Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar bugün green card başvurusunda bulundum fakat şöyle bir şey oldu doğum yerim Erzurum’un çat ilçesi olarak yazıyor İngilizce harflerle yazdığımda cat oldu çevirisinde ise kedi anlamına geldi herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

• @burakkorkmaz2541 formda birçok kez kullandığınız Turkey de hindi demek 😀

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

il" herkes ogre

Birth City bu sene de popüler bir tartışma konusu.
    Türkçeye çevirmek gerekirse:

Doğum Yeri - Doğduğun yeri yazdıktan sonra, ilçe,il,eyalet, ülkeyi yanyana yazma birader, sadece doğum yeri nereyse onu yaz demeye geliyor devamındaki açıklama.
    Doğum yerinde ALMANYA yazıyorsa Almanya yaz. Berlin yazıyorsa Berlin/ALMANYA/AvrupaBirliği yazma.. Evreşe yazıyorsa, Evreşe/Gelibolu/Çanakkale/MarmaraBölgesi/AvrupaYakası/Türkiye/YollarıDar yazma, Evreşe yaz bitti manasına geliyor.

😂😂😂

• Herkese Merhabalar;

7 ve 9 yaşlarında 2 kızım var. Amerikaya yerleştiğim durumda çocuklarım okula kaldığı yerden mi devam edecek yoksa sıfırdan mı başlayacak? Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@BLackX kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

• İlk başvurumuzu yaptık, seneye burada DS-260 formu hazırlığına başladığımı ve sonrasında mülakat tarihimi aldığımı paylaşmak için geleceğim.. 🙂

• @burakkorkmaz2541 neden sorun olsun , batman yazınca sorun olmadığı gibi 🙂

• Merhaba, hayırlısıyla 2023 başvurumu bugün yapacağım ilk iş fotoğraf çekineceğim
    saçım uzun ama toplayacağım toplu saçla çekilen fotoğrafla başvuruda sıkıntı olur mu? Yani fotoğraf başvuru için uygun olur mu?

• @boragorgen olur niye olmasın. Örneklere bakabilirsiniz

• önemli ayrıntılar

1. Türkçe karakter kullanma.( Yüklediğim fotoğraf adında Türkçe karakter vardı. onu bile kırmızı uyarı yazısı verip diğer sayfaya geçmeme izin vermedi). sistem seni uyarıyor. pasaportta yazdığı gibi yazsan bile Türkçe karakter kullanma. Kullanma arkadaş!!

2. Doğum yeri pasaportta ne yazıyorsa onu yaz. Şehirse şehir adı, ilçeyse ilçe adını yaz geç( Türkçe karakter kullanma: Örnek: Odunpazar(i). Kuzenin doğum yeri Dortmund yazıyor mesela.. yazdı geçti.. dortmund/almanya yazmadı.

3. middle name takılma. iki isim varsa birini middle name yaz geç yada ikisini de first name olarak yaz.

4. fotoğraf önemli olmakla birlikte fotoğrafın teknik özelliklerini sağla geç. 600*600 pixel, 300 dpi, açık renk gölgesiz arka fon, rötüşsüz bir yüz. kirli sakal, top sakal vs bunlara takılma. yüzün net olsun, fotonun minimum % 50 maksimum %69 unu kaplasın. boyutu çok küçük olmasın ( min: 50 kb olsun. ) tüm bu teknik özellikleri yapan websiteleri forum içinde onlarca kez paylaşıldı.

5. Posta adresine çok takılma. caddeyi sokağı Türkiye' de isen street diye yazma, ikamet adresini yaz geç. ( Ataturk caddesi, Bayrak sokak no 5 gibi). unutma bu adrese herhangi bir posta gelmeyecek..

6. Tüm bilgiler elinin altında olsun ki formu seri bir şekilde doldur. yavaş davranırsan diğer sayfaya geçerken diğer sayfada error uyarısı alıp başa dönmen gerekebilir.. korkma bir daha doldur mükerrer giriş olmuyor. benim son sayfaya gelip kaydedemeden 3 kez sayfam kapandı. 4. denemede daha hızlı olunca sorunsuz doldurup kaydettim. Baktın sürekli error veriyor diğer sayfa açılmıyor zorlama internet trafiğinin daha az yoğun olduğu gece geç saatlerde giriş yap.

7. Email adresin kesinlikle geçerli aktif rahatça kullanabildiğin şifresini bildiğin bir adres olsun. ve doğru bir şekilde girdiğinden emin ol. Tavsiyem Gmail uzantılı adresleri kullanın. gmail eskiden beri sağlıklı çalışıyor.

Hakeden çok isteyen kazansın.. Bol şans

• foruma öyle sorular geliyor ki cidden abi şaka mısın veya kamera nerde diyeceğim cinsten. bu sebeple sıkılmadan ve kırmadan cevap veren arkadaşların önünde saygıyla ceketimin önünü ilikliyorum. elleriniz dert görmesin

• 2.Başvurumuzu yaptım. Herkese hayırlı olsun

• Bu dönemde resmen psikolojim bozuluyor, kendimi sürekli florida dan ev ve iş bakarken buluyorum. Sağlık sektöründe idareciyim Türkiye de, kendi kendime Amerikan sağlık sektörünü bilmiyorum, sigorta bilmiyorum, ne yapmalıyım diye araştırıyorum falan üffff, sıkıcı bir süreç, çıksa bir dert çıkmasa başka, psikolojik sorunlarım var yani bu ara :)))))))

• @ozlemmm bende 8-9 senedir bakıyorum 😃 fiyatlar güzel arttı. dolarda uçtu. 4-5 ay öncesine göre ev fiyatları en az %30 artmış durumda. dolar kuruna çevirince makas çok daha açılmış oluyor.

• Yasaklı

@deniz16, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

foruma öyle sorular geliyor ki cidden abi şaka mısın veya kamera nerde diyeceğim cinsten. bu sebeple sıkılmadan ve kırmadan cevap veren arkadaşların önünde saygıyla ceketimin önünü ilikliyorum. elleriniz dert görmesin

cat a çok güldüm ya 😂

• Selam arkadaşlar, GreenCard'a başvuru yapmak istiyorum. ilk defa yapıyorum. Malumunuz o kadar çok bunla ilgili reklam ve bir o kadar da greencard'a bizden de başvuru yapabilirsinz diye bir çok sahte siteler bile olabiliyor. GreenCard'a nasıl başvuru yapabilirim ? Daha önce onay alan oldu mu , aldıysa neler yaptı, nasıl yol izledi. Detay verirse süper olur.

• @caner92 : 😁 geçen sene havuzlu ev bulduğum fiyata şimdi 2+1 apartman dairesi.

• Herkese merhaba. Daha önce konuşulduysa kusura bakmayın lütfen. Başvuru yaparken 2. sayfadan sonra sayfa yüklenemedi hatası veriyor. Dolayısıyla başvuruya devam edemiyorum. Bunu nasıl engellerim. Gece yarısı falan mı başvurmak lazım?

• @Jackhead mıcrosoft edge tarayıcısı üzerinden başvuru yapmayı deneyin

• @ozlemmm 2023'de 1+1 e düşer muhtemelen 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |