Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells @ayvalik10 cevaplar için teşekkürler.
    Pasaportun değişmesi yani; yeni pasaport alarak (eskiyi de elimizde tutarak) seri numarası değişmesi sorun teşkil etmiyor öyleyse?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Loroz, içinde söyledi: Çekilişe başvuru için çıkartılacak pasaportun geçerlilik süresi

@crazycells @ayvalik10 cevaplar için teşekkürler.
    Pasaportun değişmesi yani; yeni pasaport alarak (eskiyi de elimizde tutarak) seri numarası değişmesi sorun teşkil etmiyor öyleyse?

Hayir, sorun olmaz.

• Bir şey soracaktım.benim pasaportum yeşil ve geçerlilik süresi mart 2022.Yeni bir pasaport almalıyım ama şimdi bu pasaportu yazsam sonra değiştirebilir miyim? Çünkü Mayısta çekiliş sonuçları açıklanacak.Yoksa şimdi mi bordo pasaporta başvurmalıyım ve başvurabilir miyim elimde geçerli bir pasaport olduğu halde. Umarım cevaplarsınız.Teşekkür ederim şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kutaykaplanlıoğlu, içinde söyledi: Çekilişe başvuru için çıkartılacak pasaportun geçerlilik süresi

Bir şey soracaktım.benim pasaportum yeşil ve geçerlilik süresi mart 2022.Yeni bir pasaport almalıyım ama şimdi bu pasaportu yazsam sonra değiştirebilir miyim? Çünkü Mayısta çekiliş sonuçları açıklanacak.Yoksa şimdi mi bordo pasaporta başvurmalıyım ve başvurabilir miyim elimde geçerli bir pasaport olduğu halde. Umarım cevaplarsınız.Teşekkür ederim şimdiden.

Sahip oldugunuz pasaportu basvuru icin kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

günaydın herkese bir resim ayarlama dersine hoşgeldiniz başvuru yapanlara hayırlı olsun diyelim şimdiden 2 tane toplamda program var birincisi idphoto4you ikincisi photo tool idphoto4you zaten herkes su gibi ezberledi. Gelelim photo tool nasıl en kolay şekilde 600x600 uyarısını yada 20:1 uyarını almadan yapmaya geldi.

Her iki program da ne diyoruz. Eğer fotoğrafçıda çektirdiyseniz sizi makine çekip bilgisaya aktardığı ham halini yani oynamamış halini kendinize mail attırıyorsunuz. Yani vesikalık halini kendiniz çektiyseniz zaten vesikalık gibi oynanmamış gibi oluyor. Daha sonra aşağıdaki programı indiriyorsunuz
    photoscape programını ben indirme yapamayanlar için link koyuyorum
    https://www.gezginler.net/indir/photoscape.html

Yükleme yaptıktan sonra programı açıyorsunuz tam ortada duran üstte DÜZENLEYİCİ açıyorsunuz

11.jpg

Daha sonra resmi seçiyorsunuz OK işaretli yere tıklıyorsunuz

22.jpg

Şimdi buraya dikkat din. Yükseklik 601 üstünde olacak şekilde seçerken genişlikte 601 üstünde olacak şekilde SADECE yükseklik sayısı ile oynayın genişlik ona göre DEĞİŞECEK

33.jpg

Daha sonra sağda ki OK oradan kayıt ediyorsunuz resmi

44.jpg

Gelelim resmi sitede olan programı açmaya sitesi aşağıdaki gibidir;

Resmi bu ekrana koyuyoruz koyar koymaz tüm resim ekranı YEŞİL YEŞİL olacak

55.jpg

Daha sonra altında ki OK olan tuşa basarsanız artık resmi sitede ki programla da resminizi ayarlanmış oluyor

SONUÇ: Unutmayın yok il - ilçe - resim bunlarda BAHANE aramayın şansınız varsa 8 mayısta mektup çıkacak şansınız yoksa NOT SELECTED çıkacak bu kadar basit. Herkese bol şanslar

• Arkadaşlar merhaba,

Önceki mesajlarda buna benzer sorular soruldu ama tekrar soruyorum kusura bakmayın.

10 ekim günü 2 yıllık pasaportumun son günü, ben 9 ekim (cumartesi) greencard başvurumu yapacağım, bununla ilgili bir sorun olur mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrebo bugün yada en geç yarın yap sorun olmaz yine de yarına bırakma haftasonu ondan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrebo, içinde söyledi: Çekilişe başvuru için çıkartılacak pasaportun geçerlilik süresi

Arkadaşlar merhaba,

Önceki mesajlarda buna benzer sorular soruldu ama tekrar soruyorum kusura bakmayın.

10 ekim günü 2 yıllık pasaportumun son günü, ben 9 ekim (cumartesi) greencard başvurumu yapacağım, bununla ilgili bir sorun olur mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

en gec 9'unda yapin ama ABD zamanina gore 9...

• İyi günler. Aranızda yeniyim bir kaç sorum olacaktı abilerim ve ablalarım cevaplarsa sevinirim.19 yaşında sayılırım.Bu sene ilk kez green card a başvuracağım.Pasaport alıcam 6 aylık lise mezunuyum.Green card başvurusu mayısta açıklanıyormuş.Fakat 6 aylık pasaportun süresi nisanda bitiyor sorun olur mu?

Bir de mülakat sürecinde para gösterirken illa kendi hesabımız mı olması gerekiyor herhangi bir tanıdığımın hesabından veya akrabamın hesabından para gösterebiliyor muyum? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eren-Orhan, içinde söyledi: Çekilişe başvuru için çıkartılacak pasaportun geçerlilik süresi

İyi günler. Aranızda yeniyim bir kaç sorum olacaktı abilerim ve ablalarım cevaplarsa sevinirim.19 yaşında sayılırım.Bu sene ilk kez green card a başvuracağım.Pasaport alıcam 6 aylık lise mezunuyum.Green card başvurusu mayısta açıklanıyormuş.Fakat 6 aylık pasaportun süresi nisanda bitiyor sorun olur mu?

Bir de mülakat sürecinde para gösterirken illa kendi hesabımız mı olması gerekiyor herhangi bir tanıdığımın hesabından veya akrabamın hesabından para gösterebiliyor muyum? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Pasaportunuzun basvuru sirasinda gecerli olmasi yeterli, daha sonra suresi gecse de sorun degil, yenileyebilirsiniz.

Paralarin sizin hesabinizda olmasi gerekiyor. Sadece ABD'de yasayan GC sahibi veya ABD vatandasi kisiler size sponsor olabilirler.

• @crazycells Merhabalar. Üniv mezunuyum ancak özel öğrenci statüsünde (9-10 yıl oldu) master dersleri almıştım. Bunun için transcriptim var. Belki bu ara yeniden de başlayabilirim. Sizce education kısmında "Some Graduate Level Courses" seçmek yanlış olur mu? Hem vize yenilemek hem greencard için. Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokces, içinde söyledi: Çekilişe başvuru için çıkartılacak pasaportun geçerlilik süresi

@crazycells Merhabalar. Üniv mezunuyum ancak özel öğrenci statüsünde (9-10 yıl oldu) master dersleri almıştım. Bunun için transcriptim var. Belki bu ara yeniden de başlayabilirim. Sizce education kısmında "Some Graduate Level Courses" seçmek yanlış olur mu? Hem vize yenilemek hem greencard için. Çok teşekkürler

ikisinden birini isaretleyebilirsiniz, ikisi de durumunuza uygun. Zaten lise diplomaniz oldugu icin ne isaretlediginizin onemi olmayacak...

• Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Bir de son 48 ay içinde B1/B2 vizesi bitipte yenilemek isteyenler için sürecin konuşulduğu sayfa var mı? Yani mülakata gitmeden pasaport/evraklar posta ile nasıl iletilecek konsolosluğa....gibi soru işaretleri var. Bu hafta yenileme işlemlerine başlayacağım.
    Saygılarımla.

• @crazycells çok sağolun hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokces, içinde söyledi: Çekilişe başvuru için çıkartılacak pasaportun geçerlilik süresi

Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Bir de son 48 ay içinde B1/B2 vizesi bitipte yenilemek isteyenler için sürecin konuşulduğu sayfa var mı? Yani mülakata gitmeden pasaport/evraklar posta ile nasıl iletilecek konsolosluğa....gibi soru işaretleri var. Bu hafta yenileme işlemlerine başlayacağım.
    Saygılarımla.

Hangi konsoloslukta mulakata gireceksiniz? Su basliktan devam edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

• Merhabalar,
    Başvurumu yaparken aktif bir pasaportum vardı ve başvurumu gönderdim. Pasaportumun geçerlilik süresi 3 gün sonra bitiyor. Green card sonuçları açıklanana kadar yeni bir pasaport çıkarmam gerekiyor mu? Eğer başvurum olumlu sonuçlanırsa sanırım bazı belgeler taratılıp gönderiliyor oraya eski pasaportumu mu yenisini mi koymalıyım ? Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi ?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buffet21, içinde söyledi: Çekilişe başvuru için çıkartılacak pasaportun geçerlilik süresi

Merhabalar,
    Başvurumu yaparken aktif bir pasaportum vardı ve başvurumu gönderdim. Pasaportumun geçerlilik süresi 3 gün sonra bitiyor. Green card sonuçları açıklanana kadar yeni bir pasaport çıkarmam gerekiyor mu? Eğer başvurum olumlu sonuçlanırsa sanırım bazı belgeler taratılıp gönderiliyor oraya eski pasaportumu mu yenisini mi koymalıyım ? Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi ?
    Teşekkürler

Eger secilirseniz yeni bir pasaport cikartarak surece devam edebilirsiniz. Pasaportunuzun basvuru sirasinda gecerli olmasi yeterli.

• Merhaba,2023 Green Card için bordo pasaportumla başvuru yaptım. Memur olduğum için yakın zamanda Türk yeşil pasaportu almaya hak kazanacağım. Başvuruyu yapmış olduğum bordo pasaportumu değiştirirsem Green Card çekilişi olumlu sonuçlanması durumunda sorun olur mu ? Çekiliş sonucunu beklemeli miyim bir pasaport değişikliği için yoksa herhangi bir soruna yol açmaz mı ? Teşekkür ederim şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rescuenglish eski pasaportun rengi ne olursa olsun veya tarihi geçen de olsa her zaman mülakata bu eski pasaport ve yeni pasaport birlikte gidilir

• Merhaba, ben bordo pasaport ile başvuru yapmıştım, ama 3 gün sonra yeşil pasaport çıkartacağım. Eski pasaportu alıkoyacaklarmis.
    Başvuruda eski pasaport bilgilerimi girdiğim için çekiliş bana çıkarsa sorun yaşar mıyım? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |