Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells evet öyle yaptım. Klavye ile yazılan yere pasaportta ne yazıyorsa, ülke olarak seçilen yerde ise cyprus seçtim.

• @omondoles hocam senin durum da değişik mis evet. Bakalim çıkarsa taa Arabistan'dan doğum belgesi isteyecez. Zaten aramız bozuk bir gıcıklık yapmazlar umarım.

• Merhaba.Almanya oberhausen den doğum belgesi almak için Almanya nın Ouberhausen belediyesini internette araştırdım. Vatandaş hizmetleri sicil bölümü doğum belgesi bölümündeki ([email protected]) olan iletişim adresine mail attık çeşitlilik vizesi için gerekli olduğunu ve elimizde doğumdan olan belgenin fotosunu da ekledik maile. Fakat yenisinin de gerekli olduğunu belirttik. Sonra sitede olan telefon numarasını arayıp ingilizce konuşan biriyle görüştü kızım. Eşimin orada doğduğunu ve mail attığımızı söyledi. Ancak doğum belgesi için farklı bir adrese yönlendirdi maili. Ve dün "[email protected]" adresinden gelen mailde 10.90 EU ücreti yatıracağımız iban numarasını belgenin gönderileceği adresi yazmamızı istediler.ve apostilli evrak isterseniz düseldorfa gönderilecek oradanda apostilli orjinal sertifikayı alırsınız yazıyordu. Şimdi ücretini yatırıp adresi de mail attım. ama apostil olmasına gerek yok.
    7 temmuz da oberhausen belediyesi sicil bölümü ile iletişim kurduktan sonra ücretini yatırıp dekontuda mail atarak başladığımız doğum belgesi talebimiz sonucu
    14 temmuz da Almanya dan normal posta yoluyla gönderdikleri mektup(hatta arayıp postaya verdiklerinde bir takip numarası varmıdır diye sordum. Normal postayla gönderdikleri için takip no yok dedi)bugün 25 ağustos ta tam 40 gün sonra postada kaybolduğunu bile düşünürken adresime geldi.. Süreç hakkında bilgi vermek istedim..Şimdi de 9 ağustos ta iadeli taahhütlü gönderdiğim police certificate talep belgesi sonucu oradan gelecek belgeyi bekliyorum. O da 25 Eylül gibi gelirse olası Ekim mülakatına yetişir.Mülakatta konsolosluk soruyor dediler. Ayrıca Mülakata gelirken getirilecek denilen belgeler içinde bulunuyor. Süreç bu şekilde. Yaklaşık bir belge 40-50 gün de geliyor.Saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel elinize kolunuza sağlık çok teşekkür ederim gerçekten de çok kıymetli bilgiler yazdıklarınız.

• @Ali-Yüksel bende ayni sekilde 1 haftada express gonderi istedim. ucret pagali oluyor fakat 1 hafta icerisinde geliyir. aceleai ilanlar bunu karsi taraftan isteyebilir.

• Merhaba Arkadaşlar,

Ben de Almanya doğumluyum. 4 yaşında TR'ye geldim. Alman vatandaşlığım yok. Çekilişe başvururken doğum yerimi Almanya seçip TR üzerinden başvurabilir miyim? Kazanma durumunda vukuatlı nüfus kayıt örneği dışında doğum belgesi istenecek mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@sekendiz doğum yerinizi zaten almanya seçmek zorundasınız kimliğinizde ne yazıyorsa o. dünyanın her yerinden başvurabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@sekendiz istenmeyecek 16 yaşından sonra 1 yıldan fazla yaşadığınız yerler önemli.

• @Rhonster cevabın için çok teşekkür ediyorum. Türk pasaportuyla başvuru yaparken bilgileri aşağıdaki gibi mi girmem gerekiyor:

DOĞDUĞUNUZ ŞEHİR: Dortmund
    DOĞDUĞUNUZ ÜLKE: Almanya
    DV PROGRAMINA KATILIM İÇİN UYGUN OLDUĞUNUZ ÜLKE: Türkiye

• ⭐⭐⭐

@sekendiz, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

@Rhonster cevabın için çok teşekkür ediyorum. Türk pasaportuyla başvuru yaparken bilgileri aşağıdaki gibi mi girmem gerekiyor:

Türkiye kontejanından katılamazsınız. DV çekilişleri doğum yeri üzerinden yapılıyor. "DV PROGRAMINA KATILIM İÇİN UYGUN OLDUĞUNUZ ÜLKE" doğduğunuz ülkedir! Bu yüzden bunu ALMANYA seçmek zorundasınız.

Eğer kazanırsanız işlemleriniz ve mülakatınız ikamet adresinizi verdiğiniz ülkede yapılır.

Kontenjanından katılıp kazandığınız ülkede doğduğunuzu doğum belgesi ile ispatlamak mecburiyetindesiniz.

Vukuatlı nüfus belgesi Türkiye doğumlular için "Doğum Belgesi" yerine kullanılmaktadır. Siz Türkiye doğumlu olmadığınız için bu belgeyi kullanamazsınız. Doğduğunuz ülkeden doğum belgesi almak zorundasınız. Almanya'dan posta yoluyla başvurulup alınabiliyor doğum belgesi.

• ⭐⭐⭐⭐

@sekendiz sayın @smartcells cevaplamış hiç bir şekilde başka ülkeden katılamazsınız nerenin vatandaşı olduğunuz önemli değil doğduğunuz yer önemli.

• @Rhonster @smartcells Üniversiteyi Bulgaristan'da okumuştum. Adli Sicil/Polis Kağıdına baktığımda not available yazıyor. Yani ülkede adli sicil kağıdı diye bir şey yok. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Almanya'daki doğum belgesi ve TR'deki adli sicil kağıdım yeterli midir?

• ⭐⭐⭐

@Rhonster Üniversiteyi Bulgaristan'da okumuştum. Adli Sicil/Polis Kağıdına baktığımda not available yazıyor. Yani ülkede adli sicil kağıdı diye bir şey yok. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? TR'deki adli sicil kağıdım yeterli midir?

Doğmamış çocuğa damatlık elbise bakıyorsunuz. Başvuru için istenen tek belge başvuru anında geçerli herhangi bir pasaporttur. Önce bir katılıp kazanın hele, adli sicil belgesi, doğum belgesi vs. derdine sonradan düşersiniz. Bunlar için fazlasıyla vaktiniz olacak.

• @sekendiz
    Uygunluk ülkeniz normal koşullarda doğduğunuz ülke olacaktır.
    Ancak, uygunluk ülkenizi eşinizin doğduğu ülke
    ya da doğduğunuz zaman orada yerleşik olarak
    ikamet etmedikleri ve orada doğmadıkları takdirde anne babanızın doğduğu ülke olarak
    seçebilirsiniz. Değerlendirildiğiniz ülke ancak bu üç şekilde belirlenebilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster cevabın için çok teşekkür ediyorum. Türk pasaportuyla başvuru yaparken bilgileri aşağıdaki gibi mi girmem gerekiyor:

DV uygunluk ulkesi olarak Almanya'yi da secebilirsiniz, Turkiye'yi de... Normalde dogdugunuz ulke oluyor, ama esinizin veya anne/babanizin dogdugu yeri de secebiliyorsunuz.

Su an icin Turkiye ve Almanya arasinda secilme orani acisindan fark yok, ama Turkiye'den goc etmek gittikce yayginlastigi icin ilerde fark olusabilir. Dolayisiyla direkt Almanya ile basvuru yapip surece oyle devam edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

Türkiye kontejanından katılamazsınız. DV çekilişleri doğum yeri üzerinden yapılıyor. "DV PROGRAMINA KATILIM İÇİN UYGUN OLDUĞUNUZ ÜLKE" doğduğunuz ülkedir! Bu yüzden bunu ALMANYA seçmek zorundasınız.

Eğer kazanırsanız işlemleriniz ve mülakatınız ikamet adresinizi verdiğiniz ülkede yapılır.

Kontenjanından katılıp kazandığınız ülkede doğduğunuzu doğum belgesi ile ispatlamak mecburiyetindesiniz.

Vukuatlı nüfus belgesi Türkiye doğumlular için "Doğum Belgesi" yerine kullanılmaktadır. Siz Türkiye doğumlu olmadığınız için bu belgeyi kullanamazsınız. Doğduğunuz ülkeden doğum belgesi almak zorundasınız. Almanya'dan posta yoluyla başvurulup alınabiliyor doğum belgesi.

Normalde dediginiz gibi, ama Ankara'daki ABD konsoloslugu bu konularda anlayisli. O nedenle uygun oldugunuz herhangi bir ulkeyi secmeniz durumunda sorun olmuyor.

Ama bu cumleyi sadece Ankara icin kullaniyorum, diger ulkelerdeki konsolosluklar ayni toleransa sahip olmayabilirler. ( @sekendiz )

• @birumut merhabalar.
    benim 2 yıl önce böyle bir durumum söz konusu oldu. Nüfus müdürlüğünden resmi doğum kağıdımı almıştıım imzalı ve kaşeli olarak ( bu arada Avusturya doğumluyum )

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A AYSY33 

• @ayvalik10 Merhaba, dogum belgesini saglayabildiniz mi ? nasil? ayni durumdayim bilgilendirirseniz memnun olurum.

• @mstf cevabini ogrenebildiniz mi ? odeme kismi nasil yapiliyor bir bilginiz var mi acaba ?

• @burakk dogum belgesini alabildiniz mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |