Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tekrardan merhaba herkese, benim geçtiğimiz Aralık ayında aldığım bir randevu vardı 2021 Kasım için. O zaman bekardım fakat şu an evlendim. Pasaportum değişti, DS formundaki bilgilerim değişti ve en önemlisi seyahat planlarım değişti. Bu durumda konsolosluğun sitesinden randevumu iptal edersem yatırdığım 160 dolar ile tekrar sıfırdan bir başvuru oluşturabiliyor muyum?

Diğer konu ise, aslında bu yaz turist olarak gidip birkaç okul ile görüşecektim aynı zamanda. Okullarla online olarak görüştüm ve kabullerimi aldım. Aslında B1 yerine F1 vizesine başvurmam gerekecek. Bu durumda 160 dolarlık vize ücretini F1 için kullanabilir miyim? Yoksa sıfırdan mı ödeme yapmam gerekecek.

Geçen sene yaptığım bu B1 başvurusu ve 160 dolar ücreti yansın istemiyorum açıkcası. En uygun en mantıklı yol hangisi olur, desteğiniz ricasıyla.

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@lfcali, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Millet şimdi turist vizeleri az da olsa veriliyor mu yoksa sadece acil başvurular da bulunanların ve onaylananların ki mi veriliyor.

kapasite sinirli olsa da veriliyor, ama yeni tarih alanlar icin 1 yil sonraya tarih veriliyor, bilginize.

Benim duyduğum verilmiyormuş bi danışman sadece aciller ve vize yenilme olanlar veriliyormuş.

• @ellabella, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells benim bildiğim kadarıyla 2020 Mart ayından bugüne kadar (acil başvurular dışında) B1/B2 vize randevusuna girebilen olmadı. Verilen vizeler de postayla yenilemeyle verilenler. En son duyduğum kadarıyla Eylül randevularının bir kısmı iptal edildi ama bir kısmı da hala geçerliydi... Temmuz veya Ağustos 2021'de vize randevusuna katılan oldu mu? Benim randevum Kasım 2021'de..Son durum nedir ben de merak ediyorum 🙂

Benim de 21 ekim 2021 de bekliyorum iptal olmadı umarım olmaz da.

• Arkadaşlar bi WhatsApp gurubu kursak ya. B1 b2 adına.

• @lfcali inşallah 🙏

• Merhaba @crazycells Ali Bey iyi günler. Randevu aldığımız sayfa da eskiden olmayan ''Başvuru sahibi ekle'' gibi bir bölümde gözükmeye başladı kırmızı uyarı işareti ile. Yanlışlıkla gruplar kısmına tıklamıştım. Şuan kaldıramıyorum. Herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba ? Fotoğraf linkinide ekliyorum bakabilirsiniz. https://www.hizliresim.com/oud1rd1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ellabella, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells benim bildiğim kadarıyla 2020 Mart ayından bugüne kadar (acil başvurular dışında) B1/B2 vize randevusuna girebilen olmadı. Verilen vizeler de postayla yenilemeyle verilenler. En son duyduğum kadarıyla Eylül randevularının bir kısmı iptal edildi ama bir kısmı da hala geçerliydi... Temmuz veya Ağustos 2021'de vize randevusuna katılan oldu mu? Benim randevum Kasım 2021'de..Son durum nedir ben de merak ediyorum 🙂

hakli olabilirsiniz, ben de bu ayrintiyi net olarak bilmiyorum maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Allan-Paw, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Tekrardan merhaba herkese, benim geçtiğimiz Aralık ayında aldığım bir randevu vardı 2021 Kasım için. O zaman bekardım fakat şu an evlendim. Pasaportum değişti, DS formundaki bilgilerim değişti ve en önemlisi seyahat planlarım değişti. Bu durumda konsolosluğun sitesinden randevumu iptal edersem yatırdığım 160 dolar ile tekrar sıfırdan bir başvuru oluşturabiliyor muyum?

Diğer konu ise, aslında bu yaz turist olarak gidip birkaç okul ile görüşecektim aynı zamanda. Okullarla online olarak görüştüm ve kabullerimi aldım. Aslında B1 yerine F1 vizesine başvurmam gerekecek. Bu durumda 160 dolarlık vize ücretini F1 için kullanabilir miyim? Yoksa sıfırdan mı ödeme yapmam gerekecek.

Geçen sene yaptığım bu B1 başvurusu ve 160 dolar ücreti yansın istemiyorum açıkcası. En uygun en mantıklı yol hangisi olur, desteğiniz ricasıyla.

Konsolosluk mulakatlar ve ucretlerin takibi icin AIS dedigimiz araci kurumla calisiyor. Sanirim bu amacla AIS'e ulasmaniz daha iyi olur. Oradaki call center ile konusun, normalde cok esnek degiller ama belki yardimci olurlar ucreti yeni basvuruya aktarma konusunda...

Normalde bu tur bilgi degisikliklerinde yapmaniz gereken yeni bir DS-160 formu doldurmak (dogru bilgilerle) ve sonra bu formun barkodunu mulakata goturmek. Bu barkodu okutunca konsolosluk yeni forma ulasabilecegi icin oradaki bilgilere gore basvurunuzu degerlendirecektir.

Ama sizin de dediginiz gibi F'ye cevirmek daha iyi olabilir, ogrenci vizeleri konusunda cok daha esnekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@camokka20, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba @crazycells Ali Bey iyi günler. Randevu aldığımız sayfa da eskiden olmayan ''Başvuru sahibi ekle'' gibi bir bölümde gözükmeye başladı kırmızı uyarı işareti ile. Yanlışlıkla gruplar kısmına tıklamıştım. Şuan kaldıramıyorum. Herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba ? Fotoğraf linkinide ekliyorum bakabilirsiniz. https://www.hizliresim.com/oud1rd1

hic sorun olmaz. Buradaki en onemli amac basvurunuzu pasaportun gonderilecegi adres bilgisi ile eslestirebilmek. O bilgiler tam olduktan sonra dediginiz ayrintilar hic onemli degil.

• Suan icin turist vizesi randevularini en erken hangi tarihe veriyor konsolosluk?

• An itibariyle İstanbul Aralık 2022 en erken ve Ankara tamamen dolu

• Arkadaşlar daha önce randevusu iptal olup da kaç gün kala iptal oldu acaba?

• Merhaba herkese… Almanya’ya süreli çalışma vizesi ile gitmş birisi oradan Abd vizesi alabilir mi?

• Merhaba
    Ben ve eşim 2016 Kasımında 10 yıllık Amerika vizesi aldık, 2017 yılı içinde 2 kez Amerika seyahatimiz oldu. 2021 Haziranda bir kızımız oldu, ona da vize almak istiyoruz. Bu durumdaki bir bebeğe vize almak için nasıl bir yol izlemeli. Bu yıl sonu için Amerika seyahati planlıyoruz, bebek için de posta yoluyla vize alınabiliyor mu yenileme vizelerinde olduğu gibi, yoksa sıfırdan randevu mülakat sıralamasını mı izlememiz gerekiyor @crazycells ? Konuda bilgisi olanlar cevaplayabilirse çok sevinicem, konsolokluk teşefon numarasından konuyla alakalı bilgi edinemedim, sitesinde de bilgi bulamadım.

• @Diego bence en iyi vize firmaları bilir veya bi göçmenlik avukatı.

• Arkadaşlar Eylül 21 2021 randevum iptal oldu 😞 şuan

• benim 1 saat önce eylül 15 randevum iptal oldu.

• ⭐⭐⭐⭐

Screenshot_20210811-234137_Instagram.jpg

Maalesef eylül ayındaki tüm herkesin randevuları iptal olmuş. Çok üzgünüm arkadaşlar.

• Evet şahsımın 1 eylül tarihli randevusu da az önce iptal edilmiş olup bu sefer Temmuz 2022 ye alınabilmiştir.Üzüldüm mü? Evet.Elden birşey gelir mi? Hayır.Ne lottery’den ne de randevulardan hayır görememiş bir kardeşiniz olarak gece gece su içmeye kalktığıma pişman olmuşumdur.Moral bozmak yok.Hakkımızda hayırlısı.Umarım sonraki ayları bekleyen arkadaşlarımız da hayal kırıklığı yaşamaz.Ds160’da İstanbul yazıyor biz Ankara’dan almış olduk.İstanbul şu an Aralık 2022 çünkü.Nasıl olcak bilmiyorum.Belki erken tarih açılırsa İstanbul alırız tekrar.

• ''A.B.D. Büyükelçiliği vize ücretiniz/ödemenizin geçerlilik süresini 30 Eylül 2022 tarihine kadar uzatmıştır'' diyor ama en erken randevu Aralık 2022 ben ücret iadesi istemeyi planlıyorum bu sebeple umarım çamura yatmazlar. Ücreti Kasım 2020 de yatırıp başvurmuştum şimdi Aralık 2022'e alıp bir vize için 25 ay bekleyemem.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |