Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• $1 = 9.31 TL

21 Ekim'de MB faiz karari aciklayacak. Faiz indirimi gelirse, 9.50 uzerine cikabilir. (Yatirim Tavsiyesi Degildir)

• Amerika hayal oluyor galiba .Merkez bankamız sağolsun faizi 2 baz puan düşürdü dolar şuan 9.43 oldu.Ne diyeyim bilemiyorum.sabaha başta petrol olmak üzere her şeye zam bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

Doların bu tepkiyi vereceğini bile bile, önce 1 puan deneyip test edip ardından 2 puan düşürmek, ''Ben halkımı nasıl daha da ezerim'' mantığıdır. Ne yani faizleri 16 ya düşürünce, yeni yılın zam hesaplarını uydurduğun yeni faiz üzerinden yapınca büyük bir ekonomik rahatlamamı sağlayacaksın? Halkın maruz kaldığı reel faiz de düşmüş mü olacak. Kendi seçmenine populist bir şov yapıp halkın bütününü döviz, emtia ve faiz yükü altında ezmek için güzel bir yöntem. Verin bu kardeşinize yetkiyi, bakın sizi nasıl mahvedeceğim demişti. Haklıymış. Kasımda aralıkta da aynı yöntemi izler. Her bir seferinde 35-70 kuruşluk sıçramalarla doları yılbaşına kadar 11 in üstüne çıkartır. Kendilerine stokladıkları dolarların değeri artar.

• Vizeden sonra oylar reise :D. Bence politik islam belasindan tamamen kurtulmak adina bir donem daha desteklemeli. 😃

• Şuan itibariyle green card çıkması durumunda
    2000 usd buradaki masraflar
    13000 usd yanımızda olacak parayla
    toplam 15000 usd = 143 000 ( YÜZ KIRK ÜÇ BIN TL )

• ⭐⭐

@ertevl, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Şuan itibariyle green card çıkması durumunda
    2000 usd buradaki masraflar
    13000 usd yanımızda olacak parayla
    toplam 15000 usd = 143 000 ( YÜZ KIRK ÜÇ BIN TL )

Sen onu kafadan 200bin yap.

• @uzaysan , Zaten DV 2023 için direk 200 bin TL diyebiliriz .

• Bu şartlarda Amerika'ya gidebilene abd tarafından üstün fedakarlık nişanı verilmeli 😀

• Bu ileti silindi!

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Doların bu tepkiyi vereceğini bile bile, önce 1 puan deneyip test edip ardından 2 puan düşürmek, ''Ben halkımı nasıl daha da ezerim'' mantığıdır. Ne yani faizleri 16 ya düşürünce, yeni yılın zam hesaplarını uydurduğun yeni faiz üzerinden yapınca büyük bir ekonomik rahatlamamı sağlayacaksın? Halkın maruz kaldığı reel faiz de düşmüş mü olacak. Kendi seçmenine populist bir şov yapıp halkın bütününü döviz, emtia ve faiz yükü altında ezmek için güzel bir yöntem. Verin bu kardeşinize yetkiyi, bakın sizi nasıl mahvedeceğim demişti. Haklıymış. Kasımda aralıkta da aynı yöntemi izler. Her bir seferinde 35-70 kuruşluk sıçramalarla doları yılbaşına kadar 11 in üstüne çıkartır. Kendilerine stokladıkları dolarların değeri artar.

cok teknik dusunuyorsunuz... gerenk yookk 🙂

Hersey planladiklari gibi...

Ne kadar fakirlestirirseniz, o kadar kolay yonetirsiniz 🙂

• ⭐⭐

australya dolarida 7,00 tl oldu,hadi hayirlisi gerci ben 700 tl oldugunuda gormustum..

• $1 = 9.53 TL

• Ya da tersten bakarsak neredeyse 10cent 1 TL.

• Bu aralar kodlamaya merak sardim. Yaklasik iki haftadir ufak ufak videolar izleyerek sifirdan bir seyler ogrenmeye calisiyorum. Simdiye kadar ogrendiklerimi nasil bir seyler uzerinde uygulayabilirim derken bugun merkez bankasi imdadima yetisti. :))

• Bu aralar kodlamaya merak sardim. Yaklasik iki haftadir ufak ufak videolar izleyerek sifirdan bir seyler ogrenmeye calisiyorum. Simdiye kadar ogrendiklerimi nasil bir seyler uzerinde uygulayabilirim derken bugun merkez bankasi imdadima yetisti. :))

public class isCentralBankIndependent {
        public static void main(String[] args) {
            boolean CentralBankIsNotIndependent = true;
            double interest, enflasyon, dollar, balance = 0;
            int procede;
            Scanner input = new Scanner(System.in);
            System.out.println("Faiz oranini yaziniz..");
            interest = input.nextDouble();
            System.out.println("Enflasyon oranini yaziniz.");
            System.out.println("Marketteki enflasyonu degil, resmi olan enflasyon oranini girin.");
            enflasyon = input.nextDouble();

if (interest > enflasyon) {
                CentralBankIsNotIndependent = false;
                System.out.println("Mevduat faiz orani enflasyonun uzerinde. Paranizi mevduatta tutmaniz daha mantikli.");
                System.out.println("Doviz almak icin 1, cikmak icin 0 yaziniz.");
                procede = input.nextInt();

if (procede < 0 || procede > 1) {
                    System.out.println("Yanlis secim yaptiniz.");

} else if (procede == 1) {
                    System.out.println("Almak istediginiz dolar miktarini giriniz.");
                    dollar = input.nextDouble();
                    balance += dollar;
                    System.out.println("Hesabinizdaki dolar miktari:" + balance);
                    System.out.println("Yine bekleriz.");

} else {
                    System.out.println("Iyi gunler dileriz.");
                }
            }

while (CentralBankIsNotIndependent) {

System.out.println("Enflasyonun faizlerden yuksek olduguna bakmayin. Dolar 1 TL olacak.");
                System.out.println("Buna ragmen devam etmek istiyorsaniz  1, huzur icinde uyumak icin 0 yaziniz.");
                if (procede < 0 || procede > 1) {
                    System.out.println("Yanlis secim yaptiniz.");

} else if (procede == 1) {
                    System.out.println("Bak dolar cok dusecek, emin misin?");
                    System.out.println("Devam etmek icin 1, vazgecmek icin 0 yaziniz.");
                    if (procede == 1) {

System.out.println("Almak istediginiz dolar miktarini giriniz.");
                        dollar = input.nextDouble();
                        balance += dollar;
                        System.out.println("Hesabinizdaki dolar miktari:" + balance);
                        System.out.println(" Gecmis olsun. Biz uyardik.");
                        break;
                    } else
                        System.out.println("Dogru karari verdiniz. Goreceksiniz TL nin nasil degerlendigini.");

} else
                System.out.println("Dogru karari verdiniz..");
                break;
            }

}
    }

• @mydream Hocam Tebrikler, kod hatasız gibi... (Silivri'de iş ilanı mı var!)

• @mydream kış aylarına girerken silivri dondurucu olur.
    Leb demeden Leblebiyi anlayamayanlar.
    İş çıkarlarına ters geldiğinde
    Kod derken onlar KODes anlarlar.

• @Gökhan-AKGÜL-0

Adam Türkiye Serverini geçip gelmiş derler

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

TCMB faiz indirimi karari sonrasi $1 = 8.76 TL yukseldi.

Yaklasik 1 ay once bu paylasimi yaptigim zaman, $1,000 alsaydiniz, su anda yaklasik 840 TL kazanmistiniz.

• @melcem Tesekkur ederim. Tum is tekliflerine acigim ama mekanin sicak olmasi sartiyla. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |