Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Bir de mantik olarak DL=ID oldugundan size ID vermemeleri gerekiyor.

• @daydreamer
    Standart, basvuru, yazili sinav (online-test) ve direksiyon sinavi yolagindan gideceksek:
    Cumleye ehliyet icin basvuracaginizi soylerek basladiginizda CA'da (eger ilk 1 ay icinde randevu alabilirseniz) 2 adet adres proof getirin diyerek basliyorlar. CA ve TX da ID kartlari ayrica var, ama yeni yildizli DL ciktigindan beri net olarak DL=ID yerine geciyor. Ucak yolculuklarinda dogrudan DL kullanilabilir hale geldi, Nisan ayinda da tamamen gecilmis olacak.
    Yeni ehliyetleri kabul etmeyip gecisini geciktiren eyaletler de var ama hangileri bilmiyorum. Default olarak CA ve TX de yildizli ehliyet veriyorlar.
    CA icin hatirlayamadim ama TX icin min 1 ay oturuyor olma sarti var, direksiyon sinavina giderken eyaletin ehliyetine sahip birisinin size eslik etmesi de gerekiyor. Yani ehliyet alma basliginda (baska bir gonderi) gerekli sartlar sanirim size de gerekecektir.

En olasi kestirme yol, international gecerli Tr ehliyetini convert etme seklinde olabilir (vize suresi boyunca gecerli olacak sekilde).

• @caglaror gelmeden önce kimliğimi yeniledim fakat zamanım kalmadı ehliyet için yani hala eski ehliyet var bende. Bakalım bir daha koşturacağım en kötü ay sonundaki green card randevusundan sonra bir şeyler umarım netleşir buraya göre hareket ederim 🤞🏼

• @crazycells Merhabalar,
    Ben B2'den F1 ogrenci statu degisikligi yaptim.
    Turk ehliyetimle araba surebilir miyim? Benim adima arabam icin insurance im da var.
    Yalniz benim Turkiye'deki ehliyetim Evlenmeden onceki kizlik soyismimle duruyor. Bende soyismimi guncelledigim icin Turk ehliyetimde pasaportumdaki ehliyetimin soy isimleri artik turmuyor. Bu da bir sorun yaratir mi? Polis sorarsa, Turk ehliyetimi gosterecegim, bir de pasaportumu sorarsa bana neden soyisimin farkli demez mi? Merak ediyorum acikcasi. Biliyorsaniz yardimci olabilir misiniz tesekkurler

• @kirik Normal sartlarda, polis durdurdugu zaman ehliyetten baska passport falan gibi bir kimlik belgesi sormaz. Arac registration ve ehliyet sorar. Kaza varsa, insurance karti/belgesi de sorar.

• @MySea tesekkur ederim. Peki olaki pasaportta sordu bana. SOyismim farkli oldugu icin bir sorun cikar mi peki? Bununla ilgili bir bilginiz var mi?

• @kirik Duzgun bir sekilde aciklarsaniz, sorun cikmaz diye dusunuyorum. Hic boyle bir durumla karsilasmadigim icin kesin cevap vermemem tabii ki.

• Geçici bir statü de olsa Turist vizesiyle kalıcı ehliyet almayı başarabilen var mı? Varsa hangi eyalette? 🙂 Saygılar şelale

• biraz araştırdım , oraya 5k dolar ile gelirsek 3-4k bandında bir araç 1k ile de ehliyet alabiliriz diyorlar benim tr'de ehliyetim var orada geçer mi yoksa bu yöntemimi deneyeyim ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |