Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @itsmebb umarım. Mail attık bakalım ne cevap gelicek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cokbekledik86, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells size bir sorum var Ocak ayında eş durumundan green card başvurumuz vardı henüz sürecimizde hiç bir ilerleme yok fakat eşim bugün itibariyle artık vatandaş oldu nasıl bi yol izlemeliyiz sürecimiz hızlanırmı

evet, vatandaslik sertifikasi sizde degil mi?

USCIS'e bunu gonderip basvuru kategorinizi F2A'dan IR1'e cevireceksiniz.

NOA1'in fotokopisini, vatandaslik sertifikasinin fotokopisini bir mektup ile beraber USCIS'e gonderin.

Bu surecte priority date'niz degismeyecek, IR1 vizelerinde bir kota olmadigi icin sureciniz hizlanacaktir.

• Merhabalar, 😊
    Bir sorunumuz vardı sizlerden bilgi almak isterdik.
    Bize NVC den bilgilendirme geldikden sonra CEAC için profil oluşturduk, sonraki aşamalara geçmek için ilk önce ödemelerden başliyacağız galiba.
    Yalnız CAEC profiline giriş yapamıyoruz, bilgilendirmede 72 saat içinde aktivleşe bilir yazmışdır yalnız bizde 3 günü geçdi😐
    Bu durum konusunda bilgi almak isterdim, nasıl yapmamız gerekdiyini bilmiyorum.
    Önceden teşekkürler

• Benimde yarin mulakatim var. Peder beyin gelir istenilen duzeyin alti ama uzerimde
    gayrimenkul bulunmakta. Bence verirler gibi duruyor.

• Merhabalar, Benim Greencardım var. Re entry permit den sonra amerikada yaşamaya başlayacağım. Eşim için F2A sürecine başlayacağız. Ancak süreçte birlikte amerikada olmayı düşünüyoruz. Eşimin şuan da B2 turist vizesi bulunuyor. Ayrıca Abd de eşimin bazı üniversitelerle görüşmeleri sürüyor. Forumda okuduğum üzere F2A süreci diğer göçmen olmayan vizeleri olumsuz etkileme durumu varmış. Üniversiteye giriş sürecini etkilemesinden tedirginiz. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir. teşekkürler

• @horoz merhabalar vize tarihiniz için tebrikler size konu ile alakalı bir sorum olacak cevap verirseniz memnun olurum. Biz de 25/01/2020 tarihinde başvurumuzu Amerika dan eşim yaptı evrak onay mail i almadık. Sizin başvurunuz hızlı sonuçlanmış gibi gözüküyor acaba açıklama şansınız var mı ? Tesekkurler

• @tubasemra bunu bilerek açıklamak bizim tarafımızdan mümkün değil fakat düşüncemiz tamamen dosyayı alan kişilerin insiyatifinde gibi geldi bize

• @crazycells Merhabalar bir sorum olacakti umarim bizi mutlu edecek bir cevabiniz vardir.
    Ben Amerikadayim esim icin F2A vizesine basvuru yaptim 25.01.2021 de ve 23.02.2021 de evraklariniz elimize ulasti bilgisi verildi. Bunun uzerine hicbir gelisme olmadi. Acaba bizim islemimiz ne kadar daha surer bununla alakali takip edilebilecek bir yer yok sadece tecrubelerini aktaranlarin tarihlerine gore yorum yapacak olursak bir seyler soyleyebilirmisiniz? Cok tesekkurler 🙏🏻

• @mstfylmz32 15-20 ayı gözden çıkarın derim

• @mstfylmz32 7 aya bu vizeyi aln arkadaşım var tamamen dosyanızın nerede olduğuna bağlı benimki californiada görünüyo arkadaşımla beraber başvurduk onun vizesi geldi benim henüz hiç bir ilerleme yok

• @nargiz94 merhaba konsolosluk neresi tbilisimi?

• Merhaba mulakat fena degildi. Yani kasmadilar babanin gelir az vs diye.yalniz eksik belge konusunda soyle bir sey oldu bana tum belgeleri geri verdiler,
    Q1-tum belgelerle beraber mi tekrar gondermeliyim. Adli sicil kaydi vs gibi belgeleri tekrardan geri yollayacakmiyim pasaportla beraber. Sadece belirtilen belge yeterli mi? O kadar belgeyi geri vermelerini anlamadım
    Q2- istenen belge form 1040 and w2 or transcript.
    Biz 1040 koyduk babam w2 kullanmıyor self employed ne yapacagiz anlamadik. Bende belirtmedim. Uber driver dedik gerci.

• @Ali-Veli-Ahmet
    Size de tum belgeleri geri verdiler mi? Yoksa belgeleri aldilar mi.

Direk normal bir sekilde kargoladiniz fakat vize basili evragi evinize almak icin ne yaptınız?

• @mstfylmz32 benim 15 ay bitti hâlâ bir ilerleme yok. İlk aşamadayım.

• @cokbekledik86 evet bu konuda haklısınız. Ama ben dosyamın nerede olduğunu bilmiyorum. Acaba öğrenebileceğim bir adres var mı ?

• @mstfylmz32 ucsis e kendi web sitesinden mesaj gönderdiğiniz zaman gelecek otomatik cevapta servis merkezi yazıyor.

• @Doncarleone babaniz IRS sayfasinda transcript alsin onu yukleyin.

• @Doncarleone nufus kayıt örneği, fotoğraf, adli sicil kaydı ve evliliği kanıtlayıcı belgeleri aldılar sonra tekrar verdiler. Adli sicil kaydını ceac yükleyip pasaportu konsolosluğa kargolamamı istediler. Ben de sisteme yükleyip gönderdim 5 gün içinde vize basılı şekilde pasaportum geldi.

• @yonca_2020 Evet simdi transcript olayini bilmedigini fark etti. Birde her ihtimale karsi IRS telefon hattindan talep etmis kargo seklinde. Sorun cozuldu gozukuyor. Ptt Kargolama islemlerini de deneyimledikten sonra buraya yazacagim.

• @Ali-Veli-Ahmet, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

aydını ceac yükleyip pasaportu konsolosluğa kargolamamı istediler. Ben de sisteme yükleyip gönderdim 5 gün içinde vize basılı şekilde pasaportum geldi.

Cok tesekkurler. Bana da herseyi geri verdiler. Galiba eloktronik submission olaylarindan sonra fotograf dahil hicbirseyi almiyorlar artik. Bildiri kagidinda tekrar okudum sadece eksik belgeyi yollayin yazmakta. Artik yol yorgunluguyla ve anlik moralsizlikle tam algilayamadim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |