Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@muhammed01, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

değerli greencard isteklileri , iki husus daha var sormak istediğim : 1- bu sene talihli sayısı 80.000 e çıkacak yasa hazırlanıyor deniliyordu noldu o iş ? 2- Joe Biden'in 10 sene üst üste GreenCard başvurusu yapıp şansı dönmeyenlere GreenCard vereceği gibi bir haber okuduğumu hatırlıyorum böyle bir şey var mı ya da bu konuda ilgi sahibi olan varmı ?

1.Bu bi hayaldi. Hayal olarak kaldı.
    2.Bunu bizim diyanet hacı çekilişi için 7 yıl olarak yapmıştı. Umarım bidende imana gelir. 10 yıl çok 🙂
    (ikincisi bence arkadaş arasında yapılacak bi şaka. Hayal olarak bile fazla sanki)

Şe olsa nasıl olur Joe Biden dese '' ben kimim Başkanım . bu sene greencarda başvuran herkesi Amerika'ya alıyorum . var mı itirazı olan !! '' ne güzel olur be 😃

Onlardaki başkan ile bizdeki Başgan ın yetkileri aynı olmadığından olmuyo işte. Ama olsa ne güzel olur di mi?

• @avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@muhammed01 diğerleri bekleselerde olur muhammet gel bakayım sen buraya deyip direk kimlik veriyormuş sana bide 🙂

ahahahhaha nerdeeee 😃 Allahta ABD başkanının göçmen politikası trump gibi sert değil

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

değerli greencard isteklileri , iki husus daha var sormak istediğim : 1- bu sene talihli sayısı 80.000 e çıkacak yasa hazırlanıyor deniliyordu noldu o iş ? 2- Joe Biden'in 10 sene üst üste GreenCard başvurusu yapıp şansı dönmeyenlere GreenCard vereceği gibi bir haber okuduğumu hatırlıyorum böyle bir şey var mı ya da bu konuda ilgi sahibi olan varmı ?

1.Bu bi hayaldi. Hayal olarak kaldı.
    2.Bunu bizim diyanet hacı çekilişi için 7 yıl olarak yapmıştı. Umarım bidende imana gelir. 10 yıl çok 🙂
    (ikincisi bence arkadaş arasında yapılacak bi şaka. Hayal olarak bile fazla sanki)

Şe olsa nasıl olur Joe Biden dese '' ben kimim Başkanım . bu sene greencarda başvuran herkesi Amerika'ya alıyorum . var mı itirazı olan !! '' ne güzel olur be 😃

Onlardaki başkan ile bizdeki Başgan ın yetkileri aynı olmadığından olmuyo işte. Ama olsa ne güzel olur di mi?

abi zaten öyle bir başkan olsa gitmenin ne anlamı kalır ki 🙂 türkiyede kal daha iyi en azından dilini biliyorsun

• @ibrahimasar bu sorunun aynısını yaşıyorum dostum.
    Bahsettiğiniz sitede dv lottery ölçülerini bulamadım. Yardımcı olursanız memnun olurum

• İbrahim bende senin gibi düşünmüştüm konu netlesti. Olmemek lazim😁

• ⭐⭐⭐⭐

@cvtgrz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar bu sorunun aynısını yaşıyorum dostum.
    Bahsettiğiniz sitede dv lottery ölçülerini bulamadım. Yardımcı olursanız memnun olurum

idphoto4you da dv lottery ölöüsü için united states i seçip print size i single yapacaksınız. visafoto.com da otomatik geliyor zaten ama yine seçmek gerekirse üstte united statei altta döküman çeşidinde us diversity visa yı seçeceksiniz.

• Başvurumuzu yaptık.

Herkese bol şans. İnşallah gideceklere çıkar

• ⭐⭐⭐⭐

@lyciren, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba, adres bilgisi eklerken bina no 34 yerine 13 girdim, başka bir adres ile karıştırdım.. ancak diğer bütün bilgiler doğru. Bir sorun yaratır mı?

Bir şey olmaz. Mesajla da yazmıştım sana. DS260 ı doldururken olması gerektiği gibi yazarsın.

• @Aas20, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba herkese iyi şanslar tekrardan
    Bugün fotoğraf çekimi yaptırdık eşim ve benim fotoğrafımda sıkıntı yok gözüküyor fakat bebeğimizin fotoğrafında saçları biraz dağınık olduğu için arka fona beyaz atarken araları gri kalmış (beyaz bir zeminde çekildik fakat fotoğrafçı yine hafiften beyaz atmak zorundayım dedi) bu sıkıntı olurmu saç bitim yerleri belli oluyor gibi greencard photo check adresinden kontrol ettim yine eşimle benim fotoğrafımda sıkıntı çıkmadı fakat bebeğimizin gözleri o kırmızı alan içinde kalmadı birde o saçların arasında kalan hafif grilik var bu konuda yardım edebilirmisiniz

Kimse varmı yardım edebilicek

• Arkadaslar bu 600x600 bende uydurmak için çok ugrastim yakından çekilen bütün fotoğraflarimda sorun yaşadım .söyle bir çözüm buldum fotoğraf makinası çekilen kişinin dizinin ve basının birer karış ustunde olacak sekilde mesafeden çekilince foto uygun oluyor.sizde deneyebilirsiniz.bu mesafe makinadan makinaya Merceğine göre değişiyor. Bendeki mesafesi 1.5 metreden uzun 2 metreye yakındı.

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hyller, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hala başvurmayanlar totemi olanlar burda mı 🙈

Bir arkadaş "retro bitsin diye bekliyorum" diye yazmıştı. Hadi tek beklemesin diye ben de bekliyorum 😕
    19'undan sonra inşallah maşallah

Ben de bekliyorum.. 🙂

• ⭐⭐⭐

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hyller, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hala başvurmayanlar totemi olanlar burda mı 🙈

Bir arkadaş "retro bitsin diye bekliyorum" diye yazmıştı. Hadi tek beklemesin diye ben de bekliyorum 😕
    19'undan sonra inşallah maşallah

Ben de bekliyorum.. 🙂

Beklediğimize değecek 😊

• @clourpoint, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

.... Talihli ölüyor. Böyle bir durumda ailesi GC faydalanamayiyor deniliyor.ortada kazanılmış bir hak var aynı zamanda talihli ölü.böyle bir durumda sonuç ne olur?

1-Rahmetli talihli, gözü açık gitmiş olur.
    2-Ölüm sebebi, kazanmanın sevinci ile kalp krizi geçirmesi olabilir.
    3-Rahmetli yaşarkende ailesine bir faydası yoktu, ölüncede faydası olmamış olur.
    4-Rahmetli greencard hakkını kazanırken ayrıca hakkın rahmeti çekilişinide kazanmış

Eğer talihsiz talihli konsolosluk tan vize onayı alma aşamasını geçtikten sonra öldüyse;ailesi tabutla birlikte amerikaya uçar.Ölüde olsa pasaporuna damga vurulur. İlk giriş gerçekleşir.
    İlk girişi talihsiz biçimde yapan talihli ölümüz O orada bir yere gömülürken aileside o amerikaya sağ yada ölü bir şekilde giriş yaptığı için greencard haklarına kavuşmuş olur. 😁

• Pasaportum 11 gün sonra elime ulaştı ptt dağıtmadan ben gittim aldım dayanamayıp hadi bismillah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@PcyCoPaTh, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bebeklerde resim çekme zorunluluğu için minimum yaş şartı var mı? Bebek 10 günlük olsa bile fotoğraf istenir mi? Pasaport istenir mi?

hayir, 1 gunluk de olsa fotograf gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakkorkmaz2541, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar bugün green card başvurusunda bulundum fakat şöyle bir şey oldu doğum yerim Erzurum’un çat ilçesi olarak yazıyor İngilizce harflerle yazdığımda cat oldu çevirisinde ise kedi anlamına geldi herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

o ceviriyi sadece siz goruyorsunuz, bilgiler oyle gitmiyor. otomatik ceviriyi kapatirsaniz orijinal sekliyle gorebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@boragorgen, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba, hayırlısıyla 2023 başvurumu bugün yapacağım ilk iş fotoğraf çekineceğim
    saçım uzun ama toplayacağım toplu saçla çekilen fotoğrafla başvuruda sıkıntı olur mu? Yani fotoğraf başvuru için uygun olur mu?

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eco, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba başvurular yapıldıkça buralar biraz sakinliyor galiba. benim merak ettiğim bir konu var konuşuldumu bilmiyorum ilk olarak konsoloslukta işlemler ds 260 üzerinden mi yapılıyor yoksa başvuru formuda oluyormu konsoloslukta. Başvuruları eleme olayı nasıl yapılıyor ilk önce bölge ve ülkelere ayırıp sonra hatalı başvuruları eleyip kalanlar arasından talihlileri belirliyorlar ikinci eleme ds 260 formu ile başvuru formunda ki bilgilerin eşleşmesi ile son elemede ds260 formu ile gönderilen belgelerin eşleşmesi ile mi yapılıyor süreç nasıl işliyor. konsolosluğa sadece tüm bilgileri doğrulanmış olanların dosyası mı gönderiliyor konsoloslukta elenme varmı varsa hangi nedenlerle oluyor.

su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BLackX, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese Merhabalar;

7 ve 9 yaşlarında 2 kızım var. Amerikaya yerleştiğim durumda çocuklarım okula kaldığı yerden mi devam edecek yoksa sıfırdan mı başlayacak? Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/156/i̇lkokul-veya-ortaokul-a-kayıt-yaptıracaklara-tavsiyeler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kamran196, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells Cevapladığınız için teşekkür ediyorum. Yani başvurunun kopya olub olmadığını pasaport numarası ile mi check ediyorlar? Önümüzdeki sene hem pasaportu hem maili değişirsem inşAllah bunu önlemiş olurum. Yani insanların isimleri doğdukları yer baba adları aynı olabilir ama pasaport ve mail aynı olamaz bence de dediğiniz gibi pasaport ve mail ile hall edilir.. Bu yıl yapamam çünki önce başvurdum sonra bu mesele aklıma takıldı ve düşünmeden duramıyorum.

aklima gelen en iyi yol bu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |