Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ben Türkiye'de yaklaşık 10 yıldır 112 acil saglik hizmetlerinde paramedik olarak görev yapıyorum. Abd ye göç etmeyi planlıyoruz tabikide çekilisi kazanırsak
    Ben 2 yıllik önlisans mezunuyum
    Yetişkinler de ileri yaşam desteği
    Çocuklarda ileri yaşam desteği
    İlk yardım
    Travma
    Resusitasyon
    Şok
    Ekg okuma ve yorumlama

Yani ilk yardım adına ne var ise hepsi için eğitim belgeleri mevcut.
    Zaten 10 yıldır da kamuda aktif şekilde görev yapıyorum.
    Abd de bu meslek için neler yapmam gerek baştan uni yemi gitmem lazım yoksa herhangi bir sertifika programına mi girmem gerekiyor ve hengu eyaleti seçersem benim için daha iyi olur ?
    Umarim yardimci olucak arkadaşlar vardır tskler

• Yasaklı

@knnrn size bu konuda yardımcı olabilir sanıyorum kendisi Houston'da hemşire.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bakk25 Amerika'da paramedic olmak ? içinde söyledi:

Merhaba ben Türkiye'de yaklaşık 10 yıldır 112 acil saglik hizmetlerinde paramedik olarak görev yapıyorum. Abd ye göç etmeyi planlıyoruz tabikide çekilisi kazanırsak
    Ben 2 yıllik önlisans mezunuyum
    Yetişkinler de ileri yaşam desteği
    Çocuklarda ileri yaşam desteği
    İlk yardım
    Travma
    Resusitasyon
    Şok
    Ekg okuma ve yorumlama

Yani ilk yardım adına ne var ise hepsi için eğitim belgeleri mevcut.
    Zaten 10 yıldır da kamuda aktif şekilde görev yapıyorum.
    Abd de bu meslek için neler yapmam gerek baştan uni yemi gitmem lazım yoksa herhangi bir sertifika programına mi girmem gerekiyor ve hengu eyaleti seçersem benim için daha iyi olur ?
    Umarim yardimci olucak arkadaşlar vardır tskler

Maalesef bu süreçten geçip lisans almış birini tanımıyorum. Genel olarak önlisans diplomaları ABD'de geçerli değil. Ama yine de araştırmak lazım.

• EMT ilanlarına bakın isterseniz aradıkları şartları az çok görmüş olursunuz.

• Merhaba, ben türkiyede liseden yeni mezun olacağım ve amerikada ya hemşirelik ya paramedik bölümlerinde okuyup ileride bu mesleklerde çalışıp yaşamak istiyorum fakat sanırım normal university yerine community college de okumak gerekiyormuş bu konularda detaylı bir bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba ?

• Amerikadaki bazı okulların tarafıma ilettiğine göre önlisans diplomamızın orada bir değeri olmuyor yalnızca okuldan okula değişmek kaydı ile orda okurken önceden almış olduğun dersleri (örneğin anatomi) tekrar almıyorsun ve 4 yılda bitireceğine 3-3.5 yılda bitiriyorsun. ( ders kredisine göre değişiyor) bende Girne American University paramedic mezunuyum diplomam ile Amerikada çalışamayacağım ancak Amerika'da 4-24 aylık EMT için sertifika programları olduğunu öğrendim bu konuyu arastırıyorum bilgisi olanların yazmasını rica ederim. Bu sertifika programlarından mezun olarak iş bulabilir miyiz yani lisans diplomamız olmadan 2 yıllık sertifika programları yeterli oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulseggn Evet, green card sahibi olarak ABD'de olacaksınız. EMT için gerekli eğitimi aldığınızda çalışabilirsiniz. Ben şahsen hemşirelik tavsiye ederim, çalışma alanları daha fazla ve gelirleri daha yüksek.

• @knnrn Yardımınız için teşekkür ederim. Hemşire olmayı çok isterim ancak sıfırdan lisans eğitimi almaktansa 1-2 yıllık sertifika programları ile meslege atılmak istiyorum. Hemşire yardımcılığı için sertifika programlarına katılıp bitirdiğimde yalnızca hemşire yardımcısı olarak kalmak istemem , yardımcılıktan hemşireliğe geçmek içinde lisans bitirmem mecburi değil mi? Eğer hemşire yardımcılığı ile başlayarak devamında çalışarak işimde yükselebiliyorsam tabi ki hemşireliği tercih etmek isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulseggn, içinde söyledi: Amerika'da paramedic olmak ?

@knnrn Yardımınız için teşekkür ederim. Hemşire olmayı çok isterim ancak sıfırdan lisans eğitimi almaktansa 1-2 yıllık sertifika programları ile meslege atılmak istiyorum. Hemşire yardımcılığı için sertifika programlarına katılıp bitirdiğimde yalnızca hemşire yardımcısı olarak kalmak istemem , yardımcılıktan hemşireliğe geçmek içinde lisans bitirmem mecburi değil mi? Eğer hemşire yardımcılığı ile başlayarak devamında çalışarak işimde yükselebiliyorsam tabi ki hemşireliği tercih etmek isterim.

Evet, adım adım gitmek mümkün ve maliyet açısından da daha mantıklı.
    Şurada tarif edilmiş:

• @knnrn çok teşekkür ediyorum yardımınız için, gerçekten çok işime yaradı

Benzer Başlıklar

• 78
  • 4
  • 138
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |