Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• MERHABA,
    Green Card başvuru yapar iken süresi geçerli pasaportumuzun mu olması gerekiyor?
    Başvuru sayfasında "7. Passport
    In order to submit an entry for the Diversity Visa program, you must currently possess a valid, unexpired passport from your country of nationality, unless exempt (see below). Please answer A or B." olarak doldurulması gereken bir bölüm bulunmakta. Yardımcı olabilir misiniz tam olarak anlayamadım.

• @Bedia Doğru anlamışsınız, formu doldururken başvurduğunuz pasaportun tarihinin geçmemiş olması yani geçerli olması lazım.

• Merhaba, DV Lottary 2023 başvurusunu tamamladım ve “succes” yazısını görerek başvurumu tamamladım fakat yüklediğim fotoğraf içime sinmedi. Formumda güncelleme yapabilir miyim? Eğer “hayır” cevabını verirseniz yeni bir pasaport’a başvursam malum pasaport numaram değişecek, yeni pasaport ile yeni başvuru yapsam uygun olur mu?

• Yasaklı

@sga hiç bu toplara girme direk başvurun iptal edilir. Sabırla mayıs ayını bekle derim.

• @sga kesinlikle öyle bir şey yapmayın.elenmiş sayılırsınız. Fotografı dert etmeyin.başvurunuzu tamamlamışsınız zaten fotograf uygun olmamış olsa başvuruyu tamamlayamazdınız.

• @AYSY33 uyarınız için çok teşekkür ederim. Tamamdır yeni bir başvuru yapmayacağım yeni bir pasaport ile. İlk olarak aslında bende öyle düşündüm zaten, sistem kabul etti (farklı fotoğraf denemiştim kabul etmemişti ve yeni fotoğraf istedi benden sistem) ama derinlemesine araştırdığımda bıçak sızısı yapmaya başladı. Nedeni ise; biyometrik olan fotoğrafımı, istedikleri 600x600 ölçüye getirdim fakat fotoğraf biraz sıkıştı gibime geldi, bir de göz altlarımda gölge var. Sizinle fotoğraf linkimi paylaşıyorum, değerlendirmenizi rica ederim.

https://www.hizliresim.com/t0tqvor

• Merhabalar, bu sene ilk başvurum olacak ve başvuruda eğitim durumumla alakalı kafamda bir soru işareti mevcut bunla ilgili forumda belli bir süre araştırma yaptım fakat tam manasıyla cevabını bulamadım, umarım sorumu doğru yerde soruyorumdur daha forumda yeniyim yanlış yerde soruyorsam lütfen affedin, sorularıma gelecek olursam şimdi ben AÖF 2 senelik önlisans Laborant ve veteriner sağlık okudum, okulum bitti derslerimi tamamladım fakat daha mezun olamadım çünkü zorunlu stajımı daha yapamadım bu sebeple statüm öğrenci, şimdi önlisans mezunları green card başvurusunda vocational school seçeneğini seçiyorlar biliyorum fakat ben örgün değil açıköğretim okudum bundan dolayı vocational school mezunu seçeneğini seçmemde herhangi bir sakınca var mıdır? Yani farzı mihal Green card çıktı mülakata gittim sen açıköğretimden bitirmişsin Amerika'da bunun bir karşılığı yoktur o sebeple lise mezunu seçeneğini seçmeliydin bu sebeple red yeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Ayriyetten stajımı yapmadığım için daha mezun değilim ama herhangi bir aksilik olmazsa sonuçların açıklanacağı tarihe kadar stajımı tamamlayıp mezun statüsüne geçerim buna istinaden vocational school mu lise mezunu seçeneğini mi yoksa üniversite okuyor seçeneğini mi seçmem lazım? Ayriyetten diyelim vocational school seçeneğini işaretledim daha mezun olmadan vocational school seçeneğini işaretledim diye green card çıkarsa mülakatta red yeme durumu olabilir mi çünkü oraya mezuniyet belgemi götüreceğim ve orada green card başvurusundan sonra mezun olduğum tespit edilebilir, yalan beyan adı altında bu red yememe sebep olur mu, yani Konsolosluk bu gibi detaylara bakar mı? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Nkah, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhabalar, bu sene ilk başvurum olacak ve başvuruda eğitim durumumla alakalı kafamda bir soru işareti mevcut bunla ilgili forumda belli bir süre araştırma yaptım fakat tam manasıyla cevabını bulamadım, umarım sorumu doğru yerde soruyorumdur daha forumda yeniyim yanlış yerde soruyorsam lütfen affedin, sorularıma gelecek olursam şimdi ben AÖF 2 senelik önlisans Laborant ve veteriner sağlık okudum, okulum bitti derslerimi tamamladım fakat daha mezun olamadım çünkü zorunlu stajımı daha yapamadım bu sebeple statüm öğrenci, şimdi önlisans mezunları green card başvurusunda vocational school seçeneğini seçiyorlar biliyorum fakat ben örgün değil açıköğretim okudum bundan dolayı vocational school mezunu seçeneğini seçmemde herhangi bir sakınca var mıdır? Yani farzı mihal Green card çıktı mülakata gittim sen açıköğretimden bitirmişsin Amerika'da bunun bir karşılığı yoktur o sebeple lise mezunu seçeneğini seçmeliydin bu sebeple red yeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Ayriyetten stajımı yapmadığım için daha mezun değilim ama herhangi bir aksilik olmazsa sonuçların açıklanacağı tarihe kadar stajımı tamamlayıp mezun statüsüne geçerim buna istinaden vocational school mu lise mezunu seçeneğini mi yoksa üniversite okuyor seçeneğini mi seçmem lazım? Ayriyetten diyelim vocational school seçeneğini işaretledim daha mezun olmadan vocational school seçeneğini işaretledim diye green card çıkarsa mülakatta red yeme durumu olabilir mi çünkü oraya mezuniyet belgemi götüreceğim ve orada green card başvurusundan sonra mezun olduğum tespit edilebilir, yalan beyan adı altında bu red yememe sebep olur mu, yani Konsolosluk bu gibi detaylara bakar mı? Şimdiden teşekkürler.

Mülakata elinizde en az lise diploması ile gittiğiniz sürece bir problem yaşamazsınız.

• @smartcells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@Nkah, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhabalar, bu sene ilk başvurum olacak ve başvuruda eğitim durumumla alakalı kafamda bir soru işareti mevcut bunla ilgili forumda belli bir süre araştırma yaptım fakat tam manasıyla cevabını bulamadım, umarım sorumu doğru yerde soruyorumdur daha forumda yeniyim yanlış yerde soruyorsam lütfen affedin, sorularıma gelecek olursam şimdi ben AÖF 2 senelik önlisans Laborant ve veteriner sağlık okudum, okulum bitti derslerimi tamamladım fakat daha mezun olamadım çünkü zorunlu stajımı daha yapamadım bu sebeple statüm öğrenci, şimdi önlisans mezunları green card başvurusunda vocational school seçeneğini seçiyorlar biliyorum fakat ben örgün değil açıköğretim okudum bundan dolayı vocational school mezunu seçeneğini seçmemde herhangi bir sakınca var mıdır? Yani farzı mihal Green card çıktı mülakata gittim sen açıköğretimden bitirmişsin Amerika'da bunun bir karşılığı yoktur o sebeple lise mezunu seçeneğini seçmeliydin bu sebeple red yeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Ayriyetten stajımı yapmadığım için daha mezun değilim ama herhangi bir aksilik olmazsa sonuçların açıklanacağı tarihe kadar stajımı tamamlayıp mezun statüsüne geçerim buna istinaden vocational school mu lise mezunu seçeneğini mi yoksa üniversite okuyor seçeneğini mi seçmem lazım? Ayriyetten diyelim vocational school seçeneğini işaretledim daha mezun olmadan vocational school seçeneğini işaretledim diye green card çıkarsa mülakatta red yeme durumu olabilir mi çünkü oraya mezuniyet belgemi götüreceğim ve orada green card başvurusundan sonra mezun olduğum tespit edilebilir, yalan beyan adı altında bu red yememe sebep olur mu, yani Konsolosluk bu gibi detaylara bakar mı? Şimdiden teşekkürler.

Mülakata elinizde en az lise diploması ile gittiğiniz sürece bir problem yaşamazsınız.

Teşekkür ederim cevabınız için fakat hangi seçeneği işaretleyeceğimi tam anlayamadım, lise mezunu seçeneğini mi seçmem lazım?

• @Nkah başvuru yaptığınız andaki durumunuzu yazın.yüksek okul dersi var. Zaten en az lise mezunu istedikleri için sorun olmaz.çıktığında yids 260 formunu gönderirken mezun olduğun durumu yine yazıyorsun.o zaman mezun isen yo. Mezun yazarsın. Aöf de diğer okullardan bir farkı yok.

• @AYSY33 , @smartcells teşekkür ederim cevaplarınız için şimdi Some university courses seçeneğimi işaretlemem lazım?

• Merhaba arkadaşlar, Pazar günü covid test sonucum pozitif çıktı. Ertesi günki pasaport randevum otomatik iptal edildi. Karantina ayın 6sında bitecek. Yerime aileden birisi pasaport başvurusu yapabilir mi? Pasaport 9 kasıma yetişir mi sizce tavsiyeniz nedir?

• ⭐⭐⭐

@AYSY33 , @smartcells teşekkür ederim cevaplarınız için şimdi Some university courses seçeneğimi işaretlemem lazım?

Uygundur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sga, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba, DV Lottary 2023 başvurusunu tamamladım ve “succes” yazısını görerek başvurumu tamamladım fakat yüklediğim fotoğraf içime sinmedi. Formumda güncelleme yapabilir miyim? Eğer “hayır” cevabını verirseniz yeni bir pasaport’a başvursam malum pasaport numaram değişecek, yeni pasaport ile yeni başvuru yapsam uygun olur mu?

hayir, kesinlikle yeni bir basvuru yapmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sga, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@AYSY33 uyarınız için çok teşekkür ederim. Tamamdır yeni bir başvuru yapmayacağım yeni bir pasaport ile. İlk olarak aslında bende öyle düşündüm zaten, sistem kabul etti (farklı fotoğraf denemiştim kabul etmemişti ve yeni fotoğraf istedi benden sistem) ama derinlemesine araştırdığımda bıçak sızısı yapmaya başladı. Nedeni ise; biyometrik olan fotoğrafımı, istedikleri 600x600 ölçüye getirdim fakat fotoğraf biraz sıkıştı gibime geldi, bir de göz altlarımda gölge var. Sizinle fotoğraf linkimi paylaşıyorum, değerlendirmenizi rica ederim.

https://www.hizliresim.com/t0tqvor

fotografiniz ustten ve alttan sikistirilmis, taninmayacak durumda degilsiniz ama yuz oranlarinin degistigi fotolari bundan sonra kesinlikle kullanmayin. Golge olsa da konsolosluk cok sorun etmiyor, ama boyutlari ile oynan fotolar sorun yaratabilir. Gelecek yil basvuru yapmadan once fotografinizi forumda da onaylatin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hangisini sectiginiz cok da onemli degil, Ankara'daki ABD konsoloslugu'ndaki konsoloslar o soruya verdiginiz cevabi cok onemsemiyor, onlar icin onemli olan mulakatta gerekli sartlari saglamaniz... O nedenle durumunuza uygun en ust secenegi isaretleyebilirsiniz, durumunuza uygun diger secenekleri isaretlemeniz de bir problem yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammedozgenc, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, Pazar günü covid test sonucum pozitif çıktı. Ertesi günki pasaport randevum otomatik iptal edildi. Karantina ayın 6sında bitecek. Yerime aileden birisi pasaport başvurusu yapabilir mi? Pasaport 9 kasıma yetişir mi sizce tavsiyeniz nedir?

gecmis olsun, kendinize dikkat edin.

ilgili baslik surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1414/t-c-pasaport-türleri-ve-pasaport-başvurusu

resit olmayanlar icin boyle bir durum var; ama sizin durumunuzdaki biri icin kabul edilmeyebilir. Belki noterde bir yakininiza vekaletname verip basvuru yapmayi deneyebilirsiniz, ama oncesinde basvuru yapacaginiz yeri arayip bunu kontrol etmenizi tavsiye ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

hangisini sectiginiz cok da onemli degil, Ankara'daki ABD konsoloslugu'ndaki konsoloslar o soruya verdiginiz cevabi cok onemsemiyor, onlar icin onemli olan mulakatta gerekli sartlari saglamaniz... O nedenle durumunuza uygun en ust secenegi isaretleyebilirsiniz, durumunuza uygun diger secenekleri isaretlemeniz de bir problem yaratmaz.

@crazycells teşekkürler cevabınız için o zaman high school diploma seçeneğini işaretleyeceğim, farzı mihal Green card çıkarsa ds 260 formunu göndereceğim tarihte zaten mezun olmuş olurum orada vocational school seçeneğini işaretler gönderirim formu tekrardan herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells teşekkürler cevabınız için o zaman high school diploma seçeneğini işaretleyeceğim, farzı mihal Green card çıkarsa ds 260 formunu göndereceğim tarihte zaten mezun olmuş olurum orada vocational school seçeneğini işaretler gönderirim formu tekrardan herkese teşekkürler.

bu sekilde de uygundur. 👍

• @Gökhan-AKGÜL-0, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Allahım sen bizleri 8 mayıs akşamı valiz siparişi vermeyi nasip eyle Ya Rabbim amin 🤲
    Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

He ya şansa mansa çıkarsa valizim bile yok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |