Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Alper-Çankaya sorun sizin vizeniz olması değil zaten. Vizeniz ile ABD de 6 ay kalabiliyorsunuz. 6 aydan fazla kalırsanız sıkıntı oluyor ve tekrar girişte sizi almıyorlar. Yani vizeniz iptal olmuş oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alper-Çankaya, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

Merhaba benim şuanda 2027 ye kadar geçerli turist vizem var. Amerika'ya gittim E2 statüsü aldım 2 sene içinde çıkmama durumu var ya zaten turist vizem var gidip tekrar geçerliliği olan o vizeyle gelemez miyim? yoksa E2 anında o vize iptal mi oluyor?

Vizeler ABD'ye giris icin gerekli... Eger ABD'de statu degistirirseniz size vize degil statu verilir, eger ABD disina cikarsaniz geri gelmeniz icin konsolosluktan E2 icin ayri bir vize almaniz lazim, vizesiz ABD'ye giris yapamazsiniz. Konsolos size yeni E2 vizesini verdiginde, eski vizeye dokunmuyor. Yani ayni anda pasaportunuzda farkli vizeler olabilir, ABD'ye girerken amaciniz ne ise o vizeyi kullanarak giris yapmalisiniz.

• @crazycells Arkadaslar MErhaba,
    F1 ogrencisiyim. B2'dan F1'a gecis yaptim statu degisikligi ile.
    E2 yatirimci vizesi yapmak istiyorum.
    Numeroloji, Thetahealing ve Yasamkoclugu alanlarinda uluslrqarasi sertifikam var.
    Bu sertifikalarla E2 yatirimci vizesine basvuruda bulunabilir miyim? Bu alanda sansim ne kadardir?
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

@kirik ne yatırımı yapacaksınız? Kimi, kaç kişi istihdam edeceksiniz? Ofis veya salon gibi alanlar tutacak misiniz? Bu hususlar uzayıp gider. Ben açıkçası sertifikanızın olduğu alanları bilmiyorum. Bence bir danışmanla çalışmanızda fayda var

• Anladım, teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

E2 ile ilgili telegram kanalı kurdum. İlgilenenler gelsin.

• @egesahinkaya Merhaba hayırlı olsun.Yakın zamanda bende Amerika’da Franchise bir ortaklık yapıp işimin başına geçmeyi planlıyorum.Kafamı en çok kurcalayan şey orda iş yerini açıp mülakat için Türkiye ye geldiğimde konsolosluktan red alma durumunda ne olacak?Konsolosluktan red olursa itiraz edilebilecek bir kurum yok diye biliyorum.Yani geri gidemezsem Türkiye de dımdızlak ortadamı kalıcam 90-100 bin dolar arası bir yatırımım olacak ve Amerika daki AVM lerde başlangıçta iki adet şekerleme standı açmayı planlıyorum.İkinci olarak Konsolosluk mülakatı hakkında biraz bilgi ve detay verebilirmisiniz?Yani ne gibi sorular soruluyor mülakatta ,çok iyi seviyede İngilizce bilme şartı varmı yoksa Turist vizesinde olduğu gibi Türkçe olarakta yapabiliyormuyuz?Bunun dışında aklıma gelmeyen ama sizin not olarak iletmek istediğiniz detaylar varsa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ozzyavuz orada başvurunuzu yapın. 2 sene zaten Türkiye ye git gel yapamazsınız işten dolayı. Bu arada fırsat bulup greencard a başvurursunuz. 1 sene içinde de onu alırsanız istediğiniz şekilde Türkiye ye git gel yaparsınız. Yine de siz bilirsiniz tabi. Ama ben şahsen böyle yapacağım

• ⭐⭐⭐⭐

@Ozzyavuz, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

@egesahinkaya Merhaba hayırlı olsun.Yakın zamanda bende Amerika’da Franchise bir ortaklık yapıp işimin başına geçmeyi planlıyorum.Kafamı en çok kurcalayan şey orda iş yerini açıp mülakat için Türkiye ye geldiğimde konsolosluktan red alma durumunda ne olacak?Konsolosluktan red olursa itiraz edilebilecek bir kurum yok diye biliyorum.Yani geri gidemezsem Türkiye de dımdızlak ortadamı kalıcam 90-100 bin dolar arası bir yatırımım olacak ve Amerika daki AVM lerde başlangıçta iki adet şekerleme standı açmayı planlıyorum.İkinci olarak Konsolosluk mülakatı hakkında biraz bilgi ve detay verebilirmisiniz?Yani ne gibi sorular soruluyor mülakatta ,çok iyi seviyede İngilizce bilme şartı varmı yoksa Turist vizesinde olduğu gibi Türkçe olarakta yapabiliyormuyuz?Bunun dışında aklıma gelmeyen ama sizin not olarak iletmek istediğiniz detaylar varsa çok sevinirim.

Aynı yolda ilerliyoruz. Yatırımı oraya gittikten sonra yaparsanız E2 ye de oradan başvurabilirsiniz. Mülakata girmeden evrak ile statü değişikliği yapıp 2 şer yıl uzatarak orada devam edebilirsiniz sürece.

• @denizci10 Aslında öyle yapmayı düşünüyorum ama Türkiye’den tek seferde halledip 5 yıl kafa rahat olsa dahamı iyi olur diye düşünmüyor değilim.O konuda tam karar veremedim hala.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ozzyavuz, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

@denizci10 Aslında öyle yapmayı düşünüyorum ama Türkiye’den tek seferde halledip 5 yıl kafa rahat olsa dahamı iyi olur diye düşünmüyor değilim.O konuda tam karar veremedim hala.

Ben şöyle sordum kendime; 5 yıl vize alacağım diye 100 bin doları heba edebilir miyim? Cevabım hayır oldu. Çünkü tek mermim var. Red alırsam bir daha ne turist vizesi alabilirim ne de o kadar parayı toplayabilirim. Ondan siz de kendinize bu soruyu sorun ve ona göre hareket edin derim.

• @denizci10 Muhtemelen son kararım o şekilde olur zaten konsolosluklar E-2 mülakatı vermiyor şu an birkaç ay sonra ne olur bilinmez randevu verse bile çok ileri tarihe verir 2 yıldır çok dosya birikti.

• Ben de yatırımcı vizezsi ile gitmek istiyorum, daha önce Amerika'da 5 sene yaşadım F1 vizesi ile şimdi E2 için düşünüyorum ama iş ile ilgili olarak hergün planlarım değişiyor. Franchise alma düşüncesi daha uygun gibi duruyor. Pek Franchise veren firmaları nerden bulabiliyoruz?

• Merhabalar,
    Amerika’ya WAT ile giden sonrasında öğrenci statüsüne geçen bir arkadaşım öğrenciliği devam ederken yaptığı birikimi kullanıp ardından finance ederek 2 tane pickup truck denen araçlardan aldı. Şu an bu araçları kiraladığı trailer lar ile spor araba, klasik araçlar vs. taşıma işi için kullanıyor. Sizce aldığı araçları yatırım olarak gösterip (bildiğim kadarıyla araçlar 140k civarında ediyor) E2 statüsüne başvurabilir mi? Ya da sizin bildiğiniz şöyle yapsa daha sağlıklı olur dediğiniz bir yol var mıdır?
    Öz kardeşim gibi sevdiğim bir arkadaşım olduğu için ve başını kaldırmaya vakti olmadığını bildiğim için destek olmak amaçlı biraz araştırma yapıyorum.
    Bu yüzden sizlerden gelecek bilgi ve deneyimlere ihtiyaç duymaktayım.
    Teşekkür ederim.

• @Eshotcan Şu siteyi inceleyiniz, danışırsınız, güvenilir bulursanız devam edersiniz. Bende E2 vizesi için sermayeye göre seçilecek bir franchise'ın daha iyi bir başlangıç olacağını düşünüyorum.

• @DonTurcos teşekkürler. inceleyeceğim.

• @senkromec, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

Merhabalar,
    Amerika’ya WAT ile giden sonrasında öğrenci statüsüne geçen bir arkadaşım öğrenciliği devam ederken yaptığı birikimi kullanıp ardından finance ederek 2 tane pickup truck denen araçlardan aldı. Şu an bu araçları kiraladığı trailer lar ile spor araba, klasik araçlar vs. taşıma işi için kullanıyor. Sizce aldığı araçları yatırım olarak gösterip (bildiğim kadarıyla araçlar 140k civarında ediyor) E2 statüsüne başvurabilir mi? Ya da sizin bildiğiniz şöyle yapsa daha sağlıklı olur dediğiniz bir yol var mıdır?
    Öz kardeşim gibi sevdiğim bir arkadaşım olduğu için ve başını kaldırmaya vakti olmadığını bildiğim için destek olmak amaçlı biraz araştırma yapıyorum.
    Bu yüzden sizlerden gelecek bilgi ve deneyimlere ihtiyaç duymaktayım.
    Teşekkür ederim.

@crazycells Bu konu hakkında bilgi paylaşımı yapabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@senkromec ilk firsatta donus yapacagim. 👍

• @crazycells teşekkür ediyorum. Dönüşünüzü bekliyorum 😊

• iş fikirlerinizi de yazabilirsiniz bence burada..?? yatırım yapmak isteyenlere yol gösterici olur. özellikle orada yaşayan arkadaşların orada ihtiyaç olarak düşündüğü işleri bize söyleyebilirler.. cok faydalı olur diye düşünüyorum

Benzer Başlıklar

• 49
  • 3
  • 11
  • 20
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |