerlerden ülkeyi vurmaya kalkmışsın
    "Türkiyede milyon dolarım olacağına gürcüde 100 bin dolarım olsun orada yaşamayı tercih ederim" demişsin.
    Senin amacın para ile satın alma ve yaşam kaliteni yükseltmekse niye 1 milyon doların olursa Türkiye yerine ,Türkiyenin eski yıllarını yaşayan gürcistanı tercih ediyorsun ?

İnsani değerlere saygılı yer arıyorsan niye gürcistan örneğini veriyorsun?

Ülkeni mi yeriyorsun, hükümetimi bu ayrımı yapsan iyi olur.
    Sapla samanı karıştırıyorsun sanki.

• ⭐⭐ Yasaklı

En basitinden . Gürcistanda özgürlük var da o yüzden. Istedigin ikinci el arabayı import edebiliyorsun. Otomotiv kartellerinden isvicre bankalarına rüşvet alıp halkını peynir tenekesi third world spek sıfır arabaları almak için 30 sene çalıştırtmıyolar. Ülke benim için atatürktür. Atatürk ve devrim yoksa buranın arap çölünden farkı yoktur.. Atatürk kafası amerikada var Kanadada var Almanyada var Korede var rusyada var bu yüzden türkiyeyi istemiyorum

• ⭐⭐ Yasaklı

Dolar yirmi kurus artınca Ecevite kasa fırlatan militanların lanetini Dolar 5 kurus arttı diye gezi parkındaki cocukları öldüren militanların lanetini bu toplum yaşayacak

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

En basitinden . Gürcistanda özgürlük var da o yüzden..........
    Ülke benim için atatürktür. Atatürk ve devrim yoksa buranın arap çölünden farkı yoktur.. Atatürk kafası amerikada var Kanadada var Almanyada var Korede var rusyada var bu yüzden türkiyeyi istemiyorum

Anlaşılan Atürkcü kafanın ne olduğunu daha içselleştirememişsin.
    Atatürk ;bu durumdan bin kat daha kötü şartlarda mücadele etti.
    Sen ise ilk din tüccarı ,ahlaksız yöneticileri gördüğünde ülkeni aşağılama kolaycılığına kaçıp onlarla fikri olarak mücadele etmemeyi seçiyorsun sanki

Tayyipgiller nasıl çakma müslümansa sende o kadar naylon Atatürkcümüsün ?
    İnşallah yazdığın kadar eylemlerinde de Atürkcü çizgi de yürümüş ve o din tüccarları ile fikri olarak mücadele etmişsindir.
    Bu ülkenin Atatürkün anlayışını koruyacak ve uygulayacak olan kişilere çok ihtiyacı var.

• ⭐⭐ Yasaklı

Mücadeleyi sen et . Bende seni dövizle fonlayım. Şayet 1500 yildir itilip kakılmaktan bıktık

Benzer Başlıklar

• 1
  • 14
  • 24
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |